Pimedas matkamine on põnev ja romantiline

Allikas: Mariann Liimal

Pimedas matkamine on põnev ja romantiline

Kui oled matkamisega sina peal ja tahaksid proovida midagi teistsugust, siis võta ette salapärane ja romantiline seiklusretk öises pimeduses. Kuidas kõlaks matkamine peale päikeseloojangut, pimedas ja tõrvikuvalgel? PS. Mõned neist matkadest toimuvad regulaarselt, teiste puhul tuleb aeg kokku leppida.

Laternavalgel Rummu karjääri ja Tuhamäe radadele matkama

Harju maakond, Rummu alevik

Rummu karjäär ja vana Murru vangla piirkond on üks müstiline paik, mis väärib avastamist. Viime Teid laternatega põnevale matkale mööda Rummu karjääri kaldaäärseid matkaradasid. Tutvume piirkonnaga ja kuulame kaasahaaravaid lugusid vanglaelust ning Tuhamäe ja ainulaadse veealuse maailmaga karjääri tekkimisest. Ekskursioonid toimuvad õhtuhämaruses ning valgust annavad meile õlilaternad, mis annavad elamusele omaette võlu. Osaleda saab nii plaanilistel matkadel  kui ka tellida enda seltskonnale privaatne tuur.  

Valgusparvematk Rummu järvel

Tule öisele avastusretkele veealuseid metsi avastama, kalu vaatlema, uppunud maju uurima! Kutsume sind 2 t valgusparvematkale hüljatud Rummu vangla kohale. 1938. a. avati siin vangilaager kus vangide tööjõudu kasutati kivimurrus. 1992 uppus karjäär, 2006 vangla töötsoon, 2013. suleti vangla. Matk algab videvikus vanglajärve kaldalt. Põhjatulede valgel liugleme üle selle pisi-Atlantise katuste, eealuste metsade, otsime puuvõrades tukkuvaid kalaparvi. Kiikame roostikku ja paeranniku alla. Rohkem infot Rummu valgusparvematk ja plaanilised matkad.

Loe edasi

Laternavalgel Murru vanglasse gideeritud ekskursioonile

Üle Eesti

Rummu karjäär ja vana Murru vangla piirkond on üks müstiline paik, mis väärib avastamist. Viime Teid põnevale ekskursioonile mahajäetud Murru vangla territooriumile ja ruumidesse. Tutvume piirkonnaga ja kuulame kaasahaaravaid lugusid vanglaelust ning Tuhamäe ja ainulaadse veealuse maailmaga karjääri tekkimisest. Ekskursioonid toimuvad õhtuhämaruses ning valgust annavad meile õlilaternad, mis annavad elamusele omaette võlu. Osaleda saab nii plaanilistel matkadel kui ka tellida enda seltskonnale privaatne tuur just Sinule sobival ajal.  

Laternamatk põlislooduses koos lõkkeõhtuga

Pimedad õhtud ja jalgsimatkamine on jõukohane kõigile. Põnevust lisab matkamisele õhtuhämarus ning laternate valgus. Iga krõps ja valgusvarjud viivad meie tähelepanu looduse kuulatamisele ja avastamisele. Kõrvemaa loodust iseloomustab Natura metsad, jää-ajast tekkinud seljandikud ja põnevad pinnavormid. Muinasjutulisust lisavad puudel rippuvad habesamblikud.  Matka lõpetame lõkke ääres, proovime erinevaid lõkke süütamise viise ja naudime maitsvat kodust matkatoitu. Laternamatk sobib hästi sünnipäeva tähistamiseks, kolleegidega seminari lõpetamiseks või sõpruskonnaga väljasõiduks.

Loe edasi

Valgusparvematk Aidu fjordid

Aidu on 35 km2-ne fjordide sarnane mägismaa Ida-Viru südames. Veedame paar tundi sügavike kohal, mägede vahel, taevakaare all. Liigume pimeduses, vee alt valgustatud parvedel. Aidu vesi on nii läbipaistev, et selle pinnal hõljumist võib võrrelda lendamisega. Liigutad vaikselt aeru ja libised üle tukkuvate kalade põhjasügavikus, üle tikksirgete vesikasvude, sametiste vetikamütside. Võib juhtuda niiiii imelisi asju, et näed kobrast parve kõrval ujumas, või märkad all, savi sees PÕHJA põdra jälgi. Loe rohkem ja vaata pilte ning videosid lehelt Valgusparvematk Aidus  

Loe edasi

Seiklusmatk "Laternaga öises metsas" Elva puhkepiirkonnas

Sellel seiklusretkel pakume Sulle võimalust tulla Tartumaale Elva puhkepiirkonna metsadesse. Öisest rahust tingituna kuuled paremini loomade-lindude häälitsusi ja haistad öise metsa lõhna. Teekonnale lisavad põnevust mängulisus ja kombekad matkarituaalid. Retke lõpus saad ööpimeduses praksuva lõkketule ääres jalgu puhata ja kosutavat piknikueinet süüa. Matka lõpetajat ootab autasuks väike kingitus! Sobilik huvilistele alates 10. eluaastast. Lapsed saavad osa võtta koos vanematega.

