TOPP sündmused sel hooajal

Allikas: Aron Urb, Visit Estonia

TOPP sündmused sel hooajal

Mis üritused 2023 toimuvad? Võib öelda, et mõned festivalid ja sündmused on end nii tugevalt rahva südamesse naelutanud, et meelitavad igal aastal uuesti ja uuesti tagasi. Olgu selleks siis rahvaspordivõistlused, filmi- ja muusikaüritused või laadad – tule naudi mõnusat atmosfääri, head muusikat, adrenaliinilaksu või siis enese proovile panekut! Siit leiad selle hooaja parimad sündmused, mida tasub külastada.

Narva Linna Päevad

Ida-Viru maakond, Narva

09.06.2023 - 11.06.2023

Narva Linna Päevad on kõige eredam ja põnevam suve sündmus, mis toimub tänavu 9. ja 10. juunil Narva erinevates kohtades. Pidulik rongkäik, spordivõistlused, kultuurisündmused, näitused, messid, käsitööliste laat ja ohtralt meelelahutust! Tule pidutsema Narva!

Loe edasi

Suvealguse festival Summerfest

Üle Eesti

02.06.2023 - 09.06.2023

Raadio Ring FM kutsub: SUUR SUVEALGUSE FESTIVAL SUMMERFEST 2023 Artistid avalikustatakse järk-järgult nii Piletilevis kui Raadio Ring FM Facebooki lehel: https://www.facebook.com/ringfm kus toimub suur auhinnamäng teiste artistide arvamiseks.  Lisaks kontsertprogrammile:+ Grillmeistrite- ja toiduala kus rohkelt laudadega istekohti + avatud baarid+ Lasteala koos batuudi ning atraktsioonide pargiga + Erinevate kauplejatega suvealguse laadatänav + Eelmüügipiletite vahel suur auhinnaloos!+ Parim tantsumuusika, bändide järel ja pausidel: dj Lenny LaVida Väravad avatakse 18.00 Kontserdi algus 19.00

Loe edasi

Hea Toidu Festival – Grillfest

Pärnu maakond, Pärnu

06.08.2021 - 10.06.2023

Grillfest toimub iga aasta juunikuus Pärnus, looduskaunil Vallikääru aasal. Kahel päeval pakuvad head ja paremat 300 toidupakkujat Eestist ja välismaalt. Avatud on välirestoranid ja kohvikud ning isegi lemmikloomarestoran. Toimuvad Eesti Toidulaat, üleriigilised kalapüügi ja toiduvalmistamise suurvõistlused ning laste rõõmuks suur ja sisukas mängumaa. Erinevatel lavadel esinevad head artistid ning muusikat on igale maitsele. Mõlemad festivalipäevad lõpetab võimas ilutulestik. Festivali klubides toimuvad After Grill peod. Grillfestile on oodatud igaüks, sissepääs on tasuta! Ajakava leiate SIIT

Loe edasi

Tallinna kitarrifestival

Üle Eesti

11.06.2023 - 15.06.2023

Tallinna Kitarrifestival on kujunenud traditsiooniliseks ja armastatud ürituseks kitarrimuusika austajatele. Festivali algataja ja kunstiline juht on Eesti üks parimaid kitarriste Tiit Peterson. Festival pakub igat stiili kitarrimuusikat erinevate muusikute esituses. Aastate jooksul on festivali eesotsas esinenud erinevad maailma juhtivad kitarristid. Seekordsetel kontserditel astuvad üles mitmed palavalt armastatud kitarristid üle maailma. Täpsema info ürituste toimumise asukohtadest ja esinejatest leiad kodulehelt.

Loe edasi

Sõru Jazz

Hiiu maakond, Pärna küla

15.06.2023 - 18.06.2023

Sõru Jazz on mõnusa atmosfääriga suvine jazz-muusika festival, mis toob nelja päeva jooksul Hiiumaale suure hulga tuntud ja tunnustatud Eesti muusikuid. Heale muusikale ja seltskonnale on lisaväärtuseks loomulikult Hiiumaa ise oma ilusate sadamatega ja toredate inimestega, mis kõik kokku ongi kujunenud Sõru Jazzi fenomeniks ja andnud inimestele põhjust siia aastast-aastasse tagasi tulla.

