TOP rahvamuusika festivalid

Allikas: Marek Metslaid, Visit Estonia

TOP rahvamuusika festivalid

Erinevate muusikafestivalide valik Eestis on suur - alates klassikalisest muusikast kuni rockini välja. See top annab ülevaate suurematest rahvamuusika festivalidest Eestis. Mõned neist on seotud rahvakultuuriga konkreetses piirkonnas, näiteks Kihnu saarel või Setomaal, teised aga iidsete traditsioonidega nagu muinastulede süütamine või loitsimine. Vaata üle ja tee oma valik!

Viljandi Öötantsupidu

Viljandi maakond, Viljandi

30.04.2020 - 30.04.2020

Viljandi Öötantsupeol tähistame seekord lisaks rahvusvahelisele tantsupäevale ka volbriööd. Tegemist on toreda vabas vormis tantsupeoga, kus publik saab rahvatantsijatega liituda ja koos nendega pärimustantse tantsida. Ühistantsimise vahepeal saab jalga ja silma puhata nii Viljandimaa kui ka kaugema kandi tantsurühmade esitatavatel autoritantsudel. Tule ja võta sõber ka kaasa!

Jõgevamaa Tantsu- ja Laulupidu "Pilve piiril"

Jõgeva maakond, Põltsamaa linn

06.06.2020 - 06.06.2020

Jõgeva maakonna tantsu- ja laulupidu toimub 2020 aastal Põltsamaa lossihoovis. Laulu- ja tantsupeo pealkiri on „Pilve piiril“, mis on pühendatud digikultuuri aastale – pöörame näo otsustavalt tulevikku, kuid mitte unustades minevikku. Kokku tulevad kõik Jõgevamaa tantsu- ja laulukollektiivid, et pidada maha meeleolukas pidu. Oodata on umbes 30-40 kollektiivi üle maakonna. Lisaks peole toimub samaaegselt kella 10.00-19.00-ni käsitöö ja eestimaise toidu laat. Piletid tulevad müüki Piletimaailma.

Loe edasi

Seto Folk ja II Seto Tantsupido

Võru maakond, Värska alevik

26.06.2020 - 27.06.2020

Seto Folk MEELEGA METSA on festival, kus muusika ja looduse koosmõjust sünnivad elamused ja tärkab inspiratsioon. See on festival, kus laadaplatsil müüakse kohalikku käsitööd, süüa saab tõelist seto toitu, juua koduõlut ning kogeda seto külalislahkust. See on festival, kus külapeo vaimus on avatud tõeline seto kirmaseplats, mis laseb igal hetkel suurest melust puhata ja nautida rõõmsat seltskonda, head muusikat ja kaunist loodust. Festivali raames saab osa ka II Seto Tantsupeost.  Mõeldes folgipeo pisematele, on festivalil olemas ka tore lasteprogramm.

Loe edasi

Eestirootslaste IV Laulu- ja Tantsupidu „Aiboland mu arm/ Mitt älskade Aiboland”

Lääne maakond, Haapsalu linn

27.06.2020 - 27.06.2020

Eestirootslaste Laulu- ja Tantsupidu toimub juba neljandat korda.  Suur pidu algab kell 14:00 Haapsalu Kuursaali kõlakoja juures. Laulude seas on rannarootslaste rahvaloomingut, uusloomingut ja esimese laulupeoga seotud laule. Laulud kõlavad nii eesti kui ka rootsi keeles. 27.juuni algab traditsiooniliselt jumalateenistusega kell 12, millele eelneb trompetimäng piiskopilinnuse külastusekeskuse katusel ja seejärel suundub rongkäik piiskopilinnusest kuursaali juurde, et ligikaudu kolme tunni jooksul tutvustada rannarootslaste kultuuripärandi ilu ning nautida ühesolemise võlu.  

Loe edasi

Pärnu Hansapäevad - Keskaja ja pärandi festival

Pärnu maakond, Pärnu linn

03.07.2020 - 05.07.2020

Ajalugu jutustab meie lugu ajas. Hansapäevad vaatavad ajas tagasi. Lähme juurte juurde. Lähme kividesse talletunud tarkuse juurde. Hansapäevadel ootab külastajaid rikkalik kontserdiprogramm, kolmel päeval, viiel laval trubaduurid meilt ja mujalt, keskaja kombed ja tavad, linnud ja loomad, rüütli-, ammu- ja vibuturniirid, keskaja turg, käsitöömeistrite laat, lasteküla ja atraktsioonid, erinevad õpitoad nii lastele kui täiskasvanutele.   Tutvustame esivanemate tegemisi-toimetamisi ja oskusi ning tarkusi.

Loe edasi

Võru pärimustantsu festival

Võru maakond, Võru

09.07.2020 - 12.07.2020

Alates 1995. aastast kogunevad juulis Võrumaale kokku sajad tantsijad, pillimehed ja lauljad nii Eestist kui laiast maailmast ning pakuvad ainulaadse võimaluse osa saada erinevate maade rahvakunstist. Festival, see on: värvikirevad kontserdid ja simmanid, võistumängimine Teppo tüüpi lõõtsadel, õpitoad, suur tänavatants, õhtulaulud Tamula rannal, noorte rahvamuusikute kontserdid, öökino, kunsti- ja käsitöölaat. Festivali missiooniks on edendada rahvatantsu ja selle ala festivalide kultuuri Eestis ja kanda seda kultuuri suurima omataolise festivalina Eestis. Kohtumiseni Võrus!

Loe edasi

Hiiu Folk

Hiiu maakond, Kassari küla

16.07.2020 - 19.07.2020

Hiiumaa Pärimusmuusikafestival ehk Hiiu Folk on alkoholivaba koguperefestival, mis lisaks suurepärastele kontsertidele sisaldab ka loodusmatku, õpitube, tegevusi lastele ja palju muud. Festival hõlmab tervet saart ning toimub nii vabas õhus kui kirikutes, muuseumites, rahvamajades, tutvustades seeläbi saare erinevaid piirkondi.

Loe edasi

Viljandi pärimusmuusika festival

Viljandi maakond, Viljandi

23.07.2020 - 26.07.2020

Iga aasta juulis Viljandi lossimägedes ja südalinnas peetav pärimusmuusika festival on ühe erilise, 1990. aastate algul levima hakanud mõtteviisi tugevaim väljendus. See mõtteviis väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega - ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära. Viljandi pärimusmuusika festivalist on aastatega kujunenud omasuguste seas üks Balti- ja Põhjamaades suuremaid.

Loe edasi

Viru Folk

Lääne-Viru maakond, Käsmu küla

07.08.2020 - 09.08.2020

Viru Folk on festival Käsmus, mis pakub elamusi kogu perele.  Möödunud festivalist kõlavad kõrvus veel iiri meloodiad, kuid juba on aeg end ette valmistada karge Norra lainele, sest just Norra teema on Viru Folgil aastal 2020. Norrat teame trollide, viikingite ja fjordide maana. Teame Norrat ka lõhe- ja tursapüügimaana. Aga kui palju me teame norra muusikast? Kindlasti annab järgmine Viru Folk norra muusikast põhjaliku ülevaate, aga mitte ainult muusikast. Lisaks muusikale filmid, teater, kirjandus ja palju muud meeliköitvat. Ega trollidki tulemata jää!

Loe edasi
Viimati muudetud: 20.11.2019

Teema: Üritused

Soovitame
Uudiskiri