TOPP sündmused sel hooajal

Allikas: Aron Urb, Visit Estonia

TOPP sündmused sel hooajal

Mis üritused sel hooajal toimuvad? Võib öelda, et mõned festivalid ja sündmused on end nii tugevalt rahva südamesse naelutanud, et meelitavad igal aastal uuesti ja uuesti tagasi. Olgu selleks siis rahvaspordivõistlused, filmi- ja muusikaüritused või laadad – tule naudi mõnusat atmosfääri, head muusikat, adrenaliinilaksu või siis enese proovile panekut! Siit leiad selle hooaja parimad sündmused, mida tasub külastada.

UMA MEKK kohvikute ja restoranide nädal

Võru maakond, Võru

04.04.2022 - 10.04.2022

UMA MEKK kohvikute ja restoranide nädal toimub igal aastal kaks korda: kevadel ja sügisel.   Kohvikute ja restoranide nädala eesmärgiks on viia kokku Võrumaa pärandtoidu tootjad, kes on koondunud võrgustikku Uma Mekk, toitlustus- ja turismiettevõtjatega. Kolmekäigulise erimenüü hinnaks on 24 eurot. Toimumiskoht: erinevad toitlustuskohad Vana-Võromaal ja Setomaal.

Tallinn Fashion Week (TFW)

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

07.04.2022 - 08.04.2022

Tallinn Fashion Week on Eesti Moedisaini Liidu poolt aastast 2007 korraldatav üritus. TFW kutsub dialoogile moetarbijaga, arendab ühiskonna disainiteadlikkust ja disaini väärtustamist ning võimaldab edendada erinevate disainivaldkondade vahelist koostööd. Kevadine moenädal toob kahe päeva vältel vaatemänguliste moeetendustega publiku ette üle 15 moelooja ja -brändi kõige uuemad kollektsioonid. Nagu moenädalale kohane, esitlevad oma värskeimat moeloomingut nii aastaid armastatud tuntud tegijad, kui ka põnevaimad noored disainerid kodumaisel moemaastikul.

Maamess

Üle Eesti

21.04.2022 - 23.04.2022

Maamess on tunnustatuim maateemaline mess Baltimaades, olles ühtaegu oluline nii Eesti kui välisriikide ettevõtete jaoks. Maamessi kvaliteeti rõhutab kuulumine Euroopa suurimate põllumajandusnäituste korraldajate liitu EURASCO ning koostöö naaberriikides toimuvate põllumajandus- ja maaelumessidega. Ettevõtete ja külastajate huvi Maamessi vastu on pidevas kasvutrendis – 2019. aasta Maamessi väisas kolme päeva jooksul 45 215 inimest, messil oli esindatud ligi 500 ettevõtet kokku 12 riigist ning kogu üritus võttis enda alla 70 000 m² ekspositsioonipinda. Maamessil näeme!

Võhandu maraton

Üle Eesti

23.04.2022 - 24.04.2022

Võhandu maraton on võimas aerutamis sündmus maailmas. Elamus ca 100 kilomeetrisel distantsil on garanteeritud!  Ees ootab ilus ja kohati ekstreemne jõge ning kuni 24 tundi puhast naudingut! Me lubame, et ootame Teid ning võtame Teid vastu fotoaparaadi välgatuste ja rõõmuhüüete saatel!  Võhandu maraton on suurepärane võimalus aerutamiselamuse hankimiseks. Registreerimine avatakse igal aastall 01. jaanuar. Stardijoonele mahub maksimaalselt 1500 paatkonda ca 3000 aerutajaga pardal. Võhandu maraton garanteerib Sulle võimaluse ennast ületada. Sa suudad rohkem, kui arvata oskad!

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival

Lääne maakond, Haapsalu

29.04.2022 - 01.05.2022

HÕFF tutvustab Eesti ja lähiriikide kinopublikule õudus-, fantaasia- ja kultusfilme läbi võimalikult laiahaardelise ja kaasaegse filmivaliku. Kuigi Eesti naaberriikides toimub mitmeid õudus- ning fantaasiafilme linastavaid festivale on HÕFFi näol tegu omanäolise festivaliga. HÕFF asetab rõhu kvaliteetsele programmile - näidates maailma mainekamate žanrifestivalide paremikku ning auhinnatud filme ei ole varem Eestis kinos näidatud ning tõenäoliselt ei jõua need ka levisse.

