TOPP sündmused sel hooajal

Allikas: Aron Urb, Visit Estonia

TOPP sündmused sel hooajal

Mis üritused sel hooajal toimuvad? Võib öelda, et mõned festivalid ja sündmused on end nii tugevalt rahva südamesse naelutanud, et meelitavad igal aastal uuesti ja uuesti tagasi. Olgu selleks siis rahvaspordivõistlused, filmi- ja muusikaüritused või laadad – tule naudi mõnusat atmosfääri, head muusikat, adrenaliinilaksu või siis enese proovile panekut! Siit leiad selle hooaja parimad sündmused, mida tasub külastada.

Saaremaa Toidufestival

Saare maakond, Kuressaare linn

08.09.2022 - 18.09.2022

8.-18.09.2022 oled oodatud maitseelamustele Muhu ja Saaremaale Septembriks on kesksuvi möödas, kuid Saaremaa naeratab jätkuvalt kõigile sulnilt ja kutsuvalt. Saaremaa Toidufestival pakub 11 päeva kestvat põnevat programmi, mille kohta saab öelda vaid üht: Hääst sööjast on ka toidul hää meel. Programmis on igaühele midagi: Saaremaa Restoranide Nädal, Koogikontsert,  Suur Turupäev, Sügislaat, külad kutsuvad Külla külla,Õunakohvikute päev, Lastekohvikud ning palju muud. Tule saartele!

Black Food Festival Tallinn

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

17.09.2022 - 17.09.2022

Black Food Festival jõuab sel aastal teist korda Eestisse! Olles külastanud viimase aasta jooksul nii Berliini, Londonit kui New Yorki, seab Black Food Festival end laupäeval, 17. septembril sisse Tallinnas Põhjala tehases. Meie festivali eesmärgiks on avada uksed loovusele ja eksperimentaalsusele toiduvallas ja see kõik ühendada üheks meeldivaks linnafestivaliks mustade ööde keskel. Seega maitseid igale meelele saab ses päevas olema nii mis mustab!

25. Tartu Rattamaraton

Üle Eesti

17.09.2022 - 18.09.2022

Tartu Rattamaraton pakub osalemisrõõmu erineva vanuse ning ettevalmistusega spordisõpradele. Põhidistantsid pikkusega 89, 40 ja 21 km viivad harrastajad linnakärast eemale, Lõuna-Eesti vaheldusrikastele maastikuradadele. Rada kulgeb suures osas mööda kuulsat Tartu Maratoni trassi. 89 ja 40 km rajad stardivad Otepäält, 21 km Palult, kõigi kolme distantsi finiš asub Elva kaunite männimetsade vahel. Päev enne põhiüritust toimuvad pere noorimatele lastesõidud. Soovijad saavad teha maratoni kaasa virtuaalselt oma kodurajal. Lisainfo ja registreerimine kodulehel. 

Tallinna Disainiöö Festival

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

19.09.2022 - 25.09.2022

Tallinna Disainiöö Festival demonstreerib Eesti ja teiste maade disainerite saavutusi ning käivitab arutelusid disaini rollist tänapäeva ühiskonnas. Disainiöö kavasse kuuluvad tavapäraste näituste ja moeetenduste kõrval ka harivad seminarid, loengud, lasteprogrammid ja töötoad. Soov on demonstreerida, kuidas loovust ja disaini saab rakendada parema füüsilise ja sotsiaalse elukeskkonna loomisel. Igal aastal on Disainiöö Festivali fookuseks erinev teema. Hoia täieneval sündmuste kaval pilk peal ka Disainiöö Facebookis!

Loe edasi

Valgusfestival „ÖÖvalgel“

Pärnu maakond, Pärnu linn

22.09.2022 - 24.09.2022

Iga aasta septembrikuu lõpus toimuv valgusfestival ÖÖvalgel on Pärnu üks suuremaid kultuurisündmusi, mil erinevates Pärnu linna asukohtades mängitakse valgusetendusi. Tegemist on valgusteatri festivaliga, kus läbi valguskujunduste- ja lahenduste jutustatakse lugusid, mille peategelaseks on ikka ja alati inimene. Esimene ÖÖvalgel valgusfestival toimus 2019 septembris. Tänaseks on festivalist kujunenud üks lähiriikide omanäolisem valgusteatri festival, kus erinevalt teistest valgusfestivalidest on keskmes etendustegevus, mitte üksnes installatsioonid. Etendusi mängitakse Pärnu kesklinna ja rannarajooni piirkonnas. Etenduspaigad on üksteisest vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel. Nii on festival oma iseloomult kui jalutuskäik mööda Pärnu tänavaid ja parke.

