Põnevad ettevõtmised teismelistele (ja nende vanematele)

Allikas: Facebook: Spot of Tallinn

Põnevad ettevõtmised teismelistele (ja nende vanematele)

Noortele on eelkõige meeltmööda seikluslikud ettevõtmised – mis lööks adrenaliini veidi möllama ja pakuks põnevust. Ja samas võiks seal juures olla ka midagi õpetlikku, eksole! Toome välja mitu head varianti, mis sobivad nii teismelistele kui ka nende vanematele, et perena koos midagi ette võtta. PS! Jätsime välja kõige tuntumad paigad, mis nagunii paljudel läbi käidud.

1

Alutaguse Matkaklubi ronimisseiklus "Saavutusrõõmustaja"

Arvatakse, et inimese element on lame maa ja ta pole loodud kõrgustesse pürgima. Alutaguse matkaspordikeskuse paekivist seinad pakuvad suurepärast võimalust tutvuda kaljuronimisega kahel rajal: üks seinte sisenurgal, teine sirgel paeseinal. Eneseületus viib eneseteostuseni ja saavutusrõõm on võimas! Meie aga teame, et andes inimvõimetele uue mõõtme, kosutab ronimine hinge. Ronimiseks on hea selga panna mugav ja sportlik riietus ning pehme ning tundlikuma tallaga jalanõud. Kogu vajalik turvavarustus on Alutaguse Matkaklubi poolt. Ootame seltskondi. Grupp alates 4 osalejat 40 €/osaleja.

Loe edasi
2

LaitseRallyPargi kardirada

Aastaringselt avatud LaitseRallyPargi kardiraja (600 m) on projekteerinud maailmas tunnustatud autospordi võistlusradade projekteerimisbüroo Tilke GmbH. Suvel kasutusel olevad 15 kaaluboksidega karti muudavad võiduajamise võrdsemaks - kaalutakse kõik sõitjad ja vastavalt kaalule paigutatakse karti lisaraskused (lisatasu eest). Talvetingimustes sõidetakse lume- ja jäärajal lamell- või naelrehviga. 125-140 cm pikkustele lastele on 6 lastekarti ja päris väikeste sõidutamiseks, või siis neile, kes ise kardirooli istuda pelgavad, on olemas paariskart. 

Loe edasi
3

Elamusspordikeskus Spot of Tallinn

Spot of Tallinn on ainulaadne kogu Euroopas pakkudes maailmatasemel võimalusi nii profisportlastele kui harrastajatele.Kompleksi sisehallis on BMX krossi treeningrada, skatepargid, sportvõimlemise ja akrobaatika osa, trampoliinid, poroloonbasseinid, drop-in atraktsioond ja palju muud. Spotis tegutseb ka Kevin Renno võitlusakadeemia ning Crossfit Peetri. Spot on sobiv nii peredele kui eri vanuses huvilistele – alusta pehmematelt ja väiksematelt atraktsioonidelt liikudes edasi järjest suurematele ja raskematele. Juhendajad ja treenerid on keskuse külastajale alati abiks.

Loe edasi
4

Käed külge teaduskeskus SkyLab Super Skypark

Super Skypark käed-külge teaduskeskusest leidub põnevat igas vanuses avastajatele, uurijatele, skeptikutele, nuputajatele ja muidu uudishimulikele. See on koht, kus igale eksponaadile lausa peab käed külge panema! Oleme vastavalt igaühe huvidele ja loomusele kokku pannud kolm erinevat teekonda. Kolmandik eksponaatidest on leiutatud ja valmistatud Eestis spetsiaalselt Super Skypark` i  jaoks. Lisaks leiab meie keskusest ka juba armsaks saanud vanu lemmikuid. Teaduskeskusesse pääseb ka ratastooliga ja lapsevankriga. Koolieelikust külalisel peab kaasas olema vähemalt 16-aastane saatja.

Loe edasi
5

Innovatsioonikeskus INNOKAS. Robootika ja virtuaalreaalsus

Haapsalus asub põnev innovatsioonikeskus INNOKAS, kuhu oodatakse lõbusalt aega veetma peresid mudilastest nooremeelsete vanavanemateni, üksikuid hunte, lasteaia- ja kooligruppe. INNOKAS soosib isetegemist läbi leiutamise ja uurimise, külalised saavad käed külge lüüa loodusseaduste avastamisel. Innoka usin meeskond püüdleb, et kõik huvilised saaksid läbi paeluvate tegevuste ise midagi luua ja leiutades maailma seaduspärasusi uurida. Robootika kõrval on võimalus siseneda virtuaalreaalsusesse, teha keemiakatseid uhiuues keemialaboris. Lisaks kõigele saab INNOKAS pidada sünnipäevi ja firmaüritusi.

