Parimad uisuväljakud Eestis

Allikas: Silver Gutmann, Visit Estonia

Parimad uisuväljakud Eestis

Uisutamine on vaba aja tegevus, mis on samas ka korralik trenn, sest see paneb korraga tööle kõik lihasgrupid, sealjuures põselihased, mis rõõmust pingul on. Kusjuures tegemist on anaeroobse treeninguga ehk pulssi see üles ei aja. Uisuta õues ja saad pealekauba korraliku stressimaanduse ja värske pea. Siin on mitu head liuväljakut, kuhu soovitame liuglema minna. Head sõitu!

Vanalinna Uisupark

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Tegu on iidse Tallinna vanalinna südames asuva unikaalse pop-up-uisuväljakuga, mis avatakse detsembri alguses ja suletakse märtsis kevadpäikese saabudes. Ajaloolise Niguliste kiriku kõrval Harju tänaval asuv uisuplats on klassikaline vabaõhuliuväli, kuhu on oodatud liuglema nii lapsed kui täiskasvanud kui sõpruskonnad, kõik linnaelanikud ja turistid.  Ajaloolise hõnguga uisuplatsilt saadavat emotsiooni ei anna võrrelda millegi muuga – selline kogemus jääb muinasjutulise mälestusena meelde elu lõpuni!

Nõmme Uisupark

Tallinna Nõmme Gümnaasiumi hoovil talvisel hooajal toimetav Nõmme Uisupark pakub uisurõõmu kogu perele. Uisupark on avatud iga päev ilmast olenemata kuni märtsi keskpaigani, kuna liuväli on rajatud kasutades spetsiaalseid külmutusseadmeid. See tagab uisurõõmu kõigile ka plusskraadidega. Nõmme Uisupargi uus asukoht andis võimaluse rajada suurem liuväli ja külastajatele on paremad tingimused parkimiseks. Uisutama võib tulla isiklike uiskudega või rentida uisud kohapeal asuvast uisulaenutusest. Uisud jalga ja kohale!

Loe edasi

Mustamäe Uisupark

Tegemist on pop-up-liuväljakuga, mis avatakse tavaliselt novembri keskel ja suletakse märtsis kevadpäikese saabudes. Mustamäe Uisupark ootab liuglema kõiki huvilisi. Lapsed, täiskasvanud, sõpruskonnad, koolirühmad, töökollektiivid – tule üksi või suure kambaga! Imeilus valgustus, mõnus muusika ja suurepärane atmosfäär toovad meie juures loodetavasti naeratuse näole igale uisutajale. 

Loe edasi

Tondiraba jäähall

Kolmekorruseline multifunktsionaalne Tondiraba Jäähall koosneb peaareenist ja kolmest harjutusväljakust. Peaareeni saab kasutada iluuisutamise, jäähoki, võrkpalli, käsipalli, iluvõimlemise kui ka teiste spordialade harrastamiseks. Esinduslik peaareen sobib suurepäraselt ka kontserdite korraldamiseks. Hoones on olemas curlingurajad, riietusruumid, riiete kuivatusruumid, jõusaal, uisulaenutus, uisuteritus, kohvik ja konveremtsiruumid. Erivajadustega külastajatele on tagatud ligipääs igale korrusele. Küsi ka pakette nii lastele kui ka täiskasvanutele tähtpäevade tähistamiseks.

Loe edasi

Tartu südalinna uisuväljak

Raekoja platsile suudlevate tudengite purskkaevu ümber kerkib talvel 1000 ruutmeetri suurune uisuväljak, kus valguskettidest tähistaeva all saab nautida kõige romantilisemat ja lõbusamat talvist meelelahutust - uisutamist. Uisuväljaku kasutamine on tasuta ning väljaku kõrval asuvast uisulaenutusest saavad nii suured kui ka väikesed huvilised hinnakirja alusel uiske rentida. Kosutavat sooja jooki ja mõnusat ampsu pakub Uisuväljaku kohvik (E–R kl 17:00–21:00, L–P kl 10:00–21:00). Haara sõber kaasa ning tule veeda mõnusalt aega värskes õhus otse Tartu linna südames!

