Pimedas matkamine on põnev ja romantiline

Allikas: Mariann Liimal

Pimedas matkamine on põnev ja romantiline

Kui oled matkamisega sina peal ja tahaksid proovida midagi teistsugust, siis võta ette salapärane ja romantiline seiklusretk öises pimeduses. Kuidas kõlaks matkamine peale päikeseloojangut, pimedas ja tõrvikuvalgel? See on täiesti tehtav, nii maal kui linnas, nii metsas kui vee peal. Sügise ja talveõhtute pikk pimedus ei takista looduse nautimist! Valgusallikaiks on kas tõrvikud või laternad. Lähme ja matkame! PS. Mõned neist matkadest toimuvad regulaarselt, teiste puhul tuleb aeg kokku leppida.

Seiklusmatk "Laternaga öises metsas" Elva puhkepiirkonnas

Tartu maakond, Vissi küla

Sellel seiklusretkel pakume Sulle võimalust tulla Tartumaale Elva puhkepiirkonna metsadesse. Öisest rahust tingituna kuuled paremini loomade-lindude häälitsusi ja haistad öise metsa lõhna. Teekonnale lisavad põnevust mängulisus ja kombekad matkarituaalid. Retke lõpus saad ööpimeduses praksuva lõkketule ääres jalgu puhata ja kosutavat piknikueinet süüa. Matka lõpetajat ootab autasuks väike kingitus! Sobilik huvilistele alates 10. eluaastast. Lapsed saavad osa võtta koos vanematega.

Loe edasi

Tõrvikumatk Väikesel Väerajal

Tartu maakond, Elva linn

Elva linna südamest saab alguse üks piirkonna populaarsemaid matkaradasid - Väike Väerada. Raja teevad eriliseks nii selle legendikohane loodusvägi kui ka Eesti folkloorist inspireeritud puuskulptuurid, mis matkajaid saadavad. Tõelise matkaelamuse saab, läbides rada õhtupimeduses, kui vagusallikaks on elav tõrvikutuli. Meie retkejuhid saadavad teid kogu raja ulatuses, pajatades teile põnevaid folkloorilugusid.  Matk on distantsi ja teemade poolest sobilik kõigile, kuid eelkõige peredele ja kooligruppidele. Rajale jääb ka puhkekohti ning mänguatraktsioone.  Võta meiega ühendust ja lähme matkame!

Loe edasi

Valgusparvematk Rummu järvel

Harju maakond, Rummu alevik

Tule öisele avastusretkele veealuseid metsi avastama, kalu vaatlema, uppunud maju uurima! Kutsume sind 2 t valgusparvematkale hüljatud Rummu vangla kohale. 1938. a. avati siin vangilaager kus vangide tööjõudu kasutati kivimurrus. 1992 uppus karjäär, 2006 vangla töötsoon, 2013. suleti vangla. Matk algab videvikus vanglajärve kaldalt. Põhjatulede valgel liugleme üle selle pisi-Atlantise katuste, eealuste metsade, otsime puuvõrades tukkuvaid kalaparvi. Kiikame roostikku ja paeranniku alla. Rohkem infot Rummu valgusparvematk ja plaanilised matkad.

Loe edasi

Valguskelgumatk Taevaskojas

Põlva maakond, Taevaskoja küla

Valguskelk on võimsate LED tulede ja vastupidava akuga matkakelk õhtuseks matkamiseks. Kelgul on aku, kuid kelku lükkab edasi sõitja. Tõukamisest saab hea toonuse, värske tunde, mõnusa meeleolu ja meelelise naudingu talvistest vaadetest. Valguskelgul matkates ümbritseb sõitjat valgussfäär. Teekond viib koos matkajuhiga läbi legendaarsete taevaskodade ja mööda paisjärve metsade sügavusse. Puhkepausil naudime tassikest teed, puhame jalgu ja alustame läbi lumetolmu teed tagasi. Matk on jõukohane kõigile, kelgutame puhkepausidega. Valguskelgumatkalt osavõtjalt eeldame vanust 12. eluaastast.

