TOP sündmused sel hooajal

Allikas: Patrik Tamm, Visit Estonia

TOP sündmused sel hooajal

Hea elamuse juurde kuuluvad sageli ka sündmused. Siit leiab midagi igale maitsele, alates klassikalise muusika austajatest kuni elektroonilise muusika sõpradeni välja, sekka ka spordisündmusi. Ka toimumiskohad on seinast seina - valida võid kas ranna, metsa, keskaegse linnuse või hoopiski vangla.

Tallinn Fashion Week (TFW)

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

05.05.2020 - 06.05.2020

Tallinn Fashion Week on Eesti Moedisaini Liidu poolt aastast 2007 korraldatav üritus. TFW kutsub dialoogile moetarbijaga, arendab ühiskonna disainiteadlikkust ja disaini väärtustamist ning võimaldab edendada erinevate disainivaldkondade vahelist koostööd. TFW raames toimuvad mitmed moeteemalised ettevõtmised, sealhulgas disainerite showd, moejoonistuste näitused, seminarid ja etendused. Ja muidugi toob moenädal vaatajate ja oma ala ekspertideni viimased trendid Eesti rõivamoetööstuses.

Loe edasi

Eesti Muusika Päevad

Üle Eesti

27.03.2020 - 05.04.2020

Alates 1979. aastast peetud festival Eesti Muusika Päevad on 40 aastat olnud üks olulisemaid siinsete heliloojate loomingule keskenduvaid festivale.EMPil saab kuulda eesti heliloojate värskeimat loomingut, kava hõlmab mitmesugustest žanritest tuntud muusikuid ja ühendab eri kunstivorme. Festival tasakaalustab kodumaist välismaisega, kammerlikkust mastaapsusega ning festivali kavadest leiab aasta aastalt üha enam žanri- ja stiiliülest. Kontserdid toimuvad Laulasmaal Arvo Pärdi Keskuses ning Tallinna ja Tartu erinevates paikades.

Pärnu Restoranide Nädal

Pärnu maakond, Pärnu

12.04.2020 - 19.04.2020

Pärnu Restoranide Nädalal tutvustame külalistele suvepealinna väga häid restorane ja vahvaid kokkasid ning kutsume maitsma nende a´la carte menüü parimaid roogi. Pärnu Restoranide Nädalal pakutakse erihinnaga 3-käigulist õhtusööki.  Loodame, et tänu restoranide nädalale saavad mitmed Pärnu restoranid tuttavamaks ja see annab hea põhjuse tulla suvepealinna toiduelamusi nautima ka kevadisel ajal!  

Jazzkaar

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

09.10.2020 - 14.10.2020

Jazzkaar toob Eestisse kohalikud tipptegijad ja uued tulijad ning jazzi suurnimed ja tõusvad tähed kogu maailmast. Festivalil on esinenud üle 3000 välisartisti 60 riigist. Aastate jooksul on Jazzkaarel üles astunud näiteks Bobby McFerrin, Pat Metheny, Chick Corea, Gregory Porter ja Angélique Kidjo. Jazzkaar katsetab uute formaatide ja esinemispaikadega, tuues muusikat kontsertsaalidest linnaruumi ja kutsudes kaasa elama ka lastega peresid.

Loe edasi

Võhandu maraton - 100 km ilusat jõge

Võru maakond, Võru

05.09.2020 - 05.09.2020

Kutsume Sind suurimale aerutamismaratonile Euroopas. Võhandu maraton garanteerib Sulle võimaluse ennast ületada. Sa suudad rohkem, kui arvata oskad! Kui Sinu soov on näha ürgset ja puutumata loodust, siis on see maraton Sinule. Võhandu maraton on suurepärane võimalus aerutamiselamuse hankimiseks Eestis. Distants on huvitav, läbida tuleb 100 kilomeetrit 24 tunniga ekstreemseid momente pakkuval jõel. See on aukartust äratav väljakutse kõigile aerutamishuvilistele. Registreerimine on lõppenud, kõik kohad on täis! 