Loe edasi
6

Kivi Climbing ronimisseinad

Tule ja proovi ronimist Baltikumi suurimas ronimishallis! Üle 500 m2 suurusel seinapinnal leidub põnevaid boulder radu igale ronimistasemele. Bouldering on ronimise stiil, mille puhul ronitakse suhteliselt maapinna lähedal, mistõttu ei vaja see eelnevaid spetsiifilisi teadmisi ega varustust. Meil on ka spetsiaalne turvaline ala lastele ja peredele ning pakume juhendamist algajatele. Laste sünnipäevadeks, meeskonnaüritusteks või muudeks puhkudeks on meil broneerimisvalikus 2 peoruumi. Soovi korral on võimalus ka broneerida endale eratreening meie instruktoriga.

Loe edasi
7

Ronimistehas

Ronimistehas on Lõuna-Eesti esimene iseseisev ronimishall. Alates 2024. aasta jaanuarist on meil nii köiesaal kui ka bouldersaal.  Ronimistehasesse on oodatud ronima algajad ja edasijõudnud ronimishuvilised üksi või ka suurema seltskonnaga.  Korraldame ka iganädalasi treeninguid, erinevaid töötubasid, viime läbi laste sünnipäevasid ja muid üritusi.  Pileti saab osta vaid Ronimistehase veebipoest ja kohapealset piletimüüki ei toimu. Ronida saad, kaua soovid, bouldersaalis hinnas lisaks ka saun. Premium kaardi omanikud saavad ronida 24/7, mõlemas saalis. 

Loe edasi
8

FK Arena lasermängusaal ja põgenemistoad

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Meelelahutuskeskus FK Arena on üks lahe koht Põhja-Tallinnas, mis pakub põnevat tegevust kõigile - nii lastele kui täiskasvanutele.  Keskusest leiate suure ja paljude labürintidega Laser-Tag mänguväljaku, põgenemistubades saate proovile panna oma leidlikkuse ja nutikuse, et lahendada mitmeid erinevaid ülesandeid. Eraldi mängusaal pakub meeldivat meelelahutust Kinect Xboxi, õhuhoki ja lauajalgpalli näol. Suur ja avar peoruum mahutab kasvõi terve klassitäie lapsi või mõnusa mänguhimulise töökollektiivi. 

9

Seiklusmäng "Tallinna vanalinnaseiklus"

Mobiilne vanalinnaseiklus, mis viib osalejad Tallinna imelisemate vaatamisväärsusteni. Vanalinnaseiklus on lõbus mobiilimäng, mis sobib hästi väliskülalistele vanalinnaga tutvumiseks või lõbusaks firmaürituseks. Kuid kindlasti on avastamist ka eestlastel! Tegemist on mänguga, mis viib Tallinna Vanalinna silmapaistvaimate vaatamisväärsuste juurde. Mängus on liikumist, nuputamist, keskaegse vanalinna hõngu ja moodsat tehnikat. Mängu eesmärk on üles leida vastused Vanalinna huvitavaimate kohtadega seotud küsimustele.

Loe edasi
10

Pärnu Laserpark - adrenaliin laseritega lahingust!

Pärnu Laserpark on esimene uudse laservarustusega meelelahutuskoht Pärnus, mis pakub adrenaliini ja põnevust nii lastele kui ka täiskasvanutele! Laserpargi süda on pime lahingusaal, kus vastase varitsemiseks on hulk peidikuid, labürinte ja suur sild. Põnevust pakuvad helendavad koletised, müstiline valgustus, toss ja muusika. Mängimiseks moodustatakse meeskonnad, korraga saavad mängida 2-15 inimest. Lahingu kestus on 18 minutit. Sobib lastele alates 5. eluaastat. Meil saate läbi viia sünnipäevi ja muid üritusi. Meil on 2 peoruumi, neist 1 leilisaunaga.

Loe edasi
11

Kiviõli Seikluskeskus

Kiviõli Seikluskeskus asub Kiviõli linna põhjapoolses küljes oleval vanal tuhamäel, mille ühel küljel on talvel avatud Eesti pikimad suusanõlvad ja põnevaim lumelauapark. Suvel on avatud uhiuus kogupere elamuspark, downhillirajad, disc-golfi rada ja palju muud. Mäe teine pool on motokeskus ja seal on Eesti esimene MM-etapi rada. Raja pikkus 1950 m, kõrguste vahe 26 m. Mäe jalamil on avatud kogupere elamuspark mille atraktsioonid on avatud suveperioodil ja sobivad lastega peredele, kus mõnus aega koos veeta.  

Loe edasi
Viimati muudetud: 20.06.2022

Teema: Aktiivne puhkus