Perega linnast välja, aga kuhu?

Allikas: Kaspar Orasmäe

Perega linnast välja, aga kuhu?

Ilmad on soojad ja suvi on käes, paljudel peredel on algamas puhkused. Kohe tekib küsimus - mida teha koos lastega suvisel Maarjamaal? Valik on suur - üle kogu Eesti leiab hulgaliselt põnevat tegevust nii suurematele kui väiksematele. Keskendume siinkohal mitte nii väga tuntud sihtkohtadele.

Konju Mõisa talu kitsefarmi külastus

Ida-Viru maakond, Konju küla

Konju Mõisa talus elavad kitsed, lehmad, alpakad, hobused, lambad, haned, kitsetalled, vasikad ja küülikud. Kui sa tahad tunda end osana kitsekarjast, joosta võidu kitsetalledega, siis just meil võid seda teha. Saad teada, kes on siis sellised eksootilised loomad nagu alpakad ja kuidas nad ravitsevad inimesi, kuidas töötab kaasaegne piimafarm ja Baltimaade suurim kitsefarm. Viime iga päev läbi ekskursioone kitsefarmis ja saab maitsta kitsepiima ja proovida seda eristada lehmapiimast ning maitsta erinevaid juustusid. Hea, kui annad oma külastussoovist meile eelnevalt teada.

Uhtjärve Ürgoru Nõiariik

Võru maakond, Uhtjärve küla

Kui soovid külastada ja ööbida maailma väikseimas ja erilisemas riigis, siis sea sammud Uhtjärve Ürgoru Nõiariigi poole võrumaal. Tutvustame sulle nõiariigi valdusi ja räägime legende. Nõiaköögis saad maitsta erinevaid nõiaroogi, ettetellides toitlustuse. Aktiivseid vaba aja tegevusi jätkub sulle, perele või sõpruskonnale terveks päevaks, ent ainulaadseid tegevusi - tugitooli jalgpalli ja luuaviset pead kindlasti proovima. Majutuseks on mõnusad toad ja neile, kes soovivad veidi ekstreemsust, on kanajalgadel majakestes ööbimine põnev ettevõtmine.

Loe edasi

Metsapere Mängumaa - 1270 m² rõõmu ja liikumist!

Tartu maakond, Tartu

Suurimaid siseruumide mängumaid vanusele 0-12 aastat. Põnevaimad atraktsioonid Baltikumis: kunstlumemägi ehk 25m snowtubingusõit, kelgurada rullikutel (ainuke sellelaadne Eestis!), ronimiskeskus batuudi ja suurte ehitusklotsidega, kolmikbatuut, kottpime öökullimaja ehk labürint vapramatele, mägralinnak ehk ronimis-roomamiskeskus (eridisainiga ja ainuke maailmas!), eraldatud beebiala koos vastavate atraktsioonidega, paiksed mängunurgad.

Metsamoori Perepark

Võru maakond, Mähkli küla

Metsamoori Perepark on Kaika kuplite vahel asuv talude ühendus, mis pakub erinevaid võimalusi looduslähedaselt tervislike eluviisidega ja rahvaraviga tutvumiseks. Taluprogrammides saad tutvuda taimeravi, kaaniravi, mesilaste ja seente võluriikidega, tunnetada loitsude ja mediteerimispaikade mõju enda peal. Suvelaagrites õpid valmistama umbrohutoite, koduleiba, ürdirohtusid ja tervistavaid loodustarkusi. Hea teada: * üksikkülastajad saavad omapäi taluga tutvuda. * kevadel ootab Metsamoor endale külla lapsi ja suvisel ajal naisi naistelaagrisse aega maha võtma ja iseendale pühenduma.  

Loe edasi

Miku Metsapark

Saare maakond, Loona küla

Miku metsaparki Saaremaal, on kõik aastaringselt oodatud. Telli programm ja Miku pargi metsarajal koos memme - taadiga uidates saad tuttavaks Saaremaa taimestikuga, õpid tundma metsasaaduste kasutamist, tutvud endisaegsete metsatöödega ja saad neid proovidagi. Teeme lõket ja lõkkel taimeteed, voolime puud, laseme omatehtud vibuga märki ja palju muud põnevat!  Meil on ka vanaaegne ronimisrada! Võta kaasa vanemad, lapsed, sõbrad, tuttavad ja tule ise vaatama-kogema! Eriti oodatud on lasterühmad ja pered, kuid ka suurtel on seal tegevust küllaga. 

Loe edasi

Murumoori mängupark

Järva maakond, Türi linn

Türi linna südames Wiedemanni tänava parkla vahetus läheduses asub Murumoori mängupark. Murumoori mängupargis on 12 atraktsiooni nii suurtele kui väikestele. Tegevust jätkub kõigile - beebidel on oma kiik, suurematele lastele ronimislinnak, karusell ja suuremad kiiged. Murumoori mänguparki piirab madal võrkaed. Samas lähedal asub Kadri Tare kohvik, kus Sa saad tühjaks läinud kõhu täis süüa.

Loe edasi

Haapsalu Piiskopilinnuse Lastepark

Lääne maakond, Haapsalu linn

Haapsalu Piiskopilinnuse õue magnet on suures vallikraavis asuv lastepark keskajast inspireeritud mänguatraktsioonidega. Sind ootavad linnus, laev, kivisikuti, erinevad kiiged, karussell ja palju muud. Kätt ja silma harjuta juunist augustini avatud vallikääru aluses savikojas, samuti otsi üles suur veerevate nuppudega kabelaud. Lastepark on tasuta ja sobiv lastele kuni 10 eluaastat, tegevust leiavad aga ka vanemad. Lisaks sellele, külasta muuseumi ja roni kellatorni. Huvitav teada: Linnuse lastepark valiti 2008. aasta Eesti parimaks kommunaalobjektiks.

Loe edasi

Polli loomaaed

Harju maakond, Kata küla

Polli loomaaed asub Tuhala Nõiakaevu naabruses Polli talu maadel. Siin saad näha ja katsuda mitmesuguseid loomi ja linde alustades metseast ja rebasest ning lõpetades marmosett ahvide ja hobustega. Polli Loomaaias on hetkel 21 hobust,  peale hobuste on Pollis veel 20 eriliiki loomi ja linde. Meil saad ka sõpradega grillida, pidada laste sünnipäevi ja sõita poniga. Hea teada: Loomi saad ka ise sööta, selleks võta kaasa leiba, saia või porgandit. Oodatud on nii pered kui ka grupid.

Loe edasi

Kratikeskus

Võru maakond, Võru

Kratikeskus ootab lastegruppe ja nende vanemaid, kelle hinges pesitseb ka väike marakratt. Avar ja valgusküllane keskus on sobilik kõikide laste- ja pereürituste korraldamiseks (sünnipäev, ristimine, lõpupidu jne).  Erinevad mängunurgad kutsuvad lapsi mängima: Tüdrukute nurk ootab pisikesi printsesse, poisse ja isasid kutsub Poistenurk, Beebinurk on mõeldud kõige pisematele.  Veel on meil mängulaudade nurk piljardi ja lauajalgpalliga. Arendavas mängunurgas on legod, pusled ja raamatud. Kõige lõbusam on aga spordi- ja möllunurk õhkbatuudi, pallimere ja liumägedega.

Loe edasi
Viimati muudetud: 09.05.2018

Teema: Perega reisijale

Soovitame
Uudiskiri