TOP sündmused sel hooajal

Allikas: Patrik Tamm, Visit Estonia

TOP sündmused sel hooajal

Hea elamuse juurde kuuluvad sageli ka sündmused. Siit leiab midagi igale maitsele, alates klassikalise muusika austajatest kuni elektroonilise muusika sõpradeni välja, sekka ka spordisündmusi. Ka toimumiskohad on seinast seina - valida võid kas ranna, metsa, keskaegse linnuse või hoopiski vangla

Tallinna jõuluturg

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

15.11.2019 - 07.01.2020

Tallinna Raekoja platsil toimuval muinasjutulise hõnguga Jõuluturul on kõik võimalik! Tegevuse südameks on Eesti tähtsaim ja Euroopa esimene jõulupuu, mille traditsioonid ulatuvad aastasse 1441.  Elav jõulumaa on dekoreeritud kuuskede, jõulukaunistuste ja tuledega. Kaupmehed pakuvad laias valikus käsitööd ja eestipäraseid jõulusööke verivorstist ja hapukapsast kuni piparkookide ning keha soojendavate jõulujookideni. Pisemaid rõõmustavad karussellid, südame teeb soojaks mitmekesine jõuluprogramm. Jõuluturu pärliks on oma majas lapsi vastu võttev Jõuluvana!

Loe edasi

Festival Jõulujazz

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

29.11.2019 - 15.12.2019

Jõulujazz on kahenädalane intiimne ja jõuluaega sobiv festival, mis täidab novembri lõpus ja detsembri alguses Tallinna kirikud, kontsertsaalid ja klubid ilusa jazzmuusikaga. Esinejaid on nii lähedalt kui kaugelt.

Loe edasi

Viljandi kodukäsitöömess

Viljandi maakond, Viljandi

13.12.2019 - 14.12.2019

Igal aastal detsembrikuus saavad  Sakala keskuses kokku need käsitöömeistrid ja maatoidu valmistajad, kes meie muutuvas elus aitavad säilitada kõike seda, mida on loonud eelnevad põvkonnad. Vajadus meie traditsioonilist elulaadi hoida kasvab iga päevaga. Oleme uhked säilinud rahvusliku käsitöö üle ega väsi imetlemast oma kauneid rahvarõivaid, värvirõõmsat tekstiili, keerukat tikandit, ja pitsi ning rikkalikult kauneid ehteid. Meil pakutav maatoit on maitsev ja tervislik.

Loe edasi

Pärnu linna jõuluküla ja jõululaat

Pärnu maakond, Pärnu linn

21.12.2019 - 22.12.2019

Pärnu Iseseisvuse väljakul avatakse jõuluküla, kus toimub sel aastal ka jõululaat. Tule saa osa vahvast kultuuriprogrammist ning naudi jõulumeeleolu Pärnus! Jõuluvana koos abilistega ootavad kõiki suuri ja väikeseid pärnakaid ja linnakülalisi jõulukülla saamaks osa jõulumeeleolukatest tegevustest ja esinemistest. Toimuvad vahvad tegevused lastele ja põnev kultuuriprogramm, avatud on kohvik ja laat. Lavale tulevad helisevate kellade virtuoosid Pärnu Käsikellastuudiost, Kalle Sepp ning südamlikud Inga ja Toomas Lunge. Lisaks esineb Tõstamaa rahvateater, puusad saab soojaks tantsida talvediskol.

Loe edasi

Jõululinn Tartu

Tartu maakond, Tartu linn

01.12.2019 - 10.01.2020

Lund kas hakkab sadama või ei hakka, siin ei ole sõnaõigust isegi mitte vanadel ülikoolilinnadel. Üks on kindel – Tartust saab jõululinn igal aastal ja ilmast hoolimata! Juhtub see alati esimesel advendipühapäeval, kui raeplatsil süüdatavast küünlast löövad särama kõik südalinna jõulutuled. Samas kohas kohtutakse ka kõikidel järgmistel pühapäevadel ja jõululaupäeval. Neid rõõmsaid raeplatsi kokkusaamisi ja muidugi kogu Tartu jõuluaega toetavad omalt poolt linna hubased kontserdisaalid, muuseumide töötoad, pühadehõngulised kirikud, suur jõululaat ja talvises linnasüdames sündiv tantsupidu.

Loe edasi

Dokumentaalfilmide festival DocPoint Tallinn

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

29.01.2020 - 02.02.2020

Dokumentaalfilmide festival DocPoint Tallinn võtab oma fookusesse sotsiaalse, ühiskonnakriitilise ja päevakajalise dokumentalistika. Festival toimub koostöös Helsingi DocPoint festivaliga, mis on Põhjamaade regioonis üks olulisemaid dokfilmiüritusi.

Loe edasi

Simple Session

Harju maakond, Haabersti linnaosa

08.02.2020 - 09.02.2020

Simple Session on Eesti üks rahvusvahelisemaid tähtsündmusi ja aasta oodatuim rula- ja rattapidu! See ekstreemspordimaailma kultusüritus meelitab kohale järjest rohkem väliskülalisi ja kuulsamaid sõitjaid ning jõuab meedia vahendusel miljonite vaatajateni maailmas. Elamusterohke nädalavahetus on täis enneolematut vaatemängu mitmesajalt tippratturilt ja rulatajalt igast ilma otsast, massiivsel võistlusväljakul saab kaasa elada rula- ja BMX-i absoluutsete tippudele. Võistlust saatev sütitav meeleolu ning mõnus atmosfäär läheb õhtuti sujuvalt üle metsikuks peoprogrammiks. 

Loe edasi

Tartu Maraton

Üle Eesti

09.02.2020 - 16.02.2020

Tartu Maraton on Ida-Euroopa suurim suusamaraton, mille programmilised üritused toovad kokku ligi 10 000 osalejat igal aastal. Tartu Maratoni rada kulgeb kaunis Lõuna-Eestis ning pakub võimalust valida 63 ja 31 km distantside vahel. Väliskülalised on öelnud, et Tartu Maratoni rada on üks kaunimaid ja huvitavamaid kogu maailmas. Tartu Maraton kuulub rahvusvahelisse Worldloppet pikamaasuusatamise sarja.

Loe edasi

Euroopa Saunamaraton

Valga maakond, Otepää linn

15.02.2020 - 15.02.2020

Saunamaratonil on registreerunud 4-liikmelistel võistkondadel eesmärgiks läbida 6 tunni jooksul võimalikult palju Otepää piirkonna saunu. Start antakse keskpäeval Otepää keskväljakul. Võistkonnad saavad kaasa orienteerumiskaardid, kõigil võistkonna liikmetel tuleb saunalaval leili võtta vähemal 3 minutit, lisaboonust annab jääaukudes, kümblustünnides ja muudest saunaomanike poolt välja pakutud atraktsioonides osalemine. Saunamaratoni eesmärgiks on hoida au sees meie saunatraditsioone ning pakkuda meelelahutust nii osalejaile kui pealtvaatajaile.  

Loe edasi

Kallaste Karakatitsa

Tartu maakond, Kallaste linn

29.02.2020 - 29.02.2020

Talvel, kui jää katab Peipsit, sõidavad siinkandis ilmasuurte ratastega iseehitatud autod: karakatitsad. Nende kalureid abistavate masinate jaoks on loodud ka üritus nimega Kallaste Karakatitsa, kus paraadil on kõik meie piirkonna ägedamad jääsõidukid. Kohalikku toitu ja kultuuri pakutakse ka!

Loe edasi
Viimati muudetud: 14.08.2019
Soovitame
Uudiskiri