Loe edasi

Iisaku Muuseumi laternamatkad "Omadega rabas otse mööda kriivat"

Ida-Viru maakond, Iisaku alevik

Laternamatkadel sumedas pimeduses: *käime pimedusse mattunud looduse matkarajal ca 3-4 km. *kuulame ööhääli *teeme lõket *saad teada, mis on kriivad *külastame hilisõhtust muuseumi, kinnitame keha ja ajame juttu. *meie poolt latern, giid, eine, muuseumi külastus Matk sobib nii sõpruskonnale kui mõnusale töökollektiivile. Kui sind ja sõpru ei heiduta väljakutse ööpimeduses rabas käia, kirjuta meile, pakume retke just sulle sobivamal ajal ning soovitame vajadusel lisaks ööbimise võimalust. Pimedus tundub siiski liig? Me teeme ka päevaseid retki pikemaid ja lühemaid.

Loe edasi

Õhtune päikeseloojangumatk Soomaal

Pärnu maakond, Riisa küla

Õhtused kanuumatkad sobivad nii paaridele, peredele, kui ka sõpruskondadele. Läheme veele tund aega enne päikese loojumist, naudime loojangut ja saame osa ööhämaruse pealetungist. Pimedas paistavad asjad teisiti, kõike ei näe, mõndagi võib ainult kuulda või lihtsalt ette kujutada. Ööhämaruses eelistavad tegutseda koprad ja muud loomad, kes päevavalguse ajal puhkavad. Matk leiab aset kobraste elupaigas, hea õnne korral saame neid elukaid ka vaadelda. Giidi poolt juhitud õhtused kanuumatkad kestavad 2-3 tundi ja algavad juunis-juulis kell 21, mais ja septembris kell 20.

Loe edasi

Öömatk Kohtla-Nõmme Alpides

Ida-Viru maakond, Kohtla-Nõmme alev

Pimedas on kõik teistmoodi. Distantsid pikenevad, suunataju väheneb, helid võimenduvad ja meeled muutuvad ärksamaks! Eesti Kaevandusmuuseumist pole vaja kaugele minnagi, et kogeda kivist ja mägimatkamaitselist seiklust – eriti kui ka lumi juhtub maas olema! 2,5 tunni jooksul (või soovi korral vähem) rändame pealambivihkude valgel lähikonna küngastel ja kuulame, milliseid aegu need meile meenutavad. Matk sobib ideaalselt kärgperedele ja sõpruskondadele ühise aja veetmiseks lõbusalt ja seikluslikult. Seltskonnale kuni 15 inimest hind 200€.

Loe edasi

Soomaa.com öine kanuumatk Soomaal

Viljandi maakond, Sandra küla

Parim viis valgetest suveöödest osa saada on matkama minnes. Öine kanuumatk on soojade suveööde eksootika. Pimedas paistavad asjad teistmoodi, kõiki ei näe, osasid võib ainult kuulda või lihtsalt ette kujutada. Öömatka juhivad kogenud kohalikud giidid, kanuumatk kulgeb rahuliku vooluga Raudna jõel (3 tundi). Teekond viib meid kopra elupaikadesse ja hea õnne korral saame kopraid ka nende loomulikus elukeskkonnas vaadelda. Matk toimub inglise keeles! NB! Lisatasu eest pakume ka transfeeri Pärnust

Loe edasi

Valgusparvematk Aidu fjordid

Ida-Viru maakond, Aidu-Liiva küla

Aidu on 35 km2-ne fjordide sarnane mägismaa Ida-Viru südames. Veedame paar tundi sügavike kohal, mägede vahel, taevakaare all. Liigume pimeduses, vee alt valgustatud parvedel. Aidu vesi on nii läbipaistev, et selle pinnal hõljumist võib võrrelda lendamisega. Liigutad vaikselt aeru ja libised üle tukkuvate kalade põhjasügavikus, üle tikksirgete vesikasvude, sametiste vetikamütside. Võib juhtuda niiiii imelisi asju, et näed kobrast parve kõrval ujumas, või märkad all, savi sees PÕHJA põdra jälgi. Loe rohkem ja vaata pilte ning videosid lehelt Valgusparvematk Aidus  

