TOP sündmused sel hooajal

Allikas: Patrik Tamm, Visit Estonia

TOP sündmused sel hooajal

Hea elamuse juurde kuuluvad sageli ka sündmused. Siit leiab midagi igale maitsele, alates klassikalise muusika austajatest kuni elektroonilise muusika sõpradeni välja, sekka ka spordisündmusi. Ka toimumiskohad on seinast seina - valida võid kas ranna, metsa, keskaegse linnuse või hoopiski vangla.

Näitus "Egiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst"

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

18.01.2021 - 21.03.2021

Eesti esimesel Vana-Egiptuse kunsti suurnäitusel on eksponeeritud tuhandete aastate vanused esemed ühest maailma olulisemast Vana-Egiptuse kollektsioonist – Museo Egiziost (Egiptuse Muuseum) Torinos Itaalias. Samal ajal Kumu kunstimuuseumis toimuva näitusega on Egiptuse Muuseumi aarded eksponeeritud ka Amos Rexi kunstimuuseumis Helsingis. Kolme muuseumi mastaapne ühisprojekt on ainukordne võimalus avastada Vana-Egiptuse muistset maailma kaugele reisimata.

Loe edasi

Jõululinn Tartu

Tartu maakond, Tartu linn

29.11.2020 - 10.01.2021

Lund kas hakkab sadama või ei hakka, siin ei ole sõnaõigust isegi mitte vanadel ülikoolilinnadel. Üks on kindel – Tartust saab jõululinn igal aastal ja ilmast hoolimata! Juhtub see alati esimesel advendipühapäeval, kui raeplatsil süüdatavast küünlast löövad särama kõik südalinna jõulutuled. Samas kohas kohtutakse ka kõikidel järgmistel pühapäevadel ja jõululaupäeval. Neid rõõmsaid raeplatsi kokkusaamisi ja muidugi kogu Tartu jõuluaega toetavad omalt poolt linna hubased kontserdisaalid, muuseumide töötoad, pühadehõngulised kirikud, suur jõululaat ja talvises linnasüdames sündiv tantsupidu.

Alutaguse maraton

Ida-Viru maakond, Vasavere küla

12.02.2021 - 13.02.2021

Alutaguse Maraton kuulub Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS), Eesti Suusaliidu (ESL) kalendrisse ning on Eesti pikamaasuusatajate sarja Estoloppet maraton. Võistluskeskus asub Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses. Stardi ja finišipaik asuvad keskuse suusastaadionil. Iga aastaga on muutunud suusavõistlus populaarsemaks ka väliskülastajate seas. Võistlusrajad kulgevad Eesti suurima järvestiku Kurtna järvestiku aladel. 2021. aastal on maratonil lisaks veel üks päev, kus sõidetakse ka öömaratoni (12.02.2021).  

Loe edasi

Tartu Maraton

Üle Eesti

16.02.2020 - 21.02.2021

Tartu Maraton on Ida-Euroopa suurim suusamaraton, mis toob igal aastal kokku tuhanded spordisõbrad. Maratonirada kulgeb kaunis Lõuna-Eestis, valida on 63, 31 ja 16 km distantside vahel. Väliskülalised on öelnud, et siinne rada on üks huvitavamaid kogu maailmas. Tartu Maraton kuulub rahvusvahelisse Worldloppet pikamaasuusatamise sarja. Soovijad saavad maratoni läbida ka virtuaalselt ajavahemikus 8.02 - 14.03. Igal aastal on kavas ka Avatud Raja sõit, võistkondlik teatemaraton ning suusasõidud lastele. Täpsem info osalemise ja registreerimise kohta on leitav Tartu Maratoni kodulehelt. 

Loe edasi

Black Food Festival Tallinn

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

10.04.2021 - 10.04.2021

Black Food Festival jõuab sel aastal teist korda Eestisse! Olles külastanud viimase aasta jooksul nii Berliini, Londonit kui New Yorki, seab Black Food Festival end laupäeval, 21. novembril sisse Tallinnas Põhjala tehases. Meie festivali eesmärgiks on avada uksed loovusele ja eksperimentaalsusele toiduvallas ja see kõik ühendada üheks meeldivaks linnafestivaliks mustade ööde keskel. Seega maitseid igale meelele saab ses päevas olema nii mis mustab!

Loe edasi

Jazzkaar

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

16.04.2021 - 25.04.2021

Jazzkaar toob Eestisse kohalikud tipptegijad ja uued tulijad ning jazzi suurnimed ja tõusvad tähed kogu maailmast. Festivalil on esinenud üle 3000 välisartisti 60 riigist. Aastate jooksul on Jazzkaarel üles astunud näiteks Bobby McFerrin, Pat Metheny, Chick Corea, Gregory Porter ja Angélique Kidjo. Jazzkaar katsetab uute formaatide ja esinemispaikadega, tuues muusikat kontsertsaalidest linnaruumi ja kutsudes kaasa elama ka lastega peresid.

Loe edasi

Võhandu maraton - 100 km ilusat jõge

Võru maakond, Võru

17.04.2021 - 17.04.2021

Võhandu maraton on võimas aerutamise sündmusi maailmas kus elamus on garanteeritud!  Ees ootab 100 kilomeetrit ilusat jõge ja kuni 24 tundi puhast naudingut! Me lubame, et ootame ning võtame Teid vastu fotoaparaadi välgutuste ja rõõmu hüüete saatel!  Võhandu maraton garanteerib Sulle võimaluse ennast ületada. Sa suudad rohkem, kui arvata oskad! Võhandu maraton on suurepärane võimalus aerutamiselamuse hankimiseks Eestis. Registreerimine avatakse igal aastall 01. jaanuar. Stardijoonele mahub maksimaalselt 1500 paatkonda ca 3000 aerutajaga pardal

Loe edasi

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival

Lääne maakond, Haapsalu

30.04.2021 - 02.05.2021

HÕFF tutvustab Eesti ja lähiriikide kinopublikule õudus-, fantaasia- ja kultusfilme läbi võimalikult laiahaardelise ja kaasaegse filmivaliku. Kuigi Eesti naaberriikides toimub mitmeid õudus- ning fantaasiafilme linastavaid festivale on HÕFFi näol tegu omanäolise festivaliga. HÕFF asetab rõhu kvaliteetsele programmile - näidates maailma mainekamate žanrifestivalide paremikku ning auhinnatud filme ei ole varem Eestis kinos näidatud ning tõenäoliselt ei jõua need ka levisse.

Loe edasi
Viimati muudetud: 11.02.2020

Teema: Üritused

Uudiskiri