Sibulatee kalapuhvetite päev

Tartu maakond, Peipsiääre vald

30.04.2022 - 30.04.2022

Kui sügisesel puhvetite päeval on aukohal meie kohalik peipsi sibul, siis kevadel on meil kalapüük täies hoos. Seepärast otsustame korraldada küll veidi väiksemas mahus, võrreldes sügisese üritusega, aga siiski olulise kalapuhvetite päeva. Kohalikud elanikud avavad oma kodudes puhvetid, kus on vähemalt üks oluline roog tehtud Peipsi kalast.

Tallinn Music Week

Üle Eesti

04.05.2022 - 08.05.2022

Tallinn Music Week (TMW) on põhja ja balti regiooni suurim siseruumides toimuv muusikafestival, üles astub ligi 200 Eesti ja välismaist artisti erinevatest muusikalistest žanritest. Festivalist saab osa ligi 25 000 inimest Eestist ja piiri tagant. Peale linna olulisimates klubides ja kontserdikohtades toimuva festivali põhiprogrammi, saab Tallinn Music Weekil tutvust teha ka linna vähem tuntud poolega. Üle Tallinna toimuvad linnalava kontserdid, vestlusari “TMW jutud”, restoranifestival “TMW maitsed” ja kaasagse kunsti programm “TMW kunst”.  

Seto pitsi päevad

Võru maakond, Värska alevik

06.05.2022 - 27.05.2022

Üritust korraldab Seto Käsitüü Kogo. Toimub konkurss, teemaks "Pulmad/saajad". Seatakse üles konkursitööde näitus. Toimuvad pitsiheegeldamise õpitoad.

Tartu rahvusvaheline kirjandusfestival "Prima Vista"

Tartu maakond, Tartu

09.05.2022 - 14.05.2022

Kirjandusfestival "Prima Vista" täidab maikuus Tartu kirjandusega. "Prima Vistal" saab külastada traditsioonilist raamatulaata Raekoja platsil, osaleda kirjanduslikel retkedel, vaadata näitusi, nautida laulvate kirjanike kontserti ning kohtuda kirjanikega. Eesti raamatuhuviliste ette astuvad nii kodumaised lemmikud kui mitmed hinnatud välisautorid. Lisaks saab osa võtta raamatuesitlustest, filmiseanssidest, sõnalavastustest ja vestlusringidest. Eelsündmusena tähistatakse raamatu ja roosi päeva ning tunnustatakse noori autoreid võistlusel „Esimene samm". Festival toimub Tartu linna eri paigus.

Türi Lillelaat

Järva maakond, Türi linn

20.05.2022 - 22.05.2022

Juba aastakümneid algab kevadine aiatööde tippaeg Eestimaa aedades Türi Lillelaadaga, mida peetakse Türil, Kalevi tänava väljakul. Türi Lillelaatadel esitleb oma kaupu 700 kaubapakkujat. Laata külastab kümneid tuhandeid inimesi. Laadal esindatud aiandusfirmad, puukoolid ja eraaiad teevad rikkalikult pakkumisi, millest iga aiahuviline võib leida täiendust oma koduaiale. Saadaval on laias valikus istikuid ja taimi nii tarbe- kui iluaeda, aiatarbeid, töövahendeid ja majapidamiskaupu. Käsitöömeistrid esitavad kõikvõimalikest materjalidest käsitöötooteid. Laata saadab mõnus meelelahutusprogramm.

Tallinna Vanalinna Päevad

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

03.06.2022 - 05.06.2022

Tallinna Vanalinna Päevad on suurim vanalinnas siinsele kultuuripärandile ja kogukonnale pühendatud festival. Mitme päeva jooksul toimuvad linnarahvale ja külalistele erinevad tasuta muusika-, teatri-, kunsti- ja spordisündmused. Nii väikesed kui suured saavad põigata vanalinna hoovidesse, tutvuda pidustuste kaudu Tallinna pika ja muljetavaldava ajalooga ja võtta osa erinevatest tegevustest. 

