TOP sündmused sel hooajal

Allikas: Patrik Tamm, Visit Estonia

TOP sündmused sel hooajal

Hea elamuse juurde kuuluvad sageli ka sündmused. Siit leiab midagi igale maitsele, alates klassikalise muusika austajatest kuni elektroonilise muusika sõpradeni välja, sekka ka spordisündmusi. Ka toimumiskohad on seinast seina - valida võid kas ranna, metsa, keskaegse linnuse või hoopiski vangla

Tallinn Music Week

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

25.03.2019 - 31.03.2019

Tallinn Music Week (TMW) on põhja ja balti regiooni suurim siseruumides toimuv muusikafestival, üles astub ligi 200 Eesti ja välismaist artisti erinevatest muusikalistest žanritest. Festivalist saab osa ligi 25 000 inimest Eestist ja piiri tagant. Peale linna olulisimates klubides ja kontserdikohtades toimuva festivali põhiprogrammi, saab Tallinn Music Weekil tutvust teha ka linna vähem tuntud poolega. Üle Tallinna toimuvad linnalava kontserdid, vestlusari “TMW jutud”, restoranifestival “TMW maitsed” ja kaasagse kunsti programm “TMW kunst”.  

Loe edasi

Jazzkaar

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

19.04.2019 - 28.04.2019

Festival Jazzkaar 2019 toimub Vabal Laval, Punases Majas ja Alexela kontserdimajas. Jazzkaar toob Eestisse kohalikud tipptegijad ja uued tulijad ning jazzi suurnimed ja tõusvad tähed kogu maailmast. Festivalil on esinenud üle 3000 välisartisti 60 riigist. Jazzkaar katsetab uute formaatide ja esinemispaikadega, tuues muusikat kontsertsaalidest linnaruumi ja kutsudes kaasa elama ka lastega peresid.

Loe edasi

Eesti Muusika Päevad & ISCM World New Music Days

Harju maakond, Tallinn

02.05.2019 - 10.05.2019

Festival World Music Days on pühendunud kaasaegse klassikalise muusika tutvustamisele ja edendamisele üle maailma. 2019.a on avanenud võimalus korraldada festivali esimest korda ka Eestis.  Festvalil on esindatud heliloojad kogu maailmast, ent samal ajal on kõrgendatud tähelepanu pööratud just korraldajamaa muusikale. See pakub võimaluse kõikjalt maailmast saabuvatele heliloojatele ja muusikasündmuste korraldajatele tutvuda korraldajamaa muusikaeluga. Samal ajal saab kohalik publik tutvuda maailmas valitsevate uue muusika suundadega ning mõista oma muusika rolli ja erilisust maailmamuusikas.     

Loe edasi

Tartu laulupidu

Tartu maakond, Tartu linn

20.06.2019 - 22.06.2019

Tartu laulupidu 2019 | Laulupeo 150. sünnipäev Laulupidu on tuhandeid esinejaid köitev muusikapidu, kus emakeelset muusikat esitavad peoks spetsiaalselt ettevalmistunud laulukoorid ja puhkpilliorkestrid. Esimene üle-eestiline laulupidu toimus 1869. aastal Tartus. Laulupidu on olnud oluline Eesti rahva ja tema identiteedi ärataja ja hoidja. Ei ole vist eestlast, kes laulupidusid eriliseks ja armsaks ei peaks, nendeks aega ei leiaks ning koju ei jõuaks. Eesti laulupeod on kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Kohtumiseni laulupeo 150. sünnipäeval Tartus 20.–22. juunil 2019!

