Pimedas matkamine on põnev ja romantiline

Allikas: Mariann Liimal

Pimedas matkamine on põnev ja romantiline

Kui oled matkamisega sina peal ja tahaksid proovida midagi teistsugust, siis võta ette salapärane ja romantiline seiklusretk öises pimeduses. Kuidas kõlaks matkamine peale päikeseloojangut, pimedas ja tõrvikuvalgel? See on täiesti tehtav, nii maal kui linnas, nii metsas kui vee peal. Sügise ja talveõhtute pikk pimedus ei takista looduse nautimist! Valgusallikaiks on kas tõrvikud või laternad ning õhtupimeduses saab tõeliselt unustamatu matkaelamuse! Lähme ja matkame!

Seiklusmatk "Laternaga öises metsas" Elva puhkepiirkonnas

Tartu maakond, Vissi küla

Sellel seiklusretkel pakume Sulle võimalust tulla Tartumaale Elva puhkepiirkonna metsadesse. Öisest rahust tingituna kuuled paremini loomade-lindude häälitsusi ja haistad öise metsa lõhna. Teekonnale lisavad põnevust mängulisus ja kombekad matkarituaalid. Retke lõpus saad ööpimeduses praksuva lõkketule ääres jalgu puhata ja kosutavat piknikueinet süüa. Matka lõpetajat ootab autasuks väike kingitus! Sobilik huvilistele alates 10. eluaastast. Lapsed saavad osa võtta koos vanematega.

Loe edasi

Tõrvikumatk Väikesel Väerajal

Tartu maakond, Elva linn

Elva linna südamest saab alguse üks piirkonna populaarsemaid matkaradasid - Väike Väerada. Raja teevad eriliseks nii selle legendikohane loodusvägi kui ka Eesti folkloorist inspireeritud puuskulptuurid, mis matkajaid saadavad. Tõelise matkaelamuse saab, läbides rada õhtupimeduses, kui vagusallikaks on elav tõrvikutuli. Meie retkejuhid saadavad teid kogu raja ulatuses, pajatades teile põnevaid folkloorilugusid.  Matk on distantsi ja teemade poolest sobilik kõigile, kuid eelkõige peredele ja kooligruppidele. Rajale jääb ka puhkekohti ning mänguatraktsioone.  Võta meiega ühendust ja lähme matkame!

Loe edasi

Öine kanuuretk tõrvikute valgel

Tartu maakond, Tartu linn

Põnev ja romantiline öine kanuusõit Emajõel pakub täiesti omaette elamuse – ehakuma, tõrvikute valgus, öised loodushääled, kerge udu vee kohal. Sõidame kogenud matkajuhi juhendamisel ühtse grupina kuni Kvissentalini, seal keerame otsa ringi ja suundume tagasi Tartusse. Valgustuseks ja meeleolu loomiseks on kanuude ninadesse kinnitatud tõrvikud. Erilist füüsilist võimekust ja kanuusõidukogemust retkel osalemine ei eelda. Sobib hästi romantiliseks elamuseks, kuhu oma paariline kaasa kutsuda. Telli privaatne matk oma grupile või liitu meie korraldatud avaliku grupimatkaga.

Giidituur "Tõrvikute valgel" Tallinna vanalinnas

Harju maakond

Giidietenduse jooksul liigutakse alates Hobuveskist kuni Köismäe tornini tõrvikute valgel ja piki linnamüüri lääneosa kaitsetornide rida. Vaadeldakse Tornide Väljakut, pildistatakse ja jutustatakse lugusid linnamüürist, õllevahust, Liivi sõjast ja palgasõduritest. Külastatakse ühte hästi säilinud linnamüüri kaitsetorni koos väikese müürigaleriiga Osavõtjad kuulevad uskumatut lugu rahavõltsija ärakeetmisest Tallinnas. Kõigile osavõtjatest vermitakse õnnemünt ja kõik täiskasvanud osavõtjad saavad maitsta 'Munga Mõrsjat'. Alguse kellaaeg ja hind kujuneb kokkuleppel korraldajaga.

Valgusparvematk Rummu järvel

Harju maakond, Rummu alevik

Rummu on üks legendaarne koht nii ajaloos, turismis ja sukeldumises. 1938. a. avati siin vangilaager kus vangide tööjõudu kasutati kivimurrus "Vasalemma marmori" kaevandamiseks. 1992 uppus karjäär, 2006 vangla töötsoon, 2013. suleti vangla. Matk algab videvikus vangla territooriumilt. Teeme sellest uppunud asulast "ülelennu" põhjaaluste valgustega parvedel. Liugleme tulede valgel üle pisi-Atlantise katuste, üle veealuste metsade, püüame leida puuvõrades tukkuvaid kalaparvi. Rohe-valgete tulede valgel kiikame roostikku ja paeranniku alla. Rohkem infot leiate Rummu valgusparvematka lehelt

Loe edasi

Valguskelgumatk Taevaskojas

Põlva maakond, Taevaskoja küla

Valguskelk on võimsate LED tulede ja vastupidava akuga matkakelk õhtuseks matkamiseks. Kelgul on aku, kuid kelku lükkab edasi sõitja. Tõukamisest saab hea toonuse, värske tunde, mõnusa meeleolu ja meelelise naudingu talvistest vaadetest. Valguskelgul matkates ümbritseb sõitjat valgussfäär. Teekond viib koos matkajuhiga läbi legendaarsete taevaskodade ja mööda paisjärve metsade sügavusse. Puhkepausil naudime tassikest teed, puhame jalgu ja alustame läbi lumetolmu teed tagasi. Matk on jõukohane kõigile, kelgutame puhkepausidega. Valguskelgumatkalt osavõtjalt eeldame vanust 12. eluaastast.

Loe edasi
Viimati muudetud: 21.01.2019

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Aktiivne puhkus, Loodus