Parimad tubased lastekohad - nukud jt mänguasjad

Allikas: Visit Estonia

Parimad tubased lastekohad - nukud jt mänguasjad

Oleme siia nimekirja kogunud Eesti lastesobilike paikade paremad palad, mis seotud nukkude ning mänguasjadega. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, harivus ja võimalus ise käed külge lüüa.

1

NUKU muuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

NUKU muuseumis saab nukke vaadata, nukke meisterdada ja nukkudega näidelda. Muuseumi põhiosa moodustab teatrinukkude ekspositsioon, mis tutvustab külastajale nii Eesti kui maailma nukuteatrikunsti ajalugu. Muuseumis saab kaks korda kuus kohtuda näitlejate ja teatrinukkudega. