Perega linnast välja, aga kuhu?

Allikas: Kaspar Orasmäe

Perega linnast välja, aga kuhu?

Lastele ei pea seiklusretki pikalt maha müüma – nad on iga kell valmis midagi põnevat ette võtma! Ja kes siis kevadsuvisel ajal linnas püsib?! Otsisime välja need kõikse põnevamad mängukeskused- ja paigad üle Eesti, mis uudishimulikke ega niisama lustihimulisi peresid alt ei vea.

Uhtjärve Ürgoru Nõiariik

Võru maakond, Uhtjärve küla

Kui soovid külastada ja ööbida maailma väikseimas ja erilisemas riigis, siis sea sammud Võrumaale Uhtjärve Ürgoru Nõiariiki.  Nõiaköögis ettetellides toitlustus. Aktiivseid vaba aja tegevusi jätkub  terveks päevaks, ent ainulaadseid tegevusi - tugitooli jalgpalli ja luuaviset pead kindlasti proovima. Majutuseks on mõnusad toad ja neile, kes soovivad veidi ekstreemsust, on kanajalgadel majakestes ööbimine põnev ettevõtmine. Lisaks on ettetellimisel võimalus kasutada ka karavaniparklat ja telkimisala. Nõiariigi külastus on tasuline Täiskasvanu 5€ Laps 4€ Pere 10€

Loe edasi

Metsapere Mängumaa - 1270 m² rõõmu ja liikumist!

Tartu maakond, Tartu linn

Üks suurimaid siseruumide mängumaid vanusele 0-12 aastat. Põnevad atraktsioonid: kunstlumemägi ehk 25m snowtubingusõit, kelgurada rullikutel (ainuke sellelaadne Eestis!), ronimiskeskus, suured Legod, kolmikbatuut, mägralinnak ehk ronimis-roomamiskeskus (eridisainiga ja ainuke maailmas!), suured liumäed koos 3-korruselise ronimislinnakuga, öökullimaja ehk kottpime labürint, eraldatud beebiala koos vastavate atraktsioonidega, paiksed mängunurgad. Sünnipäev, jõulupidu, klassiõhtu vm üritus. Erinevate teemapidudega nagu öösünnipäev, "laps mullis" või discosünnipäev, saab tutvuda meie kodulehel. 

Murumoori mängupark

Järva maakond, Türi linn

Türi linna südames Wiedemanni tänava parkla vahetus läheduses asub Murumoori mängupark. Murumoori mängupargis on 12 atraktsiooni nii suurtele kui väikestele. Tegevust jätkub kõigile - beebidel on oma kiik, suurematele lastele ronimislinnak, karusell ja suuremad kiiged. Murumoori mänguparki piirab madal võrkaed. Samas lähedal asub Kadri Tare kohvik, kus Sa saad tühjaks läinud kõhu täis süüa.

Loe edasi

Kratikeskus

Võru maakond, Võru

Kratikeskus ootab lapsi ning nende vanemaid, kelle hinges pesitseb väike marakratt. Avar ja valgusküllane keskus on sobilik kõikide laste- ja pereürituste korraldamiseks (sünnipäev, ristimine, lõpupidu jne).  Erinevad mängunurgad kutsuvad lapsi mängima: Tüdrukute nurk ootab pisikesi printsesse ning poisse ja isasid kutsub Poistenurk. Beebinurk on mõeldud kõige pisematele.  Meil on ka mängulaudade nurk piljardi ja lauajalgpalliga. Arendavas mängunurgas on legod, pusled ja raamatud. Kõige lõbusam on aga spordi- ja möllunurk õhkbatuudi, pallimere ning liumägedega.

Loe edasi

Liikluslinn Võrumaal

Võru maakond, Uue-Antsla küla

Tule Liikluslinna ja õpi ohutult sõitma! See on ainulaadne siseliikluslinnak, kus töötavad valgusfoorid ja säravad suurlinnatuled. Kohapeal õpitakse ja järgitakse liikluseeskirju. Keskusest leiad kohviku, vabaõhukino, diskoteegi, spordisaali ja palju muud, mis kaasaegses linnas olema peaks. Liikluslinnas on ka vormelirada ja rattasõidu õppeplats. Ootame nii väikseid kui suuri ilmakodanikke Liikluslinna, kus saate ohutult liiklema õppida ja kogu perega lõbusalt aega veeta. Gruppidele on Liikluslinnas liiklusprogramm Hea teada: Autosõidud on eraldi tasu eest.

Loe edasi

Lottemaa - Baltimaade kõige vahvam kogupere teemapark!

Pärnu maakond, Reiu küla

Pärnumaal on üks põnev koht, kus saavad kokku muinasjutulisus ning reaalsus, kus kaob ajataju ning suunurgad on kui võluväel vaid ülespoole. See on koht, mis tõmbab magnetina nii suuri kui väikseid. See koht on LOTTEMAA. Lotte filmidest, muusikalidest ja raamatutest tuttavas külas ootavad sõbralikud jänesed, koerad, kassid, suslikud ja paljud teised. Tegevusi jagub kõigile. Saab lustida Lotte, Bruno ja Albertiga, meisterdada, õppida aiatarkusi, musitseerida, sportida, vaadata lustakaid teatrietendusi, seikluspargis seigelda ning külastada külaelanike kodusid, kus leidub palju põnevaid leiutisi.

Loe edasi

Elistvere Loomapark

Tartu maakond, Elistvere küla

Endises Elistvere mõisapargis asub 1997. aastal avatud loomapark. Looduslähedastesse tingimustesse on asustatud kodumaised metsloomad: rebased, kitsed, karu, ilvesed, põder, piisonid jpt. Huviliste jaoks on avatud ka pisinäriliste keskus. 2 km pikkune, ratastooli ning lapsevankriga läbitav Elistvere õpperada tutvustab siltide abil erinevaid taimeliike. Laudtee viib Elistvere järve äärse vaateplatvormi juurde. Sealt saab imetleda järve rikkalikku linnuriiki. Elistvere Külastusekeskuse II korrusel asub näitustesaal.  Loomapargi kõrvale jääb Elistvere lõkkekoht, kui on võimalik ka telkida. 

Loe edasi

Vembu-Tembumaa perepark

Harju maakond, Kurtna küla

Vembu-Tembumaa on kogu pere park, kus on kardi-, ATV- ja elektriautorada, vesiliumäed ning alati sooja veega basseinid. Meil on saunad, batuudid, minigolf, mängudemajad ja lisaks palju muudki. Pargis on mitu toitlustuskohta, kuid võite toidu ka kaasa tuua - meil on grillimiskohad koos laudadega. Pakume camping-tüüpi majutust, ka matkaautod on meile parkima ja ööbima oodatud. Tule koos perega ja veeda üks kaunis suvepäev Vembu-Tembumaal!

Loe edasi

Vudila Mängumaa

Tartu maakond, Kaiavere küla

Vudila Mängumaal ootavad Sind suur väliveepark kolmetasandilise liumäe ja -toruga, torusaunad, kiiged, turnimisatraktsioonid, batuudid, sky-jump, elektriautod, põrkeautod, seiklusrajad, atv-d, elektrooniliste mängude maja, aerupaadid, vesirattad, suur mängutuba, loomapere, hobusõidud jpm. Lisaks pakub Vudila toitlustamist ja forelli püüdmise võimalust. Mängumaale on oodatud kõik lapsed koos vanemate, vanavanematega ning sõpradega, sest tegevust jätkub kõigile ja terveks päevaks! Vudila Mängumaa asub Tartumaal maalilise Kaiavere järve ääres, Elistvere Loomapargist 1,7 km kaugusel.

