Perega linnast välja, aga kuhu?

Allikas: Kaspar Orasmäe

Perega linnast välja, aga kuhu?

Ilmad on soojad ja suvi on käes, paljudel peredel on algamas puhkused. Kohe tekib küsimus - mida teha koos lastega suvisel Maarjamaal? Valik on suur - üle kogu Eesti leiab hulgaliselt põnevat tegevust nii suurematele kui väiksematele. Keskendume siinkohal mitte nii väga tuntud sihtkohtadele.

Uhtjärve Ürgoru Nõiariik

Võru maakond, Uhtjärve küla

Kui soovid külastada ja ööbida maailma väikseimas ja erilisemas riigis, siis sea sammud Võrumaale Uhtjärve Ürgoru Nõiariiki.  Nõiaköögis ettetellides toitlustus. Aktiivseid vaba aja tegevusi jätkub  terveks päevaks, ent ainulaadseid tegevusi - tugitooli jalgpalli ja luuaviset pead kindlasti proovima. Majutuseks on mõnusad toad ja neile, kes soovivad veidi ekstreemsust, on kanajalgadel majakestes ööbimine põnev ettevõtmine. Lisaks on ettetellimisel võimalus kasutada ka karavaniparklat ja telkimisala. Nõiariigi külastus on tasuline Täiskasvanu 5€ Laps 4€ Pere 10€

Loe edasi

Metsapere Mängumaa - 1270 m² rõõmu ja liikumist!

Tartu maakond, Tartu linn

Üks suurimaid siseruumide mängumaid vanusele 0-12 aastat. Põnevad atraktsioonid: kunstlumemägi ehk 25m snowtubingusõit, kelgurada rullikutel (ainuke sellelaadne Eestis!), ronimiskeskus, suured Legod, kolmikbatuut, mägralinnak ehk ronimis-roomamiskeskus (eridisainiga ja ainuke maailmas!), suured liumäed koos 3-korruselise ronimislinnakuga, öökullimaja ehk kottpime labürint, eraldatud beebiala koos vastavate atraktsioonidega, paiksed mängunurgad. Sünnipäev, jõulupidu, klassiõhtu vm üritus. Erinevate teemapidudega nagu öösünnipäev, "laps mullis" või discosünnipäev, saab tutvuda meie kodulehel. 

Veetka Talu- Metsamoori Pisipõnnirada

Võru maakond, Mähkli küla

Metsamoori Pisipõnni looduse uurimise rajale oodatakse 5-7-aastaseid lapsi. Lähme koos loodust avastama! Teeme toredaid asju - mängime puusõbramängu, kuulame kuidas loodus heliseb ja mis värve seal näeme, uurime elu luubiga, otsime haldjate maad ja teeme võluteed. Kiigume, hiilime, ronime ja jookseme. Käime loitsukeldris laulmas.   

Loe edasi

Miku Metsapark

Saare maakond, Loona küla

Miku metsaparki Saaremaal, on kõik aastaringselt oodatud. Telli programm ja Miku pargi metsarajal koos memme - taadiga uidates saad tuttavaks Saaremaa taimestikuga, õpid tundma metsasaaduste kasutamist, tutvud endisaegsete metsatöödega ja saad neid proovidagi. Teeme lõket ja lõkkel taimeteed, voolime puud, laseme omatehtud vibuga märki ja palju muud põnevat!  Meil on ka vanaaegne ronimisrada! Võta kaasa vanemad, lapsed, sõbrad, tuttavad ja tule ise vaatama-kogema! Eriti oodatud on lasterühmad ja pered, kuid ka suurtel on seal tegevust küllaga. 

Loe edasi

Murumoori mängupark

Järva maakond, Türi linn

Türi linna südames Wiedemanni tänava parkla vahetus läheduses asub Murumoori mängupark. Murumoori mängupargis on 12 atraktsiooni nii suurtele kui väikestele. Tegevust jätkub kõigile - beebidel on oma kiik, suurematele lastele ronimislinnak, karusell ja suuremad kiiged. Murumoori mänguparki piirab madal võrkaed. Samas lähedal asub Kadri Tare kohvik, kus Sa saad tühjaks läinud kõhu täis süüa.

Loe edasi

Kratikeskus

Võru maakond, Võru

Kratikeskus ootab lapsi ning nende vanemaid, kelle hinges pesitseb väike marakratt. Avar ja valgusküllane keskus on sobilik kõikide laste- ja pereürituste korraldamiseks (sünnipäev, ristimine, lõpupidu jne).  Erinevad mängunurgad kutsuvad lapsi mängima: Tüdrukute nurk ootab pisikesi printsesse, poisse ja isasid kutsub Poistenurk, Beebinurk on mõeldud kõige pisematele.  Meil on ka mängulaudade nurk piljardi ja lauajalgpalliga. Arendavas mängunurgas on legod, pusled ja raamatud. Kõige lõbusam on aga spordi- ja möllunurk õhkbatuudi, pallimere ning liumägedega.

Loe edasi
Viimati muudetud: 09.05.2018

Teema: Perega reisijale, Tallinn