Loe edasi

Laternavalgel jalutuskäik Kolga mõisa pargis

Üle Eesti

Pimeduses on kõik teisiti kui päevavalgel. Õhk lõhnab, silm seletab ja ei seleta ka, kuulmine teravneb kui jala all praksub vana mõisapark. Ja kuskil vulisevad allikad...  Koguneme Kolga mõisas üks tund enne päikeseloojangut. Hämardumise ajal tutvume häärberiga, naudime sooja kohvipausi, imetleme õhtust Galeriid. Viimases asub ka kohaliku valikuga kingipood. Pimeda saabudes asume laternatega retkele. Sobivaim aeg laternamatkaks on varakevadel või sügisel. Varustus, taskulambid ja õlilaternad on meie poolt. Sina võta kaasa rõõmus meel ja ilmastikule vastav riietus.

Loe edasi

Pärnu laternatuur giidiga

Üle Eesti

Avasta Pärnut öövalgel! Õhtupimedas on Pärnu iseäranis ilus. Kuigi tänavad ja pargid on inimtühjad, on õhk täis legende ja lugusid, ka kummituslugusid. Müstiline ja pisut närvikõdi pakkuv tuur õhtupimedas laternate valgel äratab ellu linna kõige põnevamad legendid ja kummituslood. Ekskursioon algab ja lõppeb Tallinna Värava juures ning kulgeb mööda Vallikäärt ja vanalinna tänavaid. Parimaks kogemuseks soovitame tuuri toimumist planeerida pimedamale ajale. Soovi korral on võimalik tuurile tellida ka kuum pärnaõietee ning magusad ampsud.

Loe edasi

Romantiline laternamatk

Harju maakond, Jägala-Joa küla

Kui armastad matkata ja sooviksid proovida miskit põnevat ja meeldejäävat, siis oled oodatud meie õhtuhämaruses toimuvale laternamatkale! Matkad toimuvad üle Eesti nii metsades, rabades kui ka linnaruumides. Oled oodatud pere, sõprade või ettevõttega ja just grupi valitud piirkonnas. Matka tempo valitakse osalejate soovi järgi ning on sobilik nii lastele kui ka täiskasvanutele. Täpsema info saadame matkale registreerunutele.

Loe edasi

Laternavalgel Rummu karjääri ja Tuhamäe radadele matkama

Harju maakond, Rummu alevik

Rummu karjäär ja vana Murru vangla piirkond on üks müstiline paik, mis väärib avastamist. Viime Teid laternatega põnevale matkale mööda Rummu karjääri kaldaäärseid matkaradasid. Tutvume piirkonnaga ja kuulame kaasahaaravaid lugusid vanglaelust ning Tuhamäe ja ainulaadse veealuse maailmaga karjääri tekkimisest. Ekskursioonid toimuvad õhtuhämaruses ning valgust annavad meile õlilaternad, mis annavad elamusele omaette võlu. Osaleda saab nii plaanilistel matkadel  kui ka tellida enda seltskonnale privaatne tuur.

Loe edasi

Laternamatk talvises looduses

Põlva maakond, Põlva linn

Laternatega öömatk on seiklus!  Romantiliste videvikutundide aeg sisusta laternamatkaga mööda raba laudteed või räätsadel. Laternaretke kestvuseks võib olla 1,5-4 tundi. Matka lõppu saab tellida toitlustamise. Öömatk võib toimuda ka tõukekelgu- või räätsamatkana. Küsige meilt matkapiirkonna, marsruudi ja sobivate lõkkekohtade soovitusi! Matkad toimuvad üle Eesti. Min. grupi tasu 300 € (kuni 10 inimesele), iga järgnev 30 € in. Laps 20 € Registreeruge matkale 56678113 või info@matkajuht.ee  

Loe edasi

Laternavalgel Murru vanglasse gideeritud ekskursioonile

Üle Eesti

Rummu karjäär ja vana Murru vangla piirkond on üks müstiline paik, mis väärib avastamist. Viime Teid põnevale ekskursioonile mahajäetud Murru vangla territooriumile ja ruumidesse. Tutvume piirkonnaga ja kuulame kaasahaaravaid lugusid vanglaelust ning Tuhamäe ja ainulaadse veealuse maailmaga karjääri tekkimisest. Ekskursioonid toimuvad õhtuhämaruses ning valgust annavad meile õlilaternad, mis annavad elamusele omaette võlu. Osaleda saab nii plaanilistel matkadel kui ka tellida enda seltskonnale privaatne tuur just Sinule sobival ajal.

