Perega linnast välja, aga kuhu?

Allikas: Kaspar Orasmäe

Perega linnast välja, aga kuhu?

Lastele ei pea seiklusretki pikalt maha müüma – nad on iga kell valmis midagi põnevat ette võtma! Ja kes siis kevadsuvisel ajal linnas püsib?! Otsisime välja need kõikse põnevamad mängukeskused- ja paigad üle Eesti, mis uudishimulikke ega niisama lustihimulisi peresid alt ei vea.

Uhtjärve Ürgoru Nõiariik

Kui soovid külastada ja ööbida maailma väikseimas ja erilisemas riigis, siis sea sammud Võrumaale Uhtjärve Ürgoru Nõiariiki.  Nõiaköögis ettetellides toitlustus. Aktiivseid vaba aja tegevusi jätkub  terveks päevaks, ent ainulaadseid tegevusi - tugitooli jalgpalli ja luuaviset pead kindlasti proovima. Majutuseks on mõnusad toad ja neile, kes soovivad veidi ekstreemsust, on kanajalgadel majakestes ööbimine põnev ettevõtmine. Lisaks on ettetellimisel võimalus kasutada ka karavaniparklat ja telkimisala. Nõiariigi külastus on tasuline

Loe edasi

Murumoori mängupark Türil

Türi linna südames Wiedemanni tänava parkla vahetus läheduses asub Murumoori mängupark. Murumoor on Türi kui Kevadpealinna maskott ja suur laste sõber. Murumoor ärkab alati koos kevadega, aga temanimeline mänguväljak on avatud aastaläbi Türi Valge maja ja Türi kiriku vahelisel alal. Murumoori mängupargis on mitmeid atraktsiooni nii suurtele kui väikestele. Tegevust jätkub kõigile - beebidel on oma kiik, suurematele lastele ronimislinnak ja väike karussell.  Murumoori mänguparki piirab madal võrkaed. Murumoori mängupargi sünnipäeva, 16.juuni, tähistatakse igal aastal uhke sünnipäevapeoga. 

Loe edasi

Kratikeskus

Kratikeskus ootab lapsi ning nende vanemaid, kelle hinges pesitseb väike marakratt. Avar ja valgusküllane keskus on sobilik kõikide laste- ja pereürituste korraldamiseks (sünnipäev, ristimine, lõpupidu jne).  Erinevad mängunurgad kutsuvad lapsi mängima: Tüdrukute nurk ootab pisikesi printsesse ning poisse ja isasid kutsub Poistenurk. Beebinurk on mõeldud kõige pisematele.  Meil on ka mängulaudade nurk piljardi ja õhuhokiga. Arendavas mängunurgas on legod. Kõige lõbusam on aga spordi- ja möllunurk õhkbatuudi, pallimere ning liumägedega. Mängumajas ootab nukumaja ning mänguköök. 

Loe edasi

Liikluslinn Võrumaal

Tule Liikluslinna ja õpi ohutult sõitma! See on ainulaadne siseliikluslinnak, kus töötavad valgusfoorid ja säravad suurlinnatuled. Kohapeal õpitakse ja järgitakse liikluseeskirju. Keskusest leiad kohviku, vabaõhukino, diskoteegi, spordisaali ja palju muud, mis kaasaegses linnas olema peaks. Liikluslinnas on ka vormelirada ja rattasõidu õppeplats. Ootame nii väikseid kui suuri ilmakodanikke Liikluslinna, kus saate ohutult liiklema õppida ja kogu perega lõbusalt aega veeta. Gruppidele on Liikluslinnas liiklusprogramm Hea teada: Autosõidud on eraldi tasu eest.

Loe edasi

Lottemaa - Baltimaade kõige vahvam kogupere teemapark!

