„Puhkuseks tahan lihtsalt linnast välja saada.“

Anett Kulbin naudib looduslähedast puhkust

Allikas: Sven Zacek, Visit Estonia

„Puhkuseks tahan lihtsalt linnast välja saada.“

Eestis puhates valib Anett Kulbin sihtkohaks tavaliselt kas Võsu või Otepää, kus ta perel on maakodud. Ta naudib mõlema paiga tugevat ja kokkuhoidvat kogukonda. „See on tõesti hästi tore! Sinna jõudes tunnen alati sooja vastuvõttu."

Võsul on Anetil rohkem sõpru, kellega nad teevad koos filmiõhtuid, käivad väljas või üksteisel külas ja teevad õhtusööke – nii-öelda seltskondlik puhkus. Otepääle läheb Anett aga siis, kui vajab lihtsalt vaikust ja rahu. „Otepää on kohe selline eriti vaikne põgenemispaik, istungi seal kamina ette maha, teen raamatu lahti ja ongi.. omaette olemine," märgib ta, et puhkus Eestis tähendabki tema jaoks peamiselt vaikusesse ja rahusse minemist ning lihtsalt olemist.

Anett Kulbin

Foto: Anett Kulbin


„Arvan, et Eestis on piisavalt palju kohti, kus igaüks endale selle rahu ja vaikuse pesa leiab," usub Anett. „Eestis on ju nii palju ilusat loodust ja linnast välja saab õige hõlpsasti."

Rabamatk kosutab hinge

Foto: Karl Ander Adami, Visit Estonia


Rabakontsert jalgupidi vees

„Mulle tundub, et mu kõige erilisem Eestimaal puhkamise elamus oli Visit Estonia raames tehtud pisike rabakontsert mõned aastad tagasi," meenutab Anett Kulbin. „See oli ikka väga meeldejääv. Meil olid ketsid jalast ära ja olime mitte päris põlvini, vaid ikka poolde säärde rabavees ja saime oma muusikat mängida. See oli selline... Eesti loodusega seonduv väga ere mälestus."


"Meil olid ketsid jalast ära ja olime mitte päris põlvini, vaid ikka poolde säärde rabavees ja saime oma muusikat mängida. See oli selline...Eesti loodusega seonduv väga ere mälestus."

Eesti armsus peitub väikestes paikades

Välisturistile soovitab Anett muidugi kõigepealt Tallinna vanalinnas natuke ringi vaadata, ent mitte ainult. „Meil on ka väga ägedad loomelinnakud tekkinud, seda tasub kindlasti lähemalt uurida," soovitab ta. Seejärel võiks reisiseltskond aga auto rentida ning lihtsalt sõitma hakata. „Eesti on pisike ja siin jõuab kõikjale, nii et üks pikem autotripp annab Eestist kindlasti hea ülevaate."

Võimalikult palju soovitab Anett külastada väikeseid paiku üle Eestimaa. „Mu meelest tuleb Eesti armsus neis kohtades kõige paremini välja," arvab ta. „Tartusse soovitaksin ka minna, see on mu kodulinn ja hästi armas." Koht, kuhu Anett aga liiga palju veel sattunud pole, on Narva. „Jaa, sinna tahaksin ma minna, Narval on piirilinna võlu ja mulle tundub, et seal näeb hoopis teistsugust Eestist."


Vaata, kuidas Anett oma kodulinnas Tartus Aparaaditehasega tutvub!