Jalgrattaga Eestis matkamas

Allikas: City Bike

Jalgrattaga Eestis matkamas

Autor:

Toomas Lelov

City Bike Ltd, manager on bicycle

Eestit ääristab üks kihvtimaid sõite mööda rannikut – EuroVelo 10. 981-kilomeetrine marsruut läbib lõunast Läti poolt tulles kuurortlinna Pärnut, suurimaid saari, pealinna Tallinna ja Eesti vanimat, Lahemaa rahvusparki, lõpetades oma teekonna Venemaa piiril.

Matka mööda rannajoont

Tänu Eesti erakordselt vaheldusrikkale rannajoonele ja jätkuvalt tõusvale merepinnale on sellele aastatuhandete jooksul tekkinud suur hulk saari. See peegeldub ka muistsete eestlaste kultuuris, kes on olnud vägevad mereseilajad; isegi kurikuulsad, kui arvestada saartelt pärit viikingeid.

Samas on Eesti ideaalne sihtkoht, kui otsid rahu ja eraldatust. Võid kümnete kilomeetrite kaupa inimtühjadel rannateedel sõita, mis on oodatud vaheldus kiirele linnaelule.

Üle-eestilised matkateed

Eestis on kaks suurt, tervet riiki läbivat matkateed – Oandu-Ikla 375 kilomeetri pikkune matkarada ning sellega risti asetsev 628-kilomeetrine Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee. Mõlemad marsruudid viivad Sind läbi Eesti ürglooduse, külade ja soode. Kohtad oma teel toredaid külapoode, verejanuseid sääski ja ka iidseid rabajärvi. Lisaks on mööda rada asetsemas mitmeid erinevaid telkimiskohti ja kämpingumajakesi.

Viimati muudetud: 02.02.2022

Teema: Rattaga matkajale, Aktiivne puhkus