Loe edasi

Haapsalu Valgete Ööde festival 2023

Üle Eesti

15.06.2023 - 18.06.2023

Haapsalu Valgete Ööde festival   15. – 18. juuni 2023   Haapsalu Valgete Ööde muusikafestival kannab endas Tšaikovski festivali vaimu ning romantilise ja muretu suveaja ergast püüdu kauni muusika poole.   Festivalil on oma kindel koht Eesti kultuurisuves. Selle kõrgetasemelisse ja vaheldusrikkasse muusikaprogrammi on pikitud eriilmelisi ettevõtmisi, köitvat on nii muusikagurmaanile kui suvitajast huvilisele. Festivali kõrghetk on suurejooneline vabaõhugala maestro Neeme Järvi ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ning Eesti Rahvusmeeskoori osalusel, kõlavad eesti publiku jaoks märgilised teosed Tobiase, Kapi, Elleri ja Sibeliuse loomingust.   Festivali tundmuslikeks pidepunktideks on ka erilise ja põneva repertuaariga kammerkontserdid: Schuberti laulutsükkel „Ilus möldrineiu“ Heldur Harry Põlda ja Sten Heinoja esituses, noorte muusikute ja suure keelpilliansambli romantiline kontsert „Ööviiul“, Tallinna Kammerorkestri ergas Sibeliuse ja Tšaikovski esitus jpm. Haapsalu raekoda korraldab populaarseid suvitaja jalutuskäike ja kultuuriloolisi vestlusi, kavas ka on ka öökinoseanss. Festivaliga kõlavad kokku Haapsalu erilised kontserdipaigad – kirikud, võimas lossihoov, kuursaal, Uuemõisa mõis, aga ka promenaad ning mõnusalt suvine peatänav oma kohvikute ning lillelõhnalise kuurordimeluga.

Loe edasi

Kihnu Saunafest

Pärnu maakond, Lemsi küla

17.06.2023 - 17.06.2023

Kihnu muutub saunasaareks!Kihnu Saunafest on loodud suve saabumise tähistamiseks – üritusel saab nautida üle saare avatud saunu, külastada kodukohvikuid ja osta Kihnu laadalt kohalikku toitu ning käsitööd. Külastajaid ootab traditsiooniline Kihnu saun ehk saona, suitsusaunad, soome saunad jne. Kihnu Saunafestil osalemiseks on vaja pilet-käepaela, millele on märgitud külalist ootavad saunad. Käepaelasid saab soetada eelmüügist või sularaha eest Kihnu sadamas, kui kohti jätkub. Lisaks saunade külastamisele saavad osalejad päeva lõpus valida Kihnu parima sauna!

Loe edasi

Suure-Jaani Muusikafestival

Viljandi maakond, Suure-Jaani linn

17.06.2023 - 23.06.2023

Suure-Jaani muusikafestival on olnud pioneer ja eeskäija  paljudes erinevates festivalitegevustes ning on keskendunud ja keskendub ka edaspidi eesti muusikale – eriti Suure-Jaani kandist pärit heliloojate loomingule.  Traditsiooniliste kontsertide kõrval toimuvad kontsertetendused ja lõunatunnid, kus loovisikud räägivad oma tegemistest. Festivali suurim magnet on 2003. aastast olnud nn sookontsert ehk päikesetõusukontsert, mis toimub 23. juunil kell 3 öösel Hüpassaare rabasaarel.  

Loe edasi

Rummu Festival ''RUFE 2023''

Harju maakond, Rummu alevik

17.06.2023 - 17.06.2023

Suvefestival RUFE tuleb taas 17. juunil unikaalses Rummu karjääris! Juba teist aastat toimuval Rummu festivalil RUFE, astuvad suure tuhamäe ja sinise laguuni taustal üles 5MIINUST, TANEL PADAR, PÚRR MÚDD & GRETE PAIA. Plaate keerutab ja õhtut juhib DJ Andres Aljaste. Kohapeal pakuvad meelelahutust paljud atraktsioonid. Külalisi kostitatakse ahvatlevate kokteilide ja mitmekesiste tänavatoitudega. Sissepääsud avatakse kell 19 ja pidu kestab kuni 2-ni öösel. Sooduspiletid saadaval kuni 30. aprillini Piletilevis!

