Tallinna Lennujaam – kõige õdusam lennujaam

Allikas: Sven Zacek / Tallinn Airport

Tallinna Lennujaam – kõige õdusam lennujaam

Kuigi Tallinna Lennujaamast ei saa kunagi maailma suurimat lennujaama, kuulub see kahtlemata maailma parimate lennujaamade hulka. Alates lennujaama üldmuljest kuni pisidetailideni välja on reisija jaoks kõik väga õdus ja kodune.


Kõige uuem uudis: Tallinna Lennujaam on Euroopa parima teenindusega lennujaam!

Sellise auhinnaga tunnustas meie lennujaama Rahvusvaheline lennujaamade ühendus Airports Council International (ACI). Ka reisijate hinnangul on meie "õhuvärav" jätkuvalt Euroopa tippude hulgas. Lisaks tunnustati Tallinna Lennujaama erinevate ennetus- ja ohutusmeetmete rakendamise eest pandeemia ajal.

Kergelt ligipääsetav

Lennujaam ei pea olema kõle betoonmaja – reisijad on niigi eesootava lennu ees ärevil ja seega on kõigile parem kui õhkkond toetab meelte rahu ja tasakaalu...nagu oleks oma elutoas. Reisijaid ümbritsev õhustik on kaasaegne, puhas ja asjalik. Maja on ehitatud kompaktselt ja loogilise struktuuriga, et jõuaks igasse väravasse kiirelt. Äraeksimisvõimalusi peaaegu et pole.

Ilmselt on eriline ka see, et Tallinna Lennujaam asub keskklinnast vaid 4 km kaugusel ehk sinna pääseb hõlpsamalt kui enamikes teistes riikides. Lisaks on terminali ees piisavalt parkimisruumi, trammisõit linnast võtab aega vaid 20 minutit ja taksotasu ei tohiks ületada 10 eurot.

Mängi, tee trenni või loe!

Pärast turvakontrolli on tunda värskelt küpsetatud leiva ja suurepärase kohvi lõhna. Samuti saab lennujaamast osta omanäolisi suveniire ja Eesti disaintooteid. Proovi kindlasti ka „Kohvri" kohvipoe maitsvaid kuumi jooke või lõõgastu klaasikese kihisevaga veinipoes „Rosin", mis asub 9. värava läheduses ning kust saab klaasikaupa osta hulganisti erinevaid šampuseid.

Samal ajal kui lapsed möllavad Lottemaa mängualas, elavad suured oma võitlusvaimi välja malelaual (8. värava juures) või lauatennist mängides (otse „Rosina" veinibaari vastas).

Neile, kes kardavad, et on maitsvaid Eesti roogasid ehk üleliiagi nautinud, on Tallinna Lennujaamal pakkuda midagi sootuks unikaalset. Kuuenda värava juures on püsti pandud Euroopa esimene lennujaama jõusaal. Seal ei maksa aga üle pingutada, sest duširuume kohapeal ei ole.

Tallinna Lennujaam oli üks esimesi, mis avas külastajatele raamatukogu. Siit võid raamatu julgesti reisile kaasa haarata ning selle koju naastest tagasi tuua. Kui reisil lugemisaega napiks jääb, võid raamatu ka koju kaasa võtta ja selle hiljem tagastada. Meie raamatukogu toimib usalduse põhimõttel.

Aga lennujaamal on unikaalseid üllatusi veel: näiteks võimalus hilisõhtul endale ise võileibu meisterdada. Kui lend jõuab Tallinna nii hilja, et kohvikud ja baarid on juba suletud, suundu julgelt „Take-Off One" restorani kõrval asuvale toitlustusalale, kust hilised saabujad leiavad kõik vajaliku võileiba valmistamiseks (ning anuma, kuhu jätta suupiste eest sümboolne tasu).

Tallinna Lennujaam on üks Euroopa parimaid

RottenWiFi andmetel on Tallinna Lennujaama wifi-ühendus hinnatud parimaks Euroopa lennujaamade hulgas ning jääb kogu maailmas teisele kohale. Lennujaamas leiab hulganisti innovaatilisi laadimispunkte, kus saad mugavalt kõrval istuda.

Äriklassi Lounge nagu kodukontor! Reisijate tagasiside põhjal on see hubane ja sobilik kogu perele. Seal on lastenurk, massaažitoolid, unekapslid, õueterrass ja kontorinurk. Ja muidugi kiiduväärt suupisted ja joogid. Äriklassi lounge'i külastus on eriti meeldejääv varahommikuste lendude puhul, sest just selle ruumi akendest avaneb selge ilmaga võrratu vaade päikesetõusule.

PS! Tallinn pole meeldejääv ainult lennujaama pärast. Suurbritannia ajakiri Wanderlust korraldab igal aastal konkursi parimate sihtkohtade leidmiseks. 2022. aasta hääletuse tulemusel sai Tallinn teise koha kategoorias "Euroopa kõige ihaldusväärsem linn, mida külastada".

Hubasus ja õdusus on muidugi subjektiivselt hinnatavad, kuid sellegipoolest teeb Tallinna Lennujaam kõik endast oleneva, et reisijad ennast seal koduselt tunneksid. Rahvusvaheline reisiportaal Sleeping in Airports hindas külastajate tagasiside põhjal Tallinna Lennujaama Euroopa paremuselt kolmandaks lennujaamaks nii aastal 2016 kui ka 2017.

Pole üldsegi harv juhus kui Eestisse lennatakse vaid selleks, et oma silmaga meie kuulsat lennujaama näha.


Viimati muudetud: 21.11.2022