Kuidas Eesti talv üle elada?

Allikas: Jaack Nilson, Visit Estonia

Kuidas Eesti talv üle elada?

Kuigi Eesti talvine temperatuur langeb harva alla -20 kraadi, tundub ilm tuule tõttu sageli külm. Mida ette võtta, kui jalad on märjad ja külmetavad ning lörtsine lobjakas keerleb otse näkku? Soojad riided selga, villased sokid jalga, kaela paks sall ja võibki koos sõpradega spaa või sauna poole teele asuda! Aga tee peal võib veel ette võtta nii mõndagi!

Saunaskäik Mooska traditsioonilises Vana-Võromaa suitsusaunas

Võru maakond, Haanja küla

Vana-Võromaa suitsusaunakombestik on leidnud väärika koha UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas. Mooska talus saab seda sama Eesti esivanemate pärandit omal nahal proovida. Igati kombekohane saunaskäik kestab vähemalt 3 tundi. Mooska talu suitsusaun on mõnus 8-le saunalisele. Tummist puupõlemislõhna täiendab saunas suitsutatud liha, kaseviha ja saunamee järelhõng. Saun asub tiigi ääres, kus talvel saad end jääaugus karastada. Hea teada: Kütmiskorra hind sisaldab vihtu, saunamett ja taimeteed. Lisatasu eest saab saunalina, saunamütsi kerge kohalikust hääst ja paremast suupistelaua. 

Loe edasi

Kumu kunstimuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

2006. aastal avatud Kumu on Eesti Kunstimuuseumi suurejooneline peahoone, millel on mitmeid ülesandeid. Siin asub suurem osa Eesti Kunstimuuseumi kogudest, konserveerimise-restaureerimise osakond, kõigile huvilistele avatud raamatukogu ning Kumu kunstimuuseum püsiväljapaneku ja vahetuvate näituste, kaasaegse kunsti galerii, auditooriumi ning hariduskeskusega.Kumu püsiväljapanek tutvustab eesti kunsti 18. sajandi algusest kuni 1991. aastani, vahetuvad näitused hõlmavad lisaks ka rahvusvahelist ja kaasaegset kunsti. Hea teada: Pakutav kultuurikalender SIIN!

Loe edasi

Värska Sanatoorium

Võru maakond, Väike-Rõsna küla

Värska Sanatoorium on Eestis ainulaadne oma raviarsenali poolest. Pakume turgutust looduslike vahenditega – magevee ravimuda ja Värska mineraalveega. Magevee ravimuda on orgaaniliste ainete poolest 10 korda rikkalikum kui meremuda ja sisaldab palju väävelvesinikku. Lisaks ravimudale ja mineraalveele on klientidel võimalik saada elektri-, parafiin- ja soolaravi, erinevaid massaaže, füsioteraapiat, ravivõimlemist ning palju muud tervendavat. Protseduurid toimuvad asjatundjate  valvsa pilgu all. Professionaalne, kogenud ja hoolitsev personal tagab klientidele turvalisuse.

Loe edasi

Otepää Saunamaraton 2018

Üle Eesti

02.02.2019 - 02.02.2019

Saunamaratonil on registreerunud võistkondadel eesmärgiks läbida 6 tunni jooksul võimalikult palju Otepää piirkonna saunu. Start antakse Kääriku Spordikeskuses, võistkonnad saavad kaasa orienteerumiskaardid, kõigil võistkonna liikmetel tuleb saunalaval leili võtta vähemal 3 minutit, lisaboonust annab jääaukudes, kümblustünnides ja muudest saunaomanike poolt välja pakutud atraktsioonides osalemine. Lühima ajaga saunad läbinud meeskond on võitja, finiš on kella 17.30-ni avatud Kääriku Spordikeskuses, kus toimub parimate autasustamine koos saunaomanikega.

Kihnu muuseum

Pärnu maakond, Linaküla

Kihnu saarele sattudes tuleb kindlasti külastada ka põnevat Kihnu muuseumi! See on kui ankur UNESCO pärandi nimekirja kuuluva Kihnu kultuuriruumi hoidmisel ja tutvustamisel. 1974. aastal Linakülla endisesse koolihoonesse asutatud ja 2009. aastal põhjaliku renoveerimise läbi teinud muuseumis leiab kõike kihnlaste igapäevaelu puudutavat : tööriistu, rõivaid, käsitööd, mööblit. Samuti kuulsate Kihnu meeste – kodu-uurija Theodor Saare, metskapten Enn Uuetoa ja hõbedasepp Peeter Rooslaidi tegemisi tutvustava väljapaneku ning Kihnu naivistide kunstiloomingut .

Loe edasi

Peipsiveere teekultuuri õpituba

Tartu maakond, Varnja alevik

Teekultuuri töötoas räägime tee joomisest vanausuliste külades ning sellest, mis on ivantšai ja kuidas seda valmistatakse. Istume hubases vanausuliste elamus, kus toome vee otse kaevust ning teeme sellest samovariteed ja proovime, kuidas maitseb vanausuliste isetehtud keedusuhkur. Olenevalt hooajast saavad osalejad ka ise ivantšai tegemise protsessi koos Mesi tare perenaisega läbi teha (suvine aeg) või kuulata lugusid ajaloost ja tee raviomadustest ning nautida ivantšai maitset (sügis-talvine aeg).