Loe edasi

Scorpions kontsert "Rock Believer World Tour"

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

17.06.2023 - 17.06.2023

Rokkmuusika sümbol Scorpions esineb tuleval suvel suurkontserdiga Tallinna Lauluväljakul. Ligi kuuskümmend aastat maailma muusikalaval tegutsenud Scorpions on ajastu üks suurmaid sümboleid. Oma teel on ansambel jätnud tugeva jälje heavy metali, hard rocki, glam metali ja soft rocki stiilidesse. Scorpions on nii muusika kui stiiliga olnud inspiratsiooniks paljudele tänapäeva rokkstaaridele. Suurhittide pikk nimekiri, suurejoonelised maailmatuurid ja aastakümneid väldanud edukas stuudiotöö on Scorpionsist teinud generatsioone ühendava bändi, kes järjest rohkem kõnetab just nooremaid muusikafänne.

Loe edasi

Mustjala Muusikafestival

Saare maakond, Mustjala küla

25.06.2023 - 16.07.2023

Pikkade traditsioonidega Mustjala muusikafestival kutsub muusikasõpru Saaremaale - imekauni puutumatu loodusega paika, mis on kui loodud puhkamiseks ja kunsti nautimiseks.1995. aastast toimuval festivalil kõlab klassikaline muusika. Esinejad on tunnustatud eesti interpreedid ning säravad väliskülalised. Kontserdid toimuvad kirikutes, maalilises Tagaranna kalurikülas, Loona ja Pidula mõisates, Ninase puhkekülas, aeg-ajalt ka hoopis ootamatutes kohtades: 1939. aastal nõukogude sõjaväelaste rajatud rannakaitse suurtüki laskepesas Ninase poolsaarel jne. Festivali kunstiline juht on Aare Tammesalu.

Loe edasi

Pärnu Hansapäevad - keskaja ning pärandi festival

Pärnu maakond, Pärnu linn

30.06.2023 - 02.07.2023

Ajalugu jutustab meie lugu ajas. Hansapäevad vaatavad ajas tagasi. Lähme juurte juurde. Lähme kividesse talletunud tarkuse juurde. Hansapäevadel ootab külastajaid rikkalik kontserdiprogramm, kolmel päeval, viiel laval trubaduurid meilt ja mujalt, keskaja kombed ja tavad, linnud ja loomad, rüütli-, ammu- ja vibuturniirid, keskaja turg, käsitöömeistrite laat, lasteküla ja atraktsioonid, erinevad õpitoad nii lastele kui täiskasvanutele.   Tutvustame esivanemate tegemisi-toimetamisi ja oskusi ning tarkusi.

Loe edasi

XIII noorte laulu- ja tantsupidu "Püha on maa"

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

30.06.2023 - 02.07.2023

Laulu- ja tantsupidude traditsioon on kantud UNESCO vaimse pärandi nimekirja. Laulu- ja tantsupidu ei ole pelgalt üks suvine suursündmus, mis kümne aasta jooksul neljal korral Tallinnas aset leiab, vaid see on olemise viis, mis aitab eestlastel iseennast paremini mõista ning kannab endas kõiki neid olulisi väärtusi, mida rahvana tähtsaks peame – armastust oma maa, keele, kultuuri ja kommete vastu. Esinejate seas on ligi kümme tuhat tantsijat ja kolmkümmned tuhat lauljat. Kõige selle kogemiseks peab olema kohal!

Loe edasi

Emajõe Festival

Tartu maakond, Tartu linn

01.07.2023 - 01.07.2023

Festivali keskmeks on Tartu olulisim looduslik sümbol – Emajõgi. "Emajõe Festival" koondab spordi- ja kalapüügivõistlused, lõbusate külalistega lasteala ning paadimehed ja nende võimsa jõeparaadi. Lisaks toimub südalinnas ja sadamates nii jõe eest hoolitsevaid kui ka jõge tartlastele-külalistele lähemale toovaid ettevõtmisi. Festivalil kõlab alati ka palju head muusikat. See meeleolukas üritus on oivaline kohtumispaik kõigile.

