Parimad kohad, kus nautida vaadet Tallinnale

Allikas: Rasmus Jurkatam, Visit Estonia

Parimad kohad, kus nautida vaadet Tallinnale

Kõrgemalt vaade annab uue perspektiivi. Siin on sulle abiks nimekiri kohtadest, kust võiks Tallinnat imetleda. Muide – paljud neist kohtadest on külastamiseks täitsa tasuta või vaid sümboolse tasu eest! PS! Tallinnat märgatakse ka välismaalt – UK ajakirja Wanderlust korraldatud konkursil sai Tallinn ihaldusväärsete linnade edetabelis 2. koha.

Kohtuotsa vaateplatvorm

Kohtuotsa vaateplatvorm asub Toompea kõrgendiku põhjapoolsel küljel. Siit avaneb suurepärane vaade nii vanalinna punastele katustele ja uhketele kirikutele kui ka kesklinna moodsatele kõrghoonetele.Taamal paistab Soome laht, sadam ja Pirita. Elamusi pakkuv vaatepilt on garanteeritud igal aastaajal ja iga ilmaga. Remonditööde tõttu kinni kuni oktoobri lõpuni.

Loe edasi

Patkuli vaateplatvorm

Patkuli vaateplatvorm on osake Tallinna iidseimast piirkonnast. Vaateplatvormile viib Snelli tiigi juurest Toompargi servast 157-astmeline Patkuli trepp, mis ehitati 1903. aastal ühendamaks Toompead all-linnaga. Patkuli vaateplatvormilt avaneb muinasjutuline vaade linnamüürile ja sellel troonivale Stenbocki majale, Tallinna tornidele ning sadamale.

Loe edasi

Oleviste kiriku torn ja vaateplatvorm

16. sajandi alguses valmis Oleviste kiriku läänetornil gooti telkkiiver, mida arvati tol ajal maailma kõrgeimate hulka, torni kõrgus oli mõnedel andmetel 159 m. Ajaloolased on aga andmete ja mõõtühikute tõlgendamisel eri meelel, mõned arvavad, et kiriku torn pole kunagi olnud kõrgem kui 115-125 m. Sellegi poolest oli tegemist suursuguse ehitisega ning hetkel ligi 124 m kõrgust torni peetakse siiani üheks Tallinna sümboliks. Vaateplatvormile viib 232 trepiastet!

Loe edasi

Tallinna Teletorn

314 meetrini kõrguv Tallinna Teletorn on elamuslik turismi-, kultuuri- ja vaba aja keskus. Pirita linnaosas asuv ehitis on kõrgeim nii Tallinnas kui ka terves Eestis. Tornis ootab Sind: - 170 m kõrguselt avanev panoraamvaade; - 22. korruse väliterrass; - vaade otse maapinnale läbi platvormi klaaspõranda; - närvekõditav servakõnd; - vitraažisaal; - atraktsioonid lastele; - kingipood - telestuudio - Eesti kõige kõrgem restoran

Loe edasi

Tallinna Raekoja torn

Raekoja torn ehitati koos raekojaga aastatel 1402-1404. Tornis pidasid vahti rae vahisõdurid. Tulekahju või mõne muu õnnetuse korral löödi häirekella, mis tänapäeval lööb igal täistunnil. Suvel saavad huvilised nautida tornist avanevaid vaateid. 34 meetri kõrgusel asuvale kellarõdule jõudmiseks on tarvis keskaegsel keerdtrepil läbida 115 astet. Mida kõrgemale, seda järsemaks ja kõrgemaks lähevad astmed.   Tuulelipp Vana Toomas asetati torni tippu 1530. aastal ning valvas seal linna kuni 1944. aastani. Praegune tuulelipp pärineb aastast 1996.

Loe edasi

Hotell Viru ja KGB muuseum

Oli kord hotell, mis sai nimeks Viru. Aasta oli 1972 ja nõukogude aja lõpuni oli jäänud veidi vähem kui 20 aastat. Välismaalastele sobiv hotell pidi sobima ka riikliku julgeoleku organile – KGB-le. See ei ole ainult lugu ühe hotelli ja KGB suhetest. Muuseum on lugude varamu kahest maailmast. Ühes, mis eksisteeris peamiselt paberil, elasid õnnelikud nõukogude inimesed külluses ja sõpruses, targa ainupartei juhtimisel, seal polnud õnnetusi ega katastroofe. Teine, päris maailm, oli oma olemuselt tunduvalt mitmekesisem ja keerulisem. Hea teada: muuseumi külastamiseks on vajalik eelregistreerimine!

