Soomaa rahvuspark

Soomaale jäävad metsatukkadest ümbritsetud hiiglaslikud rabad, suured ja väikesed jõed, liigirikkad luhad ja õiterohked puisniidud, kus saab nautida puutumatu looduse ilu.

Külastajatele enim tuntud on lume sulamise või suurte vihmade järgne Soomaa suurvesi ehk nn viies aastaaeg, mil kõik madalamad metsad ja teed on üle ujutatud ning ainsaks liiklusvahendiks sel ajal on kanuu või süst.

Kui sõidad Soomaa rahvusparki Suure-Jaani kaudu, siis kindlasti jaluta Hüpassaare õpperajal või uuri ürgmetsa Kuuraniidu laudteel. Kui valid aga  Viljandist lõunapoolsema marsruudi, siis põika sisse Suure-Kõpu mõisasse ja  Soomaa Rahvuspargi Külastuskeskuse juurest algavale Koprarajale, mis sobib hästi nii ratastooli kui lapsevankriga matkajatele. Peatu kindlasti ka Riisa rabarajal, et nautida vaikust, mida linnamelus ei kohta!

Inimtegevuse taandumine on Soomaa teinud pelgupaigaks nii suurtele kui ka väikestele loomadele ja lindudele. Selle paiga asustuse iidsusest ja võlust jutustab traditsiooniline haavapuust tehtud ühepuupaat haabjas mille tegemist saab Soomaal õppida.

Soomaa Rahvuspark kuulub üle-euroopalise tähtsusega põlislooduse ala ehk kaitsealade PAN Parks'i võrgustikku.

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.