Kuidas Eesti talv üle elada?

Allikas: Jaack Nilson, Visit Estonia

Kuidas Eesti talv üle elada?

Kuigi Eesti talvine temperatuur langeb harva alla -20 kraadi, tundub ilm tuule tõttu sageli külm. Mida ette võtta, kui jalad on märjad ja külmetavad ning lörtsine lobjakas keerleb otse näkku? Soojad riided selga, villased sokid jalga, kaela paks sall ja võibki koos sõpradega spaa või sauna poole teele asuda! Panime kirja mõned konkreetsed ideed – tee neid või leia samast valdkonnast mõni teine alternatiiv. Valik on sinu!

Saunaskäik Mooska traditsioonilises Vana-Võromaa suitsusaunas

Võru maakond, Haanja küla

Vana-Võromaa suitsusaunakombestik on leidnud väärika koha UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas. Mooska Suitsusaunatalus saab sedasama Eesti esivanemate pärandit omal nahal proovida. Puhtaks saab ihu ja hing! Igati kombekohane juhendatud saunaskäik kestab vähemalt 3 tundi. Mooska talu suitsusaun on mõnus 8-le saunalisele. Tummist puupõlemise lõhna täiendab saunas suitsutatud liha, kaseviha ja saunamee järelhõng. Saun asub tiigi ääres, kus talvel karastad end jääaugus. Hea teada: Kütmiskorra hind sisaldab saunalina, vihtu, saunamett ja taimeteed. 

Loe edasi

Kumu kunstimuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Kumu on Eesti Kunstimuuseumi peahoone ning suurim ja esinduslikem näitusepaik Eestis. 2006. aastast avatud Kumu kunstimuuseumi ülesandeks on hoida ja mõtestada Eesti kunsti alates 18. sajandist tänapäevani. Kumu näeb oma rolli sotsiaalse ja kultuurilise arutelu loojana, seda nii kunstiajaloo väljapanekutes kui ka kaasaegse kunsti galeriis, mis on uute ideede laboriks kunstnikele Eestist ja välismaalt. Kumu püsiväljapanek tutvustab eesti kunsti 18. sajandi algusest kuni 1991. aastani, vahetuvad näitused hõlmavad lisaks rahvusvahelist ja kaasaegset kunsti. Vaata Kumu näituse- ja sündmusekalendrit.

Loe edasi

Värska Sanatoorium

Võru maakond, Väike-Rõsna küla

Värska kuurortravikeskuses asuv Värska sanatoorium on Eestis ainulaadne oma raviarsenali poolest. Pakume turgutust kohalike looduslike vahenditega – magevee ravimuda ja Värska mineraalveega. Lisaks ravimudale ja mineraalveele on klientidel võimalik saada elektri-, parafiin- ja soolaravi, erinevaid massaaže, füsioteraapiat, ravivõimlemist ning palju muud tervendavat. Professionaalne, kogenud ja hoolitsev personal tagab klientidele parima teeninduse. 300 meetri kaugusel asub Värska veekeskus. Värska tunnustatud kuurortpiirkond tähistab sellel aastal oma 50.-ndat juubelit.

Loe edasi

Hedon SPA & Hotel butiikspaa

Pärnu maakond, Pärnu linn

Pärnu Mudaravila hoones asub hubane butiikspaa, mis jaguneb supelusalaks ja Vaikseks spaaks. Supelusalal on kaks sisebasseini, välibassein, auru- ja leilisaun ning selle külastus kuulub majutuse hinna sisse. Antiikseid spaatraditsioone järgiv Vaikne spaa on külalistele rahulikuks lõõgastumiseks, alates 14 a. Lõõgastav ja puhastav spaarituaal kestab 2-3 tundi ning kaasa anname Surnumere kehahooldustooted ja teejuhi, kuidas neid kasutada. Butiikspaas on ka 14 spaa hoolitsuste ruumi, kus ühendatakse kaasaegsed lõõgastumise viisid iidsete tarkuste ja tavadega.

Loe edasi

V Spa heaolumaailm

Tartu maakond, Tartu linn

Lõõgastus- ja heaolumaailmade parimad palad saavad kokku Tartu südames – siinsest V Spa Heaolumaailmast leiab enam kui 80 erakordselt lõõgastavat hoolitsust, mis on inspireeritud maailma looduse mitmekesisusest, alates eestimaistest turbahoolitsustest ja lõpetades tailannade autentsete massaažidega. V Spa valikust leiab igaüks endale midagi, sest traditsiooniliste spaateenuste kõrval pakutakse hoolitsusi ka lastele ja lapseootel naistele. Valides hoolitsuse asemel päevaspaa paketi koos vee- ja saunamaailma külastusega muudad oma puhkepäeva Tartus veelgi erakordsemaks!  