Loe edasi

Tallinna Piiskoplik Toomkirik ja kellatorn

Tallinna Piiskopliku Toomkiriku (1233) sisustuses väärivad tähelepanu 13.-18. saj pärit hauaplaadid ja 17.-20. saj pärit aadlike vapp-epitaafid.  Kuulsamad kirikusse maetud isikud on rootsi väepealik Pontus De la Gardie ning tema abikaasa, Rootsi kuninga Johann III tütar Sophia Gyllenhelm, admiral Samuel Greigh. Külastajad saavad ronida kiriku 69-meetrise barokkstiilis kellatorni ja nautida vaadet linnale. Torni on võimalik külastada vaid ilusa ilma korral ning siis, kui ei toimu kontserte, talitlusi ega jumalateenistusi. Kiriku külastamine on annetusega, torni on võimalik külastada piletiga.   

Loe edasi

Kohvik Komeet

Oleme lummava vaatega hubane kohvik. Pakume Sulle oma menüüs tervislikke valikuid Eesti ja Vahemere köögi maitsetest. Imemaitsvad koogid, tordid ja struudlid valmivad igal varahommikul spetsiaalselt Sinu jaoks. Eraldi vajab mainimist ehe Komeedi rukkileib, mis valmib käsitööna iga päev.  Suvisel ajal on kindlasti katuseterrass omaette elamus, kus Sa saad nautida lahedaid kokteile, tervislikke smuutisid ja muusikalisi etteasteid. Meie eesmärk Komeedis on lihtne - teha Tallinna parimat kohvikut – sest hoolime loodusest, loomadest ja tervisest! Sa oled Komeedis alati oodatud!

Loe edasi

Horisont Restoran & Baar

Elegantne ja stiilne Horisont Restoran & Baar asub Swissôtel Tallinn hotelli kõige kõrgemal korrusel ning on ideaalne koht lõõgastumiseks ja viietärnilise köögi nautimiseks. Külalised saavad nautida lummavat panoraamvaadet Tallinna vanalinnale ja merele. Restoran Horisont pakub modernset toiduvalikut kasutades hooajalist, kohalikku ja rahvusvahelist toorainet. Restoranil on ka imeliste vaadetega Privaatruum, kus on võimalik korraldada privaatseid õhtusööke. Tutvu MICHELINI inspektorite hinnanguga.

Loe edasi

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum

Kindlustustemuuseum moodustab üle 500 meetri pikkuse muuseumikompleksi. Siia kuuluvad neli torni: Kiek in de Kök, Neitsitorn, Tallitorn ja Lühikese jala väravatorn. Kindlustustemuuseumisse kuuluvad ka salapärased maa-alused bastionikäigud ja neis asuv Raidkivimuuseum. Kiek in de Köki ekspositsioon annab ülevaate kunagisest sõjapidamisest. Bastionikäigud ehitati 17.–18. sajandil. Bastionikäikude ekspositsioon tutvustab kaitserajatiste ajalugu ja tähtsamaid sõjalisi sündmusi.  Bastionikäikudes ja Raidkivimuuseumis kasutusel AUDIOGIID, mille palume juba varem oma telefoni tasuta laadida.    

Loe edasi

Fotografiska Katusebaar

Fotografiska Katuse baari kokteilikaart ammutab inspiratsiooni meie näitustest. Lähtume null-kulu põhimõttest ja teeme koostööd köögiga, et leida kasutust õiest juureni, liigutades piire erinevate tehnikatega. Meie veini- ja mulliriiulis räägib iga pudel loo, paljusid neist toome ise maale. Ilusa ilmaga naudime päikest meie katuseaias, õhtusel ajal suurepärast vaadet linnale.

Loe edasi
Viimati muudetud: 21.11.2022

Teema: Tallinn