Kuidas Eesti talv üle elada?

Foto: Mariann Liimal, Visit Estonia

Kuidas Eesti talv üle elada?

Kuigi Eesti talvine temperatuur langeb harva alla -20 kraadi, tundub ilm tuule tõttu sageli külm. Mida ette võtta, kui jalad on märjad ja külmetavad ning lörtsine lobjakas keerleb otse näkku? Soojad riided selga, villased sokid jalga, kaela paks sall ja võibki koos sõpradega spaa või sauna poole teele asuda! Aga tee peal võib veel ette võtta nii mõndagi!

Saunaskäik Mooska traditsioonilises Vana-Võromaa suitsusaunas

Võru maakond, Haanja küla

Vana-Võromaa suitsusaunakombestik on leidnud väärika koha UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas. Mooska talus saab seda sama Eesti esivanemate pärandit omal nahal proovida. Igati kombekohane saunaskäik kestab vähemalt 3 tundi. Mooska talu suitsusaun on mõnus 8-le saunalisele. Tummist puupõlemislõhna täiendab saunas suitsutatud liha, kaseviha ja saunamee järelhõng. Saun asub tiigi ääres, kus talvel saad end jääaugus karastada. Hea teada: Kütmiskorra hind sisaldab vihtu, saunamett ja taimeteed. Lisatasu eest saab saunalina, saunamütsi kerge kohalikust hääst ja paremast suupistelaua. 

Loe edasi

Värska Sanatoorium

Võru maakond, Väike-Rõsna küla

Värska Sanatoorium on Eestis ainulaadne oma raviarsenali poolest. Pakume turgutust looduslike vahenditega – magevee ravimuda ja Värska mineraalveega. Magevee ravimuda on orgaaniliste ainete poolest 10 korda rikkalikum kui meremuda ja sisaldab palju väävelvesinikku. Lisaks ravimudale ja mineraalveele on klientidel võimalik saada elektri-, parafiin- ja soolaravi, erinevaid massaaže, füsioteraapiat, ravivõimlemist ning palju muud tervendavat. Protseduurid toimuvad asjatundjate  valvsa pilgu all. Professionaalne, kogenud ja hoolitsev personal tagab klientidele turvalisuse.

Loe edasi

Otepää Saunamaraton 2018

Üle Eesti

03.02.2018 - 03.02.2018

Saunamaratonil on registreerunud võistkondadel eesmärgiks läbida 6 tunni jooksul võimalikult palju Otepää piirkonna saunu. Start antakse Kääriku Spordikeskuses, võistkonnad saavad kaasa orienteerumiskaardid, kõigil võistkonna liikmetel tuleb saunalaval leili võtta vähemal 3 minutit, lisaboonust annab jääaukudes, kümblustünnides ja muudest saunaomanike poolt välja pakutud atraktsioonides osalemine. Lühima ajaga saunad läbinud meeskond on võitja, finiš on kella 17.30-ni avatud Kääriku Spordikeskuses, kus toimub parimate autasustamine koos saunaomanikega.

Kihnu muuseum

Pärnu maakond, Linaküla

Kihnu saarele sattudes tuleb kindlasti külastada ka põnevat Kihnu muuseumi! See on kui ankur UNESCO pärandi nimekirja kuuluva Kihnu kultuuriruumi hoidmisel ja tutvustamisel. 1974. aastal Linakülla endisesse koolihoonesse asutatud ja 2009. aastal põhjaliku renoveerimise läbi teinud muuseumis leiab kõike kihnlaste igapäevaelu puudutavat: tööriistu, rõivaid, käsitööd, mööblit. Samuti kuulsate Kihnu meeste – kodu-uurija Theodor Saare, metskapten Enn Uuetoa ja hõbedasepp Peeter Rooslaidi tegemisi tutvustava väljapaneku ning Kihnu naivistide kunstiloomingut.

Loe edasi

Tõukekelgumatkad üle Peipsi järve Piirissaarele

Põlva maakond, Parapalu küla

Tule tõukekelkudega talvist Peipsi järve ja Piirissaart avastama! Tõukekelgumatk algab Laaksaare sadamast ja kulgeb otse üle jää Piirissaarele, kus tutvume vaatamisväärsustega ning peame piknikku. Tõukekelkudega läbime kuni 18 km. Matkal sõidetakse parimate kaasaegsete Kickspark Max tõukekelkudega, mis sobivad ka pikemat kasvu sõitjale. Matk gruppidele al. 10 inimesest! Tõukekelgumatkasid korraldame sobilike ilmastikuolude korral jaanuarist märtsini. Kelkude asemel saame pakkuda ka suusakomplekte. Koostöös Peramaa Puhkekeskusega pakume toitlustust, ööbimisvõimalust ning soome- ja suitsusauna.

Loe edasi
Viimati muudetud: 19.10.2018

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Ostlemine, Aktiivne puhkus, Spaad ja Saunad, Loodus

Soovitame