Kuidas Eesti talv üle elada?

Allikas: Jaack Nilson, Visit Estonia

Kuidas Eesti talv üle elada?

Kuigi Eesti talvine temperatuur langeb harva alla -20 kraadi, tundub ilm tuule tõttu sageli külm. Mida ette võtta, kui jalad on märjad ja külmetavad ning lörtsine lobjakas keerleb otse näkku? Soojad riided selga, villased sokid jalga, kaela paks sall ja võibki koos sõpradega spaa või sauna poole teele asuda! Aga tee peal võib veel ette võtta nii mõndagi!

Saunaskäik Mooska traditsioonilises Vana-Võromaa suitsusaunas

Võru maakond, Haanja küla

Vana-Võromaa suitsusaunakombestik on leidnud väärika koha UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas. Mooska Suitsusaunatalus saab sedasama Eesti esivanemate pärandit omal nahal proovida. Puhtaks saab ihu ja hing! Igati kombekohane juhendatud saunaskäik kestab vähemalt 3 tundi. Mooska talu suitsusaun on mõnus 8-le saunalisele. Tummist puupõlemise lõhna täiendab saunas suitsutatud liha, kaseviha ja saunamee järelhõng. Saun asub tiigi ääres, kus talvel karastad end jääaugus. Hea teada: Kütmiskorra hind sisaldab saunalina, vihtu, saunamett ja taimeteed. 

Loe edasi

Kumu kunstimuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Kumu on Eesti Kunstimuuseumi peahoone ning suurim ja esinduslikem näitusepaik Eestis. Aastal 2008 võitis Kumu Euroopa aasta muuseumi tiitli. See on märkimisväärne rahvusvaheline tunnustus Kumu pürgimusele olla tõeliselt kaasaegne kunstimuuseum ning ruum aktiivseks vaimseks tegevuseks alates haridusprogrammidest väikelastele kuni diskussioonideni kunsti olemuse ja tähenduse üle kaasaegses maailmas. Kumu püsiväljapanek tutvustab eesti kunsti 18. sajandi algusest kuni 1991. aastani, vahetuvad näitused hõlmavad lisaks ka rahvusvahelist ja kaasaegset kunsti. Vaata Kumu näituste- ja sündmustekalendrit

Loe edasi

Värska Sanatoorium

Võru maakond, Väike-Rõsna küla

Värska kuurortravikeskuses asuv Värska sanatoorium on Eestis ainulaadne oma raviarsenali poolest. Pakume turgutust kohalike looduslike vahenditega – magevee ravimuda ja Värska mineraalveega . Lisaks ravimudale ja mineraalveele on klientidel võimalik saada elektri-, parafiin- ja soolaravi, erinevaid massaaže, füsioteraapiat, ravivõimlemist ning palju muud tervendavat. Professionaalne, kogenud ja hoolitsev personal tagab klientidele parima teeninduse. 300 meetri kaugusel asub Värska veekeskus.

Loe edasi

Kihnu muuseum

Pärnu maakond, Linaküla

Kihnu saarele sattudes tuleb kindlasti külastada ka põnevat Kihnu muuseumi! See on kui ankur UNESCO pärandi nimekirja kuuluva Kihnu kultuuriruumi hoidmisel ja tutvustamisel. 1974. aastal Linakülla endisesse koolihoonesse asutatud ja 2009. aastal põhjaliku renoveerimise läbi teinud muuseumis leiab kõike kihnlaste igapäevaelu puudutavat : tööriistu, rõivaid, käsitööd, mööblit. Samuti kuulsate Kihnu meeste – kodu-uurija Theodor Saare, metskapten Enn Uuetoa ja hõbedasepp Peeter Rooslaidi tegemisi tutvustava väljapaneku ning Kihnu naivistide kunstiloomingut .

Loe edasi

Peipsiveere teekultuuri õpituba

Tartu maakond, Varnja alevik

Teekultuuri töötoas räägime tee joomisest vanausuliste külades ning sellest, mis on ivantšai ja kuidas seda valmistatakse. Istume hubases vanausuliste elamus, kus toome vee otse kaevust ning teeme sellest samovariteed ja proovime, kuidas maitseb vanausuliste isetehtud keedusuhkur. Olenevalt hooajast saavad osalejad ka ise ivantšai tegemise protsessi koos Mesi tare perenaisega läbi teha (suvine aeg) või kuulata lugusid ajaloost ja tee raviomadustest ning nautida ivantšai maitset (sügis-talvine aeg).