Loe edasi

Viljandi Hansapäevad

Viljandi maakond, Viljandi

03.06.2022 - 05.06.2022

Viljandi on nooruslikust elujõust pakatav iidne linn. Kui tänapäeval võib Viljandit nimetada innovaatiliste ettevõtete rohkuse tõttu Eesti ekspordipealinnaks, siis keskajal käis siin vilgas elu tänu linna läbinud kaubateele. Meenutamaks Viljandi üht kuldaega, toimuvad linnas igal aastal hansapäevad. Varasuvel tõmbab see väikelinn selga keskaegse rüü ja meenutab kuidas hansaliidu liikmestaatus siia aegade jooksul rikkust ja lennukaid ideid kokku kandis.

Loe edasi

Narva Linna Päevad

Ida-Viru maakond, Narva

03.06.2022 - 05.06.2022

Narva Linna Päevad on kõige eredam ja põnevam juunikuu sündmus, mis toimub 2022. aastal juunis. Pidulik rongkäik, spordivõistlused, kultuurisündmused, näitused, messid, käsitööliste laat ja ohtralt meelelahutust!

Loe edasi

Loodusfestival

Üle Eesti

10.06.2022 - 15.06.2022

Loodusfestival inspireerib inimesi väärtustama loodust linnakeskkonnas ning märkama, kes on meie looduslikud naabrid. Kuigi esmapilgul ei pruugi linnas leiduvate liikide rohkus silma jääda, võib loodust kohata väga ootamatutes kohtades. Festivali üritused on ühtaegu nii meelelahutuslikud kui ka harivad, andes praktilisi oskusi, kuidas luua linnas mõnusam ja loomulikum elukeskkond. Festivali leiab aset üle-Eesti, osaleda saab paljudel sündmustel, töötubades ja loodusvaatluse maratonil.  Vaata festivali programmi festivali veebilehelt. 

Loe edasi

Simple Session

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

11.06.2022 - 12.06.2022

Simple Session on Eesti üks rahvusvahelisemaid tähtsündmusi ja aasta oodatuim rula- ja rattapidu! See ekstreemspordimaailma kultusüritus meelitab kohale järjest rohkem väliskülalisi ja kuulsamaid sõitjaid ning jõuab meedia vahendusel miljonite vaatajateni maailmas. Elamusterohke nädalavahetus on täis enneolematut vaatemängu mitmesajalt tippratturilt ja rulatajalt igast ilma otsast, massiivsel võistlusväljakul saab kaasa elada rula- ja BMX-i absoluutsete tippudele. Võistlust saatev sütitav meeleolu ning mõnus atmosfäär läheb õhtuti sujuvalt üle metsikuks peoprogrammiks. 

Loe edasi

Sõru Jazz

Üle Eesti

16.06.2022 - 19.06.2022

Sõru Jazz on mõnusa atmosfääriga suvine jazz-muusika festival, mis toob nelja päeva jooksul Hiiumaale suure hulga tuntud ja tunnustatud Eesti muusikuid. Heale muusikale ja seltskonnale on lisaväärtuseks loomulikult Hiiumaa ise oma ilusate sadamatega ja toredate inimestega, mis kõik kokku ongi kujunenud Sõru Jazzi fenomeniks ja andnud inimestele põhjust siia aastast-aastasse tagasi tulla.

Loe edasi

Suure-Jaani Muusikafestival

Viljandi maakond, Suure-Jaani vald

17.06.2022 - 23.06.2022

Suure-Jaani muusikafestival on olnud pioneer ja eeskäija  paljudes erinevates festivalitegevustes ning on keskendunud ja keskendub ka edaspidi eesti muusikale – eriti Suure-Jaani kandist pärit heliloojate loomingule.  Traditsiooniliste kontsertide kõrval toimuvad kontsertetendused ja lõunatunnid, kus loovisikud räägivad oma tegemistest. Festivali suurim magnet on 2003. aastast olnud nn sookontsert ehk päikesetõusukontsert, mis toimub 23. juunil kell 3 öösel Hüpassaare rabasaarel.  

