TOPP sündmused sel hooajal

Allikas: Patrik Tamm, Visit Estonia

TOPP sündmused sel hooajal

Kust suvel elamusi korjata? Mõned festivalid ja sündmused on end nii tugevalt rahva südamesse naelutanud, et meelitavad igal aastal uuesti ja uuesti tagasi. Tule naudi mõnusat atmosfääri, head muusikat, adrenaliinilaksu või siis enese proovile panekut! Siit leiad sellesuvised parimad sündmused, mida tasub külastada.

Võhandu maraton - 100 km ilusat jõge

Võru maakond, Võru

22.05.2021 - 22.05.2021

Võhandu maraton on võimsamaid aerutamise sündmusi maailmas. Elamus on garanteeritud!  Ees ootab 100 kilomeetrit ilusat jõge ja kuni 24 tundi puhast naudingut! Me lubame, et ootame Teid ning võtame Teid vastu fotoaparaadi välgatuste ja rõõmuhüüete saatel!  Võhandu maraton garanteerib Sulle võimaluse ennast ületada. Sa suudad rohkem, kui arvata oskad! Võhandu maraton on suurepärane võimalus aerutamiselamuse hankimiseks Eestis. Registreerimine avatakse igal aastall 01. jaanuar. Stardijoonele mahub maksimaalselt 1500 paatkonda ca 3000 aerutajaga pardal

Loe edasi

Kuressaare tänavafestival

Saare maakond, Kuressaare linn

29.05.2021 - 29.05.2021

- Avatud on kõik kohvikud ja restoranid. Astu sisse ja vaata, mida head seal sulle pakutakse lisaks söögile ja joogile. - Avatud on väiksed poekesed - plaani ka nende külastust. - Külasta näitusi, lossi, raamatupoodi. - Linnas on sel päeval väikseid toredaid üllatusi - pisut kunsti, natuke muusikat. - Lapsed saavad minna mänguväljakule ja kohvikutes on ka mängunurgad. - Hästi käituvad koerad on teretulnud. Tuulutame lokke ja kevadriideid, teeme pilte ja kasutame viidet #kuressaarekruiis, et kõik saaksid teada, kui kena meil on.  

Loe edasi

Tartu Tudengipäevad

Tartu maakond, Tartu linn

21.09.2020 - 06.06.2021

Oled kuulnud legendaarseid lugusid sellest, kuidas Tartus 300 osalejaga mälumänge mängitakse? Või tudengitest, kes omapäraste ja põnevate lennumasinatega külma Emajõkke hüppavad? Need põnevad jutud on ju loomulikult Tartu Tudengipäevadest! Tartu Tudengipäevad on kaks korda aastas toimuv tudengifestival, mille kavasse kuulub nii kevadel kui ka sügisel ligikaudu 150 erinevat üritust Tartu linnas. Kavast leiab hulganisti spordi-, meelelahutus- või muusikaüritusi ning omapäraseid võistluseid, mis panevad proovile nii osaleja taibu kui ka kiired jalad. Võta sõbrad kaasa ning tule puhka vaim välja!

Loe edasi

Tartu Rattaralli

Tartu maakond, Tartu linn

29.05.2021 - 30.05.2021

Tartu Rattaralli on Ida-Euroopa suurim maanteeratturite võidusõit. Selle programm hõlmab ühtlasi lastesõite, mis on maailma suurimaks lastele mõeldud rattaürituseks. Rallil on ligikaudu 7500 osalejat, kellest lapsi üle 3000. Tartu Rattaralli põhidistantside pikkusteks on 128 ja 58 km. Ralli start ja finiš asuvad Tartu südalinnas. Soovijad saavad rattaralli läbida ka kaugosalusega ehk virtuaalselt. Täpsem info osalemise ja registreerimise kohta on leitav kodulehelt.

Loe edasi

Tallinn Music Week

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

29.09.2021 - 03.10.2021

Tallinn Music Week (TMW) on põhja ja balti regiooni suurim siseruumides toimuv muusikafestival, üles astub ligi 200 Eesti ja välismaist artisti erinevatest muusikalistest žanritest. Festivalist saab osa ligi 25 000 inimest Eestist ja piiri tagant. Peale linna olulisimates klubides ja kontserdikohtades toimuva festivali põhiprogrammi, saab Tallinn Music Weekil tutvust teha ka linna vähem tuntud poolega. Üle Tallinna toimuvad linnalava kontserdid, vestlusari “TMW jutud”, restoranifestival “TMW maitsed” ja kaasagse kunsti programm “TMW kunst”.  

