Allikas: Maret Põldveer-Turay, Visit Estonia

Kalamaja

Kalamaja on olnud ammustest aegadest Tallinna peamine kalasadam, millele viitab ka nimi. Piirkond on tuntud omal ajal töölisklassile ehitatud puitmajade ja nende boheemlasliku võlu poolest.

Arhitektuuri- ja ajaloohuvilised peaksid Kalamajas tegema giidiga tuuri. Asumile ühtlase näo ja hinnatud kinnisvarapiirkonna renomee andvatel puitmajadel on jutustada oma lugu: alates sellest, mis vahe on Lenderi ja Tallinna tüüpi majadel ning miks kaitseb vana aus linaõlivärv maju paremini kui moodsad ja kuidas seda majadelt eristada.

Ka väikeste lastega peredel tasub sammud isegi kehva ilmaga Kalamajja seada: peale Lennusadama ootavad veel Energia Avastuskeskus, Kalamaja muuseum ja PROTO avastustehas.

  • Alates 14. sajandist elasid siin kalurid, kalakaupmehed ja paadisepad. Kõik muutus aga 1870. aastal, kui valmis Tallinna - Peterburi raudtee. Linnaossa kerkisid suured tehased, mis tõid endaga kaasa tuhandete töötajate sissevoolu.
  • Kõige enam tööstuspärand, aga ka Euroopa tasemel muuseum Lennusadam ja Peeter Suure aegne merekindlus loob linnaosa nägu ka tänapäeval.
  • Osa Kalamaja vanast tööstuslikust infrastruktuurist on säilinud ja toimib tänaseni, näiteks asub Kungla tänaval jätkuvalt Estonia klaverivabrik.
  • Paljusid tehasehooneid aga kasutatakse nüüd uuel otstarbel, moodsa kunstielu ja loovagentuuride koduna, samuti söögi- ja joogikohtade avangardi asukohana.

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.