TOP sündmused sel hooajal

Allikas: Patrik Tamm, Visit Estonia

TOP sündmused sel hooajal

Hea elamuse juurde kuuluvad sageli ka sündmused. Siit leiab midagi igale maitsele, alates klassikalise muusika austajatest kuni elektroonilise muusika sõpradeni välja, sekka ka spordisündmusi. Ka toimumiskohad on seinast seina - valida võid kas ranna, metsa, keskaegse linnuse või hoopiski vangla

Eesti Muusika Päevad & ISCM World New Music Days

Harju maakond, Tallinn

02.05.2019 - 10.05.2019

Festival World Music Days on pühendunud kaasaegse klassikalise muusika tutvustamisele ja edendamisele üle maailma. 2019.a on avanenud võimalus korraldada festivali esimest korda ka Eestis.  Festvalil on esindatud heliloojad kogu maailmast, ent samal ajal on kõrgendatud tähelepanu pööratud just korraldajamaa muusikale. See pakub võimaluse kõikjalt maailmast saabuvatele heliloojatele ja muusikasündmuste korraldajatele tutvuda korraldajamaa muusikaeluga. Samal ajal saab kohalik publik tutvuda maailmas valitsevate uue muusika suundadega ning mõista oma muusika rolli ja erilisust maailmamuusikas.     

Tallinna Vanalinna Päevad

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

30.05.2019 - 02.06.2019

Tallinna Vanalinna Päevad on suurim vanalinnas siinsele kultuuripärandile ja kogukonnale pühendatud festival. Viie päeva jooksul toimuvad linnarahvale ja külalistele mitmesugused tasuta muusika-, teatri-, kunsti- ja spordisündmused. Nii väikesed kui suured saavad põigata vanalinna hoovidesse, ttutvuda pidustuste kaudu Tallinna pika ja muljetavaldava ajalooga ja võtta osa erinevatest tegevustest.  Alates 1982. aastast peetava festivaliga tähistatakse kauni suve algust.    

Loe edasi

Tartu laulupidu

Tartu maakond, Tartu linn

20.06.2019 - 22.06.2019

Tartu laulupidu 2019 | Laulupeo 150. sünnipäev Laulupidu on tuhandeid esinejaid köitev muusikapidu, kus emakeelset muusikat esitavad peoks spetsiaalselt ettevalmistunud laulukoorid ja puhkpilliorkestrid. Esimene üle-eestiline laulupidu toimus 1869. aastal Tartus. Laulupidu on olnud oluline Eesti rahva ja tema identiteedi ärataja ja hoidja. Ei ole vist eestlast, kes laulupidusid eriliseks ja armsaks ei peaks, nendeks aega ei leiaks ning koju ei jõuaks. Eesti laulupeod on kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Kohtumiseni laulupeo 150. sünnipäeval Tartus 20.–22. juunil 2019!

Loe edasi

XXVII laulu- ja XX tantsupidu „Minu arm“

Üle Eesti

04.07.2019 - 07.07.2019

Laulu- ja tantsupidude traditsioon on kantud UNESCO vaimse pärandi nimekirja. Peeter Perens, laulupeo peadirigent: "Eesti laulupidu on sündinud armastusest oma maa ja keele vastu, läbi selle sai maarahvast eesti rahvas ja maast Eesti riik. Pühitsedes laulupidu pühitseme oma emakeelt ja isamaad, et pärandada need oma lastele ja kesta igavesti." Vaike Rajaste tantsupeo pealavastaja: "2019. aasta pidu lubab kõigil tunda, et vabal maal oma rada käia on meie suur võimalus ja ka suur vastutus nende ees, kes on käinud enne meid, aga veelgi enam nende ees, kes praegu oma esimesi samme astuvad  

Loe edasi

Keskaja päevad Tallinna vanalinnas

Harju maakond, Tallinn

11.07.2019 - 14.07.2019

Iga aasta juulikuu esimesel täispikal nädala neljal päeval muutub Tallinnas Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus õitsvaks hansalinnaks. Keskaja päevade keskmes toimub Meistrite turg Raekoja platsil. Pakutakse parimaid käsitöökaupu lähedalt ja kaugelt! Turg tegutseb iga päev. Kõigil neljal päeval pakutakse linnarahvale Raekoja platsi laval meeleolukaid kontserte, ülesastumisi ja keskaegset meelelahutust. Kaugemad esinejad saabuvad kaugetest maadest. Keskaegsed kontserdid ning erinevad ülesastumised saavad toimuma kõikjal üle Tallinna vanalinna. Lastele rüütlikool ja vibuturniir.

Loe edasi

Rally Estonia

Valga maakond, Nüpli küla

12.07.2019 - 14.07.2019

Autospordi- ja meelelahutussündmus Rally Estonia 2019 raames võtab Tartu, Otepää, Elva ja Kanepi teedel üksteiselt mõõtu Maailma ralliparemik. Kohale saabub hulgaliselt meediaesindajaid ja ligi 10 000 välismaa rallituristi ca 30 riigist. Telepilt jõuab pea 50 miljoni televaatajani erinevatel mandritel. Meelelahutust jagub 3 päeva vältel kogu perele: võistlust saab jälgida publikualadelt, ralli südames Tartus tasub vaatama tulla atraktiivset stardi- ja finišitseremooniat ning põnevat linnakatset.

