Rahvusvaheline fotokunstikeskus Fotografiska Tallinnas

Allikas: Salto Arhitektid

Rahvusvaheline fotokunstikeskus Fotografiska Tallinnas

Tallinnas tegutseb nüüdsest Stockholmi juurtega rahvusvaheliselt tunnustatud fotokunstikeskus Fotografiska, mille eesmärk on olla kohtumispaik, kus saavad kokku kunst, hea toit, muusika, disain ja avatud mõtteviis.

Esimene Fotografiska avati Stockholmis 2010. Koos maailmatasemel fotograafide võrgustikuga on Fotografiska Stockholm sestsaati korraldanud üle 190 näituse, kus on olnud esindatud nii oma ala tipptegijad nagu Annie Leibovitz, David La Chapelle, Irving Penn, Helmut Newton, Sarah Moon, Nick Brandt ja Andres Serrano kui ka uued tärkavad anded fotokunsti maailmas. Fotografiska on ajalooliselt tegutsenud mõjutajana, mängides ühiskonnas aktiivset rolli ja tõstatades vastuolulisi küsimusi.

2019 uksed avanud Fotografiska Tallinnas kasutab fotokunsti jõudu, et ühendada ühiskonda, luua positiivset mõju ning tõmmata tähelepanu eri teemadele. Fotograafide loomingu kaudu jutustatakse piltide taga peituvaid lugusid ja avame vaatenurki, olgu need siis kaunid, valusad, üllatavad või ebamugavad.

Fotografiska Tallinna kontseptsioon hõlmab näituste ja ürituste ala, kohvikut, restorani ning disainipoodi. Restorani juhib tippkokk Peeter Pihel, keda tuntakse kirgliku säästliku toiduvalmistamise eestvedajana. Restoran on kantud “Kestliku naudingu” ideest – kokku on põimitud suurepärased maitseelamused ning jäätmevaba ja ressursihoidlik toiduvalmistamine.

Fotografiska Tallinn asub Telliskivi Loomelinnaku südames hoones, mida senini tunti Punase Maja nime all.

Viimati muudetud: 07.03.2022

Teema: Tallinn, Kultuur ja Ajalugu