TOPP sündmused sel hooajal

Allikas: Aron Urb, Visit Estonia

TOPP sündmused sel hooajal

Mis üritused sel hooajal toimuvad? Võib öelda, et mõned festivalid ja sündmused on end nii tugevalt rahva südamesse naelutanud, et meelitavad igal aastal uuesti ja uuesti tagasi. Olgu selleks siis rahvaspordivõistlused, filmi- ja muusikaüritused või laadad – tule naudi mõnusat atmosfääri, head muusikat, adrenaliinilaksu või siis enese proovile panekut! Siit leiad selle hooaja parimad sündmused, mida tasub külastada.

Viru hotell ja Starlight Cabaret esitlevad "The Greatest Show"

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

14.10.2022 - 22.04.2023

The GreatEST Show viib üheks õhtuks tõeliste muusikahittide maailma! Mõni lugu on olnud maailmakuulus ja kõiki edetabeleid juhtiv mega-hitt, mõni aga Eestis koduselt armsaks saanud muusikapala. Need on meloodiad, mille tunned ära juba esimestest taktidest. Need on laulud, mille sõnu tead une pealt ja mille järgi tantsisid koolidiskol, armusid ning nutsid, olles suures südamevalus. Hinnas sisaldub pokaal vahuveini, revüülavastus, 3-käiguline à la carte õhtusöök, sissepääs ööklubisse Café Amigo (klubi lahtiolekupäevadel). Vaata ürituse täpseid toimumisaegu kodulehelt või piletilevist. Üritus toimub Show & Dinner restoran Merineitsi.

Loe edasi

MustonenFest

Üle Eesti

01.01.2023 - 04.02.2023

Eesti üks vanimaid barokkmuusika festivale, mis kannab nime MustonenFest, sai alguse juba 1989. aastal Tallinnas ning jätkab oma traditsiooni ka tänapäevalgi. Kunstilise juhi Andres Mustoneni muusikalisi tõekspidamisi ja haaret peegeldaval festivalil esinevad Eesti juhtivad muusikakollektiivid ja kõrgetasemelised välisartistid. Algul koosnes festival barokkmuusika kontsertidest, hiljem on festivalil ka teisi muusikastiile viljeldud. Festival on aset leidnud ka Iisraelis. Uuri täpsemat kava ja esinejaid festivali kodulehelt.

Loe edasi

Dokumentaalfilmide festival DocPoint

Üle Eesti

01.02.2023 - 05.02.2023

Dokumentaalfilmide festival DocPoint võtab oma fookusesse sotsiaalse, ühiskonnakriitilise ja päevakajalise dokumentalistika. Festival toimub koostöös Helsingi DocPoint festivaliga, mis on Põhjamaade regioonis üks olulisemaid dokfilmiüritusi. Sel aastal toimub festival ka üle interneti, mis annab võimaluse kõigile oma kodust saada osa dokumentaalfilmidest. 

Loe edasi

Restoranikuu "Maitsev Tartu"

Tartu maakond, Tartu

01.02.2023 - 28.02.2023

Maitsev Tartu tuleb tänavu juba üheksandat korda! Maitseelamustele pühendatud veebruarikuu jooksul saab nautida sõbraliku hinnaga kolmekäigulist erimenüüd 26 Tartu restoranis. Erimenüüle kehtib sõbralik komplekti hind 26-33 eurot. Kampaanias osalevate restoranide peakokad annavad oma parima, et üllatada linnaelanikke ja -külalisi hõrkude ja naudinguid pakkuvate eriroogadega. Toitude valmistamisel kasutatakse võimalikult suures osas kohalikku toorainet. Menüüd avalikustatakse 25. jaanuaril ning erimenüüsid saab nautida 1.–28. veebruaril 2023. Meeldivaid toidunaudinguid Tartus!

Loe edasi

Pöörane TäiskuuÖÖsööming Peipsi Toidu Tänaval

Üle Eesti

04.02.2023 - 05.02.2023

Täiskuu, müstiline atmosfäär ja pöörane TäiskuuÖÖsööming.  35 üheõhturestorani avavad Iisakust Saaboldani oma õued, pakuvad lõkketoite, toite ning jooke elava tule ja täiskuu paistel. Menüüd on talvised ja soojendavad ning täiskuu annab toitudele erilise väe. Üheõhturestoranide õued on avatud 04.veebruaril kell 17.00-01.00.  Söömiste vahepeal saab kogu perega aktiivselt aega veeta, sest külalisi ootavad erinevad aktiivsed tegevused. Google kaart kohtade, osalejate, menüüde ja tegevustega saate tutvuda SIIN.

