TOP sündmused sel hooajal

Allikas: Patrik Tamm, Visit Estonia

TOP sündmused sel hooajal

Hea elamuse juurde kuuluvad sageli ka sündmused. Siit leiab midagi igale maitsele, alates klassikalise muusika austajatest kuni elektroonilise muusika sõpradeni välja, sekka ka spordisündmusi. Ka toimumiskohad on seinast seina - valida võid kas ranna, metsa, keskaegse linnuse või hoopiski vangla.

Nargenfestival

Üle Eesti

07.08.2020 - 11.09.2020

Tõnu Kaljuste poolt ellu kutsutud Nargenfestival on pikim ja mitmekesiseim suvine kultuurifestival Eestis.  Festival pakub talle omaselt kultuuriliselt mitmekülgset kava – rahvamuusikast klassika maailmatippudeni.

Loe edasi

Leigo Järvemuusika Festival

Valga maakond, Lutike küla

08.08.2020 - 08.08.2020

Unikaalne festival terves Euroopas, kus esineja ja ümbritsev loodus koos elava tulega loovad täiesti uue emotsionaalse keskkonna ning kauni looduse ja sisuka muusika liit pakuvad ainulaadseid ja kestvaid elamusi. Leigo Järvemuusika Festival on hea näide sellest, et klassikalist muusikat ei pea kuulama ainult sirge seljaga saalis istudes, vaid võib nautida ka vabas õhus tekil pikutades. Leigol naudivad klassikalist muusikat ka need, kes seda igapäevaselt ei kuula, festivali põhieesmärk on klassikalise muusika populariseerimine.   

Tartu armastusfilmide festival "Tartuff"

Tartu maakond, Tartu linn

10.08.2020 - 15.08.2020

Tartuff on unikaalne vabaõhu filmifestival, mis toimub Eesti suuruselt teises linnas Tartus. Alates 2006. aastast on Tartuff pakkunud suuri tundeid, eneseleidmist, igatsust ja sooja äratundmist. Kuue päeva jooksul tulevad näitamisele filmid, millest igaüks kõneleb otseselt või kaudselt armastusest, andes kõikidele vaatajatele võimaluse kogeda kino ja armastuse võlu. Tere tulemast Tartuffile!

Loe edasi

Ajaloofestival Narva lahing

Ida-Viru maakond, Narva

15.08.2020 - 15.08.2020

Narva linnuses kajavad taas Põhjasõja kahuripaugud, kostab lahingukära ja sõjamehed võitlevad elu ja surma peale! Rahvusvaheline ajaloofestival koondab Narva linnuse õuele sõjaajalooklubid kogu Põhja-Euroopast. Augustis, kolmeks päevaks linnuse hoovi rajatud telklaagrisse kogunevad Peeter I ja Karl XII aegseid mundreid kandvad sõjamehed, et pidada uuesti maha ajalooline Vene ja Rootsi vaheline Põhjasõja lahing. Sõjalaagri kõrval toimetab põlisrahva küla, toimuvad vanamuusika üritused ja rändnäitlejate teatrietendused. Põhjaõues toimub vana aja laat. Sissepääs muuseumipiletiga  

Loe edasi

Peipsi Toidu Tänav 175 km

Jõgeva maakond, Mustvee linn

22.08.2020 - 23.08.2020

„III Peipsi Toidu Tänav 175 km“ toimub 22.-23.08 Vasknarvast Saaboldani ning selle raames avatakse 175 km ulatuses pop-up restorane, mis pakuvad roogasid, jooke Peipsimaa puhtast toorainest, nii uuemas kui ka vanemas võtmes. On nii kohalike kogukondade restorane kui ka külalisrestorane üle Eesti, kes panevad oma ideed lauale kohaliku tooraine osas. Peipsi Toit on kõik see, mida piirkonnas kasvatatakse, mida annavad järv, metsad, põllud, rabad, sood. Mitmekülgne, erinevaid kultuure kaasav, traditsiooniline ja samas ka uus. Peamiseks väärtuseks siinsed inimesed, kes vääristoidu lauale toovad        

Loe edasi

Tartu Rulluisumaraton (42/21/10 km)

Tartu maakond, Tartu linn

23.08.2020 - 23.08.2020

Skandinaavia ning Baltikumi suurimal rulluisuüritusel ootavad spordisõpru maratoni- ja poolmaratoni rada ning 10 km distants.  Toimuvad ka pere noorimatele mõeldud lastesõidud.    

Loe edasi

Tallinn Music Week

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

26.08.2020 - 30.08.2020

Tallinn Music Week (TMW) on põhja ja balti regiooni suurim siseruumides toimuv muusikafestival, üles astub ligi 200 Eesti ja välismaist artisti erinevatest muusikalistest žanritest. Festivalist saab osa ligi 25 000 inimest Eestist ja piiri tagant. Peale linna olulisimates klubides ja kontserdikohtades toimuva festivali põhiprogrammi, saab Tallinn Music Weekil tutvust teha ka linna vähem tuntud poolega. Üle Tallinna toimuvad linnalava kontserdid, vestlusari “TMW jutud”, restoranifestival “TMW maitsed” ja kaasagse kunsti programm “TMW kunst”.  

Loe edasi

Muuseumiöö

Harju maakond, Tallinn

29.08.2020 - 29.08.2020

Kord aastas, laupäevasel maiõhtul avavad muuseumid ja teised põnevad kohad oma uksed tavapärasest hilisemal ajal ja tasuta, et tähistada aasta suurimat Eesti muuseume ühendavat ettevõtmist – muuseumiööd. Sel õhtul on kõigile sissepääs tasuta!

