Lennates Eesti saartele

Allikas: Reimo Roonet / Viist Estonia

Lennates Eesti saartele

Eesti ei võlu vaid metsade ja järvede rikkusega, siin on ka palju kauneid saari, kus stressirohkest linnaelust puhata saab. Suurimad saared – Saaremaa, Hiiumaa, Vormsi ja Ruhnu – on kõik omanäolised ning kindlasti külastamist väärt, kui plaanid ringreisi mööda Eestit. Aga mitte kõik ei tea, et need toredad reisisihtkohad on ka lennukiga ligipääsetavad. Kui seekord praamiga sõita ei taha, võid Saaremaale, Hiiumaale või Ruhnu saarele hoopis lennukiga minna.

Saaremaa on Eesti suurim saar – vahel võid lausa unustada, et ei viibi maismaal, vaid saarel, mis ümbritsetud Läänemerest. Tänu lõõgastavatele spaadele ja omanäolisele loodusele on Saaremaa populaarne sihtkoht kogu aasta vältel. Saare pealinn Kuressaare asub saare lõunarannikul ning jääb naabersaare Muhu reisisadamast tervelt ühetunnise sõidu kaugusele. Tallinna Lennujaamast lennukile hüpates jõuab Kuressaarde aga vaid 40 minutiga.

Sellel marsruudil teenindab reisijaid NyxAir, mis lendab saare ja pealinna vahet paar korda päevas. Edasi-tagasi lennupileteid saab osta veebilehelt flynyx.com. Kuressaare lennujaam asub kesklinna läheduses, 30-minutilise jalutuskäigu või 10-minutilise bussisõidu kaugusel.

Hiiumaa jääb Saaremaast veidi põhjapoole ning on tänu saarele rajatud põnevatele restoranidele ja kohvikutele võõrustanud viimastel aastatel varasemast tunduvalt rohkem külastajaid. Praamireis mandri läänekaldalt Rohukülast Hiiumaa Heltermaa sadamasse võtab ligikaudu tund ja 15 minutit, aga lennukiga saab saarele kõigest 30 minutiga. Marsruudil teenindab Transaviabaltika firma British Aerospace Jetstream 32 lennuk. Edasi-tagasi lennupileteid saab osta veebilehelt eestilennud.ee, hinnad algavad 50 eurost. Kärdla lennujaam asub linna keskusest umbes 5 kilomeetri kaugusel, bussiga jõuab sinna 15 minutiga.

Et lennud on väga lühikesed, ei ole neil pardateenindust, see-eest ei ole hirmu, et kõrvad lukku läheksid – lennuk lendab küllaltki madalalt, nii avaneb sulle võrratu vaade Eesti rannikualadest.

Seiklushimulisematele reisijatele on ideaalne Ruhnu saar. Ruhnu asub rannikust omajagu kaugel ning on Lätile lähemale kui Eesti mandrialadele. Sellelt tillukeselt saarelt leiad puutumata looduse, kogu riigi pikima valge liivaga ranna ning kokkuhoidva kohaliku kogukonna. Mandrilt saarele pääseb praamiga maikuust oktoobrini (teekond on umbes 3-tunnine), samuti sõidab praam Saaremaa ja Ruhnu vahel. Ruhnu saab Kuressaarest ka lennukiga.  

Oktoobrist aprillini saab saarele ka lennukiga. Pärnust väljuvaid lende teenindab Avio OÜ lennufirma, mis kasutab Britten-Normani Islander lennukit, kuhu mahub 9 reisijat. See lennuliin on loodud peamiselt saareelanikele, et nad saaksid kiirelt mandril või Saaremaal käia, ilma et peaksid selleks 6 tundi praamil veetma, aga ka teised huvilised on Ruhnu lendudele oodatud. Pileteid saab osta veebilehelt eestilennud.ee. Enne sihtkohta saabumist tasub broneerida ööbimispaik ja organiseerida saareelanike abiga transport lennujaamast majutuspaika.

Viimati muudetud: 04.12.2023

Teema: Saared