Loe edasi

Õhtune jalutuskäik giidiga müstilises Tallinna Vanalinnas

Üle Eesti

Päevavalguses meenutab Tallinna Vanalinn muinasjutulise filmi dekoratsioone. Õhtuti Tallinna Vanalinn ja tema kitsad tänavad ning käigud muutuvad müstiliseks ja salapäraseks legendide maailmaks. 800 aasta vanuse ajalooga linn lausa mattub legendide alla. Kõik need müstilised ja põnevad lood ootavad meid igal tänavanurgal, on naljakad, õpetlikud, hirmutavad ja väga kaasahaaravad. Võtame kaasa küünaldega laternad ja lähme sukelduma vanalinna hämarustesse.  Jalutuskäik algab Raekoja platsil. Olge valmis üllatusteks!

Retkejuhiga seiklusmatk "Öine romantika Luke mõisapargis"

Tartu maakond, Luke küla

Kui sa soovid kogeda midagi erakordset ja suursugust, siis mõisaromantika Luke pargis on sulle sobilik pakkumine. Rüütlimõisa hõng koos alleede, mõisaansambli tiikide, õunaaia, kivitreppidel valvavate lõvide ja veetleva Venusega loob meeleolu, millest oled ammu unistanud. Retkejuht, laternavalgus, vaikuse salapära ja küünlatuledes neobarokne mõisapark, viivad sind ammustesse aegadesse rändama. Retke lõppedes ootab sind nukumajataolises kärnerimajas pidusöök kohvi ja tordiga. Hind kümnesele grupile on 390 eurot. Iga lisanduva grupi liikme maksumus on 20 eurot. 

Loe edasi

Iisaku muuseumi seiklus öised vaimujutud

Ida-Viru maakond, Iisaku alevik

Oled tüdinenud muuseumi külastustest? Kas tundub, et ei ole enam midagi uut?  Aga proovime siis pimedas ja see asjade ning aja lugu on hoopis teistsugune elamus. Sobib gruppidele ja seltskondadele, mida julgemad, seda parem- muidu on endalgi on hirmus. Kõlavad Alutagusemaa vanad vaimujutud.  Ennustamine. Rahustavad tilgad ja turgutav jook. Alguse lepime kokku vastavalt soovile. PS. Programmi ei soovitata lastele ega väga nõrga närvikavaga inimestele.

Loe edasi

Valguspaadimatk Koorküla Valgjärvel

Valga maakond, Jeti küla

Valguspaadi matk toimub saladuslikul Koorküla Valgjärvel, millega on seotud palju huvitavaid lugusid ja legende. Liugleme parvega üle järve põhja uppunud veealustest puitvaremetest, hiilime roostikus tegutsevaid kopraid, vaatleme uinuvaid kalu, avastame maalilist vee-elustikku ja matkame selle käigus valgusparvega läbi õhtupimeduse. Selles on põnevat avastamist kõigile! Eriline ja omamoodi looduskogemus! Matkale kogunetakse päikeseloojanguks. Veeteel saadab teid matkainstruktor, kes aitab jõuda ka põnevate vaatluspaikade juurde.

Loe edasi

Valguskanuumatk Emajõel

Võru maakond, Usinitsa küla

Tulge sumedale valguskanuumatkale Tartusse! Veedame romatilise õhtu koos sõprade või või perega. Olete oodatud 1,5-2 tunni pikkusele kulgemisele läbi õhtuse Tartu linna. Maalime õhtu kirglikult punaseks, pehmelt kollaseks või romantiliselt roheliseks. Valguse värve valime oma fantaasia järgi.

Loe edasi
Viimati muudetud: 12.11.2021

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Aktiivne puhkus, Loodus