Kiire talvepuhkus Põhja-Eestis

Allikas: Jaanus Ree

Kiire talvepuhkus Põhja-Eestis

Põgene nädalavahetuseks lumisesse Põhja-Eestisse, et nautida kahte täiuslikku talvist puhkusepäeva!

Lühikese autosõidu kaugusel Tallinnast leiad end lumistes Lahemaa ja Kõrvemaa looduskaitseala metsades, kus saab tegelda talviste spordialade ja teiste vahvate tegevustega. Tee peale jäävad nii kaunid mõisad kui keskaegsed linnused, mida minna avastama. Maitse värskeid mereande kalurikülades ja võta tempo mõneks ajaks maha. Vali kõrvalteid ja naudi loodust!

Lähedal

Loetletud sihtkohad on paari tunni kaugusel Tallinnast, ideaalne kiireks nädalalõpupuhkuseks.

Foto: Mariann Liimal

1. päev: Kõrvemaa ja Lahemaa

Mida teha ja kus einestada?

Avasta Põhja-Kõrvemaa künklikud maastikud, mis on justkui loodud traditsiooniliseks põhjamaiseks tegevuseks – tõukekelguga kihutamiseks. Tõukekelgumatkad ei nõua osalejalt füüsilist ettevalmistust ega varasemat kogemust ning on jõukohased kõigile.
Peale mäeküngastel rassimist annab endast kindlasti märku tühi kõht ja nüüd on aeg võtta suund Juminda poolsaarele Kolga-Aabla kalurikülas asuvasse hubasesse kodurestorani MerMer. Siin saad nautida suurepärast kohalikust toorainest valmistatud toitu ning õdusat kodust atmosfääri. Kuna kohti einestamiseks on talvel ainult 20, siis tuleks kindlasti ette helistada, et endale laud kindlustada.

Kui kõht on täidetud, siis on aeg jätkata teed Lahemaa rahvuspargi teabepunkti poole, mis asub Palmse mõisas. Lahemaa Rahvuspark oma mitmekesise maastiku ja matkaradadega, kultuuri-ajalooliste paikade, metsa- ja liivarandadega, soode ja mõisatega on iga loodussõbra unistus. Kuid enne kui suundud loodusretkele, tutvu ka Palmse Mõis-Vabaõhumuuseumiga.


Kus ööbida?

Põhja-Eesti on mõisaterohke ja vaatamisväärset on neis palju, miks siis mitte kasutada võimalust ja valida üks neist ööbimiseks? Kaunis ja elegantne Vihula Mõis pakub täiuslikku puhkust oma 16.sajandist pärinevates luksuslikes ning romantilistes mõisahoonetes, kus võid puhata peale pikka päeva ning lõõgastuda öko-SPAs. Õhtusöögi nautimiseks astu sisse mõisa restorani, mis on üks ilusamaid esmaklassilisi restorane Eestis, ühendades endas traditsionaalse vana ja moodsa minimalismi.

2. päev: Rannik ja joad

Merevaated

Suurepärased merevaated on Põhja-Eesti rannikurestoranide nagu MerMer ja Ruhe maiuspalaks.

Foto: Jaanus Ree

Mida teha?

Pärast kosutavat ööund on aeg valmistuda uuteks seiklusteks. Eelmisel päeval nautisid tõukekelgusõitu, kuid nüüd on aeg proovida veel üht kelgutamismõnu - kelgutamist koertega. Võta suund Paasiku külasse, kus tutvustatakse lähemalt Siberi husky tõugu, selle ajalugu, koerte iseloomu ning kasvatamist. Seejärel pannakse koertele selga rakmed, paigutatakse nad rakendis õigetele kohtadele ning põnev kelgusõit võibki alata! Mitte eriti kaugel asub Eesti kõige laiem ja tuntum looduslik juga - Jägala juga. Selle kõrgus on ligi 8 meetrit ja laius üle 50 meetri. Omapärane ja vaatamisväärne on juga ka talvel, kui külmadega tardunud veemass muutub suurte jääpurikatega sillerdavaks jääseinaks.


3. päev: Avasta pealinna võlusid


Mida teha?

Jaluta keskaegses vanalinnas, käi läbi Kadriorust, Nõmmelt, Kalamajast või täiesti uuenenud Rotermanni kvartalist; külasta Tallinna loomaaeda ja botaanikaaeda; veeda perega aega mõnes interaktiivses muuseumis, Energia Avastuskeskusest traditsioonilise ajaloomuuseumini; naudi luksuslikku õhtueinet tipptasemel restoranis; lõbutse trendikates ööklubides; vali õhtuks kontsert või teatrietendus; külasta Euroopa parimate hulka valitud jõuluturgu – võimalusi on uskumatult palju!

Kui Tallinn juba liiga tuttav tundub, saad alustada üpris puhta lehena, kui osaled mõnel ekskursioonil.

Kus süüa?

Tallinnas on söögikohti väga palju. Tule naudi head tänavatoitu või einesta Eesti parimates restoranides.

Fotod: Toomas Tuul, Visit Estonia, Jaanus Ree, Mariann Liimal

Viimati muudetud: 17.04.2023

Teema: Põhja-Eesti, Aktiivne puhkus