Loe edasi

Hedon SPA & Hotel butiikspaa

Pärnu maakond, Pärnu linn

Pärnu Mudaravila hoones asub hubane butiikspaa, mis jaguneb supelusalaks ja Vaikseks spaaks. Supelusalal on kaks sisebasseini, välibassein, auru- ja leilisaun ning selle külastus kuulub majutuse hinna sisse. Antiikseid spaatraditsioone järgiv Vaikne spaa on külalistele rahulikuks lõõgastumiseks, alates 14 a. Lõõgastav ja puhastav spaarituaal kestab 2-3 tundi ning kaasa anname Surnumere kehahooldustooted ja teejuhi, kuidas neid kasutada. Butiikspaas on ka 14 spaa hoolitsuste ruumi, kus ühendatakse kaasaegsed lõõgastumise viisid iidsete tarkuste ja tavadega.

Loe edasi

TaevaniMaani Meistrikoda

Rapla maakond, Rapla linn

Tule ja meisterda kaunis, kordumatu kingitus endale või sõbrale TaevaniMaani Meistrikojas Raplas. Karismaatilises ja hubases ruumis voolime juhendaja abiga iseloomuga esemed. Lõplikult saate eseme kätte paari nädala pärast. Kohapeal saad soetada meistrite toodangut või tulla ja olla ise meister.  Korraldame ka intiimseid kontserte väiksele publikule. Viime läbi sünnipäevapidustusi ning kutsume erialaspetsialiste teadmisi jagama. Töötoad toimuvad ettetellimisel.

Loe edasi

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

1874. valminud Maarjamäe loss kuulub tänasel päeval Eesti Ajaloomuuseumile. Värvika ajalooga loss on sajandite jooksul olnud tuntud puhke- ja väljasõidukoht, vene krahvi Anatoli Orlov-Davõdovi suveresidents jpm 2018. aasta Eesti parima püsinäituse Muuseumiroti auhinna pälvinud „Minu vaba riik“ viib külastaja retkele läbi 100 aasta, Eesti Vabariigi sünnist tänapäevani. Mängulises õpikeskkonnas Laste Vabariik põimub omavahel päris- ja fantaasiamaailm. Loss ja lossipark pälvisid 2018. aasta parima turismiobjekti ja arenduse auhinna. Lossis asub ka kohvik "Maarjamäe".

Loe edasi

V Spa heaolumaailm

Tartu maakond, Tartu linn

Lõõgastus- ja heaolumaailmade parimad palad saavad kokku Tartu südames – siinsest V Spa Heaolumaailmast leiab enam kui 80 erakordselt lõõgastavat hoolitsust, mis on inspireeritud maailma looduse mitmekesisusest, alates eestimaistest turbahoolitsustest ja lõpetades tailannade autentsete massaažidega. V Spa valikust leiab igaüks endale midagi, sest traditsiooniliste spaateenuste kõrval pakutakse hoolitsusi ka lastele ja lapseootel naistele. Valides hoolitsuse asemel päevaspaa paketi koos vee- ja saunamaailma külastusega muudad oma puhkepäeva Tartus veelgi erakordsemaks!  

Loe edasi

Sojavahast küünalde valmistamise töötuba

Lääne maakond, Paralepa alevik

Amii küünlakoda on väike ja hubane majake Haapsalus, kus käib igapäevaselt vilgas käsitööküünalde ja aroomivahade valamine. Tulge oma seltskonnaga ja saage osa põnevast küünalde valamise töötoast. Grupi suurus 8-12 inimest. Töötoas tutvutakse küünlakoja perenaise Anniki juhendamisel küünalde tegemiseks vajamineva toorainega ning jagatakse küünalde valmistamise ja põletamise nippe.  Igal osalejal valmib töötoa käigus üks enda kätega tehtud sojavahast lõhnaküünal. Valikus on erinevad lõhnad ja värvid. Soovi korral tuleme ja viime küünalde valamise töötoa läbi Sinu ruumides.

Loe edasi

Roose maamaja

Hiiu maakond, Orjaku küla

Roose maamaja asub Hiiumaal Orjaku külas. Vallatult värviliste raudkividest müüride, avalate aknaavadete ja reipa rookatusemütsiga puhkemaja sai nime vanaema Eliise-Roosilt. Aastaid tagasi otsustas vanaema kinkida tühjana seisvad laudamüürid lastelastele. Kuna kingitud hobuse suhu ei vaadata ja kingitust müüa ei sobi, otsustasidki kingisaajad avada puhkemaja, kus meeldiks puhata nii lähisõpradel kui kaugetel külalistel. Maja sai nii mõnus,  et nüüd on tekkinud lausa väike võistlus, kes Roosesse puhkama pääseb. Tänaseks on maamaja tagaõue lisandunud ka Roose väikemaja ja saunamaja.

Viimati muudetud: 18.04.2018

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Ostlemine, Aktiivne puhkus, Spaad ja Saunad, Loodus

Uudiskiri