Loe edasi

Tallinn Craft Beer Weekend

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

30.04.2021 - 01.05.2021

ÜRITUS ON VÄLJA MÜÜDUD! TCBW on Eesti esimene rahvusvaheline väikepruulikodade festival, mida korraldab Põhjala pruulikoda. Festival toimus esimest korda 2015. aastal. TCBW-l on esindatud üle 50 Euroopa ja USA parima väikepruulikoja ning Eesti paremik. TCBW on festival õllearmastajatele – inimestele, kes otsivad õllest uusi ja huvitavaid maitse- ja aroomielamusi. Õlut pakutakse 50 ml kaupa ning iga osalev pruulikoda toob välja 8 maailmaklassi õlut. Nii saavad külalised proovida ligi 400. suurepärast õlut 2 päeva jooksul. Festivali pääse sisaldab kõikide õllede degusteerimist. TÄHELEPANU! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

Loe edasi

Tartu Rattaralli

Tartu maakond, Tartu

26.05.2020 - 31.05.2020

Tartu Rattaralli on Ida-Euroopa suurim maanteeratturite võidusõit. Selle programm hõlmab ühtlasi lastesõite, mis on maailma suurimaks lastele mõeldud rattaürituseks. Rallil on ligikaudu 7500 osalejat, kellest lapsi üle 3000. Tartu Rattaralli põhidistantside pikkusteks on 124 ja 56 km. Ralli start on Tartus ning põhidistants kulgeb läbi Otepää, Kääriku ja Elva ning jõuab lõpuks otsaga tagasi Tartusse. Lühike distants algab samuti Tartust, kuid keerab Pangodis Elva poole ja jõuab sealt väiksema paunaga tagasi Tartusse.

Loe edasi

Tallinna Vanalinna Päevad

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

30.05.2019 - 07.06.2020

Tallinna Vanalinna Päevad on suurim vanalinnas siinsele kultuuripärandile ja kogukonnale pühendatud festival. Viie päeva jooksul toimuvad linnarahvale ja külalistele mitmesugused tasuta muusika-, teatri-, kunsti- ja spordisündmused. Nii väikesed kui suured saavad põigata vanalinna hoovidesse, ttutvuda pidustuste kaudu Tallinna pika ja muljetavaldava ajalooga ja võtta osa erinevatest tegevustest.  Alates 1982. aastast peetava festivaliga tähistatakse kauni suve algust.    

Viljandi Hansapäevad

Viljandi maakond, Viljandi

05.06.2020 - 07.06.2020

Viljandi on nooruslikust elujõust pakatav iidne linn. Kui tänapäeval võib Viljandit nimetada innovaatiliste ettevõtete rohkuse tõttu Eesti ekspordipealinnaks, siis keskajal käis siin vilgas elu tänu linna läbinud kaubateele.Meenutamaks Viljandi üht kuldaega, toimuvad linnas igal aastal hansapäevad. Varasuvel tõmbab see väikelinn selga keskaegse rüü ja meenutab kuidas hansaliidu liikmestaatus siia aegade jooksul rikkust ja lennukaid ideid kokku kandis.

Loe edasi

Hea Toidu Festival – Grillfest

Pärnu maakond, Pärnu

12.06.2020 - 13.06.2020

Grillfest toimub iga aasta juunikuus Pärnus, looduskaunil Vallikääru aasal. Kahel päeval pakuvad head ja paremat 300 toidupakkujat Eestist ja välismaalt. Avatud on välirestoranid ja kohvikud ning isegi lemmikloomarestoran. Toimuvad Hea Toidu Laat, üleriigilised kalapüügi ja toiduvalmistamise suurvõistlused ning laste rõõmuks suur ja sisukas mängumaa. Erinevatel lavadel esinevad head artistid ning muusikat on igale maitsele. Mõlemad festivalipäevad lõpetab võimas ilutulestik. Festivali klubides toimuvad After Grill peod. Grillfestile on oodatud igaüks, sissepääs on tasuta! Ajakava leiate SIIT

Loe edasi

Ironman 70.3 triatlonfestival

Valga maakond, Pühajärve küla

13.06.2020 - 13.06.2020

IRONMAN 70.3 Otepää triatlon on mitmepäevane triatlonifestival, mis toob kokku tuhandeid spordisõpru Eestist ja üle maailma. Sind ootavad nii poolpikk IRONMAN 70.3 Otepää triatlon, Seve Ehituse heategevusjooks, Pom'bel IRONKIDS lastevõistlused, kui ka kontsert Pühajärve Spa ja Puhkekeskuse rannas ning pargis. Saa osa suvisest spordipeost ja tule ela võistlejatele kaasa!

Loe edasi

Pärnu Hansapäevad - Keskaja ja pärandi festival

Pärnu maakond, Pärnu linn

03.07.2020 - 05.07.2020

Ajalugu jutustab meie lugu ajas. Hansapäevad vaatavad ajas tagasi. Lähme juurte juurde. Lähme kividesse talletunud tarkuse juurde. Hansapäevadel ootab külastajaid rikkalik kontserdiprogramm, kolmel päeval, viiel laval trubaduurid meilt ja mujalt, keskaja kombed ja tavad, linnud ja loomad, rüütli-, ammu- ja vibuturniirid, keskaja turg, käsitöömeistrite laat, lasteküla ja atraktsioonid, erinevad õpitoad nii lastele kui täiskasvanutele.   Tutvustame esivanemate tegemisi-toimetamisi ja oskusi ning tarkusi.

