9 soovitust, mida teha suvel Tallinnast väljas

Allikas: Mart Vares

9 soovitust, mida teha suvel Tallinnast väljas

Imeline suvi on käes ja kohe on algamas ka puhkused. Vahelduseks rannaliival päikese nautimisele on hea mõte koos pere või sõpradega avastada Eestimaa põnevaid ja kauneid paiku. Järgnevas artiklis toomegi välja 9 erinevat tegevust/kohta/paika üle Eesti, mis on kindlasti väärt külastamist.

9

Ekskursioon Taevaskojas jõelaevaga Lonny

Põlva maakond, Kiidjärve küla

Saesaare paisjärv koos Lonnyga on saanud paljude inimeste lemmikuks, kuhu tullakse korduvalt kas pere, sõprade või väliskülalistega. Laevasõit on justkui looduse muinasjutt: tumedaveeline järv, liivakivipaljandid seal pesitsevate kaldapääsukeste ja jäälindudega, vees hõljuv penikeel, kopra pere toimetamas. Laevasõit kestab 45 minutit, mille käigus räägime loodusest, legendidest, paisjärve tekkest. Laeval on kohvik koos suveniiride müügiga. Laev väljub Saesaare sadamast igal täistunnil vahemikus 12.00-18.00 Reedesed ja laupäevaõhtused väljumised on elamustoitlustusega.

Loe edasi
8

Järva-Jaani vanatehnika varjupaik

Järva maakond, Järva-Jaani alev

Järva-Jaani vanatehnika varjupaiga idee on lähiminevikus meie teedel liikunud sõidukite, samuti endisaegse põllutehnika ja teetöömasinate ning tuletõrjetehnika koondamine huvilistele vaatamiseks. Hetkel keskendutakse veel säilinud minevikutehnika kogumisele ja eksponeerimisele tulmenäitusena, seetõttu tehnikat eksponeeritakse saabunud seisundis. Huvitav teada: Varjupaiga sissepääsu kõrval seisab annetusauto, mille esikapoti alla saab iga külastaja panna toetuse varjupaigale vastavalt oma võimalustele.

Loe edasi
7

Padise lasketiir: vibu, amb ja õhupüss

Harju maakond, Kasepere küla

Vibu, amb ja õhupüss - põnev kogemus kõigile! Tegevus nõuab omajagu rahulikku kätt ja võistlushuvi. Esialgu üritad pihta saada märklauale, siis juba sihid tsentrit. Tegevus sobib kõigile, kes vähegi märki näevad! Täpsuslaskmised toimuvad spetsiaalsetel laskmisväljakutel ja juhendaja kaasabil. Tegevused on vihma eest kaitstud ja kestvus oleneb grupi suurusest, ootame gruppe 2 - 25 inimest.  Tellige aktiivne täpsusvõistlus näiteks vahepalaks seminarile või meelelahutuslikuks tegevuseks saunaõhtul või niisama väljasõiduks. 

Loe edasi
6

Disc-golfi park Palukülas

Rapla maakond, Paluküla

Paluküla Hiiemäe läheduses asuvas disc-golfi pargis on 18 erineva pikkusega rada. Radade kogupikkus on 1803 m. Enamasti mängitakse disc- ehk taldrikugolfi suvel, aga see vahva spordiala sobib ka teistesse aastaaegadesse. Paki taldrikud ning piknikukorv kokku ja tule veeda üks tore päev värskes õhus! NB! Kettaid saad laenutada Valtu Spordimajast. Huvitavat: * Kas teadsid, et Paluküla Hiiemägi on Loode-Eesti kõrgeim tipp? Foto: Flickr.com/ CC BY 2.0

Loe edasi
5

Lontova Seikluspark

Lääne-Viru maakond, Kunda linn

Kunda jõe kaldal asuv Lontova seikluspark pakub elamusi nii ürgkanjonisse loodud erineva raskusastmega atraktsioonidest kui ka puutumatust loodusest.  Park koosneb koostöövõimet arendavast meeskonna alast, koordinatsiooni nõudvast madalseiklusrajast, julgust nõudvast kõrgseiklusrajast ja põnevust pakkuvast lastealast ning pakub seiklusvõimalusi aastaringselt, ilmastikule ja loodusoludele vastavalt. Tegevust jagub peredele, sõpruskondadele ja muudele seltskondadele. Lisaks erinevatele atraktsioonidele kuulub pargi juurde ka Blücheri kohvik ja grillplats. Ettetellimisel oleme alati avatud!

