TOPP rahvamuusika festivalid

Allikas: Visit Estonia

TOPP rahvamuusika festivalid

Folkmuusikas elab meie pärand, esivanemate essents ja õpetus. Ükski suvi ei möödu ilma rahvamuusika üritusteta – nii ka seekord. Kõik eesolevad üritused, kus rahvapill hüüab, leiad siit. Mõned neist on seotud laatade või keskajaüritustega, teised konkreetselt muusikafestivalidega. Vaata üle ja tee oma valik!

Seto Folk

Võru maakond, Värska alevik

01.07.2022 - 02.07.2022

Seto Folk on festival, kus muusika ja looduse koosmõjust sünnivad elamused ja tärkab inspiratsioon. See on festival, kus laadaplatsil müüakse kohalikku käsitööd, süüa saab tõelist seto toitu, juua koduõlut ning kogeda seto külalislahkust. See on festival, kus külapeo vaimus on avatud tõeline seto kirmaseplats, mis laseb igal hetkel suurest melust puhata ja nautida rõõmsat seltskonda, head muusikat ja kaunist loodust.  Mõeldes folgipeo pisematele, on festivalil olemas ka tore lasteprogramm.

Loe edasi

Hiiu Folk

Hiiu maakond, Kassari küla

21.07.2022 - 24.07.2022

Hiiumaa Pärimusmuusikafestival ehk Hiiu Folk on alkoholivaba koguperefestival, mis lisaks suurepärastele kontsertidele sisaldab ka loodusmatku, õpitube, tegevusi lastele ja palju muud. Festival hõlmab tervet saart ning toimub nii vabas õhus kui kirikutes, muuseumites, rahvamajades, tutvustades seeläbi saare erinevaid piirkondi.

Loe edasi

Ostrova Festival

Võru maakond, Ostrova küla

22.07.2022 - 23.07.2022

Ostrova küla on väike, aga üks imearmas kohake Setomaal, siin toimub igal aastal suur festival, mis on nüüdseks leidnud tee juba paljude inimeste südametesse.  Muusikat on igale maitsele, folgist- rockini, lavale astuvad Eesti tippartistide kõrval aga ka muusikuteed alustavad Setomaa noored. Tegevusi leidub ka kõige pisematele, seega tule koos perega. Võta üheks nädalavahetuseks aeg maha ning tule ja naudi koos sõpradega mõnusat muusikat looduskaunis kohas Setomaal. Külastajatele on ka telkimisvõimalus.  

Loe edasi

Viljandi pärimusmuusika festival

Viljandi maakond, Viljandi

28.07.2022 - 31.07.2022

Iga aasta juulis Viljandi lossimägedes ja südalinnas peetav pärimusmuusika festival on ühe erilise, 1990. aastate algul levima hakanud mõtteviisi tugevaim väljendus. See mõtteviis väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega - ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära. Viljandi pärimusmuusika festivalist on aastatega kujunenud omasuguste seas üks Balti- ja Põhjamaades suuremaid.

Loe edasi

Seto Kuningriigipäev

Võru maakond, Hindsa küla

06.08.2022 - 06.08.2022

Sel tähtsal päeval otsustab Setomaa rahvas, kes on järgmisel aastal seto kuninga Peko asemik ehk Setomaa ülembsootska.  Seto Kuningriigipäiv toimub tavapärases hiilguses ja välja kujunenud rütmi järgi: lauldakse seto hümni, rahvas valib meistrid ja ülembsootska. Meistrite tiitlile võistlevad sõnolised ja karguse tantsijad, tehakse seto toitu ja käsitööd. Päeva lõpus saab näha seto sõjaväge. Seejärel on külalised oodatud kirmasele ehk seto peole pillimängu, leelo ning tantsuga.

Loe edasi
Siin on turvaline

Viru Folk

Lääne-Viru maakond, Käsmu küla

12.08.2022 - 14.08.2022

Viru Folk on põhjamaise muusika koguperefestivalina publikule elamusi pakkunud juba alates 2008. aastast, tulemas on 15.festival. Tutvustamist on leidnud paljude põhjamaiste riikide kultuur, igal aastal on keskendutud ühele piirkonnale või rahvale. Seekord on luubi all meie nelja naabri kultuur, sealhulgas muusika, filmikunst, köök jpm. Imekaunis Käsmu kaptenikülas pakuvad seekord 12.-14. augustil muusikaelamusi paljud eesti, vene, läti, rootsi ja soome muusikud, sealhulgas: Otava Yo (RU), Dobranotch(RU), Nedsaja Küla Bänd ja paljud teised. Tutvustame esinejaid jooksvalt Viru Folgi FB-s.

Loe edasi
Viimati muudetud: 28.02.2022
Eesti helide viktoriin | Puhka Eestis