Parimad kohad, kus nautida vaadet Tallinnale

Allikas: Rasmus Jurkatam, Visit Estonia

Parimad kohad, kus nautida vaadet Tallinnale

Tallinn rabab oma mitmekülgsusega – siin on nii mereäärt kui vanalinna munakiviteid, tihedat linnaliiklust ja vaikseid rohelisi parke ning palju muud. Et saaksid neid vaateid parimal moel nautida ja ka jäädvustada, olgu sulle abiks nimekiri kohtadest, kus seda tõeliselt hea teha. Muide – paljud neist kohtadest on külastamiseks täitsa tasuta või vaid sümboolse tasu eest! Vaata ka www.visittallinn.ee.

Kohtuotsa vaateplatvorm

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Kohtuotsa vaateplatvorm asub Toompea kõrgendiku põhjapoolsel küljel. Siit avaneb suurepärane vaade nii vanalinna punastele katustele ja uhketele kirikutele kui ka kesklinna moodsatele kõrghoonetele. Taamal paistab Soome laht, sadam ja Pirita. Elamusi pakkuv vaatepilt on garanteeritud igal aastaajal ja iga ilmaga.

Loe edasi

Lounge24

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Lounge24 on suurepärane paik lõuna- või õhtusöögikohtumiseks äripartnerite või sõpradega. Tõeliselt värskendavaks kogemuseks nautige Tallinna kõige kõrgemal terrassil imelist vaadet linnatuledele, rüübates karges ööõhus värskendavaid kokteile.

Loe edasi

Patkuli vaateplatvorm

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Patkuli vaateplatvorm on osake Tallinna iidseimast piirkonnast. Vaateplatvormile viib Snelli tiigi juurest Toompargi servast 157-astmeline Patkuli trepp, mis ehitati 1903. aastal ühendamaks Toompead all-linnaga. Patkuli vaateplatvormilt avaneb muinasjutuline vaade linnamüürile ja sellel troonivale Stenbocki majale, Tallinna tornidele ning sadamale.

Loe edasi

Oleviste kiriku torn

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

16. sajandi alguses valmis Oleviste kiriku läänetornil gooti telkkiiver, mida arvati tol ajal maailma kõrgeimate hulka - torni kõrgus oli mõnedel andmetel 159 m. Ajaloolased on aga andmete ja mõõtühikute tõlgendamisel eri meelel, mõned on arvamusel, et kiriku torn pole kunagi olnud kõrgem kui 115-125 m. Sellegi poolest oli tegemist suursuguse ehitisega ning hetkel 124 meetri kõrgust torni peetakse siiani üheks Tallinna sümboliks. Suveperioodil on külastajail võimalik ronida mööda keerdtreppi torni vaateplatvormile linna vaadet nautima. Huvitav teada: vaateplatvormile viib 232 trepiastet.

Loe edasi

Tallinna Teletorn

Harju maakond, Pirita linnaosa

314 meetrini kõrguv Tallinna Teletorn on elamuslik turismi-, kultuuri- ja vaba aja keskus. Pirita linnaosas asuv ehitis on kõrgeim nii Tallinnas kui terves Eestis. Tornis ootab Sind: - 170 m kõrguselt avanev panoraamvaade; - 22. korruse väliterrass; - Eestit ja Tallinna tutvustavad interaktiivsed multimeedialahendused; - vaade otse maapinnale läbi platvormi klaaspõranda; - närvekõditav servalkõnd; - ulmeline sisemiljöö; - 3D-kinosaal; - atraktsioonid lastele; - mini-telestuudio; - suveniiripood.  Hetkel restoran on suletud. Teletorni õuel on grill-ala.

Loe edasi

Raekoja torn ja Vana Toomas

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Raekoja torn valmis koos raekojaga aastatel 1402-1404. Tuulelipp, millele rahvas andis nimeks Vana Toomas, asetati torni tippu 1530.aastal ning valvas seal linna kuni 1944.aastani. Praegune tuulelipp pärineb aastast 1996.  Vana Toomas I aastast 1530 peab pensionipõlve raekoja iidses keldris. Suveperioodil saavad huvilised ronida kaheksatahulisse torni, kust avaneb maaliline vaade kogu vanalinnale ja ümbrusele. 34 m kõrgusel asuvale torni kellarõdule jõudmiseks on tarvis keerdtrepil läbida 115 astet. Mida kõrgemale, seda järsemaks ja kõrgemaks lähevad astmed.