Loe edasi

Tõrvikumatk Väikesel Väerajal

Elva linna südamest saab alguse üks piirkonna populaarsemaid matkaradasid - Väike Väerada. Raja teevad eriliseks nii selle legendikohane loodusvägi kui ka Eesti folkloorist inspireeritud puuskulptuurid, mis matkajaid saadavad. Tõelise matkaelamuse saab, läbides rada õhtupimeduses, kui vagusallikaks on elav tõrvikutuli. Meie retkejuhid saadavad teid kogu raja ulatuses, pajatades teile põnevaid folkloorilugusid.  Matk on distantsi ja teemade poolest sobilik kõigile, kuid eelkõige peredele ja kooligruppidele. Rajale jääb ka puhkekohti ning mänguatraktsioone.  Võta meiega ühendust ja lähme matkame!

Loe edasi

Valguspaadimatk Koorküla Valgjärvel

Valguspaadi matk toimub saladuslikul Koorküla Valgjärvel, millega on seotud palju huvitavaid lugusid ja legende. Liugleme parvega üle järve põhja uppunud veealustest puitvaremetest, hiilime roostikus tegutsevaid kopraid, vaatleme uinuvaid kalu, avastame maalilist vee-elustikku ja matkame selle käigus valgusparvega läbi õhtupimeduse. Selles on põnevat avastamist kõigile! Eriline ja omamoodi looduskogemus! Matkale kogunetakse päikeseloojanguks. Veeteel saadab teid matkainstruktor, kes aitab jõuda ka põnevate vaatluspaikade juurde.

Loe edasi

Valguskelgumatk Taevaskojas

Valguskelk on võimsate LED tulede ja vastupidava akuga matkakelk õhtuseks matkamiseks. Kelgul on aku, kuid kelku lükkab edasi sõitja. Tõukamisest saab hea toonuse, värske tunde, mõnusa meeleolu ja meelelise naudingu talvistest vaadetest. Valguskelgul matkates ümbritseb sõitjat valgussfäär. Teekond viib koos matkajuhiga läbi legendaarsete taevaskodade ja mööda paisjärve metsade sügavusse. Puhkepausil naudime tassikest teed, puhame jalgu ja alustame läbi lumetolmu teed tagasi. Matk on jõukohane kõigile, kelgutame puhkepausidega. Valguskelgumatkalt osavõtjalt eeldame vanust 12. eluaastast.

Loe edasi

Laternamatk talvises looduses

Laternatega öömatk on seiklus! Giiditud laternamatk on põrutav idee sünnipäeva tähistamiseks, firmapeoks, sõprade ja pere väljasõiduks või külalistele Eesti looduse tutvustamiseks. Romantiliste videvikutundide aeg sisusta laternamatkaga raba laudteel või räätsadel. Laternamatka kestvuseks võib olla 1,5-4 tundi. Matka lõppu telli Metsarestoran. Öömatka võite ette võtta samuti tõukekelgu- või räätsamatkana. Küsige matkapiirkonna, marsruudi, ilusate lõkkekohtade soovitusi! Matkad toimuvad üle Eesti. Min grupi tasu 300 € (kuni 10 inimesele).

Loe edasi

Soomaa.com öine kanuumatk Soomaal

Parim viis valgetest suveöödest osa saada on matkama minnes. Öine kanuumatk on soojade suveööde eksootika. Pimedas paistavad asjad teistmoodi, kõiki ei näe, osasid võib ainult kuulda või lihtsalt ette kujutada. Öömatka juhivad kogenud kohalikud giidid, kanuumatk kulgeb rahuliku vooluga Raudna jõel (3 tundi). Teekond viib meid kopra elupaikadesse ja hea õnne korral saame kopraid ka nende loomulikus elukeskkonnas vaadelda. Matk toimub inglise keeles! NB! Lisatasu eest pakume ka transfeeri Pärnust

Loe edasi

Pärnu laternatuur giidiga

Avasta Pärnut öövalgel! Õhtupimedas on Pärnu iseäranis ilus. Kuigi tänavad ja pargid on inimtühjad, on õhk täis legende ja lugusid, ka kummituslugusid. Müstiline ja pisut närvikõdi pakkuv tuur õhtupimedas laternate valgel äratab ellu linna kõige põnevamad legendid ja kummituslood. Ekskursioon algab ja lõppeb Tallinna Värava juures ning kulgeb mööda Vallikäärt ja vanalinna tänavaid. Parimaks kogemuseks soovitame tuuri toimumist planeerida pimedamale ajale. Soovi korral on võimalik tuurile tellida ka kuum pärnaõietee ning magusad ampsud.

Loe edasi

Õhtune päikeseloojangumatk Soomaal

Õhtused kanuumatkad sobivad nii paaridele, peredele, kui ka sõpruskondadele. Läheme veele tund aega enne päikese loojumist, naudime loojangut ja saame osa ööhämaruse pealetungist. Pimedas paistavad asjad teisiti, kõike ei näe, mõndagi võib ainult kuulda või lihtsalt ette kujutada. Ööhämaruses eelistavad tegutseda koprad ja muud loomad, kes päevavalguse ajal puhkavad. Matk leiab aset kobraste elupaigas, hea õnne korral saame neid elukaid ka vaadelda. Giidi poolt juhitud õhtused kanuumatkad kestavad 2-3 tundi ja algavad juunis-juulis kell 21, mais ja septembris kell 20.

Loe edasi
Viimati muudetud: 05.01.2023

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Aktiivne puhkus, Loodus