Loe edasi

I Land Sound

Saare maakond, Orissaare alevik

16.07.2020 - 19.07.2020

Suvel maandub maaliliselt ilusa Illiku laiu peal elamusfestival I Land Sound. Taotlusega jätta mured ja materjal korraks kõrvale, tuues kaunis looduses ja vabas õhustikus kokku parim, mis muusikal, kunstil, ühisel koosviibimisel ja Eesti suvel anda on. Üks korralik sõõm mereõhku ja praamisõit võtavad eest Su maski ning teisel pool kallast leiad üles iseenda. Saarel on kombeks kokku hoida ja nii juhtub ka I Land Soundil, kus rikastava sündmuse nimel ühendavad jõud elektroonilise ööelu pioneerid, kunstnikud ja kohalik kogukond. Neli kordumatut päeva ja kustumatu mälestus.

Loe edasi

Pärnu Muusikafestival & Järvi Akadeemia

Pärnu maakond, Pärnu linn

16.07.2020 - 23.07.2020

Pärnu Muusikafestival ja Järvi Akadeemia jätkavad aastakümnete pikkust Pärnu heade muusikafestivalide traditsiooni. Pärnu muusikafestivali fookuses on eelkõige orkestrimuusika, mille olulisim kandja on spetsiaalne kõrgetasemelise koosseisuga festivaliorkester, kuhu tulevad mängima oma ala tipud kõikjalt maailmast. Lisaks orkestritele saab  kuulda suurepäraseid soliste, kes astuvad üles nii orkestri ees kui ka kammermuusikutena. Samuti on oluline festivali pedagoogiline pool - Järvi Akadeemias saavad muusikaharidust noored muusikud. Festivali kunstiline juht on Paavo Järvi.

Loe edasi

Tartu Hansapäevad

Tartu maakond, Tartu

18.07.2020 - 19.07.2020

Tartu Hansapäevade igas vanuses külastajad saavad osa kirevast laadamelust, lisaks külastab kesklinna ajastu vaim, kel varuks üllatusi. Hansapäevade ajal muutub Tartu kesklinn alaks, kus saab nautida kohalikust toorainest tehtud toitu, õppida uusi oskusi, külastada spontaanseid või kooskõlastatud kontserte ning veeta nii suurte kui väikeste sõpradega lõbusalt aega. Tulla tasub taas kogu perega!

Loe edasi

Saaremaa Ooperipäevad

Saare maakond, Kuressaare linn

21.07.2020 - 26.07.2020

Saaremaa ooperipäevad on Baltimaade populaarseim ooperifestival, mis leiab aset südasuvel Kuressaare ajaloolises lossihoovis, kuhu selle tarvis püstitatakse 2000 istekohaga ooperimaja.  Saaremaa ooperipäevad on aastate jooksul võõrustanud tuntud ja tunnustatud teatreid, muuhulgas Moskva Helikon Opera, Black American Opera Broadway’lt, Ungari Rahvusooper, Shanghai ooperiteater Hiinast jpt. Asukoha ja esmaklassilise programmi tõttu on Saaremaa ooperipäevad eksootiline festival ning pääs ooperisse on muutunud suureks privileegiks.

Loe edasi

Viljandi pärimusmuusika festival

Viljandi maakond, Viljandi

23.07.2020 - 26.07.2020

Iga aasta juulis Viljandi lossimägedes ja südalinnas peetav pärimusmuusika festival on ühe erilise, 1990. aastate algul levima hakanud mõtteviisi tugevaim väljendus. See mõtteviis väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega - ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära. Viljandi pärimusmuusika festivalist on aastatega kujunenud omasuguste seas üks Balti- ja Põhjamaades suuremaid.

Loe edasi

Seto Kuningriigi päev

Võru maakond, Kolossova küla

01.08.2020 - 01.08.2020

Sel tähtsal päeval otsustab Setomaa rahvas, kes on järgmisel aastal seto kuninga Peko asemik ehk Setomaa ülembsootska.  Seto Kuningriigipäiv toimub tavapärases hiilguses ja välja kujunenud rütmi järgi: lauldakse seto hümni, rahvas valib meistrid ja ülembsootska. Meistrite tiitlile võistlevad sõnolised ja karguse tantsijad, tehakse seto toitu ja käsitööd. Päeva lõpus saab näha seto sõjaväge. Seejärel on külalised oodatud kirmasele ehk seto peole pillimängu, leelo ja tantsuga.