Loe edasi

Hedon SPA & Hotel butiikspaa

Pärnu maakond, Pärnu linn

Pärnu Mudaravila hoones asub hubane butiikspaa, mis jaguneb supelusalaks ja Vaikseks spaaks. Supelusalal on kaks sisebasseini, välibassein, auru- ja leilisaun ning selle külastus kuulub majutuse hinna sisse. Antiikseid spaatraditsioone järgiv Vaikne spaa on külalistele rahulikuks lõõgastumiseks, alates 14 a. Lõõgastav ja puhastav spaarituaal kestab 2-3 tundi ning kaasa anname Surnumere kehahooldustooted ja teejuhi, kuidas neid kasutada. Butiikspaas on ka 13 spaa hoolitsuste ruumi, kus ühendatakse kaasaegsed lõõgastumise viisid iidsete tarkuste ja tavadega.

Loe edasi

TaevaniMaani Meistrikoda

Rapla maakond, Rapla linn

Tule ja meisterda kaunis, kordumatu kingitus endale või sõbrale TaevaniMaani Meistrikojas Raplas. Karismaatilises ja hubases ruumis voolime juhendaja abiga iseloomuga esemed. Lõplikult saate eseme kätte paari nädala pärast. Kohapeal saad soetada meistrite toodangut või tulla ja olla ise meister.  Korraldame ka intiimseid kontserte väiksele publikule. Viime läbi sünnipäevapidustusi ning kutsume erialaspetsialiste teadmisi jagama. Töötoad toimuvad ettetellimisel.

Loe edasi

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

1874. valminud Maarjamäe loss kuulub tänasel päeval Eesti Ajaloomuuseumile. Värvika ajalooga loss on sajandite jooksul olnud tuntud puhke- ja väljasõidukoht, vene krahvi Anatoli Orlov-Davõdovi suveresidents, populaarne restoran-öölokaal ja Eesti Vabariigi sõjaväe lennukool. Püsinäitus „Minu vaba riik“ viib külastaja retkele läbi 100 aasta, Eesti Vabariigi sünnist tänapäevani. Mängulises õpikeskkonnas Laste Vabariik põimub omavahel päris- ja fantaasiamaailm, tegutsevad lapslased, elab koos sõpradega sinine lõvi. Neil on ühine eesmärk ehitada üles vahva riik. Lossis asub ka restoran "Maarjamäe".

Loe edasi

V Spa

Tartu maakond, Tartu linn

Ühetäheline V Spa nimi on inspireeritud vitaalsusest. Kõik hea siin elus algab veest. Lase V Spa lõõgastusbasseini veealustel massaažidel oma keha mudida, hulla põnnidega vahvate veeatraktsioonidega lastebasseinis ning naudi meie spaa igaõhtuseid saunarituaale! V Spa pakub oma külalistele erinevaid hoolitsusi, mis on inspiratisooni saanud nii kohalikust Eesti loodusest kui ka kaugetest maadest. V Spa paketid pakuvad erinevaid massaaže, näo-, käte-, jala- ning kehahoolitsusi koos spaa külastusega nii lastele kui ka täiskasvanutele. Tule võta Tartu V Spa vee- ja saunamaailmas veest viimast!

Loe edasi

Sojavahast küünalde valmistamise töötuba

Lääne maakond, Paralepa alevik

Amii küünlakoda on väike ja hubane majake Haapsalus, kus käib igapäevaselt vilgas käsitööküünalde ja aroomivahade valamine. Tulge oma seltskonnaga ja saage osa põnevast küünalde valamise töötoast. Grupi suurus võiks olla vahemikus 8-12 inimest. Töötoas tutvutakse küünlakoja perenaise Anniki juhendamisel küünalde tegemiseks vajamineva toorainega ning jagatakse küünalde valmistamise ja põletamise nippe.  Igal osalejal valmib töötoa käigus üks enda kätega tehtud sojavahast lõhnaküünal. Valikus on erinevad lõhnad ja värvid. Soovi korral tuleme ja viime küünalde valamise töötoa läbi Sinu ruumides.

Loe edasi

Roose maamaja

Hiiu maakond, Orjaku küla

Roose maamaja asub Hiiumaal Orjaku külas. Vallatult värviliste raudkividest müüride, avalate aknaavadete ja reipa rookatusemütsiga puhkemaja sai nime vanaema Eliise-Roosilt. Aastaid tagasi otsustas vanaema kinkida tühjana seisvad laudamüürid lastelastele. Kuna kingitud hobuse suhu ei vaadata ja kingitust müüa ei sobi, otsustasidki kingisaajad avada puhkemaja, kus meeldiks puhata nii lähisõpradel kui kaugetel külalistel. Maja sai nii mõnus,  et nüüd on tekkinud lausa väike võistlus, kes Roosesse puhkama pääseb. Tänaseks on maamaja tagaõue lisandunud ka Roose väikemaja ja saunamaja.

Loe edasi

Hubane talveõhtu vannikino ja õhtusöögiga Pärnumaal

Pärnu maakond, Mõisaküla

Väljas on külm, aga sina oled sõpradega soojas padjavannis teki all ja vaatad filmi... kamin praksub ja põrand kriuksub... Tule sõpradega vanasse Pööravere koolimajja, et saada teistmoodi elamus, mille osadeks on: - filmi vaatamine padjavannist; - kartuliküünalde valmistamine; - kartulipiparkookide valmistamine ja kaunistamine; - mitmekäiguline õhtusöök. Ootame vähemalt 6-liikmelist seltskonda.

Viimati muudetud: 18.04.2018

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Ostlemine, Aktiivne puhkus, Spaad ja Saunad, Loodus

Soovitame
Uudiskiri