TOP sündmused sel hooajal

Allikas: Patrik Tamm, Visit Estonia

TOP sündmused sel hooajal

Hea elamuse juurde kuuluvad sageli ka sündmused. Siit leiab midagi igale maitsele, alates klassikalise muusika austajatest kuni elektroonilise muusika sõpradeni välja, sekka ka spordisündmusi. Ka toimumiskohad on seinast seina - valida võid kas ranna, metsa, keskaegse linnuse või hoopiski vangla.

Tartu Rattaralli (virtuaalsõit)

Tartu maakond, Tartu

29.05.2020 - 14.06.2020

Legendaarne Tartu Rattaralli toimub sel aastal virtuaalselt! Virtuaalsõit on kaugosalusega võistlus, kus igaüks saab valida sõiduks just endale kõige paremini sobiva asukoha. Rattaralli traditsioonilised rajad marsruudil Tartu-Elva-Otepää koos stardi-ja finišipaigaga Tartu kesklinnas on samuti ralliperioodil tähistatud. Distantse on kolm - 128, 58, ja 25 km - ning ralliperiood kestab vahemikus 29. mai kuni 14. juuni. Rohkem infot kodulehelt.

Loe edasi

Pärnu Hansapäevad - Keskaja ja pärandi festival

Pärnu maakond, Pärnu linn

02.07.2021 - 04.07.2021

Ajalugu jutustab meie lugu ajas. Hansapäevad vaatavad ajas tagasi. Lähme juurte juurde. Lähme kividesse talletunud tarkuse juurde. Hansapäevadel ootab külastajaid rikkalik kontserdiprogramm, kolmel päeval, viiel laval trubaduurid meilt ja mujalt, keskaja kombed ja tavad, linnud ja loomad, rüütli-, ammu- ja vibuturniirid, keskaja turg, käsitöömeistrite laat, lasteküla ja atraktsioonid, erinevad õpitoad nii lastele kui täiskasvanutele.   Tutvustame esivanemate tegemisi-toimetamisi ja oskusi ning tarkusi.

Loe edasi

I Land Sound

Saare maakond, Orissaare alevik

16.07.2020 - 19.07.2020

Suvel maandub maaliliselt ilusa Illiku laiu peal elamusfestival I Land Sound. Taotlusega jätta mured ja materjal korraks kõrvale, tuues kaunis looduses ja vabas õhustikus kokku parim, mis muusikal, kunstil, ühisel koosviibimisel ja Eesti suvel anda on. Üks korralik sõõm mereõhku ja praamisõit võtavad eest Su maski ning teisel pool kallast leiad üles iseenda. Saarel on kombeks kokku hoida ja nii juhtub ka I Land Soundil, kus rikastava sündmuse nimel ühendavad jõud elektroonilise ööelu pioneerid, kunstnikud ja kohalik kogukond. Neli kordumatut päeva ja kustumatu mälestus.

Loe edasi

Pärnu Muusikafestival & Järvi Akadeemia

Pärnu maakond, Pärnu linn

16.07.2020 - 23.07.2020

Pärnu Muusikafestival ja Järvi Akadeemia jätkavad aastakümnete pikkust Pärnu heade muusikafestivalide traditsiooni. Pärnu muusikafestivali fookuses on eelkõige orkestrimuusika, mille olulisim kandja on spetsiaalne kõrgetasemelise koosseisuga festivaliorkester, kuhu tulevad mängima oma ala tipud kõikjalt maailmast. Lisaks orkestritele saab  kuulda suurepäraseid soliste, kes astuvad üles nii orkestri ees kui ka kammermuusikutena. Samuti on oluline festivali pedagoogiline pool - Järvi Akadeemias saavad muusikaharidust noored muusikud. Festivali kunstiline juht on Paavo Järvi.

Loe edasi

Viljandi pärimusmuusika festival

Viljandi maakond, Viljandi

22.07.2021 - 25.07.2021

Iga aasta juulis Viljandi lossimägedes ja südalinnas peetav pärimusmuusika festival on ühe erilise, 1990. aastate algul levima hakanud mõtteviisi tugevaim väljendus. See mõtteviis väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega - ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära. Viljandi pärimusmuusika festivalist on aastatega kujunenud omasuguste seas üks Balti- ja Põhjamaades suuremaid.

Loe edasi

Seto Kuningriigi päev

Võru maakond, Kolossova küla

05.09.2020 - 05.09.2020

Sel tähtsal päeval otsustab Setomaa rahvas, kes on järgmisel aastal seto kuninga Peko asemik ehk Setomaa ülembsootska.  Seto Kuningriigipäiv toimub tavapärases hiilguses ja välja kujunenud rütmi järgi: lauldakse seto hümni, rahvas valib meistrid ja ülembsootska. Meistrite tiitlile võistlevad sõnolised ja karguse tantsijad, tehakse seto toitu ja käsitööd. Päeva lõpus saab näha seto sõjaväge. Seejärel on külalised oodatud kirmasele ehk seto peole pillimängu, leelo ja tantsuga.

Loe edasi

Leigo Järvemuusika Festival

Valga maakond, Lutike küla

06.08.2020 - 08.08.2020

Unikaalne festival terves Euroopas, kus esineja ja ümbritsev loodus koos elava tulega loovad täiesti uue emotsionaalse keskkonna ning kauni looduse ja sisuka muusika liit pakuvad ainulaadseid ja kestvaid elamusi. Leigo Järvemuusika Festival on hea näide sellest, et klassikalist muusikat ei pea kuulama ainult sirge seljaga saalis istudes, vaid võib nautida ka vabas õhus tekil pikutades. Leigol naudivad klassikalist muusikat ka need, kes seda igapäevaselt ei kuula, festivali põhieesmärk on klassikalise muusika populariseerimine.   