Loe edasi

Lord of the Rings in Concert

Üle Eesti

04.02.2023 - 06.02.2023

Kääbuste ja haldjate legendaarne ning fantastiline maailm ärkab ellu tänu muusikalis-visuaalsele etendusele Lords of The Sound sümfooniaorkestri esituses. Kahetunnine suurepärane kontsert sümfooniaorkestri, koori ja solistide osavõtul! Alates kääbuste rõõmsatest meloodiatest kuni Mordori ähvardavate helideni läbi kaunitehaldjate lüüriliste laulude kõlab uue jõuga Howard Shore'i muusika, mis on kirjutatud kuulsale filmitriloogiale „Sõrmuste isand“, luues unustamatu Keskmaa atmosfääri. John Ronald Reuel Tolkien sai kuulsaks kogu maailmas tänu romaanide sarjale „Sõrmuste isand“. Kogu oma elu pühendas ta „jutustusele“ enda väljamõeldud Keskmaa impeeriumist.Oma ületamatu tööga inspireeris ta heliloojat Howard Shore'i looma muusikalist meistriteost, mis teenis muusikakriitikutelt kõige kõrgemaid hindeid, ja millel on miljoneid lugejaid kogu maailmas. The Lords of the Sound Orchestra on ammune eepiliste muusikaliste teemade kummardaja ja rõõmustab pidevalt Euroopa publikut eredate ja meeldejäävate kontsertidega, sealhulgas kuulsate filmiheliloojate nagu Hans Zimmer, Ramin Javadi, Klaus Badelti, James Howardi jt muusikaga. „Kätte on jõudnud hetk, mil me rõõmuga pöörame teie tähelepanu muusikalisele jutustusele „Sõrmuste isandad kontserdil“. Ootame teid kannatamatult maailma kuulsaima saaga live-kontserdile!“ 

Loe edasi

Keiko Matsui kontsert

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

09.02.2023 - 09.02.2023

Maailmakuulus Jaapani pianist ja helilooja Keiko Matsui tuleb soolokontserdiga Eestisse. Andekas pianist loob unikaalseid šedöövreid, mis on kogu maailmas tuntud ja populaarsed. Tema looming ei jäta kedagi ükskõikseks. Ta on julge eksperimenteerija, mängides nii stiilide ja nende segamise kui ka kõlaga.Tasub mainida, et iga tema töö väärib erilist tähelepanu. Vaatajaid on ootamas ees unustamatu õhtu, hetked isekeskis autorikompositsioonidega, mis on nii erutavad ja lummavad. Matsui on kahtlemata ilmekas näide mitte ainult isiksusest, vaid ka professionaalsest ja väsimatust tööst enda kallal.

Loe edasi

Alutaguse maraton

Ida-Viru maakond, Vasavere küla

10.02.2023 - 11.02.2023

Alutaguse Maraton kuulub Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS), Eesti Suusaliidu (ESL) kalendrisse ning on Eesti pikamaasuusatajate sarja Estoloppet maraton. Võistluskeskus asub Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses. Stardi ja finišipaik asuvad keskuse suusastaadionil. Iga aastaga on muutunud suusavõistlus populaarsemaks ka väliskülastajate seas. Võistlusrajad kulgevad Eesti suurima järvestiku Kurtna järvestiku aladel. Traditsiooniliselt on maratonil lisaks veel üks päev, kus sõidetakse ka öömaratoni (10.02.2023).  

Loe edasi

49. Tartu Maraton

Üle Eesti

12.02.2023 - 19.02.2023

Tartu Maraton on Eesti talvine laulupidu, mis toob igal aastal kokku tuhandeid suusasõpru kõigist Eestimaa nurkadest ja maailma kaugematest paikadest. Maratonirada, mis kulgeb Lõuna-Eesti kuppelmaastikul, on osalejate hinnangul üks huvitavamaid maailmas. Lisaks 63 ja 31 km klassikaradadele on igal aastal kavas Avatud Raja sõit, teatemaraton ning suusasõidud lastele. Virtuaalsel maratonil saab lüüa kaasa endale sobival ajal ja rajal 16.01 - 16.03.2023. Tartu Maraton kuulub Worldloppeti ja Estoloppeti kalendritesse. Loe lähemalt maratoni kodulehelt.   

Loe edasi

ToiduNautleja Restoranide Nädal 17.-26.02.2023

Harju maakond, Tallinn

17.02.2023 - 26.02.2023

Kas oled soovinud mõnda restorani külastada, aga pole olnud mahti? Nüüd on selleks parim võimalus, sest üheteistkümnendat korda toimub ToiduNautleja Restoranide Nädal! Broneerimine on avatud! Sellel ajal pakuvad 53 Eesti restorani oma parimaid roogasid soodsamalt kui tavapärasel ajal! Broneeringusüsteemi pakub vabalaud.ee

Loe edasi

Rahvusvaheline võimlemisturniir Miss Valentine Tartu Grand Prix

Tartu maakond, Tartu linn

23.02.2023 - 26.02.2023

Miss Valentine on suurim rahvusvaheline võimlemisturniir Eestis. Ürituse pikad traditsioonid ja meeldiv õhkkond on teinud turniirist ühe populaarseima võistluse üle kogu maailma. Võimlemisnädala raames toimuvad näidistreeningud maailma tippvõimlejate juhendamisel ning viiakse läbi järjekordne võimlemisjuhtide koolitus, kus kogemusi jagavad tippspetsialistid välismaalt.  Nädal lõppeb traditsioonilise rahvusvahelise Miss Valentine võimlemisvõistlusega. 

Loe edasi
Viimati muudetud: 18.11.2022