Erilised ja oma näoga tuurid

Allikas: Visit Estonia

Erilised ja oma näoga tuurid

Allpool väljapakutavad marsruudid on mõeldud seiklushimulistele avastajatele, kes soovivad kogeda põnevaid paiku ja nende võlusid veidi teise nurga alt. Need viivad külastajad radadele, millele ei pruugi tavalisel jalutuskäigul sattuda ning on seotud mõne erilisema teema või kohaga. Veidi ekstreemsusi seiklusgurmaanidele, eri ajastute maitseid toiduelamuste otsijatele, jalutuskäik kummituste juurde, maa-alused tunnelid, militaarmatk, tänavakunstituur – vali ise, millise võtad.

Ekskursioon Noarootsi jääteele - tõeline põhjamaa kogemus

Harju maakond

Jääteed on ametlikult olemas vähem kui kümnes riigis maailmas, seega on tegemist eksootilise elamusega. Jäätee tuurid viivad vastavalt nende lahtiolekule ja ilmastikuoludele kas Vormsile, Hiiumaale või Noarootsi.  Noarootsi jäätee tuuri päeva jooksul jõuame ringi vaadata ka Haapsalu linnas ja Noarootsi poolsaarel. Tagasiteel Tallinna sõidame läbi Padise kloostrist ja Rummust, külastame ka Keila juga, tutvustame piirkonna ajalugu ja loodust. Uuri perioodil jaanuar-märts, kas ja millised jääteed on avatud! Vastavalt ilmastikuoludele ja operatiivsele jäätee infole saame ekskursiooni korraldada. 

Ekstreemne ekskursioon giidiga "Unustatud dimensioon"

Harju maakond

Pakume erakordset võimalust koos meie UE IN ESTONIA tiimiga külastada Tallinna ja Harjumaa maa-aluseid tunneleid, mida omal käel leida on keeruline. Leiate ennast kunagistest töötavatest kaevandustest, satute Peeter Suure kindluse legendaarsetesse tunnelitesse ja saate jalutada Venemaa Keisririigi jälgedes Astangu metsades. Kindlasti võta kaasa vähemalt 40 cm kõrged kummisaapad või kalamehe tunked, tasku- või pealamp, kindad ja varuriided, natuke süüa ja juua. Vajadusel pakume lisatasu eest tunnelite külastamiseks vajalikku varustust. Objektidevaheline transport ja giiditeenus on tuuri hinnas.

Kreenholmi manufaktuuri jalgsiekskursioon igal pühapäeval giidi saatel

Ida-Viru maakond, Narva

Koos giidiga tehakse ringkäik Kreenholmi suletud territooriumil ning korra põigatakse sisse ka vanasse tehase hoonesse, kus külastajatel on võimalik näha ka ühte suurt ketrussaali, et tajuda paremini kogu töö mastaapsust. Marsruut on ca 2,5 km. Hea teada: Ekskursiooni osalejad jagatakse gruppideks kuni 10 inimest. Giidid räägivad nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Ekskursioone korraldab Narva Muuseum. Piletid müügil Piletilevis.

Loe edasi

Giidiga jalgsi militaar-loodusmatk Tahkunas Hiiumaal

Hiiu maakond, Tahkuna küla

Militaarmuuseumi juurest algav jalgsimatk on ajaretk, mis laseb tagasi vaadata kahe viimase sõja aegadele. Alustame ülevaatega militaarmuuseumi eksponaatidest, mille kaudu viime end kurssi sõjasündmuste kulgemisega üle Hiiumaa, seejärel matkame sõja ja sõjaväe jälgedes Tahkuna poolsaare metsades ja radadel mööda unustatud raudteetammi ja sõjaväeteid. Uurime metsa ja vaatame, kuidas on sõda, sõjaväelased ja –rajatised Tahkuna loodust mõjutanud. Giid Urmas Selirand on militaarloodusmatku teinud alates 1993.a. Matka on võimalik tellida eesti, soome, inglise ja vene keeles.

Loe edasi

Tänavakunstiteemaline giidiga jalutuskäigutuur Karlovas

Tartu maakond

Karlova linnaosa tänavakunstituur on mõeldud seiklushimulistele Tartu külastajatele, kes soovivad avastada linna teise nurga alt. Karlova jalgsituuril kulgeme läbi tänavakunstirohkete paikade ja tutvume põhjalikult kohaliku tänavakunsti olemuse ja tekkepõhjustega. Peatume ka Karlova ajaloolisel taustal ja kunstimaastiku väljakujunemise põhjustel. Tuur algab Aparaaditehase hoovist ja kulgeb läbi Karlova.

