TOPP rahvamuusika festivalid

Allikas: Visit Estonia

TOPP rahvamuusika festivalid

Folkmuusikas elab meie pärand, esivanemate essents ja õpetus. Ükski suvi ei möödu ilma rahvamuusika üritusteta – nii ka seekord. Kõik eesolevad üritused, kus rahvapill hüüab, leiad siit. Mõned neist on seotud laatade või keskajaüritustega, teised konkreetselt muusikafestivalidega. Vaata üle ja tee oma valik!

Eput päe ILU ELAB Muhus

Saare maakond, Liiva küla

26.06.2021 - 26.06.2021

Päev täis Muhu rikkaliku pärandkultuuri. Muhu käsitöömustrite ja rahvarõivaainese kombestiku tutvustamine ning propageerimine läbi erinevate kunstivormingute. Harivad loengud, arutelud ja põnevad töötoad üle kogu saare. Avatud on kunstnike ateljeed, käsitöömeistrite stuudiod, ajaloolaste jutupajad. Päeva külastajal saab süüvida palju sügavamale Muhu pärandkultuuri salasoppidesse kui siiamaani Eestis tuntud-teatud kollane seelikutriibustik või tikand mustal taustal. Õhtu lõpeb Liival Muhu mustrimaailma, vanade tehnikate, traditsioonide ja kaasaegsete väljundite sümbioosist tekkinud moeetendusega

Loe edasi

Pärnu Hansapäevad - Keskaja ja pärandi festival

Pärnu maakond, Pärnu linn

02.07.2021 - 04.07.2021

Ajalugu jutustab meie lugu ajas. Hansapäevad vaatavad ajas tagasi. Lähme juurte juurde. Lähme kividesse talletunud tarkuse juurde. Hansapäevadel ootab külastajaid rikkalik kontserdiprogramm, kolmel päeval, viiel laval trubaduurid meilt ja mujalt, keskaja kombed ja tavad, linnud ja loomad, rüütli-, ammu- ja vibuturniirid, keskaja turg, käsitöömeistrite laat, lasteküla ja atraktsioonid, erinevad õpitoad nii lastele kui täiskasvanutele.   Tutvustame esivanemate tegemisi-toimetamisi ja oskusi ning tarkusi.

Loe edasi

Keskaja päevad Tallinna vanalinnas

Harju maakond, Tallinn

08.07.2021 - 11.07.2021

Iga aasta juulikuu esimesel täispikal nädala neljal päeval muutub Tallinnas Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus õitsvaks hansalinnaks. Keskaja päevade keskmes toimub Meistrite turg Raekoja platsil. Pakutakse parimaid käsitöökaupu lähedalt ja kaugelt! Turg tegutseb iga päev. Kõigil neljal päeval pakutakse linnarahvale Raekoja platsi laval meeleolukaid kontserte, ülesastumisi ja keskaegset meelelahutust. Kaugemad esinejad saabuvad kaugetest maadest. Keskaegsed kontserdid ning erinevad ülesastumised saavad toimuma kõikjal üle Tallinna vanalinna. Lastele rüütlikool ja vibuturniir.

Loe edasi

Võru pärimustantsu festival

Võru maakond, Võru

08.07.2021 - 11.07.2021

Juba alates 1995. aastast kogunevad juulis Võrumaale kokku sajad tantsijad, pillimehed ja lauljad nii Eestist kui laiast maailmast ning pakuvad ainulaadse võimaluse osa saada erinevate maade rahvakunstist. Festival, see on: värvikirevad kontserdid ja simmanid, võistumängimine Teppo tüüpi lõõtsadel, õpitoad, suur tänavatants, õhtulaulud Tamula rannal, noorte rahvamuusikute kontserdid, öökino, kunsti- ja käsitöölaat. Festivali missiooniks on edendada rahvatantsu ja selle ala festivalide kultuuri Eestis ja kanda seda kultuuri suurima omataolise festivalina Eestis. Kohtumiseni Võrus aastal 2021!

Loe edasi

Kihnu Mere Pidu

Pärnu maakond, Lemsi küla

09.07.2021 - 11.07.2021

Festival lähtub vanast heast Kaluritepäeva traditsioonist, kuid hõlmab laiemalt kõike, mis Kihnu elu-olu puudutab. Kihnu folkloor, käsitöö ja kombestik kanti 2003. aastal UNESCO pärimuskultuuri meistriteoste nimekirja, Kihnu Mere Pidu on saare suurim üritus, kus tutvustatakse kõike seda ka väljastpoolt tulijatele. Peo raames toimub: käsitöö ning rahvusliku toidu laat ja õpitoad, Kihnu pillilaste ja külaliste kontserdid, mitmed võistlused lastele, kaluritele ja spordihuvilistele, õhtused kontserdid ja tantsupeod.

