TOP sündmused sel hooajal

Foto: Patrik Tamm, Visit Estonia

TOP sündmused sel hooajal

Suve juurde kuuluvad alati ka sündmused. Siit leiab midagi igale maitsele, alates klassikalise muusika austajatest kuni elektroonilise muusika sõpradeni välja, sekka ka spordisündmusi. Ka toimumiskohad on seinast seina - valida võid kas ranna, metsa, keskaegse linnuse või hoopiski vangla

1

Tallinna Merepäevad

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

13.07.2018 - 15.07.2018

Tallinna Merepäevad on Eesti suurim tasuta mere- ja perepidu, mis ühendab endas merenduse ja sadamaga seotud sündmusi. Tule tutvu erinevate suurte välisalustega, naudi kontserte, laevasõite, purjetamisvõistlust Tall Ships Race, veega seotud atraktsioone, etendusi ja muud merelist meelelahtust mida pakutakse nii tallinlastele kui külalistele, nii lastele kui täsiskasvanutele.

2

Rally Estonia

Üle Eesti

13.07.2018 - 15.07.2018

Autospordi- ja meelelahutussündmus Rally Estonia 2018 raames võtab Tartus ja käänulistel Lõuna-Eesti kruusateedel üksteiselt mõõtu Euroopa ralliparemik. Kohale saabub hulgaliselt meediaesindajaid ja ligi 10 000 rallituristi ca 20 riigist. Telepilt jõuab pea 50 miljoni televaatajani erinevatel mandritel. Meelelahutust jagub 3 päeva vältel kogu perele: võistlust saab jälgida publikualadelt, ralli südames Tartus tasub vaatama tulla atraktiivset stardi- ja finišitseremooniat ning põnevat linnakatset. 

3

Saaremaa Ooperipäevad

Saare maakond, Kuressaare linn

19.07.2018 - 28.07.2018

Saaremaa ooperipäevad Baltimaade populaarseim ooperifestival, mis leiab aset südasuvel Kuressaare ajaloolises lossihoovis, kuhu selle tarvis püstitatakse 2000 istekohaga ooperimaja.  Saaremaa ooperipäevad on aastate jooksul võõrustanud tuntud ja tunnustatud teatreid, muuhulgas Moskva Helikon Opera, Black American Opera Broadway’lt jpt. Sel suvel on festivali peaesinejaid kaks: Ungari Rahvusooper ja Shanghai ooperiteater Hiinast. Asukoha ja esmaklassilise programmi tõttu on Saaremaa ooperipäevad eksootiline festival ning pääs ooperisse on muutunud suureks privileegiks.

Loe edasi
4

Viljandi pärimusmuusika festival

Viljandi maakond, Viljandi

26.07.2018 - 29.07.2018

Iga aasta juulis Viljandi lossimägedes ja südalinnas peetav pärimusmuusika festival on ühe erilise, 1990. aastate algul levima hakanud mõtteviisi tugevaim väljendus. See mõtteviis väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega - ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära. Viljandi pärimusmuusika festivalist on aastatega kujunenud omasuguste seas üks Balti- ja Põhjamaades suuremaid.

Loe edasi
5

Muusikafestival Sweet Spot

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

27.07.2018 - 28.07.2018

Sel suvel esmakordselt toimuv festival Sweet Spot avalikustas esimesed esinejad! Festivali viiel laval Kultuurikatla pargis astuvad üles London Grammar, Mew, Jose Gonzalez, Trad.Attack! ja paljud teised. Sweet Spot festival leiab aset 27.-28. juulil Tallinnas, Kultuurikatla pargis. Piletid on müügil alates 4. aprillist festivali kodulehel www.sweetspot.ee ja Piletilevis. Sweet Spot Festivalil esinevad: London Grammar, Mew, Jose Gonzalez, Trad.Attack!, 5’Nizza, Onni Boi, Pyhimys, Vaiko Eplik, Leslie Da Bass, Miljardid, Chalice, Reket, Mahavok + paljud teised! Piletid festivalile tulevad müügile alates 4. aprillist festivali kodulehel ning Piletilevis. Sweet Spot festival toimub 27.-28. juulil Tallinnas, Kultuurikatla pargis. Festivali meediapartner on Eesti Meedia – raadio Kuku ja Postimees vahendavad festivali ettevalmistusi ja kohapealset melu. Vaata ja kuula: London Grammar – Strong https://www.youtube.com/watch?v=6drfp_3823I Mew – Special https://www.youtube.com/watch?v=hsA88gSANts Jose Gonzalez – Stay Alive https://www.youtube.com/watch?v=NucJk8TxyRg Trad.Attack – Kabala (live) https://www.youtube.com/watch?v=6ZqAq5xjcQI

Loe edasi
6

Europa Cantat XX Tallinn 2018 kontserdid

Üle Eesti

29.07.2018 - 04.08.2018

1961. aastal Saksamaal alguse saanud festival toimub esmakordselt Tallinnas ja toob 10-päevasele kooripeole rohkem kui 4000 lauljat, dirigenti, heliloojat ja koorimänedžere Euroopast ja mujaltki. töötoad, avastusateljeed, ühislaulmised, dirigentide ja heliloojate programmerinevadi vokaalmuusikažanrid, uued koorimuusikapärlidLisaks rikkalikule kontsertprogrammile toimub ka muusika-EXPO, kus kirjastajad, rahvusvaheliste festivalide korraldajad ning muusikamänedžerid üle maailma tutvustavad uusi tooteid ja teenuseid.  

