TOPP rahvamuusika festivalid

Allikas: Visit Estonia

TOPP rahvamuusika festivalid

Folkmuusikas elab meie pärand, esivanemate essents ja õpetus. Ükski suvi ei möödu ilma rahvamuusika üritusteta – nii ka seekord. Kõik eesolevad üritused, kus rahvapill hüüab, leiad siit. Mõned neist on seotud laatade või keskajaüritustega, teised konkreetselt muusikafestivalidega. Vaata üle ja tee oma valik!

XIII noorte laulu- ja tantsupidu "Püha on maa"

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

30.06.2023 - 02.07.2023

Laulu- ja tantsupidude traditsioon on kantud UNESCO vaimse pärandi nimekirja. Laulu- ja tantsupidu ei ole pelgalt üks suvine suursündmus, mis kümne aasta jooksul neljal korral Tallinnas aset leiab, vaid see on olemise viis, mis aitab eestlastel iseennast paremini mõista ning kannab endas kõiki neid olulisi väärtusi, mida rahvana tähtsaks peame – armastust oma maa, keele, kultuuri ja kommete vastu. Esinejate seas on ligi kümme tuhat tantsijat ja kolmkümmned tuhat lauljat. Kõige selle kogemiseks peab olema kohal!

Loe edasi

Hiiu Folk

Hiiu maakond, Kassari küla

20.07.2023 - 23.07.2023

Hiiumaa Pärimusmuusikafestival ehk Hiiu Folk on alkoholivaba koguperefestival, mis lisaks suurepärastele kontsertidele sisaldab ka loodusmatku, õpitube, tegevusi lastele ja palju muud. Festival hõlmab tervet saart ning toimub nii vabas õhus kui kirikutes, muuseumites, rahvamajades, tutvustades seeläbi saare erinevaid piirkondi.

Loe edasi

Ostrova Festival

Võru maakond, Ostrova küla

21.07.2023 - 22.07.2023

Ostrova küla on väike, aga üks imearmas kohake Setomaal, siin toimub igal aastal suur festival, mis on nüüdseks leidnud tee juba paljude inimeste südametesse.  Muusikat on igale maitsele, folgist- rockini, lavale astuvad Eesti tippartistide kõrval aga ka muusikuteed alustavad Setomaa noored. Tegevusi leidub ka kõige pisematele, seega tule koos perega. Võta üheks nädalavahetuseks aeg maha ning tule ja naudi koos sõpradega mõnusat muusikat looduskaunis kohas Setomaal. Külastajatele on ka telkimisvõimalus.  

Loe edasi

Võru pärimustantsu festival

Võru maakond, Võru

06.07.2023 - 09.07.2023

Juba alates 1995. aastast kogunevad juulis Võrumaale kokku sajad tantsijad, pillimehed ja lauljad nii Eestist kui laiast maailmast ning pakuvad ainulaadse võimaluse osa saada erinevate maade rahvakunstist. Festival, see on: värvikirevad kontserdid ja simmanid, võistumängimine Teppo tüüpi lõõtsadel, õpitoad, suur tänavatants, õhtulaulud Tamula rannal, noorte rahvamuusikute kontserdid, öökino, kunsti- ja käsitöölaat. Festivali missiooniks on edendada rahvatantsu ja selle ala festivalide kultuuri Eestis ja kanda seda kultuuri suurima omataolise festivalina Eestis.

Loe edasi

Viljandi pärimusmuusika festival

Viljandi maakond, Viljandi

27.07.2023 - 30.07.2023

Iga aasta juulis Viljandi lossimägedes ja südalinnas peetav pärimusmuusika festival on ühe erilise, 1990. aastate algul levima hakanud mõtteviisi tugevaim väljendus. See mõtteviis väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega - ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära. Viljandi pärimusmuusika festivalist on aastatega kujunenud omasuguste seas üks Balti- ja Põhjamaades suuremaid. 

Loe edasi

Seto Kuningriigipäev

Võru maakond, Rõsna küla

05.08.2023 - 05.08.2023

Sel tähtsal päeval otsustab Setomaa rahvas, kes on järgmisel aastal seto kuninga Peko asemik ehk Setomaa ülembsootska.  Seto Kuningriigipäiv toimub tavapärases hiilguses ja välja kujunenud rütmi järgi: lauldakse seto hümni, rahvas valib meistrid ja ülembsootska. Meistrite tiitlile võistlevad sõnolised ja karguse tantsijad, tehakse seto toitu ja käsitööd. Päeva lõpus saab näha seto sõjaväge. Seejärel on külalised oodatud kirmasele ehk seto peole pillimängu, leelo ning tantsuga.

Loe edasi

Viru Folk

Lääne-Viru maakond, Käsmu küla

11.08.2023 - 13.08.2023

Viru Folk on juba 15 aastat publikule pakkunud ilusaid emotsioone, mitmepalgelist põhjamaist muusikat, võrratut loodust ning sulandumist sellesse kaunis kaptenitekülas Käsmus. Teema-aastana on 11.-13.08.2023 ees ootamas Briti saarte aasta. Lavale tuleb Šoti shanty-staar NATHAN EVANS.Suurejooneliselt, koos segakooriga Tuljak ja orkestriga Saku Mandoliinid tähistab oma 25-ndat juubelit DAGÖ. Üllatavat etteastet on oodata ansamblilt UNTSAKAD, vanas heas kvaliteedis kontserdi annab JÄÄÄÄR ning kuninglikku tooni lisavad meie kroonitud LÕÕTSAKUNINGAD. Tutvustame esinejaid jooksvalt Viru Folgi FB-s.

Loe edasi

Vaba Rahva Laul

Saare maakond, Kuressaare linn

19.08.2023 - 19.08.2023

Vaba Rahva Laul toimub igal aastal erinevates Eestimaa kaunites paikades taasiseseisvumispäeva tähistamiseks. Traditsiooniliselt on peadirigent Lauri Breede, lauljaid saadab Urmas Lattikase ansambel ja pidu juhib Veikko Täär. Lisaks suurele ühendkoorile astuvad lavale paljud tuntud Eesti lauljad. Repertuaar koosneb väga tuntud eesti lauludest, mida saab toredalt koos kaasa laulda. Tule ja laulame ühiselt Eesti auks!

Loe edasi
Viimati muudetud: 19.04.2023