TOP 10 perepuhkuse elamust Pärnumaal

Allikas: Alari Teede

TOP 10 perepuhkuse elamust Pärnumaal

Pärnu on tuntud oma võluva ranna poolest, kuid siin on lisaks sellele veel palju põnevaid kohti, kuhu peredel vaadata tasuks. Vaata üle siinne TOP 10 ja planeeri järgmine perereis Pärnumaale.


Mini Zoo eksootiline terraarium

Pärnu kesklinnas asuvast Mini Zoo terraariumist võid leida mitmesuguseid põnevaid roomajaid – näha saab nii sõrmepikkuseid maobeebisid kui ka suuri võrkpüütoneid ja tiigerpüütoneid. Lisaks uudistavad külastajaid mitmed sisalikud, näiteks tokeed ja roheleeguanid. Võta oma pere kaasa ja veendu Mini Zoo võluvas maailmas ise, sest julgematel on võimalus loomi lähemalt vaadelda ja katsuda.

Mini Zoo Pärnus

Autor: Kairi Tähe


Maarja-Magdaleena Gild 

Pärnu südalinnas asuvas Maarja-Magdaleena Gildis väärtustatakse isetegemise kunsti. Gildis toimuvad erinevad teematöötoad ja kursused, kus saab end proovile panna nii laps kui ka täiskasvanu. Põnevaid tegevusi töötubades jagub kõigile: võtmehoidja meisterdamisest kuni tekstiilitrükini T-särgile välja.

Lapsed lustimas Maarja-Magdaleena Gildis

Autor:  Kairi Tähe


Tervise Paradiisi veekeskus

Tule ja naudi koos perega veemõnusid Eesti ühes suurimas veekeskuses – Tervise Paradiisis. Veekeskuses on eri suurusega basseinid, eri kiirusega veetorud, lõõgastumiseks mullivannid ja saunakeskus ning väljas asub karastav välibassein. Adrenaliinisüsti pakub nelja meetri kõrgusel asuv hüppeplatvorm.


Pärnu Jahtklubi restoran

Pärnu Jahtklubi restoran on ilusa jõevaatega söögikoht, mis võtab hea meelega vastu ka peresid. Jahtklubi on lastele loonud mõnusa mängunurga, kus saab joonistada kriiditahvlile, paberile ja lugeda isegi raamatuid. Lisaks on suveterrassil piraadipaat nimega „Arabella", millel lapsed turnida saavad.

Pärnu Jahtklubi lastesõbralik restoran

Autor: Kairi Tähe


Pärnu rannaniidu matkarada ning Pärnu rannaniidu vaatlustornid ja linnalehmad

Pärnu mereäärsel looduskaitsealal, Pärnu keskranna kõrval paikneb 600 meetri pikkune rannaniidu matkarada koos vaateplatvormiga. Jalutusrajal saad kõndida, aga ka vankri või ratastooliga sõita otse sonnide kohal ja tutvuda linnaloodusega, nautides vaateid lahele. Suvisel ajal on rannaniitusid hooldamas ka veised ehk linnalehmad, kelle pilliroo nosimist on eriti tore jälgida.


Valgeranna Seikluspark

Kauni merevaatega Valgeranna Seikluspark sobib kõigile, kes otsivad põnevust ja armastavad uusi väljakutseid. Seikluspargis on 6 kõrgseiklusrada, kus võid puude otsas ronida ja takistusi ületada. Uudisena pakub Valgeranna seikluspark ka vabalangemishüpet 10 m kõrguselt platvormilt. Lisaks sellele saad end proovile panna 18-korvilisel discgolfirajal, mille kasutamine on mänguhuvilistele tasuta. Pärast aktiivseid tegevusi saab kohapeal ka näiteks piknikku pidada.

Laskumine trossil

Autor: Valgeranna Seikluspark


Jõuluvana Korstna talu 

Tõstamaa vallas asuv Jõuluvana Korstna talu on peredele lõbus ajaveetmispaik. Seal elab jõuluvana koos memme, päkapikkude, hobuste, jäneste ja muude sõpradega. Korstna talus saad korraldada näiteks põnevaid sünnipäevasid või osaleda rahvakalendripäevade tähistamises: talus on kiikede, ronimisredelite ja liumäega mänguväljak, memme toitudega väike kohvik, mitmesugused meisterdamisvõimalused. Lisaks võid ratsutada või teha väikse sõidu poniga.


Alpakafarm - Eesti suurim alpakakasvatus!

Are vallas asuvas Alpakafarmis on Eesti suurim alpakakasvatus. Alpakad on uudishimulikud, suurte silmade ja naeruse näoga imepehme kasukaga loomad. Kännu talu Alpakafarmis saab alpakasid katsuda ja neile maiust sööta. Peale alpakade võid talus näha ka kääbuskitsesid, minilambaid ning angooraküülikuid. PS! Sel suvel ootab Alpakafarm külalisi Alpaka Expressiga – buss väljub igal teisipäeval ja reedel kell 14.00 Pärnust Endla teatri tagusest parklast. Piletid on saadaval Pärnu Külastuskeskuses.

Uudishimulikud alpakad

Autor: Getter Koobas, Visit Pärnu


Lottemaa teemapark - suurim kogupere teemapark Eestis!

Tahkuranna vallas asuv Lottemaa teemapark on suurim kogupere teemapark Eestis. Lottemaa teemapargis leidub erinevaid teemamaju, näiteks Lotte mängude maja, Oskari meisterdamise kuur, Jäneste vigurite ja illusioonide maja jt. Seal võid kohtuda Leiutajateküla elanikega ning nendega koos meisterdada ja mängida. Lisaks on Lottemaal seikluspark, rand ja erinevad lõbusad leiutised. Lottemaa sobib ideaalselt ka vihmase ilmaga külastamiseks.


RMK Rae järve matkarada ja telkimisala 

Kui Soomaa rahvuspargi rajad on juba tuttavad, siis Rae järve matkarada on järgmine koht, kuhu suunduda. Rae järve matkarajal kõndides näeb vaheldusrikast loodust, seal on olemas ujumis- ja kalastamisvõimalused ning ka telkimisala kõige vajalikuga – kolm lõkkekohta, lõkkepuud, külakiik jm. Matkaraja läbimise teeb huvitavaks see, et 5 meetri kõrguse vaatetornini jõudmiseks tuleb ületada purre, läbida laudtee ja minna üle rippsilla. Kindlasti väärt elamus puhtas looduses!

Viimati muudetud: 07.03.2022

Teema: Lääne-Eesti