9 soovitust, mida teha suvel Tallinnast väljas

Allikas: Mart Vares

9 soovitust, mida teha suvel Tallinnast väljas

Imeline suvi on käes ja kohe on algamas ka puhkused. Vahelduseks rannaliival päikese nautimisele on hea mõte koos pere või sõpradega avastada Eestimaa põnevaid ja kauneid paiku. Järgnevas artiklis toomegi välja 9 erinevat tegevust/kohta/paika üle Eesti, mis on kindlasti väärt külastamist.

9

Giidiga väljumised jõelaevaga Lonny (Taevaskojas)

Põlva maakond, Kiidjärve küla

 Jõelaev Lonny kutsub imelisele looduskino seansile, mis kulgeb maagilisel Saesaare paisjärvel, kus on võimalik imetleda liivakivipaljandite võimsust, põlismetsa üllatusi ja seda läbi kohalike legendide. Giiditud looduskino nautimiseks on Lonny parim. Laevasõidu vältel avatud kohvik kus ootamas maitsvad koogid, soolased suupisted, jäätis, kohv ja karastusjoogid. Hooajal väljub laev igal täistunnil, kord nädalas toimuvad õhtused gurmee väljasõidud. Laeva saab broneerida ka privaat reisideks. Laev mahutab kuni 30 reisijat. Õhtusöökidel mahutame laeva kuni 20 reisijat. Olete oodatud!      

Loe edasi
8

Järva-Jaani vanatehnika varjupaik

Järva maakond, Järva-Jaani alev

Järva-Jaani vanatehnika varjupaiga idee on lähiminevikus meie teedel liikunud sõidukite, samuti endisaegse põllutehnika ja teetöömasinate ning tuletõrjetehnika koondamine huvilistele vaatamiseks. Hetkel eksponeeritakse  tehnikat  saabunud seisundis.  Vanatehnika varjupaik asub eramaal ja on külastatav päevavalgel ajal. Varjupaiga sissepääsu kõrval Lai tn 1 väravas on kassaauto, mille kapoti sisse saab iga külastaja panna piletitasu kui külastus toimub ajal, mil laiendusena valminud muuseumide keskusest piletit ei müüda. Gruppidel vajalik eelregistreerimine. Giiditasu 30€/ tund.

Loe edasi
7

Padise lasketiir: vibu, amb ja õhupüss

Harju maakond, Kasepere küla

Vibu, amb ja õhupüss - põnev kogemus kõigile! Tegevus nõuab omajagu rahulikku kätt ja võistlushuvi. Esialgu üritad pihta saada märklauale, siis juba sihid tsentrit. Tegevus sobib kõigile, kes vähegi märki näevad! Täpsuslaskmised toimuvad spetsiaalsetel laskmisväljakutel ja juhendaja kaasabil. Tegevused on vihma eest kaitstud ja kestvus oleneb grupi suurusest, ootame gruppe 2 - 25 inimest.  Tellige aktiivne täpsusvõistlus näiteks vahepalaks seminarile või meelelahutuslikuks tegevuseks saunaõhtul või niisama väljasõiduks. 

Loe edasi
6

Disc-golfi park Palukülas

Rapla maakond, Paluküla

Paluküla mäe läheduses asuv üheksa korviga disc-golfi park ootab kõiki sportima! Raja pikkus on 1 km ning 29 PARi.  Disc-golfi saab mängida igal ajal ning suvel on ka rada niidetud. Mänguraja algus asub suusaradade alguspunktis parkla lähedal. Kettaid on võimalik ka laenutada ette broneerides telefonil 59050976. Tule veeda aktiivne päev värskes õhus! 

