Külalislahke Kesk-Eesti

Allikas: Visit Järvamaa

Külalislahke Kesk-Eesti

Eesti keskosa on tavalisele eestlasele käidud ning tuttav, kuid ometi on see piirkond viimasel ajal tuntavalt muutunud ja arenenud. Praeguseks on Järva- ja Raplamaa kasvanud vägagi omanäoliseks ja kauniks sihtkohaks, mis on kui hästi ära peidetud saladus. Üks tee, mitu sõpra - siinne piirkond väärib avastamist igal aastaajal!

Kui arvad, et oled Eesti otsast ääreni läbi käinud, siis on aeg keskel kokku saada – lihtne tulla, mõnus olla. Nii suvel kui talvel.

Pane end proovile Valgehobusemäel

Foto: Helje Mets, Visit Järvamaa

Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskus pole vaid talisportlaste pärusmaa. Siin saab igal aastaajal nautida kõikvõimalikke sportlikke ja vaba aja tegevusi, imetleda Kõrvemaa imepärast loodust ning maastikul end proovile panna. Kui aga sellest veel väheks jääb, siis tasub ronida 25 m kõrguse vaatetorni otsa, mida kutsutakse ka Järvamaa Eiffeliks ning mis muutub õhtupimeduse saabudes omaette värvikaks vaatamisväärsuseks.

Kui Valgehobusemäelt piisavalt suur hoog sisse saadud, võib end järgmisel hetkel leida Eesti ringhäälingumuuseumi stuudios telesaadet tegemas või kuuldemängu salvestamas. Eelistad ehk hoopis spordireporteri tööd?

Kuldtikand Esna galeriis

Foto: Visit Järvamaa

Kilplaste küla on kiiksuga seikluspark, kus kõik asjad käivad tagurpidi. Kilplaste äraspidine eluolu ja siinsed absurdihuumoriga atraktsioonid tõestavad, et tegelikult viib tagurpidikäik hoopis edasi.

Kuidas saab piim laudast poeletile? Kuidas ise valmistada jäätist või kokku segada kohukest? Eesti Piimandusmuuseumis saab see ka võhikule üksipulgi selgeks. Mekkida saab piimatooteid ja vapramad võivad end leida endisaegse meiereitöötaja rollis.

Talv Vargamäel

Foto: Visit Järvamaa

Kes ei teaks, et Järvamaal Järva-Jaanis on muuseume rohkem kui Eesti keskmises väikealevis? Siin on ka Eesti suurim tuletõrjeautode kollektsioon, millest mitmed saunasõprade rõõmuks oma teenistust saunamõnude pakkujana jätkavad.

Millise temaatilise muuseumi leiab huviline aga väikesest Käru alevikust? Õige, loomulikult on see kärude muuseum, mis viib tagasi enda või oma laste lapsepõlve.

Ei, Järvamaal aeg ei seisa, siin saab hoopis ajas rännata! Paide vallitornis asuvas ajakeskuses Wittenstein saab ajamasinaga lennata muinasajast tänapäeva, istuda ühes lauas Järvamaa foogtiga, läbida nõiatesti ning teha lõbusõitu tsaariaegse postitõllaga.

Kesk-Eesti puutumatu loodus oma matkaradadega kutsub värskesse õhku aega veetma, talvel on siinsetes rabades tore liikuda räätsadega. Vahelduv ja kaunis maastik tasub kindlasti kogemist.

Järvamaa kõige-kõige…

Viimati muudetud: 10.12.2020

Teema: Põhja-Eesti, Kultuur ja Ajalugu, Aktiivne puhkus, Loodus