Loe edasi

Järiste Veinitalu külastus ja käsitööveinide degustatsioon

Tartu maakond, Aiamaa küla

Tule naudi taluromantikat, avaraid vaateid ja eestimaiseid veine Järiste veinitalus Tartumaal! Jalutame ringi võrratutes istandustes, räägime põhjamaisest viinamarjakasvatusest ning vaatame veinikööki. Meie mõnusal terrassil, mida kaunistavad 18-aastased viinapuud, toimub degustatsioon koos kohalike ettevõtjate isuäratava suupistevalikuga. Degustatsioonil pakume Järiste Veinitalu viit hõrgutavat toodet, mis on meie veinitalus suure hoole ja armastusega valmistatud.  Mõnus vaheldus töökollektiivile, sõpruskonnale või pereringile. Tegutseme ajaloolises Luke mõisa kõrtsis.

Loe edasi

Euroopa Elamuskeskus

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Tule ja avasta, kuidas Euroopa toimib! Elamuskeskuses saab tutvuda Euroopa Liidu inimesi, riike, institutsioone ja tegevusvaldkondi kajastava interaktiivse näitusega ning vaadata 360° kinos filmi Euroopa Liidu kujunemisest ja Euroopa demokraatia toimimisest.  Kogu sisu ja tegevused on saadaval keskuse infotahvlitel ja ekraanidel Euroopa Liidu 24 ametlikus keeles. Grupid saavad osaleda matkemängul, mis annab mängulises vormis võimaluse järele proovida, kuidas Euroopa Parlament meie kõigi tulevikuga seotud teemasid käsitleb ja otsuseid teeb. Mängul osalemiseks tuleb grupp eelnevalt registreerida.

Loe edasi

Tänapäevase eesti köögi töötuba

Tartu maakond, Tartu

Tänapäevase eesti köögi töötoas valmistatakse ühiselt eelroog, pearoog ja magustoit vastavalt hooajale ja osalejate toidueelistustele. Kasutame alati värsket ja hooajalist Eesti toorainet, räägime natuke ka eestlaste varasemast toitumisest ning tutvume põnevate Eesti maitsetega. Näiteks võib talvises töötoas eelroana valmida õllesai koos läätsepasteediga, pearoaks hõrgud lestakotletid köögiviljatambi ja hapendatud köögiviljadega ning magustoiduks kihiline leivamagustoit. Töötoa läbiviija on toitumisterapeut, kokk ja elamuskoolitaja Triin Muiste. Asukoht oleneb grupi soovist ja suurusest.

Loe edasi

Elamusspordikeskus Spot of Tallinn

Harju maakond, Peetri alevik

Spot of Tallinn on ainulaadne kogu Euroopas pakkudes maailmatasemel võimalusi nii profisportlastele kui harrastajatele.Kompleksi sisehallis on BMX krossi treeningrada, skatepargid, sportvõimlemise ja akrobaatika osa, trampoliinid, poroloonbasseinid, drop-in atraktsioond ja palju muud. Spotis tegutseb ka Kevin Renno võitlusakadeemia ning Crossfit Peetri. Spot on sobiv nii peredele kui eri vanuses huvilistele – alusta pehmematelt ja väiksematelt atraktsioonidelt liikudes edasi järjest suurematele ja raskematele. Juhendajad ja treenerid on keskuse külastajale alati abiks.

Loe edasi

Vanalinna ekskursioon koos rikkaliku rahvusliku õhtusöögiga

Üle Eesti

Nautige Tallinna vanalinna parimaid lugusid meeleolukal ekskursioonil, millele järgneb õhtusöök Eesti köögi traditsiooniliste maitsetega. Ekskursioon meie kogenud professionaalse giidiga mööda vanalinna pakub nii meelelahutust kohalikele kui ka uusi teadmisi neile, kes Tallinnaga lähedalt tuttavad ei ole. Peale isutekitavat jalutuskäiku jätkub õhtu rahvuslikus meeleolus ajaloolises olustikus vanalinna restoranis. 3-käigulise õhtusöögi jooksul saab nautida klassikalistest maitsetest inspireeritud modernse Eesti köögi parimaid palu, mille hulgast ei puudu ka soojendav supp, seakoot ning kamajahu.

Loe edasi
Viimati muudetud: 17.05.2022

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Ostlemine, Aktiivne puhkus, Spaad ja Saunad

Uudiskiri