TOPP sündmused sel hooajal

Allikas: Aron Urb, Visit Estonia

TOPP sündmused sel hooajal

Mis üritused sel hooajal toimuvad? Võib öelda, et mõned festivalid ja sündmused on end nii tugevalt rahva südamesse naelutanud, et meelitavad igal aastal uuesti ja uuesti tagasi. Olgu selleks siis rahvaspordivõistlused, filmi- ja muusikaüritused või laadad – tule naudi mõnusat atmosfääri, head muusikat, adrenaliinilaksu või siis enese proovile panekut! Siit leiad selle hooaja parimad sündmused, mida tasub külastada.

Tallinn Fashion Week (TFW)

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

19.10.2021 - 22.10.2021

Tallinn Fashion Week on Eesti Moedisaini Liidu poolt aastast 2007 korraldatav üritus. TFW kutsub dialoogile moetarbijaga, arendab ühiskonna disainiteadlikkust ja disaini väärtustamist ning võimaldab edendada erinevate disainivaldkondade vahelist koostööd. TFW raames toimuvad mitmed moeteemalised ettevõtmised, sealhulgas disainerite show´d, moejoonistuste näitused, seminarid ja etendused. Ja muidugi toob moenädal vaatajate ja oma ala ekspertideni viimased trendid Eesti rõivamoetööstuses. 

Black Food Festival Tallinn

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

06.11.2021 - 06.11.2021

Black Food Festival jõuab sel aastal teist korda Eestisse! Olles külastanud viimase aasta jooksul nii Berliini, Londonit kui New Yorki, seab Black Food Festival end laupäeval, 6. novembril sisse Tallinnas Põhjala tehases. Meie festivali eesmärgiks on avada uksed loovusele ja eksperimentaalsusele toiduvallas ja see kõik ühendada üheks meeldivaks linnafestivaliks mustade ööde keskel. Seega maitseid igale meelele saab ses päevas olema nii mis mustab!

Loe edasi

Ludovico Einaudi - Seven Days Walking Tour

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

10.11.2021 - 10.11.2021

Maestro Ludovico Einaudi esitleb Tallinnas uut stuudioprojekti. Ludovico Einaudi karjääri esimene kontsert Baltimaades leidis aset Tallinnas 2016. aasta sügisel. Show toimus ülimenuka maailmaturnee “Elements Tour” raames. Nüüd, viis aastat hiljem, jõuab maestro uue kavaga taas Eestisse. Ludovico Einaudi värskeim meistriteos kannab nime “Seven Days Walking” (“Seitse päeva kõndides”). Tegemist on seitsmest täispikast albumist koosneva projektiga. Plaadid, nimega “Day One”, “Day Two” jne kuni “Day Seven”, nägid ilmavalgust selle aasta seitsme kuu jooksul – iga kuu üks album.

Loe edasi

Mardilaat Tallinnas

Harju maakond, Haabersti linnaosa

11.11.2021 - 14.11.2021

Mardilaat on Eesti käsitöö laulupidu. Mardilaadal esitletakse ja müüakse Eesti parimat käsitööd, toimuvad oma ala asjatundjate poolt läbi viidud meistrikojad käsitöö gurmaanidele ja harrastajatele ning õpitoad lastele. Lisaks on laadal käsitöötoodangu presentatsioonid ja uute raamatute esitlused. Pakutakse eestimaist kõhutäidet ja kuulata saab rahvuslikku muusikat. Osalevad käsitööd õpetavad koolid, muuseumid jt selle valdkonnaga seotud institutsioonid. Laada peakülaline on Haapsalu Pitsikeskus.

Loe edasi

Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF)

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

12.11.2021 - 28.11.2021

Iga aasta novembri lõpus toimuv Pimedate Ööde filmifestival ehk PÖFF meelitab Tallinna ligi 1400 filmitegijat, filmitööstuse professionaali ja ajakirjanikku, lisaks arvukalt filmisõpru nii Eestist kui välisriikidest. Tegu on Põhja-Euroopa ainsa A-kategooria filmifestivaliga, mis asetab ürituse samasse klubisse selliste maailma tippfestivalidega nagu Cannes, Veneetsia ja Berliin. PÖFFi ja tema kahe kärgfestivali, Just Filmi ja PÖFF Shortsi ning filmitööstuse platformi Industry@Tallinn & Baltic Eventi programm koosneb rohkem kui 500 filmist, lühifilmist ja animatsioonist ning rohketest üritustest, töötubadest ja pidudest, mis muudavad aasta pimedaimad ööd säravaks filmikunsti pidustuseks. PÖFFi põhifestivaliga samaaegselt ajal toimuvad: PÖFF Shorts - rahvusvaheline lühi- ja animatsioonfilmide festival Just Film - rahvusvaheline noorte- ja lastefilmide festival Industry@Tallinn & Baltic Event - rahvusvaheline audiovisuaaltööstuse platform

