TOP sündmused sel hooajal

Foto: Patrik Tamm, Visit Estonia

TOP sündmused sel hooajal

Suve juurde kuuluvad alati ka sündmused. Siit leiab midagi igale maitsele, alates klassikalise muusika austajatest kuni elektroonilise muusika sõpradeni välja, sekka ka spordisündmusi. Ka toimumiskohad on seinast seina - valida võid kas ranna, metsa, keskaegse linnuse või hoopiski vangla

Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF)

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

16.11.2018 - 02.12.2018

  A-klassi kuuluv Pimedate Ööde filmifestival meelitab igal aastal Tallinna üle 1200 filmindustegelase ja ajakirjaniku, lisaks arvukalt filmisõpru nii Eestist kui ka välisriikidest. PÖFFi ja tema kahe kärgfestivali, Just Film ja PÖFF Shorts, programm koosneb rohkem kui 600 filmist ning rohketest eriüritustest, mis muudavad pimedad ööd säravaks filmipeoks.

Loe edasi

Jõulujazz

Üle Eesti

28.11.2018 - 15.12.2018

Jõulujazz on kahenädalane intiimne ja jõuluaega sobiv festival, mis täidab novembri lõpus ja detsembri alguses Tallinna kirikud, kontsertsaalid ja klubid ilusa jazzmuusikaga. 

Loe edasi

Simple Session

Harju maakond, Haabersti linnaosa

02.02.2019 - 03.02.2019

Simple Session on Eesti üks rahvusvahelisemaid tähtsündmusi ja aasta oodatuim rula- ja rattapidu! See ekstreemspordimaailma kultusüritus meelitab kohale järjest rohkem väliskülalisi ja kuulsamaid sõitjaid ning jõuab meedia vahendusel miljonite vaatajateni maailmas. Elamusterohke nädalavahetus on täis enneolematut vaatemängu mitmesajalt tippratturilt ja rulatajalt igast ilma otsast, massiivsel võistlusväljakul saab kaasa elada rula- ja BMX-i absoluutsete tippudele. Võistlust saatev sütitav meeleolu ning mõnus atmosfäär läheb õhtuti sujuvalt üle metsikuks peoprogrammiks.    

Tallinn Music Week

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

25.03.2019 - 31.03.2019

Tallinn Music Week (TMW) on põhja ja balti regiooni suurim siseruumides toimuv muusikafestival, üles astub ligi 200 Eesti ja välismaist artisti erinevatest muusikalistest žanritest. Festivalist saab osa ligi 25 000 inimest Eestist ja piiri tagant. Peale linna olulisimates klubides ja kontserdikohtades toimuva festivali põhiprogrammi, saab Tallinn Music Weekil tutvust teha ka linna vähem tuntud poolega. Üle Tallinna toimuvad linnalava kontserdid, vestlusari “TMW jutud”, restoranifestival “TMW maitsed” ja kaasagse kunsti programm “TMW kunst”.  

Loe edasi

Jazzkaar 2019

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

19.04.2019 - 28.04.2019

Festival Jazzkaar 2019 toimub Vabal Laval, Punases Majas ja Alexela kontserdimajas. Jazzkaar toob Eestisse kohalikud tipptegijad ja uued tulijad ning jazzi suurnimed ja tõusvad tähed kogu maailmast. Festivalil on esinenud üle 3000 välisartisti 60 riigist. Jazzkaar katsetab uute formaatide ja esinemispaikadega, tuues muusikat kontsertsaalidest linnaruumi ja kutsudes kaasa elama ka lastega peresid.

Loe edasi

Eesti Muusika Päevad & ISCM World New Music Days

Harju maakond, Tallinn

02.05.2019 - 10.05.2019

Festival World Music Days on pühendunud kaasaegse klassikalise muusika tutvustamisele ja edendamisele üle maailma. 2019.a on avanenud võimalus korraldada festivali esimest korda ka Eestis.  Festvalil on esindatud heliloojad kogu maailmast, ent samal ajal on kõrgendatud tähelepanu pööratud just korraldajamaa muusikale. See pakub võimaluse kõikjalt maailmast saabuvatele heliloojatele ja muusikasündmuste korraldajatele tutvuda korraldajamaa muusikaeluga. Samal ajal saab kohalik publik tutvuda maailmas valitsevate uue muusika suundadega ning mõista oma muusika rolli ja erilisust maailmamuusikas.     