Loe edasi

Avinurme Tünnilaat

Jõgeva maakond, Avinurme alevik

23.06.2022 - 23.06.2022

Jaanilaat toimub taas Avinurme alevikus. Eesti üks suurimaid maalaatasid, kus põhirõhk on puidu käsitööl. Müügil korvid, puidust aiamööbel, saunakibud jne. Traditsiooniliselt on erinevaid kauplejaid, väljapanekuid ja näitusi ning mitmekesine kultuuriprogramm ja Peipsi toit kõik ühest kohast. Õhtul süüdatakse jaanituli ja kõik osalejad on oodatud simmanile ansambli saatel jalga keerutama.

Loe edasi

Mustjala Muusikafestival

Saare maakond, Mustjala küla

25.06.2022 - 17.07.2022

Pikkade traditsioonidega Mustjala muusikafestival kutsub muusikasõpru Saaremaale - imekauni puutumatu loodusega paika, mis on kui loodud puhkamiseks ja kunsti nautimiseks.1995. aastast toimuval festivalil kõlab klassikaline muusika. Esinejad on tunnustatud eesti interpreedid ning säravad väliskülalised. Kontserdid toimuvad kirikutes, maalilises Tagaranna kalurikülas, Loona ja Pidula mõisates, Ninase puhkekülas, aeg-ajalt ka hoopis ootamatutes kohtades: 1939. aastal nõukogude sõjaväelaste rajatud rannakaitse suurtüki laskepesas Ninase poolsaarel jne. Festivali kunstiline juht on Aare Tammesalu.

Loe edasi

Festival "Juu Jääb"

Saare maakond, Hellamaa küla

30.06.2022 - 03.07.2022

Festival Juu Jääb on oma publiku nägu – klassikalisest jazzist elektrooniliste rütmideni – nooruslik kuid elutark, seiklusjanuline kuid rahu armastav. Vastavalt sellele on kokku pandud ka festivali kava. Festivalil on  aastate jooksul kõlanud väga palju maailmamuusikat – siin on rahva pilgud lavale naelutanud mustlaslauljatar Norig ning inglihäälne Eivor, ukulele saatel tõelist Havai lainetust pakkunud Bird, vastukaaluks tuline Simone Moreno. See ongi Juu Jääbi võlu, et kokku satub niivõrd palju eriilmelisi ja põnevaid artiste ning isiksusi, kellel kõigil on oma lugu jutustada.

Loe edasi

Pärnu Hansapäevad - keskaja ning pärandi festival

Pärnu maakond, Pärnu linn

01.07.2022 - 03.07.2022

Ajalugu jutustab meie lugu ajas. Hansapäevad vaatavad ajas tagasi. Lähme juurte juurde. Lähme kividesse talletunud tarkuse juurde. Hansapäevadel ootab külastajaid rikkalik kontserdiprogramm, kolmel päeval, viiel laval trubaduurid meilt ja mujalt, keskaja kombed ja tavad, linnud ja loomad, rüütli-, ammu- ja vibuturniirid, keskaja turg, käsitöömeistrite laat, lasteküla ja atraktsioonid, erinevad õpitoad nii lastele kui täiskasvanutele.   Tutvustame esivanemate tegemisi-toimetamisi ja oskusi ning tarkusi.

Loe edasi

Seto Folk

Võru maakond, Värska alevik

01.07.2022 - 02.07.2022

Seto Folk on festival, kus muusika ja looduse koosmõjust sünnivad elamused ja tärkab inspiratsioon. See on festival, kus laadaplatsil müüakse kohalikku käsitööd, süüa saab tõelist seto toitu, juua koduõlut ning kogeda seto külalislahkust. See on festival, kus külapeo vaimus on avatud tõeline seto kirmaseplats, mis laseb igal hetkel suurest melust puhata ja nautida rõõmsat seltskonda, head muusikat ja kaunist loodust.  Mõeldes folgipeo pisematele, on festivalil olemas ka tore lasteprogramm.

Loe edasi
Viimati muudetud: 28.02.2022
Uudiskiri