Loe edasi

Seto Folk

Võru maakond, Värska alevik

25.06.2021 - 26.06.2021

Seto Folk MEELEGA METSA on festival, kus muusika ja looduse koosmõjust sünnivad elamused ja tärkab inspiratsioon. See on festival, kus laadaplatsil müüakse kohalikku käsitööd, süüa saab tõelist seto toitu, juua koduõlut ning kogeda seto külalislahkust. See on festival, kus külapeo vaimus on avatud tõeline seto kirmaseplats, mis laseb igal hetkel suurest melust puhata ja nautida rõõmsat seltskonda, head muusikat ja kaunist loodust.  Mõeldes folgipeo pisematele, on festivalil olemas ka tore lasteprogramm.

Loe edasi

Keskaja päevad Tallinna vanalinnas

Harju maakond, Tallinn

08.07.2021 - 11.07.2021

Iga aasta juulikuu esimesel täispikal nädala neljal päeval muutub Tallinnas Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus õitsvaks hansalinnaks. Keskaja päevade keskmes toimub Meistrite turg Raekoja platsil. Pakutakse parimaid käsitöökaupu lähedalt ja kaugelt! Turg tegutseb iga päev. Kõigil neljal päeval pakutakse linnarahvale Raekoja platsi laval meeleolukaid kontserte, ülesastumisi ja keskaegset meelelahutust. Kaugemad esinejad saabuvad kaugetest maadest. Keskaegsed kontserdid ning erinevad ülesastumised saavad toimuma kõikjal üle Tallinna vanalinna. Lastele rüütlikool ja vibuturniir.

Loe edasi

American Beauty Car Show

Lääne maakond, Haapsalu

09.07.2021 - 11.07.2021

American Beauty Car Show on Baltimaade suurim ameerika autode näitus. Kolmepäevase ürituse raames toimuvad autonäitus, kokkutulek, kiirendusvõistlus ja cruisingud. Lisaks saab nautida head muusikat nii Eesti kui välismaiste artistide esituses. American Beauty Car Show toimub Haapsalu Piiskopilinnuses, selle ümbruses ja Kiltsi lennuväljal.

Loe edasi

The Tall Ships Races Tallinn

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

15.07.2021 - 18.07.2021

The Tall Ships Races purjeõppelaevastik, kus osaleb üle saja erinevas suuruses purjeka kogu maailmast, peatub 2021. aasta suvel Tallinna sadamates. The Tall Ships Races laevade külastuse ajal toimub Tallinnas mereteemaline perefestival, kus kolme päeva jooksul saab tasuta külastada majesteetlikke laevu, osaleda erinevatel üritustel ja kontsertidel ning nautida värvikat sadamamelu. Huvilised saavad regatil osalevaid purjeõppelaevu tasuta külastada Vanasadamas, Noblessneris ja Lennusadamas. Vaatemänguline regatt võistleb igal aastal erinevate sadamalinnade vahel Euroopas ja kaugemal

Loe edasi

FIA Autoralli Maailmameistrivõistluste etapp Rally Estonia

Tartu maakond, Tartu linn

15.07.2021 - 18.07.2021

Juba teist korda maailma autospordiajaloos võõrustab Eesti FIA autoralli maailmameistrivõistlusi. Autospordi- ja meelelahutussündmus Rally Estonia toob käänulistele Lõuna-Eesti kruusateedele starti kõik autoralli maailma tipud WRC tehasemeeskondadest, kellele pakuvad konkurentsi Baltikumi, Venemaa ja Skandinaavia parimad sõitjad erinevates klassides. Lisaks WRC, WRC2, WRC3 ja Junior WRC klassidele sõidetakse ka EMV arvestuses. Tegevust jagub rallipäevadel kogu perele. Raja ääres saab võistlust jälgida publikualadelt, mis innovatiivsete lahenduste abil on muudetud veelgi mugavamaks ja turvalisemaks. Stardi- ja finišitseremoonia toimuvad Tartus, Eesti Rahva Muuseumi territooriumil, kus paiknevad ka Service Park ja võistluskeskus, Expo- ja meelelahutusala ning kahel päeval sõidetakse kiiruskatse.

Loe edasi

Saaremaa Ooperipäevad

Saare maakond, Kuressaare linn

20.07.2021 - 25.07.2021

Saaremaa ooperipäevad on Baltimaade populaarseim ooperifestival, mis leiab aset südasuvel Kuressaare ajaloolises lossihoovis, kuhu selle tarvis püstitatakse 2000 istekohaga ooperimaja.  Saaremaa ooperipäevad on aastate jooksul võõrustanud tuntud ja tunnustatud teatreid, muuhulgas Moskva Helikon Opera, Black American Opera Broadway’lt, Ungari Rahvusooper, Shanghai ooperiteater Hiinast jpt. Asukoha ja esmaklassilise programmi tõttu on Saaremaa ooperipäevad eksootiline festival ning pääs ooperisse on muutunud suureks privileegiks.

