Spaad, kus saad lisaks lõõgastusele tervistavaid protseduure

Allikas: Visit Estonia

Spaad, kus saad lisaks lõõgastusele tervistavaid protseduure

Kuurortravi pakkuvad asutused ei ole vaid lõõgastumise kohad, vaid seal on reaalselt võimalik turgutada oma tervist läbi looduslike protseduuride. Eestis on tänaseks paarisaja-aastane kuurortravi viljelemise kogemus. Traditsiooniline kuurortravi põhineb looduslike ravitegurite (ravimuda, mineraalvesi, turvas jmt) kombineerimisel teiste ravimeetoditega nagu füsioteraapia, ravimassaaž jne.

Värska Sanatoorium on Eestis ainulaadne selle poolest, et seal pakutakse tervise turgutamist kohalike looduslike vahenditega – Värska lahe ravimudamaardla põhjast kaevandatud magevee ravimuda ja Värska maapõuest välja pumbatud mineraalveega. Kas teadsid, et magevee ravimuda on orgaaniliste ainete poolest 10 korda rikkalikum kui meremuda? Sanatooriumi fuajees asuvad Värska mineraalveekraanid, kus külastajad saavad igal ajal tasuta juua maapõuest tulevat tervislikku Värska mineraalvett.

Suvepealinna tiitlit kandev Pärnu muutus tuntud kuurordiks juba 19. sajandil. Lai valge liivarand, soe merevesi, klubid, kohvikud ja kontserdid toovad siia suvel tuhandeid inimesi. Sügisel ja talvel on aga mõnus veeta siin spaanädalavahetus. Estonia Medical Spa & Hotellis puhates saad osa arstide kompetentsist, teenindajate vilumusest ning termide saunadest ja veemõnudest. Tervis ravispaahotell on Eesti suurim ravispaa. Siin on võimalik veeta tervistav puhkus nii lõõgastaval eesmärgil kui leida ravikuuri näol abi mitmesugustele vaevustele. Spaaprotseduure on valikus rohkem kui 50. Viiking Spaa Hotelli taastusravikeskus pakub erinevaid massaažiliike, vesiravi, liikumisravi, elektriravi, soojus- ja külmravi.

Teine pika ajalooga kuurortlinn Eestis on Põhjamaade Veneetsiaks kutsutud Haapsalu. Esimene mudaravila avas siin uksed juba 1825. aastal ning sellest ajast peale on linn meelitanud puhkajaid kogu maailmast. Spaahotellis Laine on võimalik valida paljude protseduuride, hoolitsuste, iluteenuste ja aktiivsete treeningute vahel ning kindlasti tuleb ära proovida ka kuulus tervistav Haapsalu ravimuda! Fra Mare Thalasso SPA-s kasutatakse lõõgastuseks ja hoolitsusteks merevett, mereõhku, merevetikaid ning muidugi ainulaadset Haapsalu meremuda. Too oma igapäevaellu värskust ja hoogu!

Kõrgel merekaldal kauni Oru pargi vahetus läheduses asuv Toila Spa Hotell on kuulus üle Eesti. Siit leiad sauna- ja wellnesskeskused, erinevad lõõgastus- ning ravipaketid nii lastele kui täiskasvanutele. Et Toila asub põlevkivimaal Ida-Virus, siis pakutakse siin mitmeid tervistavaid protseduure, kus kasutusel just ravitoimega põlevkiviõli.

Puhkus, looduslähedane keskkond ja raviplaani alusel läbitud raviprotseduurid aitavad parandada inimese üldist heaolutunnet. See on taastusraviliik, mis aitab pikendada inimeste tervena elatud elu. Kuurortravikeskus sobib külastamiseks igas eas inimestele, peredele, paaridele, sest kõik me vajame lõõgastust ja puhkust, et elada rõõmsamalt ja tervemalt.


Loe rohkem Eesti ravispaade kohta.

Viimati muudetud: 09.03.2022

Teema: Lääne-Eesti, Põhja-Eesti, Spaad ja Saunad

Uudiskiri