Erilised ja oma näoga tuurid

Allikas: Visit Estonia

Erilised ja oma näoga tuurid

Allpool väljapakutavad marsruudid on mõeldud seiklushimulistele avastajatele, kes soovivad kogeda põnevaid paiku ja nende võlusid veidi teise nurga alt. Need viivad külastajad radadele, millele ei pruugi tavalisel jalutuskäigul sattuda ning on seotud mõne erilisema teema või kohaga. Veidi ekstreemsusi seiklusgurmaanidele, eri ajastute maitseid toiduelamuste otsijatele, jalutuskäik kummituste juurde, maa-alused tunnelid, militaarmatk, tänavakunstituur – vali ise, millise võtad.

Kreenholmi manufaktuuri jalgsiekskursioon giidiga pühapäeviti

Üle Eesti

Koos giidiga tehakse ringkäik Kreenholmi suletud territooriumil ning korra põigatakse sisse ka vanasse tehase hoonesse, kus külastajatel on võimalik näha ka ühte suurt ketrussaali, et tajuda paremini kogu töö mastaapsust. Marsruut on ca 2,5 km. Hea teada: Giidid räägivad nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Ekskursioone korraldab Narva Muuseum. NB! Palume soetada pileteid eelmüügis.

Giidiga jalgsi militaar-loodusmatk Tahkunas Hiiumaal

Militaarmuuseumi juurest algav jalgsimatk on ajaretk, mis laseb tagasi vaadata kahe viimase sõja aegadele. Alustame ülevaatega militaarmuuseumi eksponaatidest, mille kaudu viime end kurssi sõjasündmuste kulgemisega üle Hiiumaa, seejärel matkame sõja ja sõjaväe jälgedes Tahkuna poolsaare metsades ja radadel mööda unustatud raudteetammi ja sõjaväeteid. Uurime metsa ja vaatame, kuidas on sõda, sõjaväelased ja –rajatised Tahkuna loodust mõjutanud. Giid Urmas Selirand on militaarloodusmatku teinud alates 1993.a. Matka on võimalik tellida eesti, soome, inglise ja vene keeles.  

Loe edasi

Tänavakunsti ja ajaloo jalgsituur Karlovas

Karlova linnaosa tänavakunstituur on mõeldud seiklushimulistele Tartu külastajatele, kes soovivad avastada linna teise nurga alt. Karlova jalgsituuril kulgeme läbi tänavakunstirohkete paikade ja tutvume põhjalikult kohaliku tänavakunsti olemuse ja tekkepõhjustega. Peatume ka Karlova ajaloolisel taustal ja kunstimaastiku väljakujunemise põhjustel. Tuur algab Aparaaditehase hoovist ja kulgeb läbi Karlova.  

Loe edasi

Giidituur gurmaanidele. Ajastute maitseelamused

Rända muuseumi püsiekspositsioonis kiviajast hilisesse nõukogude perioodi ning koge eri ajastute maitseid! Tuuril annab giid ülevaate Pärnu 11 000 aasta pikkusest ajaloost ning teeb põgusaid sissevaateid Pulli asula elanike, keskaja kaupmeeste ning kuurordis puhkavate supelsakste toidukultuuri. Saad tunda möödunud sajandite hõngu läbi ehtsate esemete, mängude ja ning toidu. Giidituur on grupile 45€, maitseelamus 3 roa (10€/in) või 5 roaga (15€/in) lisandub tasule. Tutvu menüüga meie kodulehel.

Loe edasi

Elamustoitlustustuur Lääne-Eestis

Hea toit, hea seltskond ja imeline Lääne-Eesti loodus - mida hing veel ihata oskaks! Oleme Sinu jaoks kokku pannud valiku Lääne-Eesti erilistest toiduelamustest. Tegu ei ole tavapäraste kohvikute ja restoranidega, vaid talude ja poodidega, kes avavad uksed Sulle, et tutvustada oma tegemisi ja pakkuda oma toodangut maitsta. Et tuur paremini õnnestuks, siis lepi teenustes kindlasti eelnevalt kokku.

Loe edasi

Giidituur Pärnus "Tisleripojast linnaarhitektiks"- Olev Siinmaaga seotud supelarhitektuur

Olev Siinmaa oli Eesti arhitekt ja sisekujundaja, Pärnu linnaarhitekt, kelle ametiajal 1925-1944 omandas kuurort kaasaegse ilme. Tuur tutvustab Olev Siinmaaga seotud paiku ja funktsionalistlikku supelarhitektuuri Pärnus. Jalutuskäik algab tema enda projekteeritud kodumaja juurest, Rüütli tn 1a ja lõpeb ühe Pärnu sümbolhoone, Rannahotelli juures. Tuur kestab 1,5 tundi.  

Loe edasi
Viimati muudetud: 28.12.2018

Teema: Rattaga matkajale, Tallinn, Kultuur ja Ajalugu, Aktiivne puhkus