Loe edasi

Saaremaa Toidufestival

Saare maakond, Kuressaare linn

03.09.2020 - 13.09.2020

Septembriks on kesksuvi möödas, kuid Saaremaa naeratab jätkuvalt kõigile sulnilt ja kutsuvalt. Saaremaa Toidufestival pakub 11 päeva kestvat põnevat programmi, mille kohta saab öelda vaid üht: Hääst sööjast on ka toidul hää meel. Programmis igaühele midagi Saaremaa Restoranide Nädal, Koogikontsert, Suur Turupäev, seltsimajad kutsuvad Külla külla, eriõhtusöögid, Kuressaare Tänavapiknik, lasterestoran ning palju muud. Tule saartele!

Loe edasi

FIA Autoralli Maailmameistrivõistluste etapp Rally Estonia

Tartu maakond, Tartu linn

04.09.2020 - 06.09.2020

Esmakordselt maailma autospordiajaloos võõrustab Eesti FIA autoralli maailmameistrivõistlusi. Autospordi- ja meelelahutussündmus Rally Estonia toob käänulistele Lõuna-Eesti kruusateedele starti kõik autoralli maailma tipud WRC tehasemeeskondadest, kellele pakuvad konkurentsi Baltikumi, Venemaa ja Skandinaavia parimad sõitjad erinevates klassides. Lisaks WRC, WRC2, WRC3 ja Junior WRC klassidele sõidetakse ka EMV arvestuses. Tegevust jagub rallipäevadel kogu perele. Raja ääres saab võistlust jälgida publikualadelt, mis innovatiivsete lahenduste abil on muudetud veelgi mugavamaks ja turvalisemaks. Stardi- ja finišitseremoonia toimuvad Tartus, Eesti Rahva Muuseumi territooriumil, kus paiknevad ka Service Park ja võistluskeskus, Expo- ja meelelahutusala ning kahel päeval sõidetakse kiiruskatse.

Loe edasi

Narva Ooperipäevad ContempArt

Ida-Viru maakond, Narva

04.09.2020 - 13.09.2020

Narva Ooperipäevadel kohtuvad ida ja lääs, ajalugu ja tänapäev, aristokraadid ja boheemlased. Kreenholmi Manufaktuuri müüride vahel puhuvad septembri nädalalõppudel maailma muusikateatrite värskeimad tuuled. 2015. aastal alustanud festival on tänaseks kasvanud mitmepäevaseks traditsiooniks ning meelitab Narva linna puhkajaid ja turiste. Programmis on alati mõni rahvusvaheliselt nimekas muusikateater, hinnatud solistid, uusi lavastusi ning etendusi, mida saab koos perega vaadata. 2020. aastal toimuvad Narva Ooperipäevad 5. korda. Seekord võõrustab festival muusikateatreid Iisraelist, Lätist, Peterburist ning soliste nii kodumaalt kui ka võõrsilt.

Loe edasi

Võhandu maraton - 100 km ilusat jõge

Võru maakond, Võru

05.09.2020 - 05.09.2020

Kutsume Sind suurimale aerutamismaratonile Euroopas. Võhandu maraton garanteerib Sulle võimaluse ennast ületada. Sa suudad rohkem, kui arvata oskad! Kui Sinu soov on näha ürgset ja puutumata loodust, siis on see maraton Sinule. Võhandu maraton on suurepärane võimalus aerutamiselamuse hankimiseks Eestis. Distants on huvitav, läbida tuleb 100 kilomeetrit 24 tunniga ekstreemseid momente pakkuval jõel. See on aukartust äratav väljakutse kõigile aerutamishuvilistele. Registreerimine on lõppenud, kõik kohad on täis! 

Loe edasi

Ironman Tallinn triatlon

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

05.09.2020 - 05.09.2020

IRONMAN Tallinn triatlon ja festival pakub sportimise võimalusi tuhandatele inimestele üle maailma. Lisaks täispikale triatlonile on programmis Pom'bel IRONKIDS lastevõistlused, Seve Ehituse heategevusjooks, lühitriatlon ning kultuuriprogramm, võistluskeskus ja suur spordilaat Vabaduse väljakul.. Võistlus on osalejatele tasuline, pealtvaatajatele tasuta. 

Loe edasi

Seto Kuningriigi päev

Võru maakond, Kolossova küla

05.09.2020 - 05.09.2020

Sel tähtsal päeval otsustab Setomaa rahvas, kes on järgmisel aastal seto kuninga Peko asemik ehk Setomaa ülembsootska.  Seto Kuningriigipäiv toimub tavapärases hiilguses ja välja kujunenud rütmi järgi: lauldakse seto hümni, rahvas valib meistrid ja ülembsootska. Meistrite tiitlile võistlevad sõnolised ja karguse tantsijad, tehakse seto toitu ja käsitööd. Päeva lõpus saab näha seto sõjaväge. Seejärel on külalised oodatud kirmasele ehk seto peole pillimängu, leelo ning tantsuga.

Loe edasi

Tartu Rattamaraton

Üle Eesti

13.09.2020 - 20.09.2020

Maailmas suuruselt kolmas maastikurattamaraton toimub sel aastal 23. korda. Sündmus pakub osalemisrõõmu paljudele vanuserühmadele ning erineva sportliku ettevalmistusega ratturitele – kokku võtab maratonist osa üle 8000 ratturi. Põhidistantsid pikkusega 89 ja 40 km viivad võistlejad linnakärast eemale, Lõuna-Eesti vaheldusrikastele maastikuradadele. Nädal enne põhiüritust toimub võistkondlik Tartu Teate Rattamaraton. Pere nooremaid liikmeid ootavad lastesõidud.

Loe edasi
Viimati muudetud: 11.02.2020

Teema: Üritused

Soovitame
Uudiskiri