Parimad rannad lastega peredele

Allikas: Visit Estonia

Parimad rannad lastega peredele

• Eesti rannad on kõigile avatud ja tasuta külastamiseks.
• Rannad on turvalised ja rannavalvega.
• Sind ootavad lõhnavad männid, pikad luited, kaunid promenaadid ja purskkaevud.
• Eesti suvi on nagu soe kallistus, palavus pead ringi käima ei pane.

Mereäärset puhkust plaanides sihitakse sageli kuuma ja lärmakat kuurorti või vaikset rahuoaasi. Need, kes reisivad perega, teavad hästi – lastega käib möll juba iseenesest kaasas. Eestimaa suvi on nagu soe kallistus – palavus pead ringi käima ei pane, kuid päikest on piisavalt ja merevesigi soojeneb meeldivalt üles. Väljaspool suvekuid aga valitseb rannaäärsetel luidetel ja kaunitel korrastatud promenaadidel maagiline rahu.

On hulk häid põhjuseid, miks mereäärset puhkust armastavatel peredel tasub just Eestisse tulla. Siinsed rannad on kaunid ja korrastatud, kuid kõigile avatud. Kõik hea ja ilus ootab sind avasüli ja tasuta! Pikad ja valgustatud promenaadid, purskkaevud, puhkepaigad, pesemisvõimalused ja kõik muu inimese loodu lisaks kaunile loodusele. Rannavalve pilgu all on supelda on turvaline.

Lastega reisides tasub eelistada randu, kus on lisaks ilusale loodusele ka meelelahutust, tegevust ning teenuseid. Puhkepaigad, turnimispuud, dušid ja riietuskabiinid muudavad rannapäeva mõnusamaks.

Põhja-Eestis

Iga rand maailmas on ise nägu – Eesti trumbiks on puhta, peene liivaga pikad luited ja hästi lõhnavad männimetsad otse rannas. Narva-Jõesuu rand on selles osas üks kaunimaid – siinne 7,5 kilomeetrine liivariba on Eesti pikim ja maaliline metsaviirg kulgeb otse luitenõlval.

Lääne-Eestis

Pärnu rand on Eesti kuulsaim – suvel keeb elu ägedalt! Külaliste magnetiks on Pärnu rand avarate luidete ja sooja, aeglaselt sügavaks mineva veega. Meelelahutust on rikkalikult – kohvikuid ja karusselle, kiikesid ja paradiis lohesurfajatele. Pärnu rannapromenaad on Eesti kaunimaid, õhtul süüdatakse siin laternad ja värvilised valgustid purskkaevudes.

Lõuna-Eestis

Uhked rannad leiab Eesti ka mitmete järvede kallastelt - Võru linnas asuv Tamula rand on just selline õdus paik lastega puhkamiseks.

Saartel

Kuressaare supelrand Saaremaal on madala ja sooja veega nagu järv. Eestist leiab palju salarandu, iseäranis saartel, kus sinu ainsateks kaaslasteks on liivaluited ja merelained. Lastega puhates tuleb sel juhul jook ja eine ise kaasa pakkida. Ilusad mälestused, mida hiljem perepuhkuselt kaasa võtta, ei kaalu õnneks midagi.


Suvel randa minnes jälgi ikka ka teavet sellest, milline on Eestimaa supluskohtade kvaliteet:

Viimati muudetud: 17.05.2022

Teema: Lääne-Eesti, Loodus