Loe edasi

PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival "Just Film"

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

12.11.2021 - 28.11.2021

Just Filmi lastefilmide programm on mõeldud kõige pisematele filmivaatajatele, nende vanematele ja vanavanematele. Sellest programmist leiab lõbusaid muinasjutte, palju toredaid seiklusi ja ootamatuid juhtumisi. Kõige pisematele mõeldes on mitmed filmid dubleeritud eesti keelde.Just Filmi rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm toob vaatajateni uued ja huvitavad linateosed kõikjalt üle maailma. Tänavune võistlusprogramm sisaldab kokku 14 täispikka filmi ja programm on lai nii temaatiliselt kui ka geograafiliselt. Täpsem info, seansside asukohad ja programm PÖFFi kodulehel.

Loe edasi

Narva Talvelahing

Ida-Viru maakond, Narva

13.11.2021 - 13.11.2021

Rahvusvaheline ajaloofestival koondab Narva linnuse õuele sõjaajalooklubid kogu Põhja-Euroopast. Novembris linnuse hoovi rajatud telklaagrisse kogunevad Peeter I ja Karl XII aegseid mundreid kandvad sõjamehed, et pidada uuesti maha ajalooline Vene ja Rootsi vaheline Põhjasõja lahing. Ootame kõiki huvilisi rännakule 300 aasta tagusesse maailma – ajalugu elustub Narvas!   

Loe edasi

Kinofestival KinoFF

Üle Eesti

13.11.2021 - 28.11.2021

Pimedate Ööde filmifestivali kõrvalfestival KinoFF leiab tänavu aset Narvas, Jõhvis ja Kohtla-Järvel.KinoFF toimub kolmandat korda ja keskendub taas uuele Vene filmikunstile.

Loe edasi

JÕULUJAZZ 2021

Üle Eesti

24.11.2021 - 14.12.2021

Loe edasi

Tallinna jõuluturg

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

26.11.2021 - 02.01.2022

Tallinna Raekoja platsil toimuval muinasjutulise hõnguga Jõuluturul on kõik võimalik! Tegevuse südameks on Eesti tähtsaim ja Euroopa esimene jõulupuu, mille traditsioonid ulatuvad aastasse 1441.  Elav jõulumaa on dekoreeritud kuuskede, jõulukaunistuste ja tuledega. Kaupmehed pakuvad laias valikus käsitööd ja eestipäraseid jõulusööke verivorstist ja hapukapsast kuni piparkookide ning keha soojendavate jõulujookideni. Pisemaid rõõmustavad karussellid, südame teeb soojaks mitmekesine jõuluprogramm. Sel aastal tervitab lapsi hologramm-jõuluvana. 

Loe edasi

Jõululinn Tartu

Tartu maakond, Tartu linn

28.11.2021 - 24.02.2022

Lund kas hakkab sadama või ei hakka, siin ei ole sõnaõigust isegi mitte vanadel ülikoolilinnadel. Üks on kindel – Tartust saab jõululinn igal aastal ja ilmast hoolimata! Juhtub see alati esimesel advendipühapäeval, kui raeplatsil süüdatavast küünlast löövad särama kõik südalinna jõulutuled. Samas kohas kohtutakse ka kõikidel järgmistel pühapäevadel ja jõululaupäeval. Neid rõõmsaid raeplatsi kokkusaamisi ja muidugi kogu Tartu jõuluaega toetavad omalt poolt linna hubased kontserdisaalid, muuseumide töötoad, pühadehõngulised kirikud, suur jõululaat ja talvises linnasüdames sündiv tantsupidu.

Loe edasi
Viimati muudetud: 13.09.2021

Teema: Üritused

Uudiskiri