Ida-Virumaa parim vaatamisväärsus – sealsed seiklused

Allikas: Matti Kämärä

Ida-Virumaa parim vaatamisväärsus – sealsed seiklused

Ida-Virumaast on saanud ametlikult seiklusmaa ja see ilmselt ongi nende suurim vaatamisväärsus. Kohalikud on pannud kokku väga atraktiivsed aktiviteedid, mis tõmbavad külalisi nagu magnetid. Vaatame üle seiklused, mis hiljuti tunnustuse said.

Ida-Viru Turismiklaster korraldab „Parim uus seiklus" konkurssi juba kuuendat korda. Konkursi eesmärk on luua piirkonda uusi ja atraktiivseid seiklusi erinevale sihtgrupile ning maitsele.

Igal aastal antakse välja lisaks seikluste tiitlile „Parim uus seiklus 2023" (võitja otsustab seikluste testimise põhjal žürii), ka tiitel „Rahva lemmik", mille võitja selgitatakse välja rahvahääletuse tulemusena.

Parimad uued seiklused, mida proovida

Parim uus seiklus 2023 on: SA Eesti Kaevandusmuuseum – eksklusiivne tuur pimedates kaevanduskäikudes

Sellel ekskursioonil saad maa-alust elu kogeda nii, nagu tegid seda kaevurid 100 aastat tagasi, mil elektrit seal polnud. Seikluse käigus kuuleb tõestisündinud lugusid ja saab teadmisi maa-aluste kaevanduste eluolust. Programmi käigus külastatakse kaevanduskäikude neid kohti, kuhu tavaliselt ekskursiooni ajal ei satu ning kuhu ilma asjatundjata, kes oskab keerukatest käikudest ohutult tagasi maa peale tuua, pigem ei kipuks ka.

Rahva lemmik 2023 on: Karukella Puhkemaja – seikluslik peatuulutamise pakett

See seikluspakett on mõeldud kuni 10-le inimesele ning sisaldab adrenaliinirohket kaatrisõitu Aidu kanalis ning sellele järgnevat puhkust Karukella puhkemajas. Õhtul ootab seiklejaid ees kosutav õhtusöök ja lõõgastav saun koos kuumaveebasseiniga.

Zürii eripreemia: Raamist väljas –  Iisaku Muuseumi vaimujutud pimeduses

Kui sulle meeldivad õudusjutud ja hirmust turris nahakarvad, siis see seiklus on lausa kohustuslik. Sobib gruppidele ja seltskondadele – mida julgemad, seda parem, sest muidu hakkab korraldajalgi hirmus. Kõlavad Alutagusemaa vanad vaimujutud, ennustatakse tulevikku, saab rahustavaid tilku ja turgutavat jooki.

Paljude teiste Ida-Viru seiklustega saab tutvuda Parim uus seiklus kodulehel.

Ida-Virumaa majutuskohtade, topp sündmuste, söögikohtade ja muude reisisoovituste osas saab väga head infot Ida-Viru kodulehelt.


Kas oled kaevandusmuuseumis käinud? See siin on valgustatud rada, aga kujuta ette, et läbid selle pimedas? Just seda saab seal ka teha. Võta sõbrad kampa ja minge proovige järele!

Pilt: Kohtla Kaevanduspark


Aadressilt idaviru.ee saab vaadata kaardi peal, kus asuvad seiklused, söögikohad, majutuskohad jne.Viimati muudetud: 22.02.2023

Teema: Põhja-Eesti, Kultuur ja Ajalugu, Aktiivne puhkus, Loodus