Loe edasi

XXVII laulu- ja XX tantsupidu „Minu arm“

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

04.07.2019 - 07.07.2019

Laulu- ja tantsupidude traditsioon on kantud UNESCO vaimse pärandi nimekirja. Peeter Perens, laulupeo peadirigent: "Eesti laulupidu on sündinud armastusest oma maa ja keele vastu, läbi selle sai maarahvast eesti rahvas ja maast Eesti riik. Pühitsedes laulupidu pühitseme oma emakeelt ja isamaad, et pärandada need oma lastele ja kesta igavesti." Vaike Rajaste tantsupeo pealavastaja: "2019. aasta pidu lubab kõigil tunda, et vabal maal oma rada käia on meie suur võimalus ja ka suur vastutus nende ees, kes on käinud enne meid, aga veelgi enam nende ees, kes praegu oma esimesi samme astuvad  

Loe edasi

Keskaja päevad Tallinna vanalinnas

Harju maakond, Tallinn

11.07.2019 - 14.07.2019

Iga aasta juulikuu esimesel täispikal nädala neljal päeval muutub Tallinnas Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus õitsvaks hansalinnaks. Keskaja päevade keskmes toimub Meistrite turg Raekoja platsil. Pakutakse parimaid käsitöökaupu lähedalt ja kaugelt! Turg tegutseb iga päev. Kõigil neljal päeval pakutakse linnarahvale Raekoja platsi laval meeleolukaid kontserte, ülesastumisi ja keskaegset meelelahutust. Kaugemad esinejad saabuvad kaugetest maadest. Keskaegsed kontserdid ning erinevad ülesastumised saavad toimuma kõikjal üle Tallinna vanalinna. Lastele rüütlikool ja vibuturniir.

Loe edasi

Rally Estonia

Valga maakond, Nüpli küla

12.07.2019 - 14.07.2019

Autospordi- ja meelelahutussündmus Rally Estonia 2019 raames võtab Tartu, Otepää, Elva ja Kanepi teedel üksteiselt mõõtu Maailma ralliparemik. Kohale saabub hulgaliselt meediaesindajaid ja ligi 10 000 välismaa rallituristi ca 30 riigist. Telepilt jõuab pea 50 miljoni televaatajani erinevatel mandritel. Meelelahutust jagub 3 päeva vältel kogu perele: võistlust saab jälgida publikualadelt, ralli südames Tartus tasub vaatama tulla atraktiivset stardi- ja finišitseremooniat ning põnevat linnakatset.

Loe edasi

Saaremaa Ooperipäevad

Saare maakond, Kuressaare linn

23.07.2019 - 27.07.2019

Saaremaa ooperipäevad Baltimaade populaarseim ooperifestival, mis leiab aset südasuvel Kuressaare ajaloolises lossihoovis, kuhu selle tarvis püstitatakse 2000 istekohaga ooperimaja.  Saaremaa ooperipäevad on aastate jooksul võõrustanud tuntud ja tunnustatud teatreid, muuhulgas Moskva Helikon Opera, Black American Opera Broadway’lt jpt. Sel suvel on festivali peaesinejaid kaks: Ungari Rahvusooper ja Shanghai ooperiteater Hiinast. Asukoha ja esmaklassilise programmi tõttu on Saaremaa ooperipäevad eksootiline festival ning pääs ooperisse on muutunud suureks privileegiks.

Loe edasi

Viljandi pärimusmuusika festival

Viljandi maakond, Viljandi

25.07.2019 - 28.07.2019

Iga aasta juulis Viljandi lossimägedes ja südalinnas peetav pärimusmuusika festival on ühe erilise, 1990. aastate algul levima hakanud mõtteviisi tugevaim väljendus. See mõtteviis väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega - ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära. Viljandi pärimusmuusika festivalist on aastatega kujunenud omasuguste seas üks Balti- ja Põhjamaades suuremaid.

Loe edasi

Leigo Järvemuusika Festival

Valga maakond, Lutike küla

02.08.2019 - 03.08.2019

Unikaalne festival terves Euroopas, kus esineja ja ümbritsev loodus koos elava tulega loovad täiesti uue emotsionaalse keskkonna ning kauni looduse ja sisuka muusika liit pakuvad ainulaadseid ja kestvaid elamusi. Leigo Järvemuusika Festival on hea näide sellest, et klassikalist muusikat ei pea kuulama ainult sirge seljaga saalis istudes, vaid võib nautida ka vabas õhus tekil pikutades. Leigol naudivad klassikalist muusikat ka need, kes seda igapäevaselt ei kuula, festivali põhieesmärk on klassikalise muusika populariseerimine.   

Loe edasi
Viimati muudetud: 21.11.2018
Soovitame
Uudiskiri