WTA 250 turniir Tallinn

Harju maakond, Kristiine linnaosa

24.09.2022 - 02.10.2022

Rahvusvaheline naiste tenniseturniir esmakordselt Eestis! Turniiril on Eestit esindamas Anett Kontraveit ja Kaia Kanepi ning lisaks näeb ka palju teisi naistennisistide maailma paremikke. Kutsume kõiki tennisehuvilisi kõrgetasemelisi mänge vaatama ning omadele kaasa elama!Piletitasku keskkonnas saab osta nii turniiri passe, üksikpileteid kui VIP pileteid, mis pakuvad tennisemängu vaatamise kõrval sissepääsu turniiri lounge'i. Täpsem info turniiri kohta kodulehelt

Loe edasi

11. Tartu Linnamaraton

Tartu maakond, Tartu linn

30.09.2022 - 01.10.2022

Tartu Linnamaraton on ainulaadne maraton Eestis – kogu 42 km pikkune maratonidistants joostakse ühel ringil, mis tähendab, et iga rajakilomeeter on omanäoline ja pakub uusi võrdselt võrratuid elamusi. Tartu Maratoni distantsidest on võimalik valida ka poolmaraton ja 10 km pikkune distants. Noorimatele jooksusõpradele toimuvad Tartu südalinnas lastejooksud. Soovijad saavad teha jooksu virtuaalselt oma kodurajal.Maratoniprogrammi kuulub ka laheda atmosfääriga meelelahutuslik Friday Night Run, mis algab võimsa ja meeleolu loova popp-kontserdiga.

Loe edasi

Muusikafestival TubIN

Üle Eesti

06.10.2022 - 09.10.2022

Festival TubIN 2022 toob 6.–9. oktoobrini Tartus ettekandele erakordse sünniloo ja sisendusjõuga muusikateosed. Festivali keskmes on Eduard Tubina 5. ja 6. sümfoonia ning nende kahe suurteosega seotud teemad – inimkonna tulevik ja pöördumine oma maa rahvamuusika poole. Festivali avakontsert on inspireeritud Tubina saatusekaaslase ja sõbra August Gailiti romaanidest, ettekandele tuleb ka Paul Hindemithi harva esitatav kontsert vioolale ja orkestrile Liisa Randalu soleerimisel. Joonas Hellerma juhtimisel toimuvad festivalil vestlusringid-kontserdid, kus säravaid kammermuusikateoseid saadavad arutelud Tubina elu läbivate teemade tänase tähenduse ja olulisuse üle.  

Loe edasi

Saaremaa Kolme Päeva Jooks

Saare maakond, Kuressaare linn

14.10.2022 - 16.10.2022

Kolme päeva jooksul läbivad võistlejad kokku maratoni distantsi – 42,195 km. Esimese ja viimase päeva jooksud toimuvad Kuressaares, kus joostakse nii Roomassaare kadakate, kui kesklinna ajalooliste hoonete vahel. Linnajooksudele pakub vaheldust teisel päeval Sõrve säärel läbitav distants. Esimene Saaremaa Kolme Päeva Jooks toimus 1974. aastal. Siis olid naiste distantsid lühemad, edaspidi jooksid kõik võistlejad ühte distantsi. Nüüdseks on lisandunud võistlus ka noortele jooksjatele. Kokku on sellel rahvusvahelisel üritusel põhijooksudel võistluse lõpetanud ligi 2000 erinevat jooksjat.

Loe edasi

ANTHRAX - 40th Anniversary Tour / Kultuurikatel

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

23.10.2022 - 23.10.2022

23. oktoobril 2022 esineb Tallinna Kultuurikatlas Ameerika thrash metali lipulaev Anthrax, kes koos Megadethi, Slayeri ja Metallicaga moodustab thrash metali suure neliku – neli bändi, kes defineerisid ja tõid thrash-metali laiema publikuni. Tallinna kontserdi erikülalisena astub lavale Municipal Waste. Väärikat sünnipäeva tähistaval grupil on ette näidata 11 stuudioalbumit, mitmeid kuld ja plaatinum auhindu, kuus Grammy nominatsiooni, ning nad on esimene metal-bänd maailmas, kelle muusika on Marsil kõlanud.

