Tallinna Lennujaam – kõige õdusam lennujaam

Allikas: Sven Zacek / Tallinn Airport

Tallinna Lennujaam – kõige õdusam lennujaam

Kuigi Tallinna Lennujaamast ei saa kunagi maailma suurimat lennujaama, võib see kahtlemata pürgida maailma parimate lennujaamade hulka. Kogu lennujaama kujundus ja selle elemendid on paika seatud eesmärgiga olla kõige õdusam lennujaam. Kasutajakogemuse rikastamiseks on läbi mõeldud väiksemadki detailid ning reisijate igakülgset heaolu on silmas peetud kogu lennujaama kujunduses ja ülesehituses.

Kergelt ligipääsetav

Lennujaamas valitseb kaasaegne, puhas ja asjalik õhustik, sellegipoolest võivad reisijad tunda end ootamise ajal sama mugavalt kui omaenda hubases elutoas. Loodud on rahulik keskkond, kus hea reisieelsele närvipingele leevendust leida ja lõõgastuda. Tänu kompaktsusele on lennujaama ruumikujundus ja ülesehitus loogilise struktuuriga ning teekond turvakontrollialalt mistahes värava juurde ei võta üle viie minuti aega. Kuid nagu alati – pisiasjades peitub võlu.

Tallinna Lennujaam pakub laia valikut tegevusi, millega täita lennuni jäävat aega: külastada saab erinevaid kohvikuid, restorane, baare ja kauplusi. Kuigi lennujaam asub kesklinnast vaid 4 kilomeetri kaugusel, on sellegipoolest arukas jõuda lennujaama mõningase ajavaruga – nii saad osa rohkematest lennujaama pakutud võimalustest.

Lennujaama juurde pääseb kesklinnast hõlpsamalt kui enamikes teistes riikides. Lisaks on terminali ees piisavalt parkimisruumi, trammisõit linnast võtab aega vaid 20 minutit ja taksotasu ei tohiks ületada 10 eurot. Tallinna Lennujaam on kesklinnale tõepoolest lähemal kui enamik teistest lennujaamadest maailmas.

Oodata võib ka mängides või veidi venitades!

Pärast turvakontrolli (kust avaneb suurepärane vaade lennurajale) läbimist tervitavad reisijaid hõrk parfüümiaroom, värskelt küpsetatud leiva ja suurepärase kohvi lõhn. Samuti saab lennujaamast osta omanäolisi suveniire võõrsil elavatele lähedastele või sõpradele-tuttavatele. Suure valiku Eestimaiseid käsitöö tooteid ja toitu leiad „Hää Eesti Asja" poest, mis paikneb nüüd uues asukohas, 3. värava kõrval. Proovi kindlasti ka „Kohvri" kohvipoe maitsvaid kuumi jooke või lõõgastu klaasikese kihisevaga veinipoes „Rosin", mis asub 9. värava läheduses ning kust saab klaasikaupa osta hulganisti erinevaid šampuseid.

Lennujaamas pakutavad kogemused aga ei piirdu vaid poodide ja kohvikute külastustega – lisaks saab meeldivalt aega veeta hoopis teist laadi tegevustega. Mängutuju ja võistlusvaimu saab välja elada mängides sõbraga malet (8. värava juures) või lauatennist (otse „Rosina" veinibaari vastas). Lapsed saavad lõbutseda Lottemaa mängualas, mis asub 5. värava kõrval. Neile, kes kardavad, et on maitsvaid Eesti roogasid ehk üleliiagi nautinud, on Tallinna Lennujaamal pakkuda midagi sootuks unikaalset. Kuuenda värava juures on püsti pandud Euroopa esimene lennujaama jõusaal, kus reisijate kasutada on jooksulindid ja muud spordiseadmed. MyFitnessi jõusaaliala sobib hästi venitamiseks ning 10-minutiliseks pulsi tõstmiseks, üle ei maksa pingutada, sest duširuume kohapeal ei ole.

Tallinna Lennujaam oli üks esimesi omataolisi, kes avas külastajatele raamatukogu. Siit võid raamatu julgesti reisile kaasa haarata ning selle koju naastest tagasi tuua. Kui reisil lugemisaega napiks jääb, võid raamatu ka koju kaasa võtta ja selle hiljem tagastada. Meie raamatukogu toimib usalduse põhimõttel. Aga lennujaamal on unikaalseid üllatusi veel: näiteks võimalus hilisõhtul endale ise võileibu meisterdada. Kui sinu lend jõuab Tallinna nii hilja, et lennujaama kohvikud ja baarid on juba suletud, suundu julgelt „Take-Off One" restorani kõrval asuvale toitlustusalale, kust hilised saabujad leiavad kõik vajaliku võileiba valmistamiseks (ning anuma, kuhu jätta suupiste eest sümboolne tasu).

Tallinna Lennujaam on üks Euroopa parimaid

Wifi-ligipääsu portaali, RottenWiFi andmetel, on Tallinna Lennujaama wifi-ühendus hinnatud parimaks Euroopa lennujaamade hulgas ning jääb kogu maailmas teisele kohale. Ligipääs internetile on tagatud terves terminalis ning on täiesti tasuta. Lennujaamas leiab hulganisti laadimispunkte, mis kõik üllatavad erineva kujunduse ja mööbliga. Nii on kõikjal terminalis mugav emaile lugeda või ajada veel hetk enne pardale minekut korda kiireid tööasju.

Otseloomulikult on lennujaamas ka äriklassi lounge, mille nimi aga ei väljenda hästi selle tegelikku olemust. Nimelt ei jäta see reisijate tagasiside põhjal üldse karmi kontori muljet, vaid meenutab oma mugavuse ja rahuliku atmosfääriga pigem meeldivat hotelli vestibüüli. Seal on head tingimused töö tegemiseks, kuid leiab ka palju muud kasulikku ja põnevat. Nii on külastajate kasutada lastenurk, massaažitoolid, unekapslid, õueterrass ja kontorinurk. Äriklassi lounge'i külastajad on sealse lõõgastava atmosfääriga väga rahul, samuti on komplimente pälvinud sealne sõbralik teenindus ning suurepärane suupistete ja jookide valik. Lounge asub terminali teisel korrusel ning jääb duty-free ostualast vasakule. Äriklassi lounge'i külastus on eriti meeldejääv varahommikuste lendude puhul, sest just selle ruumi akendest avaneb selge ilmaga võrratu vaade päikesetõusule.

Hubasus ja õdusus on muidugi subjektiivselt hinnatavad, kuid sellegipoolest teeb Tallinna Lennujaam kõik endast oleneva, et kõik reisijad ennast seal koduselt tunneksid. Rahvusvaheline reisiportaal Sleeping in Airports hindas külastajate tagasiside põhjal Tallinna Lennujaama Euroopa paremuselt kolmandaks lennujaamaks nii aastal 2016 kui ka 2017. Meile on teada ka seigad, kus inimesed on Eestisse lennanud ainult selleks, et seda väikest, kuid võluvat lennujaama oma silmaga näha. See on ideaalne koht, kus oma Eesti reisi alustada ning lõpetada.

Teretulemast kõige õdusamasse lennujaama!

Viimati muudetud: 09.09.2018

Teema: Reisieelistus

Uudiskiri