Parimad tubased lastekohad - nukud jt mänguasjad

Parimad tubased lastekohad - nukud jt mänguasjad

Allikas: Visit Estonia

Oleme siia kogunud Eesti lastesobilike paikade paremad palad. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, harivus ja võimalus ise käed külge lüüa.

1

NUKU muuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

NUKU muuseumis saab nukke vaadata, nukke meisterdada ja nukkudega näidelda. Muuseumi põhiosa moodustab teatrinukkude ekspositsioon, mis tutvustab külastajale nii Eesti kui maailma nukuteatrikunsti ajalugu. Muuseumis saab kaks korda kuus kohtuda näitlejate ja teatrinukkudega. Nädalavahetustel ärkavad ellu vanad teatrietendused. NUKU muuseumis saab mängida muuseumimänge ja pidada lõbusaid sünnipäevapidusid.  Huvitav teada: NUKU muuseum kasutab ühe uuendusliku lahendusena iPhone’ist tuttaval multitouch-süsteemil põhinevaid infoekraane.  Alla 3-aastased pääsevad muuseumisse tasuta.

Loe edasi
2

Tartu Mänguasjamuuseum

Tartu maakond, Tartu

Tartu vanalinnas asuv mänguasjamuuseum viib täiskasvanud tagasi lapsepõlve helgetesse päevadesse ning pakub lastele palju põnevat vaatamist ja tegutsemist. Püsiekspositsioonis on väljas mänguasjad, millega lapsed on siinmail läbi aegade mänginud, eksponeeritakse kunstnikunukke, eri rahvaste suveniirnukke ja soome-ugri traditsioonilisi mänguasju. Avatud on mängu- ja meisterdamistuba. Õuemajas saab näha unikaalseid Eesti nukufilmide nukke ning korraldatakse ajutisi näitusi. Mänguasjamuuseumi juurde kuulub teatrimaja Teatri Kodu, kus on teatrisaal, teatrinukkude muuseum ja lastestuudio.

Loe edasi
3

Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodu

Tartu maakond, Tartu

Tartu vanalinnas asuv Teatri Kodu on muuseumist inspireeritud teater, mis kuulub Tartu Mänguasjamuuseumi juurde. Teatri Kodu ammutab inspiratsiooni meie kõigi lapsepõlvest, mängudest, unistustest ja fantaasiast. Teatri Kodus saab vaadata etendusi, teha teatrit, mängida ja meisterdada ning avastada teatrimaailma põnevaid nurgataguseid. Teisel korrusel asub lastestuudio, kuhu oodatakse lastegruppe osalema teatriteemalistes programmides. Keldriruumidest leiavad külastajad teatrinukkude muuseumi, automaatnukkude teatri ning arheoloogilistel väljakaevamistel avastatud keskaegse elamu.

Loe edasi
4

Kadrioru lastemuuseum Miiamilla

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Kadrioru lastemuuseum Miiamilla on Kadrioru pargis Tallinna Linnamuuseumi filiaalina 25. septembril 2009 avatud lastemuuseum. 1930. aastatel tegutsenud ja laste paradiisiks kutsutud lastepark võlub oma ajaloolise hoone ning Kadrioru pargi ansamblisse sobiva terviklahendusega. Teemamuuseumi avateemaks on Sõber: sõber muuseum, sõber loodus, minu sõber. Muuseumi sihtgrupiks on 3-11 aastased lapsed.

Loe edasi
5

Töötoad Kalamaja lastemuuseumis Miiamilla

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Korraldame Miiamilla lastemuuseumis eriteemalisi töötubasid lastega peredele, kus tegevust leiab nii väikelaps saatjaga kui ka iseseisev koolilaps. Meisterdused on erineva keerukusastmega. Töötoad on seotud käesolevate näitustega ning kohtuda saab kunstnike, kirjanike ja teiste põnevate külalistega.  Töötoad toimuvad enamasti kaks korda kuus laupäeviti, koolivaheaegadel ka teistel nädalapäevadel. Pakume töötubasid gruppidele ka ettetellimisel.

Loe edasi
6

Iloni Imedemaa

Lääne maakond, Haapsalu

Iloni Imedemaa on  lastele ja peredele suunatud teemakeskus, mis põhineb Astrid Lindgreni raamatute illustraatori Ilon Wiklandi joonistustel. Septembrist aprillini on avatud kolmekorruseline maja, kus on galerii, kino- ja näitustesaal, Karlssoni tuba, Iloni köök ning mängutuba, kus toimuvad meisterdamised ja teemapäevad. Maist augustini on avatud ka Imedemaa õu Mattiase maja ja Käsitöökuuriga, kus palju põnevat meisterdada saab. Õues saad end proovile panna täpsusviskamises, karkudega käimises, kala püüdmises, näitekunstis ja liivakastimängudes.

Loe edasi
Viimati muudetud: 29.08.2017

Teema: Reisieelistus