Loe edasi

Hiiu Folk

Hiiu maakond, Kassari küla

15.07.2021 - 18.07.2021

Hiiumaa Pärimusmuusikafestival ehk Hiiu Folk on alkoholivaba koguperefestival, mis lisaks suurepärastele kontsertidele sisaldab ka loodusmatku, õpitube, tegevusi lastele ja palju muud. Festival hõlmab tervet saart ning toimub nii vabas õhus kui kirikutes, muuseumites, rahvamajades, tutvustades seeläbi saare erinevaid piirkondi.

Loe edasi

Viljandi pärimusmuusika festival

Viljandi maakond, Viljandi

22.07.2021 - 25.07.2021

Iga aasta juulis Viljandi lossimägedes ja südalinnas peetav pärimusmuusika festival on ühe erilise, 1990. aastate algul levima hakanud mõtteviisi tugevaim väljendus. See mõtteviis väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega - ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära. Viljandi pärimusmuusika festivalist on aastatega kujunenud omasuguste seas üks Balti- ja Põhjamaades suuremaid.

Loe edasi

Tallinna Vanalinna Päevad

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

12.08.2021 - 15.08.2021

Tallinna Vanalinna Päevad on suurim vanalinnas siinsele kultuuripärandile ja kogukonnale pühendatud festival. Viie päeva jooksul toimuvad linnarahvale ja külalistele mitmesugused tasuta muusika-, teatri-, kunsti- ja spordisündmused. Nii väikesed kui suured saavad põigata vanalinna hoovidesse, ttutvuda pidustuste kaudu Tallinna pika ja muljetavaldava ajalooga ja võtta osa erinevatest tegevustest. Tänavused vanalinna päevad jätkavad 2020. aastaks juba välja kuulutatud põhiteemat „Lood ja legendid".  

Loe edasi

Mooste Elohelü

Põlva maakond, Mooste alevik

13.08.2021 - 14.08.2021

See on Eesti ainuke rahvamuusikatöötluste festival! Toimuvad hingevapustavad folgitöötlused, jalustrabavalt võimas pärimusmuusika, uuestisündi garanteerivad elamused värskes looduses ajaloolises mõisakompleksis keset ülendavaid helisid! Kohtume Mooste mõisas! 

Loe edasi

Eestirootslaste IV Laulu- ja Tantsupidu „Aiboland mu arm/ Mitt älskade Aiboland”

Lääne maakond, Haapsalu linn

14.08.2021 - 14.08.2021

Eestirootslaste Laulu- ja Tantsupidu toimub juba neljandat korda.  Suur pidu algab kell 14:00 Haapsalu Kuursaali kõlakoja juures. Laulude seas on rannarootslaste rahvaloomingut, uusloomingut ja esimese laulupeoga seotud laule. Laulud kõlavad nii eesti kui ka rootsi keeles. 27.juuni algab traditsiooniliselt jumalateenistusega kell 12, millele eelneb trompetimäng piiskopilinnuse külastusekeskuse katusel ja seejärel suundub rongkäik piiskopilinnusest kuursaali juurde, et ligikaudu kolme tunni jooksul tutvustada rannarootslaste kultuuripärandi ilu ning nautida ühesolemise võlu.  

Loe edasi

Viljandi Hansapäevad

Viljandi maakond, Viljandi

27.08.2021 - 29.08.2021

Viljandi on nooruslikust elujõust pakatav iidne linn. Kui tänapäeval võib Viljandit nimetada innovaatiliste ettevõtete rohkuse tõttu Eesti ekspordipealinnaks, siis keskajal käis siin vilgas elu tänu linna läbinud kaubateele.Meenutamaks Viljandi üht kuldaega, toimuvad linnas igal aastal hansapäevad. Varasuvel tõmbab see väikelinn selga keskaegse rüü ja meenutab kuidas hansaliidu liikmestaatus siia aegade jooksul rikkust ja lennukaid ideid kokku kandis.

Loe edasi
Viimati muudetud: 05.04.2021
Uudiskiri