Loe edasi

Uisutamine Lõunakeskuse Astri Arenal

Neil, kes on juba unustanud oma lapsepõlves omandatud uisutamisoskuse, kes ei olegi varem uisutamist proovinud või on juba vilunud tritsutajad, on võimalus liuelda iga päev Astri Arenal. Uisutada saab nii oma kui ka kohapealt laenutavate uiskudega. Tule ja uisuta kasvõi suvel.  Liuväljale on oodatud ka kõige pisemad, sest uisud algavad numbrist 25. Samuti pakume hoiukappe, erineva suurusega turvavarustust ning tugiraame.

Loe edasi

Tähtvere Puhkepargi uisuväljak

Tartu laululavale kaare alla valatakse igal talvel külmakraadide abil looduslik jää. See on Tartu suurim vabaõhu-uisuväljak, kuhu mahub korraga sõitma ka 40 inimest. Uisuväljaku kasutamine on valgustatud ja avatud ööpäevaringselt. Oma uiskudega on selle kasutamine tasuta. Uiske numbritega 27-47 laenutatakse laululava suusa-uisulaenutuses. Korraga on saadaval üle 40 paari. Uiske laenutatakse isikut tõendava dokumendi alusel. Grupp alates viiest inimesest. Terve päeva uisulaenutuse maksumus on 11 eurot. Kohtume uisuväljakul! NB! Vihmase ilmaga ja plusskraadidega on uisuväljak suletud.

Loe edasi

Tamme staadioni uisuväljak

Tartu maakond, Tartu linn

Uisuväljak on valgustatud ja avatud ööpäevaringselt. Oma uiskudega on selle kasutamine tasuta. Ilu-ja hokiuiske saab laenutuspunktist hinnakirja alusel (1 tund/ 3 EUR; 1 päev/10 EUR) ning saadaval on uisud nii suurtele kui väikestele (suurused 29 - 46).  Uiske laenutatakse isikut tõendava dokumendi alusel!  Vihmase ilma korral ja plusskraadidega on uisulaenutus suletud! Temperatuuri langemisel alla -20 kraadi on uisulaenutus suletud! Uisuväljaku kõrval on Tamme staadioni mänguväljak ja spordiväljakud.    Tule naudi meiega talverõõme!

Viljandi Jäähall

Männimäe linnaosas ootab Sind, Viljandi Jäähall, kus pakutakse sportimisvõimalusi ning mõnusat vaba aja veetmist peredele ja sõpruskondadele.  Meie juurest saab lisatasu eest laenutada täisvarustust koos uiskudega. Enne tulekut kontrolli palun meie kodulehelt vaba jää aega, kuna meie juures on broneeringud erinevateks treeninguteks. Me ootame Sind!

Loe edasi

Pärnu uisuväljak

Pärnu südalinnas asuv liuväli ei sõltu enam looduslikest külmakraadidest ning uuele tehisjääle on oodatud igas vanuses uisutajaid! Tulla võib oma uiskudega või laenutada need kohapeal. Kokku on meil 305 paari eri suuruses uiske. Pakume ka uiskude teritamist, abiraami kasutamise võimalust ja.hokihuvilistele keppe. Uisuväljakul saab tänu välisvalgustusele ka aasta pimedaimal ajal uisutada, jäähokit mängida ning miks mitte muid jääga seonduvaid tegevusi teha. Lisaks talispordile saab territooriumil mängida korvpalli, võrkpalli ja tänava saalihokit.

Loe edasi

Adavere uisurada

Adaveres asub hetkel Eesti ainuke uisuovaal, kus on võimalik harrastada kiiruisutamist. Uisuovaal on rajatud 250m kooli staadionile, rada on 10m lai ning valgustatud. Laenutame kohapeal ka uiske, nii meeste-, naiste- kui ka kiiruiske, ning numbrid varieeruvad laste omadest kuni 45-ni. Suvel on võimalik Adavere Uisurajal sõita rulluiskudega. Adavere asub Tallinn-Tartu mnt 120. kilomeetril. Uisuovaal on ilusa mõisakooli kõrval ja paistab maanteele.

Loe edasi
Viimati muudetud: 05.01.2023

Teema: Aktiivne puhkus, Loodus