Loe edasi

Pärnu Filmifestival

Pärnu maakond, Pärnu linn

03.07.2023 - 09.07.2023

Lennarti Meri ideest 1987. aastal sündinud Pärnu rahvusvaheline dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festival on Baltimaade vanim filmipidu. Filmilavastaja Mark Soosaare eestvedamisel korraldatava festivali üheks peateemaks on olnud algusest peale põlisrahvaste ja nende kultuuride ellujäämine. Kavast leiab ka tänapäeva ühiskonda peegeldavaid sotsiaalseid käsitlusi, portreefilme huvitavatest inimestest ning inimsuhetest kui ka kunsti- ja muusikateemalisi filme.   Oluline koht on ka lastel ja noortel, kellele korraldatakse õpitube ning näidatakse laste- ja noortefilmide võistlusprogrammi.

Loe edasi

Viljandi Vanamuusika Festival

Viljandi maakond, Viljandi

05.07.2023 - 09.07.2023

Viljandi Vanamuusika Festival on Eesti vanim vanamuusika festival, mis esmakordselt toimus 1982. aastal. Iidse linna ilu ja sajanditega testitud muusika loovad ainulaadse atmosfääri. Festivalil on esinenud Paolo Pandolfo, Jane Gingell, Trio Mediaeval, Egidius Kvartett, Conrad Steinmann, Paul Hillier, Eric Ericsoni kammerkoor, Tõnu Kaljuste, Andres Mustonen, Hortus Musicus jpt.  

Võnge Festival

Võru maakond, Pruntova küla

06.07.2023 - 08.07.2023

Võnge on Eesti ainus rändav kultuurifestival ja ühtlasi üks väheseid tõeliselt rahvusvahelisi ja kõrgetasemelise muusikaprogrammiga multižanrilisi suvefestivale siinmail. Otse looduse rüppe istutatud poeetilistel lavadel astuvad üles mitukümmend erinäolist artisti Eestist ja mujalt maailmast. Festival algab "Vaikse neljapäevaga", mil fookuses on ilus ja tasane muusika. Teisel-kolmandal päeval täituvad väljad tunduvalt variatiivsema muusikakokteili ja just Võnkele omase õdusa meluga. Võnge Festivalil ootavad külastajat ohtralt maitse-, kunsti- ja kultuurielamusi, joogatunnid, lasteala jm.

Loe edasi

Festival "Juu Jääb"

Saare maakond, Hellamaa küla

06.07.2023 - 09.07.2023

Festival Juu Jääb on oma publiku nägu – klassikalisest jazzist elektrooniliste rütmideni – nooruslik kuid elutark, seiklusjanuline kuid rahu armastav. Vastavalt sellele on kokku pandud ka festivali kava. Festivalil on  aastate jooksul kõlanud väga palju maailmamuusikat – siin on rahva pilgud lavale naelutanud mustlaslauljatar Norig ning inglihäälne Eivor, ukulele saatel tõelist Havai lainetust pakkunud Bird, vastukaaluks tuline Simone Moreno. See ongi Juu Jääbi võlu, et kokku satub niivõrd palju eriilmelisi ja põnevaid artiste ning isiksusi, kellel kõigil on oma lugu jutustada.

Loe edasi

Festival Klaaspärlimäng / Glasperlenspiel

Tartu maakond, Tartu linn

06.07.2023 - 11.07.2023

Hermann Hesse samanimelisest romaanist inpiratsiooni ammutav festival Klaaspärlimäng kogub suvisesse ülikoolilinna kokku taas tipptasemel kollektiivid ja andekad muusikud, tuues kuulajani jätkuvalt väga mitmenäolise programmi, mis on avatud erinevatele kunstiliikidele ning avastab rikastavaid seoseid muusika ja teiste valdkondade vahel.

Loe edasi
Viimati muudetud: 17.04.2023