9 soovitust, mida teha suvel Tallinnast väljas

Allikas: Mart Vares

9 soovitust, mida teha suvel Tallinnast väljas

Imeline suvi on käes ja kohe on algamas ka puhkused. Vahelduseks rannaliival päikese nautimisele on hea mõte koos pere või sõpradega avastada Eestimaa põnevaid ja kauneid paiku. Järgnevas artiklis toomegi välja 9 erinevat tegevust/kohta/paika üle Eesti, mis on kindlasti väärt külastamist.

1

Kanuumatkad Vigala jõel

Kanuumatkad Vigala jõel võimaldavad ühendada lõõgastava puhkuse mõõduka füüsilise tegevusega. Korraldame nii ühepäevalisi kui ka mitmepäevalisi matkasid, vastavalt sinu soovile. Matkad on erineva raskusastmega ja sobivad ka algajale kanuutajale.  Vigala jõel on palju veskipaise, mis pakub jõel veidi ekstreemsust ja lisaks ilusaid vaatamisväärsusi. Kanuud on kahe- ja kolmekohalised ning kergete plastik-alumiinium mõladega. Peale kanuumatka pakume sooja sauna, mõnusat "soojavee tõrt" või ainulaadset parvemaja ööbimiseks.

Loe edasi
2

Järva-Jaani vanatehnika muuseumide keskus ja vanatehnika varjupaik

Järva-Jaani vanatehnika muuseumide keskuse  hõlmab tuletõrjemuuseumit, vanatehnika varjupaika ja kitsarööpmelise raudtee vagun-muuseumit. Pool hoonest on tuletõrjemuuseum, kus on esitletud 20. sajandi tuletõrjetehnikat, sh hobuvankreid, käsi- ja mootorpritse ja muudki.  Eraldi hoones on  sõidukite näitusehall.  Muuseumide keskuses avatud näitus käsikirjast kirjutusmasinani ja arvelaust kalkulaatorini. (koduloomuuseumi kogu) Sissepääs vanatehnika varjupaika toimub läbi muuseumide keskuse, kust saab osta pileti.  Giiditeenusega grupikülastused on eelneval kokkuleppel. Talvel avatud kokkuleppel.  

Loe edasi
3

Giidiga sõit Taevaskojas jõelaeval Lonny

Jõelaev Lonny kutsub imelisele looduskino seansile. Kulgeme maagilisel Saesaare paisjärvel, imetleme liivakivipaljandite võimsust ja põlismetsa üllatusi, kuulame kohalikke legende ja ajalugu. Lonny on üks esimesi päikeseenergial laevu Põhja-Euroopas, keskkonnasõbralik ja vaikne, võimaldades nautida täiuslikku looduskinoelamust. Laevakohvikus pakume käsitöö kooke ja suupisteid, jäätist ja jooke. Hooajal väljub laev igal täistunnil, kord nädalas toimuvad õhtused gurmee-väljasõidud. Laevale võtame kuni 30 reisijat. Olete oodatud!      

Loe edasi
4

Disc-golfi park Palukülas

Rapla maakond, Paluküla

Paluküla mäe läheduses asuv üheksa korviga disc-golfi park ootab kõiki sportima! Raja pikkus on 1 km ning 29 PARi.  Disc-golfi saab mängida igal ajal ning suvel on ka rada niidetud. Mänguraja algus asub suusaradade alguspunktis parkla lähedal. Kettaid on võimalik ka laenutada ette broneerides telefonil 59050976. Tule veeda aktiivne päev värskes õhus! 

5

Lontova seikluspark

Kunda jõe ürgorus asuv Lontova seikluspark pakub elamusi nii erineva raskusastmega atraktsioonidest kui ka puutumatust loodusest. Pargis on meeskonnaala, madalseiklusrada, kõrgseiklusrada ja lasteala - tegevust jagub meeskondadele, peredele, sõpradele ja koolidele. Pargi külastuse saab ühendada erinevate üritustega, olgu see meeskonnakoolitus, koosolekupäev, sünnipäev või vallaliste õhtu.  Park on osa Lontova puhkekeskusest, kuhu kuuluvad ka Blücheri kohvik ja Lontova puhkemaja koos saunadega.  Ettetellimisel võõrustame külalisi aastaringselt!

Loe edasi
6

Ridali Lennuklubi huvilennud purilennuki ja mootorlennukiga

Ridali Lennuklubi on Eesti suurim purilennuklubi. Looduslikult kaunis kohas on 1200 m pikk ja 60 m lai sertifitseeritud lennurada, mis aprillist oktoobrini on valmis vastu võtma erinevaid väikelennukeid. Ridalis saab sooritada kogenud instruktoritega huvilende kahekohalise purilennukiga ja mootorpurilennukiga ning neljakohalise mootorlennukiga. Omades kõiki koolituseks vajalikke lubasid ning sertifikaate on võimalus õppida ise lendama purilennukil, mootorpurilennukil või ühemootorilisel väikelennukil.  Klubihoones on purilendu tutvustavad eksponaadid. Kõik kaasaegsed olmetingimused olemas.

Loe edasi
7

Mobiilne orienteerumine Kõrvemaal

Põhja-Kõrvemaa künklik maastik ja tihe teedevõrgustik teeb maastikul punktist punkti liikumise põnevaks.  Mobiilne orienteerumine seob tänapäevase tehnoloogia (nutitelefoni) ja traditsioonilise orienteerumise püsiradade ideed ehk pakub võimaluse tegeleda tervisespordiga, k.a. orienteerumisega endale sobival ajal, kasutades selleks modernseid tehnoloogiaid koos traditsioonilise orienteerumisoskusega.  Rajal on 28 kontrollpunkti, mis on tähistatud infotahvliga, kus on lühijuhend ja vastav unikaalne QR ruutkood. Märgised on reflektorina ja kasutatavad ka pimedal ajal.

Loe edasi
8

Kiiruskatse kogenud võidusõitja kõrval LaitseRallyPark'is

LaitseRallyPark paarisrajal kihutades pane end proovile tõelise ralliauto või hobiralliauto kaardilugejana. LaitseRallyPark co-drive teenus on tõeliselt adrenaliinirohke elamus! Rallisõiduelamust pakume BMW e46 2.8 ralliauto kõrvalistmel. Kui päris ralliauto jaoks julgust puudu jääb, siis pakume sõitu ka meie BMW 318 hobiralliauto kõrvalistmel.  Co-drive teenust osutab sõitjana kogenud võidusõitja.

Loe edasi
9

Omal käel Sibulatee tuur - päevane väljasõit Tartust

Kui oled jõudnud Tartusse, aga soovid päevakese maaõhku nuusutada ning tutvuda müstilise piirkonnaga, siis kutsume Sind väljasõidule Sibulateele! Kuni kaheksatunnine väljasõit võiks sisaldada Sibulatee kolme kultuuri tutvustavate muuseumite (Liivi muuseum ja Kolkja vanausuliste muuseum) ja Alatskivi lossi külastust, Peipsi-äärsetel külatänavatel jalutamist, Kallaste liivapaljandi ja kalmistu külastust. Proovi kätt ka kohalikku käsitööd tehes, osale mõnel pärimuskultuuri matkal või tee midagi aktiivset. Ja muidugi naudi kohalikku toitu!  

Loe edasi
Viimati muudetud: 02.02.2022

Teema: Aktiivne puhkus