Parimad kevadpildid meie Instagramis

Allikas: Rotermann City, Visit Estonia

Parimad kevadpildid meie Instagramis

Kevad juba hiilib. Panime VisitEstonia Instagrami kaunimatest kevadfotodest kokku väikese "näituse", et luua saabuva aastaaja feeling'ut ning näidata loodus- ja linnailu. Tee sinagi kevadest pilte ja jaga neid Instagramis teemaviitega #VisitEstonia.


Mustjärv Lõuna-Eestis

Tartumaal Elva vallas on Mustjärve matkarada. Lühike matkaring (2,3 km) kulgeb ümber järve ning äraeksimine on võimatu, sest rada on ringikujuline ning igaüks jõuab lõpuks alguspunkti tagasi.


Tuhu matkarada

Raja alguses asub unikaalne vaatetorn "Trepp" mis valmis koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga. Matkarada on 950 meetrit pikk ning liikumine toimub laudteel, mis märja ilmaga võib olla libe! Raja läbimisaeg on umbes 1 tund, soovitav on kaasa võtta kummikud.


Soomaa viies aastaaeg

Kui kevadine suurvesi metsad, põllud ja taluaiad üle ujutab, nimetame seda viiendaks aastaajaks. Siis saab kanuu või paadiga seal puude ja aasade peal sõita. Tegelikult on Soomaa rahvuspark huvitav igal aastaajal.

Alatskivi loss

Muinasjutuline loss Eesti idapiiril ootab külastama!


Rabivere Raba


Kalamaja piirkond Tallinnas

Kalamaja on olnud ammustest aegadest Tallinna peamine kalasadam, millele viitab ka nimi. Piirkond on tuntud omal ajal töölisklassile ehitatud puitmajade ja nende boheemlasliku võlu poolest. Kevadpäike toob sinna alati palju jalutajaid.
Kabli linnujaama vaatetorn

Kabli linnujaamas on sügiseti üleval hiigelsuur, 17 m kõrgune Helgolandi mõrdpüünis, mille abil on linde rõngastatud ja rännet uuritud üle 50 aasta. Linnujaamas saad tutvuda lindude rände, ornitoloogide tegevuse ja siinse väärtusliku rannikumaastikuga.
Altja kaluriküla

Altja on tüüpiline rannaküla, kus majad paiknevad piki ühte külatänavat.

Lahemaa rahvuspargis asuv Altja kaluriküla esineb kirjalikes allikates esmakordselt 1465 a. Täna näed Altjal Uustalu ja Toomarahva tüüpilisi rannatalusid 19. saj lõpust ja 20. saj algusest.Külmas veel karastamine

Kuues aastaaeg Soomaal

Kuues aastaaeg on haruldane nähtus. Vesi, mis metsad ja niidud üle ujutas, jäätus ära ja nüüd saab sinna tõukekelkude ja uiskudega sõitma minna. Igal talvel sellist loodusnähtust ei teki.

Meeldetuletuseks siis niipalju, et viies aastaaeg tähendab seda, et maastik on vee poolt üle ujutatud, kuues aga siis jäätumist.


Viimati muudetud: 18.03.2022

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Aktiivne puhkus, Loodus