Loe edasi

Leigo Järvemuusika Festival

Valga maakond, Lutike küla

06.08.2020 - 08.08.2020

Unikaalne festival terves Euroopas, kus esineja ja ümbritsev loodus koos elava tulega loovad täiesti uue emotsionaalse keskkonna ning kauni looduse ja sisuka muusika liit pakuvad ainulaadseid ja kestvaid elamusi. Leigo Järvemuusika Festival on hea näide sellest, et klassikalist muusikat ei pea kuulama ainult sirge seljaga saalis istudes, vaid võib nautida ka vabas õhus tekil pikutades. Leigol naudivad klassikalist muusikat ka need, kes seda igapäevaselt ei kuula, festivali põhieesmärk on klassikalise muusika populariseerimine.   

Loe edasi

Kuressaare merepäevad

Saare maakond, Kuressaare linn

07.08.2020 - 08.08.2020

Iga aasta augustis Saaremaal Raiekivi säärel peetav vabaõhuüritus Kuressaare Merepäevad on oma järjepideva toimumisega rõõmustanud nii kohalikke kui mujalt tulijaid juba 23 aastat. Esimesed Kuressaare Merepäevad toimusid 1997. aastal ja tänavu 6.-8. augustini toimuvad Merepäevad on järjestikku juba kahekümneneljandad. Tänavuste Kuressaare Merepäevade teema on „Meri pidu peab siin", mis mõtestab lahti mere erinevad tahud – meri ei ole ainult igapäevane räimepüük, vaid oma rikkuses palju enamat. Meri võib olla mäslev ja tormav; tüüne, sillerdav ja eri värvides – meri oskab pidutseda. 24. Kuressaare Merepäevad avatakse 6. augusti õhtul Raiekivi säärel. Põhikontserdid 7.-8. augustil Raiekivi säärel kahel laval. Kuressaare Merepäevadest on aastatega kujunenud Saaremaa suurim festival, kus pakutakse mahukat kontsertprogrammi, mitmekülgset laadaala, kõige maitsvamat toitu, ägedat lasteala, meremelu ja laevu. Kuressaare Merepäevade vaim on rõõmsameelne, loodusest ja endast hooliv, armuv ja nautlev, nooruslik ja elav. Just nagu meie festivali külastaja!

Loe edasi

Intsikurmu Muusikafestival

Põlva maakond, Põlva linn

07.08.2020 - 09.08.2020

Intsikurmu Muusikafestival kutsub inimesi pöörduma tagasi metsapõue, et leida sealt ennast ja meie esivanemaid läbi muusika. Uskumatult ürgne, tugeva energiaga peokoht taevasse kõrguvate puude all pakub esteetilist ilu silmale. Laiahaardelisest muusikaprogrammist õhkub soojust, mis kaasaegse müra keskel tervendavalt mõjub. Pikkade traditsioonidega asukohale antakse uus mõõde ning hingamine läbi tulevikku vaatava kontseptsiooni, milles suurt rolli mängime meie ja inimesed meie ümber.  Videoinstallatsioonid, rahvusvahelised esinejad ning mõttega muusika on see, mis festivali iseloomustavad.  

Loe edasi

Birgitta Festival

Harju maakond, Pirita linnaosa

07.08.2020 - 15.08.2020

Birgitta festival on oma pika ajalooga kujunenud kultuurisuve tähtsündmuseks. Ooperid ja balletid, oratooriumid ja galad, „Tosca“ ja „Traviata“, „Bolero“ ja „Luikede järv“, tunnustatud korüfeed ja pöörased eksperimendid, külalislavastused ja omaproduktsioonid, klassika ja tänapäev – Birgitta festival suudab need kõik ühendada. See alates 2005. aastast toimunud kõrgetasemeline muusikateatri festival on ka olulisimaks muusikateatri festivaliks Põhja- ja Baltimaades. Birgitta Festival ühendab keskaegse kloostri hämara võlu tänapäeva muusikateatri viimase sõnaga.   

Loe edasi

Tallinn Music Week

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

26.08.2020 - 30.08.2020

Tallinn Music Week (TMW) on põhja ja balti regiooni suurim siseruumides toimuv muusikafestival, üles astub ligi 200 Eesti ja välismaist artisti erinevatest muusikalistest žanritest. Festivalist saab osa ligi 25 000 inimest Eestist ja piiri tagant. Peale linna olulisimates klubides ja kontserdikohtades toimuva festivali põhiprogrammi, saab Tallinn Music Weekil tutvust teha ka linna vähem tuntud poolega. Üle Tallinna toimuvad linnalava kontserdid, vestlusari “TMW jutud”, restoranifestival “TMW maitsed” ja kaasagse kunsti programm “TMW kunst”.  

Loe edasi
Viimati muudetud: 11.02.2020
Soovitame
Uudiskiri