Loe edasi

Eesti Maanteemuuseum

Põlva maakond, Varbuse küla

Eesti Maanteemuuseumi näituseala hõlmab kolme osa. Uusim, „Masinahall - masinate valitsemine" on interaktiivne väljapanek auto mehaanikast ja liiklusfüüsikast, ohutust liiklemisest ja turvaliste teede ehitamisest. Väliekspositsioon "Teeaeg" on ajas ja ruumis lahtirullunud tee, mille igal käänakul avaneb murranguline ajalooetapp ning kus esitletakse ka Ida-Euroopa suurimat tee-ehitusmasinate kogu. Lapsi rõõmustavad liikluslinna elektriautod ja erinevad kaherattalised. Postijaama peahoones räägitakse hobuajastu teede ja liikumisviiside arengust ning teisel korrusel asub lastemuuseum.

Loe edasi

Eesti Lennundusmuuseum

Tartu maakond, Lange küla

Eesti Lennundusmuuseum tegutseb aastast 2002, olles välja kasvanud erakogust. Ekspositsioonis on 28 lennukit esindamas Rootsi, Venemaa, Poola, Ukraina, Šveitsi, Tšehhi, Prantsusmaa, Inglismaa, Soome, Itaalia ja USA lennutehnikat, 4 helikopterit, samuti õhutõrjekahurid ja kõikide nõukogude ajal Eesti territooriumil paiknenud maa-õhk rakettide esindajad. Mudelikogus on üle 500 kõrgkvaliteedilise lennuki, kopteri ja raketi maketi. Emotsioone ja avastamisrõõmu kogu perele pakuvad erinevad atraktsioonid. Eesti Lennupäevad 2021 toimuvad  7.-8. augustil 2021.a.  

Loe edasi

Jääaja Keskus

Tartu maakond, Äksi alevik

Jääaja Keskus on kogu perele mõeldud põnev elamuskeskus, kuhu ootame külla nii suuremaid kui väiksemaid sõpru. Oleme ainulaadne elamuskeskus terves Baltikumis – siin saate tutvuda elusuuruses eelajalooliste loomadega ja kogeda elamuslikku ülevaadet sellest, kuidas on aastatuhandete jooksul kujunenud maailma ja Eesti loodus.  Kui otsid põnevat paika, kuhu minna lastega või perega Tartumaal, siis ootame teid külla! 

Loe edasi

Kiviõli Seikluskeskus

Ida-Viru maakond, Kiviõli linn

Kiviõli Seikluskeskus asub Kiviõli linna põhjapoolses küljes oleval vanal tuhamäel, mille ühel küljel on talvel avatud Eesti pikimad suusanõlvad ja põnevaim lumelauapark. Suvel on avatud uhiuus kogupere elamuspark, downhillirajad, disc-golfi rada ja palju muud. Mäe teine pool on motokeskus ja seal on Eesti esimene MM-etapi rada. Raja pikkus 1950 m, kõrguste vahe 26 m. Mäe jalamil on avatud kogupere elamuspark mille atraktsioonid on avatud suveperioodil ja sobivad lastega peredele, kus mõnus aega koos veeta.  

Loe edasi

Eesti Kaevandusmuuseum

Ida-Viru maakond, Kohtla-Nõmme alev

Tahad tõelisest kaevurielust maigu suhu saada? Siis ei jää muud üle, kui kummikud jalga, puhvaika selga ja lamp kätte. Just maa all näed, kuuled, maitsed ja tunned seda, mida mehedki, kes mitukümmend aastat igapäevaselt maa all rasket tööd tegid. Nüüd avatud ka Rikastusvabrik, mis näitab Sulle põlevkivi teekonda maa peal, räägib energia tekkimisest ja sellest, mis tulevikus energia valdkonnas juhtuma hakkab. Territooriumil saab ronida kopa sisse ja uudistada teisi kaevandusmaasinaid. Hea teada: piletimüük maa alla lõppeb 2 h enne muuseumi sulgemist, rikastusvabrikusse 1 h enne sulgemist.

Loe edasi
Viimati muudetud: 27.04.2021

Teema: Perega reisijale, Tallinn

Uudiskiri