Loe edasi

Hotell Viru ja KGB muuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Oli kord hotell, mis sai nimeks Viru. Aasta oli 1972 ja nõukogude aja lõpuni oli jäänud veidi vähem kui 20 aastat. Välismaalastele sobiv hotell pidi sobima ka riikliku julgeoleku organile – KGB-le. See ei ole ainult lugu ühe hotelli ja KGB suhetest. Muuseum on lugude varamu kahest maailmast. Ühes, mis eksisteeris peamiselt paberil, elasid õnnelikud nõukogude inimesed külluses ja sõpruses. Teine, päris maailm, oli oma olemuselt tunduvalt mitmekesisem ja keerulisem. Muuseumist näed ühelt poolt vanalinna, merd ja Linnahalli, teisalt uuemat Tallinna.

Loe edasi

Tallinna Piiskoplik Toomkirik ja kellatorn

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Tallinna Piiskopliku Toomkiriku (esmamainitud 1233) sisustuses väärivad tähelepanu 13.-18. saj pärit hauaplaadid ja 17.-20. saj pärit aadlike vapp-epitaafid. Kuulsamad kirikusse maetud isikud on rootsi väepealik Pontus De la Gardie, tema abikaasa, Rootsi kuninga Johann III tütar Sophia Gyllenhelm, admiral Samuel Greigh ning esimest vene ümbermaailmareisi juhtinud admiral Adam Johan von Krusenstern. Peale kauni interjööri nautimise saavad külastajad ronida kiriku 69-meetrise barokkstiilis kellatorni ja nautida suurepärast vaadet linnale. Kiriku külastamine annetusega, torni ronimine on piletiga.   

Loe edasi

Kohvik Komeet

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Komeet on imeilusa vaatega lihtne ja hubane kohvik Solarise keskuse 4.korrusel. Pakume erinevaid kooke, pirukaid, salateid, suupisteid ja soojasid roogi. Eelkõige on tegu ikkagi kohvikuga, mitte restoraniga. Alati ei pea tellima eelrooga, pearooga ja magustoitu, et olla kohvikupidaja meele järgi…  Miks mitte lihtsalt nautida kaunist vaadet, juua tassike kohvi ja süüa üks viilakas imelist šokolaadikooki. Suveperioodil on avatud ka Komeedi katuseterrass Solaris keskuse 5.korrusel.  

Loe edasi

Horisont Restoran & Baar

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Elegantne ja stiilne Horisont Restoran & Baar asub Swissôtel Tallinn hotelli kõige kõrgemal korrusel. See on ideaalne koht lõõgastumiseks ja viietärnilise köögi nautimiseks. Külalised saavad nautida lummavat panoraamvaadet Tallinna vanalinnale ja merele. Restoran Horisont pakub modernset toiduvalikut kasutades hooajalist, kohalikku ja rahvusvahelist toorainet. Restoran pakub privaatsete õhtusöökide võimalust selleks eraldatud ruumis.

Loe edasi

Muuseum Kiek in de Kök

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Võimas keskaegne kaitsetorn Kiek in de Kök (saksa keeles "kiika kööki") on saanud oma nime legendist, et vahitorni sõdurid olevat armastanud ülevalt tornist all-linna köökidesse piiluda. Tornis asuv muuseum tutvustab Tallinna tekkelugu, arengut ja sõjasündmusi 13.-18. sajandini. Keldrikorrusel korraldatakse fotonäitusi, relvakambris saab tutvuda mitmesuguste relvadega ja proovida kätt laskesimulaatoril. 6. korruselt avanevad ainulaadsed vaated Toompeale, all-linnale ja sadamale. Kiek in de Kökist saavad alguse ka giidiga ekskursioonid Bastionikäikudesse ja seal paiknevasse Raidkivimuuseumi.

Loe edasi
Viimati muudetud: 16.05.2018

Teema: Tallinn

Soovitame
Uudiskiri