Romantiline Rannatee – 250 km poeesiat

Allikas: Mart Vares, Visit Estonia

Romantiline Rannatee – 250 km poeesiat

Kiire linnaelu paneb otsima rahu, vaikust ja eraldatust. Igapäevarutt ning tõttamised nõuavad hoo mahavõtmist ja hingetõmbamist eemal linnakärast ning kiirustamisest. Tahaksid rahulikku olemist, vaikust ning miks mitte ka romantikat?

Seda kõike leidub küllaga Romantilisel Rannateel, mis viib oma teekonnal mööda ligi 250 km pikkust rannajoont Varbla kadakate vahelt Kabli ja Treimani liivarandadeni, põigates lisaks nii saartele kui sisemaale. Siin ootavad Sind vaikus, rahu ja puutumatu loodus, mida koos kaaslasega nautida.


Pärnu lahe äär ei ole tihedasti asustatud ning siin võib kümnete kilomeetrite kaupa kulgeda mööda inimtühje rannateid. Kuid lisaks rahule ja vaikusele leiab siit nii mõndagi põnevat.

Kui võõras siiakanti satub, ei pruugi ta omapäi kõike huvipakkuvat kohe üles leida, aga Romantiline Rannatee koondabki siinse kandi toitlustus-, majutus-, teenindus-, kultuuri- ja muid asutusi ning ettevõtjaid, kultuuri-, ajaloo- ning loodusväärtusi ja toredaid sündmusi. Nii et kui ühte sellisesse kohta sisse astuda, siis saab asjatundlikku nõu, mida samas piirkonnas veel vaadata ja külastada.

Muuseumid, vaatetornid, rannad ja ujumiskohad, matkarajad ja lõkkekohad, kirikud, mõisad, looduskeskused, ratsatalud, veematkad, kalastamine, Valgeranna Seikluspark, Tamme talu ürdiaed, räätsa-, tõukekelgu-, suusa- ja uisumatkad – siin on tõesti kõike!

Lihtsalt ja kergelt leiad sobiva öömaja või peatuspaiga nii pikemaks kui lühemaks ajaks, saad ideid perepuhkuseks, seiklusteks ja romantikaks, avastad hõrgutavad kohalikud maitsed ning paikkonna erilised kultuurielamused, õpid uusi oskusi õpi- ja meistritubades. Ja seda kõike ühendab imeline loodus ning romantika, mis on nii teretulnud igapäevaellu ja oodatud vaheldus linnamelule.

Romantilise Rannatee kodulehel asuvast toidutraditsioone tutvustavast retseptiraamatust leiad ammuunustatud, aga ka uusi ideid ning maitseelamusi nii argi- kui pidupäevaroogadeks.

Piirkonnas toimuvad paljud üle Eesti tuntud üritused ja festivalid - Võilillefestival, RäimeWest, Kabli Päikeseloojangu Festival, Uulu Lamba Vest, Tahkuranna kurgifestival, Saarde seenefestival, Kihnu Mere Pidu jne – pane plaanid varakult paika!

Kordumatuid ja mõnusaid elamusi Romantiliselt Rannateelt!

Viimati muudetud: 11.01.2019
Soovitame
Uudiskiri