Loe edasi

Saaremaa Ooperipäevad

Saare maakond, Kuressaare linn

23.07.2019 - 27.07.2019

Saaremaa ooperipäevad Baltimaade populaarseim ooperifestival, mis leiab aset südasuvel Kuressaare ajaloolises lossihoovis, kuhu selle tarvis püstitatakse 2000 istekohaga ooperimaja.  Saaremaa ooperipäevad on aastate jooksul võõrustanud tuntud ja tunnustatud teatreid, muuhulgas Moskva Helikon Opera, Black American Opera Broadway’lt jpt. Sel suvel on festivali peaesinejaid kaks: Ungari Rahvusooper ja Shanghai ooperiteater Hiinast. Asukoha ja esmaklassilise programmi tõttu on Saaremaa ooperipäevad eksootiline festival ning pääs ooperisse on muutunud suureks privileegiks.

Loe edasi

Viljandi pärimusmuusika festival

Viljandi maakond, Viljandi

25.07.2019 - 28.07.2019

Iga aasta juulis Viljandi lossimägedes ja südalinnas peetav pärimusmuusika festival on ühe erilise, 1990. aastate algul levima hakanud mõtteviisi tugevaim väljendus. See mõtteviis väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega - ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära. Viljandi pärimusmuusika festivalist on aastatega kujunenud omasuguste seas üks Balti- ja Põhjamaades suuremaid.

Loe edasi

Leigo Järvemuusika Festival

Valga maakond, Lutike küla

02.08.2019 - 03.08.2019

Unikaalne festival terves Euroopas, kus esineja ja ümbritsev loodus koos elava tulega loovad täiesti uue emotsionaalse keskkonna ning kauni looduse ja sisuka muusika liit pakuvad ainulaadseid ja kestvaid elamusi. Leigo Järvemuusika Festival on hea näide sellest, et klassikalist muusikat ei pea kuulama ainult sirge seljaga saalis istudes, vaid võib nautida ka vabas õhus tekil pikutades. Leigol naudivad klassikalist muusikat ka need, kes seda igapäevaselt ei kuula, festivali põhieesmärk on klassikalise muusika populariseerimine.   

Loe edasi

Intsikurmu Muusikafestival

Põlva maakond, Põlva linn

02.08.2019 - 04.08.2019

Intsikurmu Muusikafestival 2019 kutsub inimesi pöörduma tagasi metsapõue, et leida sealt ennast ja meie esivanemaid läbi muusika. Uskumatult ürgne, tugeva energiaga peokoht taevasse kõrguvate puude all pakub esteetilist ilu silmale. Laiahaardelisest muusikaprogrammist õhkub soojust, mis kaasaegse müra keskel tervendavalt mõjub. Pikkade traditsioonidega asukohale antakse uus mõõde ning hingamine läbi tulevikku vaatava kontseptsiooni, milles suurt rolli mängime meie ja inimesed meie ümber. Videoinstallatsioonid, rahvusvahelised esinejad ning mõttega muusika on see, mis festivali iseloomustavad.

Loe edasi

Tartu armastusfilmide festival tARTuFF

Tartu maakond, Tartu linn

13.08.2018 - 17.08.2019

Baltimaade suurima vabaõhukinoga filmifestival tARTuFF on juba 2006. aastast alates pakkunud külastajatele sooja äratundmist, eneseleidmist, igatsust ja suuri tundeid. Kuue päeva jooksul näeb festivalil valikut mängu- ja dokumentaalfilmidest, millest igaüks kõneleb otseselt või kaudselt armastusest. Kõik festivali linastused on külalistele tasuta. Filmiprogrammi toetavad põnevad vestlusringid ning mitmed peresõbralikud eriüritused. Oma õdusa augustikuise atmosfääriga on Tartu armastusfilmide festivalist tARTuFF saanud üks Eesti armastatuimaid vabaõhufestivale.  Tere tulemast tARTuFFile!

Loe edasi

Ajaloofestival Narva lahing

Ida-Viru maakond, Narva

16.08.2019 - 17.08.2019

Narva linnuses kajavad taas Põhjasõja kahuripaugud, kostab lahingukära ja sõjamehed võitlevad elu ja surma peale! Rahvusvaheline ajaloofestival koondab Narva linnuse õuele sõjaajalooklubid kogu Põhja-Euroopast. Augustis, kolmeks päevaks linnuse hoovi rajatud telklaagrisse kogunevad Peeter I ja Karl XII aegseid mundreid kandvad sõjamehed, et pidada uuesti maha ajalooline Vene ja Rootsi vaheline Põhjasõja lahing. Sõjalaagri kõrval toimetab põlisrahva küla, toimuvad vanamuusika üritused ja rändnäitlejate teatrietendused. Põhjaõues toimub vana aja laat. Sissepääs muuseumipiletiga  

Loe edasi

Tallinna maraton

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

06.09.2019 - 08.09.2019

Tallinn on maailma suurlinnade kõrval küll tilluke, kuid kuulub oma linnamaratoniga kindlalt nende hulka. Läbi Tallinna maratoni tutvustame oma ilusat pealinna meie külalistele, sest on ju maratoni trass atraktiivne läbides eriilmelisi piirkondi . Jooksudistantsidel osaleb kokku ligi paarkümmend tuhat jooksusõpra rohkem kui poolesajast riigist. Võistluskeskus asub Vabaduse väljakul.   Kolmepäevasel liikumisfestivalil saab joosta maratoni, poolmaratoni, 10 km või 5 km distantsil. Pisematele toimuvad lastejooksud.

Loe edasi
Viimati muudetud: 21.11.2018

Teema: Üritused

Soovitame
Uudiskiri