Loe edasi

Viljandi pärimusmuusika festival

Viljandi maakond, Viljandi

22.07.2021 - 25.07.2021

Iga aasta juulis Viljandi lossimägedes ja südalinnas peetav pärimusmuusika festival on ühe erilise, 1990. aastate algul levima hakanud mõtteviisi tugevaim väljendus. See mõtteviis väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega - ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära. Viljandi pärimusmuusika festivalist on aastatega kujunenud omasuguste seas üks Balti- ja Põhjamaades suuremaid.

Loe edasi

Ironman Tallinn

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

07.08.2021 - 08.08.2021

IRONMAN suursündmus on osa südasuvisest triatlonifestivalist pealinnas Tallinnas. Põhivõistlused toimuvad kahel järjestikusel päeval. IRONMANi võistlus on aastate jooksul Eestisse võistlema meelitanud osalejaid ligi tuhandest erinevast riigist üle kogu maailma. Võistlusrajad kulgevad läbi unustamatu Tallinna vanalinna ja imelise Harjumaa. Kusjuures, Tallinna vanalinn kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. IRONMANi triatlonifestivali raames on lisaks kavas nii IRONKIDSI võistlus kui ka Heategevusjooksude sari. Sportlik nädalavahetus pakub meelelahutust igas vanuses spordisõpradele!

Loe edasi

Eesti Lennupäevad

Tartu maakond, Lange küla

07.08.2021 - 08.08.2021

Lennunduse suurim vabaõhuüritus ootab kõiki suuri ja väikeseid lennusõpru Eesti Lennundusmuuseumi territooriumil ja selle kohal olevas õhuruumis. Võimalik on näha langevarjuhüppeid, toimuvad huvilennud, avatud on erinevad atraktsioonid: simulaatorid, katapult, langevarjuhüppesimulaator, batuudid jpm. Kaks päeva täis lennunduse tipptehnikat ning põnev programm nii õhus kui maal.

Loe edasi

Seto Kuningriigi päev

Võru maakond, Lobotka küla

07.08.2021 - 07.08.2021

Sel tähtsal päeval otsustab Setomaa rahvas, kes on järgmisel aastal seto kuninga Peko asemik ehk Setomaa ülembsootska.  Seto Kuningriigipäiv toimub tavapärases hiilguses ja välja kujunenud rütmi järgi: lauldakse seto hümni, rahvas valib meistrid ja ülembsootska. Meistrite tiitlile võistlevad sõnolised ja karguse tantsijad, tehakse seto toitu ja käsitööd. Päeva lõpus saab näha seto sõjaväge. Seejärel on külalised oodatud kirmasele ehk seto peole pillimängu, leelo ning tantsuga.

Loe edasi

Tallinna Vanalinna Päevad

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

30.05.2019 - 15.08.2021

Tallinna Vanalinna Päevad on suurim vanalinnas siinsele kultuuripärandile ja kogukonnale pühendatud festival. Viie päeva jooksul toimuvad linnarahvale ja külalistele mitmesugused tasuta muusika-, teatri-, kunsti- ja spordisündmused. Nii väikesed kui suured saavad põigata vanalinna hoovidesse, ttutvuda pidustuste kaudu Tallinna pika ja muljetavaldava ajalooga ja võtta osa erinevatest tegevustest. Tänavused vanalinna päevad jätkavad 2020. aastaks juba välja kuulutatud põhiteemat „Lood ja legendid". Alates 1982. aastast peetava festivaliga tähistatakse kauni suve algust.    

Loe edasi

Jazzkaar

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

23.08.2021 - 31.08.2021

Jazzkaar toob Eestisse kohalikud tipptegijad ja uued tulijad ning jazzi suurnimed ja tõusvad tähed kogu maailmast. Festivalil on esinenud üle 3000 välisartisti 60 riigist. Aastate jooksul on Jazzkaarel üles astunud näiteks Bobby McFerrin, Pat Metheny, Chick Corea, Gregory Porter ja Angélique Kidjo. Jazzkaar katsetab uute formaatide ja esinemispaikadega, tuues muusikat kontsertsaalidest linnaruumi ja kutsudes kaasa elama ka lastega peresid.

Loe edasi
Viimati muudetud: 30.03.2021

Teema: Üritused