Pärnumaal on üks põnev koht, kus saavad kokku muinasjutulisus ning reaalsus, kus kaob ajataju ning suunurgad on kui võluväel vaid ülespoole. See on koht, mis tõmbab magnetina nii suuri kui väikseid. See koht on LOTTEMAA. Lotte filmidest, muusikalidest ja raamatutest tuttavas külas ootavad sõbralikud jänesed, koerad, kassid, suslikud ja paljud teised. Tegevusi jagub kõigile. Saab lustida Lotte, Bruno ja Albertiga, meisterdada, õppida aiatarkusi, musitseerida, sportida, vaadata lustakaid teatrietendusi, seikluspargis seigelda ning külastada külaelanike kodusid, kus leidub palju põnevaid leiutisi.  

Loe edasi

Elistvere Loomapark

Endises Elistvere mõisapargis asub 1997. aastal avatud loomapark. Looduslähedastesse tingimustesse on asustatud kodumaised metsloomad: rebased, kitsed, karu, ilvesed, põder, piisonid jpt. Huviliste jaoks on avatud ka pisinäriliste keskus. 2 km pikkune, ratastooli ning lapsevankriga läbitav Elistvere õpperada tutvustab siltide abil erinevaid taimeliike. Laudtee viib Elistvere järve äärse vaateplatvormi juurde. Sealt saab imetleda järve rikkalikku linnuriiki. Elistvere Külastusekeskuse II korrusel asub näitustesaal.  Loomapargi kõrvale jääb Elistvere lõkkekoht, kui on võimalik ka telkida. 

Loe edasi

Vembu-Tembumaa perepark

Vembu-Tembumaa on koht, kus vahvad elamused saavad osaks kõigile pisipõnnidele, koolilastele ning ka lapsemeelsetele täiskasvanutele. Pargis on kart-  ATV- ja elektriautorada, vesiliumäed ning basseinid, saunad, batuudid, minigolf, mängudemaja ja palju muudki. Pargis on mitu toitlustuskohta, kus igaüks leiab enesele meelepärast söömiseks. Kui aga soov ise midagi grillida või kaasa tuua, siis on meil olemas palju grillimiskohti koos laudadega. Pakume juurde ka camping tüüpi majutust, ka matkaautod on meile parkima ja ööbima oodatud. Tule koos perega ja veeda üks kaunis suvepäev Vembu-Tembumaal!

Loe edasi

Vudila Mängumaa

Vudila Mängumaal ootavad Sind suur väliveepark kolmetasandilise liumäe ja -toruga, saunad, kiiged, turnimisatraktsioonid, batuudid, sky-jump, põrkeautod, seiklusrajad, elektrooniliste mängude maja, aerupaadid, vesirattad, suur mängutuba, loomapere, hobusõidud jpm. Lisaks pakume toitlustamist ja forelli püüdmise võimalust. Pühapäeviti toimuvad kogupereetendused. Mängumaale on oodatud kõik lapsed koos vanemate, vanavanematega ning sõpradega, sest tegevust jätkub kõigile terveks päevaks! Vudila Mängumaa asub Tartumaal maalilise Kaiavere järve ääres, Elistvere Loomapargist 1,7 km kaugusel.

Loe edasi

Eesti Maanteemuuseum

Eesti Maasteemuuseumi näituseala hõlmab kolme osa. Uusim, „Masinahall - masinate valitsemine" on interaktiivne väljapanek auto mehaanikast ja liiklusfüüsikast, ohutust liiklemisest ja turvaliste teede ehitamisest. Väliekspositsioon "Teeaeg" on ajas ja ruumis lahtirullunud tee, mille igal käänakul avaneb murranguline ajalooetapp ning kus esitletakse ka Ida-Euroopa suurimat tee-ehitusmasinate kogu. Lapsi rõõmustavad liikluslinna elektriautod ja erinevad kaherattalised. Postijaama peahoones räägitakse hobuajastu teede ja liikumisviiside arengust ning teisel korrusel asub lastemuuseum.