Loe edasi

Tartu laulupidu

Tartu maakond, Tartu linn

20.06.2019 - 22.06.2019

Tartu laulupidu 2019 | Laulupeo 150. sünnipäev Laulupidu on tuhandeid esinejaid köitev muusikapidu, kus emakeelset muusikat esitavad peoks spetsiaalselt ettevalmistunud laulukoorid ja puhkpilliorkestrid. Esimene üle-eestiline laulupidu toimus 1869. aastal Tartus. Laulupidu on olnud oluline Eesti rahva ja tema identiteedi ärataja ja hoidja. Ei ole vist eestlast, kes laulupidusid eriliseks ja armsaks ei peaks, nendeks aega ei leiaks ning koju ei jõuaks. Eesti laulupeod on kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Kohtumiseni laulupeo 150. sünnipäeval Tartus 20.–22. juunil 2019!

Loe edasi

XXVII laulu- ja XX tantsupidu „Minu arm“

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

04.07.2019 - 07.07.2019

Laulu- ja tantsupidude traditsioon on kantud UNESCO vaimse pärandi nimekirja. Peeter Perens, laulupeo peadirigent: "Eesti laulupidu on sündinud armastusest oma maa ja keele vastu, läbi selle sai maarahvast eesti rahvas ja maast Eesti riik. Pühitsedes laulupidu pühitseme oma emakeelt ja isamaad, et pärandada need oma lastele ja kesta igavesti." Vaike Rajaste tantsupeo pealavastaja: "2019. aasta pidu lubab kõigil tunda, et vabal maal oma rada käia on meie suur võimalus ja ka suur vastutus nende ees, kes on käinud enne meid, aga veelgi enam nende ees, kes praegu oma esimesi samme astuvad  

Loe edasi

Saaremaa Ooperipäevad

Saare maakond, Kuressaare linn

23.07.2019 - 27.07.2019

Saaremaa ooperipäevad Baltimaade populaarseim ooperifestival, mis leiab aset südasuvel Kuressaare ajaloolises lossihoovis, kuhu selle tarvis püstitatakse 2000 istekohaga ooperimaja.  Saaremaa ooperipäevad on aastate jooksul võõrustanud tuntud ja tunnustatud teatreid, muuhulgas Moskva Helikon Opera, Black American Opera Broadway’lt jpt. Sel suvel on festivali peaesinejaid kaks: Ungari Rahvusooper ja Shanghai ooperiteater Hiinast. Asukoha ja esmaklassilise programmi tõttu on Saaremaa ooperipäevad eksootiline festival ning pääs ooperisse on muutunud suureks privileegiks.

Loe edasi

Viljandi pärimusmuusika festival

Viljandi maakond, Viljandi

25.07.2019 - 28.07.2019

Iga aasta juulis Viljandi lossimägedes ja südalinnas peetav pärimusmuusika festival on ühe erilise, 1990. aastate algul levima hakanud mõtteviisi tugevaim väljendus. See mõtteviis väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega - ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära. Viljandi pärimusmuusika festivalist on aastatega kujunenud omasuguste seas üks Balti- ja Põhjamaades suuremaid.

Loe edasi

Leigo Järvemuusika Festival

Valga maakond, Lutike küla

02.08.2019 - 03.08.2019

Unikaalne festival terves Euroopas, kus esineja ja ümbritsev loodus koos elava tulega loovad täiesti uue emotsionaalse keskkonna ning kauni looduse ja sisuka muusika liit pakuvad ainulaadseid ja kestvaid elamusi. 2018. aastal toimub Leigo Järvemuusika Festival 21. korda. Leigo Järvemuusika Festival on hea näide sellest, et klassikalist muusikat ei pea kuulama ainult sirge seljaga saalis istudes, vaid võib nautida ka vabas õhus tekil pikutades. Leigol naudivad klassikalist muusikat ka need, kes seda igapäevaselt ei kuula, festivali põhieesmärk on klassikalise muusika populariseerimine.   

Loe edasi

Birgitta Festival

Harju maakond, Pirita linnaosa

08.08.2019 - 17.08.2019

Birgitta festival on oma pika ajalooga kujunenud kultuurisuve tähtsündmuseks. Ooperid ja balletid, oratooriumid ja galad, „Tosca“ ja „Traviata“, „Bolero“ ja „Luikede järv“, tunnustatud korüfeed ja pöörased eksperimendid, külalislavastused ja omaproduktsioonid, klassika ja tänapäev – Birgitta festival suudab need kõik ühendada. See alates 2005. aastast toimunud kõrgetasemeline muusikateatri festival on ka olulisimaks muusikateatri festivaliks Põhja- ja Baltimaades. Birgitta Festival ühendab keskaegse kloostri hämara võlu tänapäeva muusikateatri viimase sõnaga.   

Loe edasi
Viimati muudetud: 14.11.2018
Soovitame