Loe edasi
4

Ridali Lennuklubi huvilennud purilennuki ja mootorlennukiga

Põlva maakond, Lahe küla

Ridali Lennuklubi on Eesti suurim purilennuga tegelev lennuklubi. Looduslikult kaunis kohas on 1200 meetrit pikk ja 60 meetrit lai sertifitseeritud lennurada, mis aprillist oktoobrini on valmis vastu võtma erinevaid väikelennukeid. Ridalis on võimalik sooritada kogenud instruktoritega huvilende kahekohalise purilennukiga ja neljakohalise mootorlennukiga. Omades kõiki koolituseks vajalikke lubasid ning sertifikaate pakub klubi võimalust õppida ise lendama purilennukil või ühemootorilisel väikelennukil.  Klubihoones on purilendu tutvustavad eksponaadid. Kõik kaasaegsed olmetingimused olemas.

Loe edasi
3

Orienteerumise püsirada ja mobiilne orienteerumine Kõrvemaal

Harju maakond, Pillapalu küla

Orienteerumine sobib kõigile, kel meeldib looduses liikuda kaardi abil ning oma oskusi proovida. Põhja-Kõrvemaa künklik maastik ja tihe teedevõrgustik teeb maastikul kompassi ja kaardiga punktist punkti liikumise põnevaks. Kas minna otse või ringiga, jalgsi või rattaga? Üksi või kaaslastega? Püsiraja 28 punkti asuvad 5km raadiuses, punktides ootab ees põnev küsimus või mõistatus piirkonna kohta.  Hind iseseisvalt orienteerudes sisaldab orienteerumiskaarti, kompassi ja juhiseid. Soodsad pakkumised gruppidele: - orienteerumismatk koos algõppega - orienteerumisseiklus Kõrvemaal Lisainfo meie kodulehel!

Loe edasi
2

Kiiruskatse professionaalse rallipiloodi kõrval LaitseRallyPargis

Harju maakond, Hingu küla

Soovid saada adrenaliinirohket elamust professionaalse rallipiloodi kaardilugejana? Korraldame Sulle ralli kiiruskatse LaitseRallyPargi 2,3 km pikkusel paarisrajal või spetsiaalsel 5 km metsateel. Piloodiks on 6-kordne Eesti Meister Einar Laipaik ja autoks BMW M3. Sõit kogenud piloodi kõrval on tõeline adrenaliinisüst, mis kestab küll mõne hetke, kuid jääb meelde igaveseks! Metsasõidu lõppedes saab kaassõitja endale pildi piloodi ja tema autogrammiga, samuti videojäädvustuse sõidust!

Loe edasi
1

Sibulatee tuur - päevane väljasõit Tartust

Tartu maakond

Kui oled jõudnud Tartusse, aga soovid päevakene maaõhku nuusutada ning tutvuda müstilise piirkonnaga, siis kutsume Sind väljasõidule Sibulateele! Kuni kaheksatunnine väljasõit võiks sisaldada Sibulatee kolme kultuuri tutvustavate muuseumite (Liivi muuseum, Kolkja vanausuliste muuseum) ja Alatskivi lossi külastust, Peipsi-äärsetel külatänavatel jalutamist, Kallaste liivapaljandi ja kalmistu külastust. Proovi kätt ka kohalikku käsitööd tehes, osale mõnel pärimuskultuuri matkal või tee midagi aktiivset. Ja muidugi naudi kohalikku toitu!

Loe edasi
Viimati muudetud: 16.05.2018

Teema: Aktiivne puhkus

Soovitame
Uudiskiri