Loe edasi
7

Leigo Järvemuusika Festival

Valga maakond, Lutike küla

03.08.2018 - 04.08.2018

Unikaalne festival terves Euroopas, kus esineja ja ümbritsev loodus koos elava tulega loovad täiesti uue emotsionaalse keskkonna ning kauni looduse ja sisuka muusika liit pakuvad ainulaadseid ja kestvaid elamusi. 2018. aastal toimub Leigo Järvemuusika Festival 21. korda. Leigo Järvemuusika Festival on hea näide sellest, et klassikalist muusikat ei pea kuulama ainult sirge seljaga saalis istudes, vaid võib nautida ka vabas õhus tekil pikutades. Leigol naudivad klassikalist muusikat ka need, kes seda igapäevaselt ei kuula, festivali põhieesmärk on klassikalise muusika populariseerimine.   

Loe edasi
8

Pärnu Muusikafestival & Järvi Akadeemia

Pärnu maakond, Pärnu linn

05.08.2018 - 11.08.2018

Pärnu Muusikafestival ja Järvi Akadeemia jätkavad aastakümnete pikkust Pärnu heade muusikafestivalide traditsiooni. Pärnu muusikafestivali fookuses on eelkõige orkestrimuusika, mille olulisim kandja on spetsiaalne kõrgetasemelise koosseisuga festivaliorkester, kuhu tulevad mängima oma ala tipud kõikjalt maailmast. Lisaks orkestritele saab  kuulda suurepäraseid soliste, kes astuvad üles nii orkestri ees kui ka kammermuusikutena. Samuti on oluline festivali pedagoogiline pool - Järvi Akadeemias saavad muusikaharidust noored muusikud. Festivali kunstiline juht on Paavo Järvi.

Loe edasi
9

Birgitta Festival

Harju maakond, Pirita linnaosa

09.08.2018 - 18.08.2018

BIRGITTA FESTIVAL Birgitta Festivali tuum on atmosfäär. Üheks tervikuks sulavad Pirita kloostri asukohavaim ning muusikat ja etenduskunste ühendav programm. Teist sellesarnast festivali Läänemere ääres ei olegi. Siia iidsesse jõekääru koguneb igal aastal üle 8000 inimese. Loetud päevadeks sukelduvad nad helide võlumaailma. Birgitta Festivali tuhandenäoline publik on fenomen omaette. Just atmosfäär oma pidulikkuse, paljude rõõmsate kohtumiste ja ainukordsete valguslahendustega on see, mis neid siia toob. Ooperid ja balletid, oratooriumid ja galad, „Tosca“ ja „Traviata“, „Bolero“ ja „Luikede järv“, tunnustatud korüfeed ja pöörased eksperimendid, külalislavastused ja omaproduktsioonid, klassika ja tänapäev – Birgitta Festival suudab need kõik ühendada. Siin, mere rahust õhkavas läheduses, on esinenud maailma kõrgeimad tipud ja tuleviku suurnimed. Nad meenutavad veel aastaid päikeseloojangus kõrguvaid keskaegseid müüre, suveõhtute sumedust, jalutuskäike kuu- ja tõrvikuvalgel, erksalt veinipunaseid vaipu ja kirikukellade mõtlikku kaja. Suveõhtu nautimises sulavad loojad ja pealtvaatajad ühte. Peale selle teenivad publikut loomulikult subtiitrid, mugavad loožid, hubased kohvikud (Mademoiselle!) ja à la carte restoran. Ilma eest kaitseb katus. Võidab kunst.

Loe edasi
10

Tartu armastusfilmide festival tARTuFF

Tartu maakond, Tartu

13.08.2018 - 18.08.2018

Baltimaade suurima vabaõhukinoga filmifestival tARTuFF on juba 2006. aastast alates pakkunud külastajatele sooja äratundmist, eneseleidmist, igatsust ja suuri tundeid. Kuue päeva jooksul näeb festivalil valikut mängu- ja dokumentaalfilmidest, millest igaüks kõneleb otseselt või kaudselt armastusest. Kõik festivali linastused on külalistele tasuta. Filmiprogrammi toetavad põnevad vestlusringid ning mitmed peresõbralikud eriüritused. Oma õdusa augustikuise atmosfääriga on Tartu armastusfilmide festivalist tARTuFF saanud üks Eesti armastatuimaid vabaõhufestivale.  Tere tulemast tARTuFFile!

Loe edasi
11

Weekend Festival Baltic

Pärnu maakond, Pärnu linn

16.08.2018 - 18.08.2018

Põhjamaade suurimal elektroonilise tantsumuusikafestivalil saab näha ja kuulda hetke kõige kuumemaid tantsu- ja popmuusikaartiste. Pärnu rannas toimub festival neljandat aastat. Festivali lavadel astub kolme päeva jooksul üles ca 80 artisti.

Loe edasi
Viimati muudetud: 16.07.2018
Soovitame