Loe edasi

Giidituur gurmaanidele. Ajastute maitseelamused

Pärnu maakond, Pärnu

Rända muuseumi püsiekspositsioonis kiviajast hilisesse nõukogude perioodi ning koge eri ajastute maitseid! Tuuril annab giid ülevaate Pärnu 11 000 aasta pikkusest ajaloost ning teeb põgusaid sissevaateid Pulli asula elanike, keskaja kaupmeeste ning kuurordis puhkavate supelsakste toidukultuuri. Saad tunda möödunud sajandite hõngu läbi ehtsate esemete, mängude ja ning toidu. Menüü: kiviaeg - põdraliha marjade ja samblikuga; keskaeg - köömnenaerid pullimunade või veisekeelega; nõukogude aeg - vürtskilu võileib ja hapukurgiviilud või kirju koer viljakohviga. Giiditeenus maksab 45 eurot. 

Loe edasi

Jõulud ja talv Lahemaal

Harju maakond, Kolga alevik

Kuna pühade ajal tuleb lauas istumist üsna palju, siis meie pakume Sulle vahelduseks niisuguse programmi, kus saad ennast veidi liigutada, nautida ilusat (loodetavasti ka lumist) loodust ning hiljem koos soojas ruumis jõulutoitu nautida. Toiduks on verivorst, praad, kartulid, salat, jõulukook, kohv, hõõgvein.  Pakume 3-tunnist loodusretke loodusgiidiga Viru rabas või mujal Lahemaal ja jõulusööki kas metsas lõkke ääres või soojas ruumis. Võimalik on juurde tellida ka esinejaid või programmi - rahvamuusikud, rahvatantsijad, idamaist tantsu, rannakeele programmi ja palju muud.

Loe edasi

Elamustoitlustustuur Lääne-Eestis

Pärnu maakond

Hea toit, hea seltskond ja imeline Lääne-Eesti loodus - mida hing veel ihata oskaks! Oleme Sinu jaoks kokku pannud valiku Lääne-Eesti erilistest toiduelamustest. Tegu ei ole tavapäraste kohvikute ja restoranidega, vaid talude ja poodidega, kes avavad uksed Sulle, et tutvustada oma tegemisi ja pakkuda oma toodangut maitsta. Lisaks selle tuuri objektidele võib Sulle huvi pakkuda ka tuur Tori Jõesuu Siidritalus või saa koos sõpradega hoopis eriline õhtusöögielamus Viirelaiu majakavahi majas.  Et tuur paremini õnnestuks, siis lepi teenustes kindlasti eelnevalt kokku.

Loe edasi

Tartu Toomemäe kummitustuur: jalutuskäik koos giidiga

Tartu maakond

Ronk Ronk kutsub jalutuskäigule Tartu Toomemäele ja selle ümbrusesse, kus tulevad jutuks nii Eesti Rahvaluule Arhiivist pärinevad vanad muistendid kui ka kaasaegsed kummituslood. Kummitus- ja pärimuslugude huvilised on oodatud registreeruma regulaarsetele tuuridele, mis toimuvad iga kuu kindlatel kuupäevadel (täpsem ajakava ja registreerumine www.ronkronk.ee). Samuti saab meie ekskursioone tellida nii turismigruppidele, kooliekskursioonidele kui ka privaattuurina (nt sünnipäevaseltskondadele jne) vabalt valitud kuupäevadel. Küsi hinnapakkumist info@ronkronk.ee. Kestus 1,5 h.

Giidituur Pärnus "Tisleripojast linnaarhitektiks"- Olev Siinmaaga seotud supelarhitektuur

Pärnu maakond, Pärnu

Olev Siinmaa oli Eesti arhitekt ja sisekujundaja, Pärnu linnaarhitekt, kelle ametiajal 1925-1944 omandas kuurort kaasaegse ilme. Tuur tutvustab Olev Siinmaaga seotud paiku ja funktsionalistlikku supelarhitektuuri Pärnus. Jalutuskäik algab tema enda projekteeritud kodumaja juurest, Rüütli tn 1a ja lõpeb ühe Pärnu sümbolhoone, Rannahotelli juures. Tuur kestab 1,5 tundi.

Loe edasi
Viimati muudetud: 28.12.2018

Teema: Tallinn, Kultuur ja Ajalugu, Aktiivne puhkus

Uudiskiri