Loe edasi

Eesti Lennundusmuuseum

Eesti Lennundusmuuseum tegutseb aastast 2002, olles välja kasvanud erakogust. Ekspositsioonis on 32 lennukit esindamas Rootsi, Venemaa, Poola, Ukraina, Šveitsi, Tšehhi, Prantsusmaa, Inglismaa, Soome, Itaalia ja USA lennutehnikat, 6 helikopterit, samuti õhutõrjekahurid ja kõikide nõukogude ajal Eesti territooriumil paiknenud maa-õhk rakettide esindajad. Mudelikogus on üle 500 kõrgkvaliteedilise lennuki, kopteri ja raketi maketi. Emotsioone ja avastamisrõõmu kogu perele pakuvad erinevad atraktsioonid.  

Loe edasi

Jääaja Keskus

Jääaja Keskus on põnev elamuskeskus, mis räägib elust pärast viimast jääaega. Kaasahaarava keskuse sümboliks on 10 000 aastat tagasi elanud mammutid. Kuidas on aastatuhandete jooksul kujunenud elu Maal? Kas on tulemas uus jääaeg? Ekspositsioon pakub ülevaadet jääaja tekke põhjustest ja mõjust maakerale, tutvustab Eesti looduse ja inimasustuse arengulugu, kliimamuutuste põhjuseid ja nende uurimist ning ka tuleviku nägemust elatavast keskkonnast. Asume Saadjärve kaldal, suvel viime loodushuvilised oma parvega ka järve avastama. Avatud on Jääkaru kohvik.  Tule ja vaata, tulevik algas juba eile!  

Loe edasi

Eesti Kaevandusmuuseum

Tahad tõelisest kaevurielust maigu suhu saada? Siis ei jää muud üle, kui kummikud jalga, puhvaika selga ja lamp kätte. Just maa all näed, kuuled, maitsed ja tunned seda, mida mehedki, kes mitukümmend aastat igapäevaselt maa all rasket tööd tegid. Nüüd avatud ka Rikastusvabrik, mis näitab Sulle põlevkivi teekonda maa peal, räägib energia tekkimisest ja sellest, mis tulevikus energia valdkonnas juhtuma hakkab. Territooriumil saab ronida kopa sisse ja uudistada teisi kaevandusmasinaid. Hea teada: piletimüük maa alla lõppeb 2 h enne muuseumi sulgemist ja külastuseks vajalik eelbroneering

Loe edasi

Kiviõli Seikluskeskus

Kiviõli Seikluskeskus asub Kiviõli linna põhjapoolses küljes oleval vanal tuhamäel, mille ühel küljel on talvel avatud Eesti pikimad suusanõlvad ja põnevaim lumelauapark. Suvel on avatud uhiuus kogupere elamuspark, downhillirajad, disc-golfi rada ja palju muud. Mäe teine pool on motokeskus ja seal on Eesti esimene MM-etapi rada. Raja pikkus 1950 m, kõrguste vahe 26 m. Mäe jalamil on avatud kogupere elamuspark mille atraktsioonid on avatud suveperioodil ja sobivad lastega peredele, kus mõnus aega koos veeta.  

Loe edasi

Anija mõis

Anija mõisa näitus on saanud täienduse, et ka lastel oleks põnev avastada sajanditetagust mõisaelu kaasaegse tehnoloogiaga. Mõisa väljapanekuga saab tutvuda VR prillide, audiogiidi, virtuaaltuuri ja lõbusate animatsioonide vahendusel. Laste lemmikuks on saanud ka kostüümituba, kus saab riietuda erinevateks mõisategelasteks ja seda fotoboxis jäädvustada. Lisaks on näitus kättesaadav ka vaegliikujatele, -nägijatele ja -kuuljatele. Püsinäituse info on tõlgitud eesti, inglise, soome, vene ja saksa keelde.

Loe edasi
Viimati muudetud: 07.03.2022

Teema: Tallinn