TOP sündmused sel hooajal

Allikas: Patrik Tamm, Visit Estonia

TOP sündmused sel hooajal

Hea elamuse juurde kuuluvad sageli ka sündmused. Siit leiab midagi igale maitsele, alates klassikalise muusika austajatest kuni elektroonilise muusika sõpradeni välja, sekka ka spordisündmusi. Ka toimumiskohad on seinast seina - valida võid kas ranna, metsa, keskaegse linnuse või hoopiski vangla

Dokumentaalfilmide festival DocPoint Tallinn

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

29.01.2020 - 02.02.2020

Dokumentaalfilmide festival DocPoint Tallinn võtab oma fookusesse sotsiaalse, ühiskonnakriitilise ja päevakajalise dokumentalistika. Festival toimub koostöös Helsingi DocPoint festivaliga, mis on Põhjamaade regioonis üks olulisemaid dokfilmiüritusi.

Loe edasi

Toiduelamuste kuu "Maitsev Tartu"

Tartu maakond, Tartu

01.02.2020 - 29.02.2020

„Maitsev Tartu" on maitseelamuste kampaania, kus ainult veebruaris (01.-29.02.) saab nautida uusi toiduelamusi pakkuvat kolmekäigulist erimenüüd 16 Tartu restoranis. Erimenüüle kehtib sõbralik komplekti hind 22 eurot. Menüüde ja restoranidega saab tutvuda, valides sobiva restorani lingi kodulehel. Menüüd avalikustatakse 24. jaanuaril. Kampaanias osalevate restoranide peakokad annavad oma parima, et üllatada linnaelanikke ja -külalisi hõrkude ja naudinguid pakkuvate eriroogadega. Toitude valmistamisel kasutatakse võimalikult suures osas kohalikku toorainet. Meeldivaid toidunaudinguid Tartus!

Loe edasi

Simple Session

Harju maakond, Haabersti linnaosa

08.02.2020 - 09.02.2020

Simple Session on Eesti üks rahvusvahelisemaid tähtsündmusi ja aasta oodatuim rula- ja rattapidu! See ekstreemspordimaailma kultusüritus meelitab kohale järjest rohkem väliskülalisi ja kuulsamaid sõitjaid ning jõuab meedia vahendusel miljonite vaatajateni maailmas. Elamusterohke nädalavahetus on täis enneolematut vaatemängu mitmesajalt tippratturilt ja rulatajalt igast ilma otsast, massiivsel võistlusväljakul saab kaasa elada rula- ja BMX-i absoluutsete tippudele. Võistlust saatev sütitav meeleolu ning mõnus atmosfäär läheb õhtuti sujuvalt üle metsikuks peoprogrammiks. 

Loe edasi

Kolkja Kelk ja Sibulatee Talveprääznik

Tartu maakond, Kolkja alevik

09.02.2020 - 09.02.2020

" Kolkja Kelk " on traditsiooniline tõukekelkude võistlus, mis toimub kas Peipsi jääl või Peipsi kaldal. " Talveprääznik " on sündmus, kus Sibulatee aktiivsed inimesed tulevad kokku, pakuvad head-paremat kõhule, silmale ja kõrvale. Ootame sind nautima talvepäeva, kus on nii sportlikku võiduajamist, kohalikku toitu kui kultuuriprogrammi.

Loe edasi

Tartu Maraton

Üle Eesti

09.02.2020 - 16.02.2020

Tartu Maraton on Ida-Euroopa suurim suusamaraton, mille programmilised üritused toovad kokku ligi 10 000 osalejat igal aastal. Tartu Maratoni rada kulgeb kaunis Lõuna-Eestis ning pakub võimalust valida 63 ja 31 km distantside vahel. Väliskülalised on öelnud, et Tartu Maratoni rada on üks kaunimaid ja huvitavamaid kogu maailmas. Tartu Maraton kuulub rahvusvahelisse Worldloppet pikamaasuusatamise sarja.

Loe edasi

Euroopa Saunamaraton

Valga maakond, Otepää linn

15.02.2020 - 15.02.2020

Saunamaratonil on registreerunud 4-liikmelistel võistkondadel eesmärgiks läbida 5 tunni jooksul võimalikult palju Otepää piirkonna kaardile märgitud saunu. Start antakse keskpäeval Pühajärve pargis. Võistkonnad saavad kaasa orienteerumiskaardid, kõigil võistkonna liikmetel tuleb saunalaval leili võtta vähemal 3 minutit, lisaboonust annab jääaukudes, kümblustünnides ja muudest saunaomanike poolt välja pakutud atraktsioonides osalemine. Saunamaratoni eesmärgiks on hoida au sees meie saunatraditsioone ning pakkuda meelelahutust nii osalejaile kui pealtvaatajaile.  

Loe edasi

IBU Euroopa lahtiseid meistrivõistlused laskesuusatamises

Valga maakond, Otepää linn

26.02.2020 - 01.03.2020

Euroopa meistrivõistlused laskesuusatamises toimuvad Otepääl Tehvandi Spordikeskuses ja kohale on oodata nii maailma kui Eesti tipplaskesuusatajaid. Kavas on individuaaldistants, paarissegateade, segateade, sprint ja jälitussõit.  Pealtvaatajatel on võimalik võistlust mugavalt nautida ka väljaspool staadioniala, sest ekraan paigaldatakse ka raja äärde. Esmakordselt peetakse Otepääl osad võistlused õhtusel ajal.  Tegemist on kolmanda korraga, mil Eesti võõrustab laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlusi. Varasemalt on Euroopa meistrivõistlused Otepääl toimunud 2010. ja 2015. aastal.

Loe edasi

Kallaste Karakatitsa

Tartu maakond, Kallaste linn

29.02.2020 - 29.02.2020

Talvel, kui jää katab Peipsit, sõidavad siinkandis ilmasuurte ratastega iseehitatud autod: karakatitsad. Nende kalureid abistavate masinate jaoks on loodud ka üritus nimega Kallaste Karakatitsa, kus paraadil on kõik meie piirkonna ägedamad jääsõidukid. Kohalikku toitu ja kultuuri pakutakse ka!

Loe edasi
Viimati muudetud: 14.08.2019
Soovitame
Uudiskiri