Loe edasi

Lara Fabian - The Best of Lara Fabian World Tour

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

24.10.2022 - 24.10.2022

Alexela Kontserdimajas esineb auhinnatud lauljanna Lara Fabian. Kanada-Belgia popstaar naaseb lavalaudadele uue tuuriga “50 World Tour”, tähistamaks ühtlasi oma tulevat viiekümnendat juubelit ning kolmkümmend aastat laval olemist. Erilise show raames tulevad esitamisele Lara karjääri suurimad hitid, lisaks kõlab valik lugusid kõigi tema neljateistkümne stuudioalbumi lõikes. Oma lüürilise soprani ja kolmeoktavilise hääleulatusega toob Lara Fabian alati publiku näole sooja naeratuse ning kananaha ihule. 

Loe edasi

Põlevate Kõrvitsate FEST / 15. JAFF / Kultuurikatel

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

29.10.2022 - 30.10.2022

Kultuurikombo -  2 sündmust ühes Katlas! Tähed otsustasid nii, et Jaapani animafilmide festivali JAFF kulminatsioon langeb kõigi hingede öö eelõhtule ja see tähendab, et vaatajaid ootab ka rikkalik kultuuriprogramm halloween’i vaimus. Kultuurikatelt kaunistavad sajad kõrvitsad. Me valmistame ette meisterklassi selle kollase köögivilja valmistamiseks ja sügismasendus peletamiseks. Teid ootab muusikaline kava, mis tipneb kümnetele anima- ja mängufilmidele muusika kirjutanud helilooja Sven Grünbergi autoriõhtuga. See Halloween jääb teile kauaks meelde!

Loe edasi

Mardilaat

Harju maakond, Haabersti linnaosa

03.11.2022 - 06.11.2022

Mardilaat on Eesti käsitöö laulupidu!Mardilaadal esitletakse ja müüakse Eesti parimat käsitööd, toimuvad oma ala asjatundjate poolt läbi viidud meistrikojad käsitöö gurmaanidele ja harrastajatele ning õpitoad lastele. Lisaks käsitöötoodangu presentatsioonid, uute raamatute esitlused. Pakutakse eestimaist kõhutäidet ja kuulata saab rahvuslikku muusikat. Osalevad käsitööd õpetavad koolid, muuseumid ja teised selle valdkonnaga seotud institutsioonid. Laat on suurepärane neile, kes järgivat motot "ise tehtud, hästi tehtud"!

Loe edasi

Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF)

Harju maakond, Tallinn

11.11.2022 - 25.11.2022

PÖFF on üks suurimaid Põhja-Euroopa filmifestivale, mis toob iga aasta novembris maailmakino värskemad ning haaravamad palad ühes rahvusvaheliste filmitegijatega koju kätte.Igal aastal korraldatakse üle maailma umbes 4000 filmifestivali, millest vaid viisteist on Rahvusvahelise Produtsentide Liitude Föderatsiooni poolt saanud A-kategooria sertifikaadi. PÖFF kuulub ühes Cannes'i, Berliini, Veneetsia ning teiste maailma tipp-filmifestivalidega sellesse A-kategooriasse. Täpsema info ürituse kohta leiab kodulehelt.

Loe edasi

Stebby Eesti Ööjooks - Talve eri - Narva Talv

Ida-Viru maakond, Narva

17.12.2022 - 17.12.2022

Enne jõuluperioodi ja aastavahetuse tuhinat saavad 5 km rajal Narvas liikuda ja rõõmu tunda nii 5 kui 10 km osalejad. Tulekeeled, ilutulestik, linna jõulukaunistused ja valgusmäng - kõik see pöörab tervisespordi huviliste pilgud 3 päeva enne aastavahetust just Narva.  Eesti Ööjooks on kõige erilisem jooksusündmus Baltikumis. Jooksupidu, kus esimesel kohal on alati elamus jooksust ja liikumisest, mitte tulemus. Sarja eesmärk on edendada Virumaa piirkonnas regulaarset liikumist ning pakkuda selleks motiveerivaid võimalusi.   

Loe edasi

Tallinna jõuluturg

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

25.11.2022 - 08.01.2023

Tallinna Raekoja platsil toimuval muinasjutulise hõnguga Jõuluturul on kõik võimalik! Tegevuse südameks on Eesti tähtsaim ja Euroopa esimene jõulupuu, mille traditsioonid ulatuvad aastasse 1441.  Elav jõulumaa on dekoreeritud kuuskede, jõulukaunistuste ja tuledega. Kaupmehed pakuvad laias valikus käsitööd ja eestipäraseid jõulusööke verivorstist ja hapukapsast kuni piparkookide ning keha soojendavate jõulujookideni. Pisemaid rõõmustavad karussellid, südame teeb soojaks mitmekesine jõuluprogramm.

Loe edasi
Viimati muudetud: 12.09.2022
Uudiskiri