Loe edasi
5

Lontova seikluspark

Lääne-Viru maakond, Kunda linn

Kunda jõe ürgorus asuv Lontova seikluspark pakub elamusi nii erineva raskusastmega atraktsioonidest kui ka puutumatust loodusest.  Pargis on meeskonnaala, madalseiklusrada, kõrgseiklusrada ja lasteala. Seiklusvõimalusi on aastaringselt, ilmastikule ja loodusoludele vastavalt. Tegevust jagub peredele, sõpruskondadele ja klassidele. Pargi külastuse saab ühendada koosoleku- ja seminaripäevaga, sünnipäevade ning tüdrukute- ja poissmeesteõhtutega. Park on osa Lontova puhkekeskusest, siia kuuluvad ka Blücheri kohvik, grillplats ja Lontova puhkemaja.  Ettetellimisel võõrustame külalisi aastaringselt!

Loe edasi
4

Ridali Lennuklubi huvilennud purilennuki ja mootorlennukiga

Põlva maakond, Suurküla

Ridali Lennuklubi on Eesti suurim purilennuga tegelev lennuklubi. Looduslikult kaunis kohas on 1200 meetrit pikk ja 60 meetrit lai sertifitseeritud lennurada, mis aprillist oktoobrini on valmis vastu võtma erinevaid väikelennukeid. Ridalis on võimalik sooritada kogenud instruktoritega huvilende kahekohalise purilennukiga ja neljakohalise mootorlennukiga. Omades kõiki koolituseks vajalikke lubasid ning sertifikaate pakub klubi võimalust õppida ise lendama purilennukil või ühemootorilisel väikelennukil.  Klubihoones on purilendu tutvustavad eksponaadid. Kõik kaasaegsed olmetingimused olemas.

Loe edasi
3

Orienteerumise püsirada ja mobiilne orienteerumine Kõrvemaal

Harju maakond, Pillapalu küla

Põhja-Kõrvemaa künklik maastik ja tihe teedevõrgustik teeb maastikul punktist punkti liikumise põnevaks.  Mobiilne orienteerumine seob tänapäevase tehnoloogia (nutitelefoni) ja traditsioonilise orienteerumise püsiradade ideed ehk pakub võimaluse tegeleda tervisespordiga, k.a. orienteerumisega endale sobival ajal, kasutades selleks modernseid tehnoloogiaid koos traditsioonilise orienteerumisoskusega.  Rajal on 28 kontrollpunkti, mis on tähistatud infotahvliga, kus on lühijuhend ja vastav unikaalne QR ruutkood. Märgised on reflektorina ja kasutatavad ka pimedal ajal.

Loe edasi
2

Kiiruskatse professionaalse rallipiloodi kõrval LaitseRallyPargis

Harju maakond, Hingu küla

LaitseRallyPark paarisrajal kihutades pane end proovile tõelise ralliauto või hobiralliauto kaardilugejana. LaitseRallyPark co drive teenus on tõeliselt adrenaliinirohke elamus! Rallisõiduelamust pakume legendaarse Lada VFTS ralliauto kõrvalistmel. Kui päris ralliauto jaoks julgust puudu jääb, siis pakume sõitu ka meie BMW 318 hobiralliauto kõrvalistmel.  Co drive teenust osutab sõitjana kogenud võidusõitja.

Loe edasi
1

Sibulatee tuur - päevane väljasõit Tartust

Üle Eesti

Kui oled jõudnud Tartusse, aga soovid päevakene maaõhku nuusutada ning tutvuda müstilise piirkonnaga, siis kutsume Sind väljasõidule Sibulateele! Kuni kaheksatunnine väljasõit võiks sisaldada Sibulatee kolme kultuuri tutvustavate muuseumite (Liivi muuseum, Kolkja vanausuliste muuseum) ja Alatskivi lossi külastust, Peipsi-äärsetel külatänavatel jalutamist, Kallaste liivapaljandi ja kalmistu külastust. Proovi kätt ka kohalikku käsitööd tehes, osale mõnel pärimuskultuuri matkal või tee midagi aktiivset. Ja muidugi naudi kohalikku toitu!

Loe edasi
Viimati muudetud: 16.05.2018

Teema: Aktiivne puhkus

Uudiskiri