Loe edasi

Kuressaare merepäevad

Saare maakond, Kuressaare linn

07.08.2020 - 08.08.2020

Iga aasta augustis Saaremaal Raiekivi säärel peetav vabaõhuüritus Kuressaare Merepäevad on oma järjepideva toimumisega rõõmustanud nii kohalikke kui mujalt tulijaid juba 23 aastat. Esimesed Kuressaare Merepäevad toimusid 1997. aastal ja tänavu 6.-8. augustini toimuvad Merepäevad on järjestikku juba kahekümneneljandad. Tänavuste Kuressaare Merepäevade teema on „Meri pidu peab siin", mis mõtestab lahti mere erinevad tahud – meri ei ole ainult igapäevane räimepüük, vaid oma rikkuses palju enamat. Meri võib olla mäslev ja tormav; tüüne, sillerdav ja eri värvides – meri oskab pidutseda. 24. Kuressaare Merepäevad avatakse 6. augusti õhtul Raiekivi säärel. Põhikontserdid 7.-8. augustil Raiekivi säärel kahel laval. Kuressaare Merepäevadest on aastatega kujunenud Saaremaa suurim festival, kus pakutakse mahukat kontsertprogrammi, mitmekülgset laadaala, kõige maitsvamat toitu, ägedat lasteala, meremelu ja laevu. Kuressaare Merepäevade vaim on rõõmsameelne, loodusest ja endast hooliv, armuv ja nautlev, nooruslik ja elav. Just nagu meie festivali külastaja!

Loe edasi

Intsikurmu Muusikafestival

Põlva maakond, Põlva linn

07.08.2020 - 09.08.2020

Intsikurmu Muusikafestival kutsub inimesi pöörduma tagasi metsapõue, et leida sealt ennast ja meie esivanemaid läbi muusika. Uskumatult ürgne, tugeva energiaga peokoht taevasse kõrguvate puude all pakub esteetilist ilu silmale. Laiahaardelisest muusikaprogrammist õhkub soojust, mis kaasaegse müra keskel tervendavalt mõjub. Pikkade traditsioonidega asukohale antakse uus mõõde ning hingamine läbi tulevikku vaatava kontseptsiooni, milles suurt rolli mängime meie ja inimesed meie ümber.  Videoinstallatsioonid, rahvusvahelised esinejad ning mõttega muusika on see, mis festivali iseloomustavad.  

Loe edasi

Birgitta Festival

Harju maakond, Pirita linnaosa

07.08.2020 - 15.08.2020

Birgitta festival on oma pika ajalooga kujunenud kultuurisuve tähtsündmuseks. Ooperid ja balletid, oratooriumid ja galad, „Tosca“ ja „Traviata“, „Bolero“ ja „Luikede järv“, tunnustatud korüfeed ja pöörased eksperimendid, külalislavastused ja omaproduktsioonid, klassika ja tänapäev – Birgitta festival suudab need kõik ühendada. See alates 2005. aastast toimunud kõrgetasemeline muusikateatri festival on ka olulisimaks muusikateatri festivaliks Põhja- ja Baltimaades. Birgitta Festival ühendab keskaegse kloostri hämara võlu tänapäeva muusikateatri viimase sõnaga.   

Loe edasi

Tallinn Music Week

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

26.08.2020 - 30.08.2020

Tallinn Music Week (TMW) on põhja ja balti regiooni suurim siseruumides toimuv muusikafestival, üles astub ligi 200 Eesti ja välismaist artisti erinevatest muusikalistest žanritest. Festivalist saab osa ligi 25 000 inimest Eestist ja piiri tagant. Peale linna olulisimates klubides ja kontserdikohtades toimuva festivali põhiprogrammi, saab Tallinn Music Weekil tutvust teha ka linna vähem tuntud poolega. Üle Tallinna toimuvad linnalava kontserdid, vestlusari “TMW jutud”, restoranifestival “TMW maitsed” ja kaasagse kunsti programm “TMW kunst”.  

Loe edasi

Võhandu maraton - 100 km ilusat jõge

Võru maakond, Võru

05.09.2020 - 05.09.2020

Kutsume Sind suurimale aerutamismaratonile Euroopas. Võhandu maraton garanteerib Sulle võimaluse ennast ületada. Sa suudad rohkem, kui arvata oskad! Kui Sinu soov on näha ürgset ja puutumata loodust, siis on see maraton Sinule. Võhandu maraton on suurepärane võimalus aerutamiselamuse hankimiseks Eestis. Distants on huvitav, läbida tuleb 100 kilomeetrit 24 tunniga ekstreemseid momente pakkuval jõel. See on aukartust äratav väljakutse kõigile aerutamishuvilistele. Registreerimine on lõppenud, kõik kohad on täis! 

Loe edasi

Jazzkaar

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

09.10.2020 - 15.10.2020

Jazzkaar toob Eestisse kohalikud tipptegijad ja uued tulijad ning jazzi suurnimed ja tõusvad tähed kogu maailmast. Festivalil on esinenud üle 3000 välisartisti 60 riigist. Aastate jooksul on Jazzkaarel üles astunud näiteks Bobby McFerrin, Pat Metheny, Chick Corea, Gregory Porter ja Angélique Kidjo. Jazzkaar katsetab uute formaatide ja esinemispaikadega, tuues muusikat kontsertsaalidest linnaruumi ja kutsudes kaasa elama ka lastega peresid.

Loe edasi
Viimati muudetud: 11.02.2020

Teema: Üritused

Soovitame
Uudiskiri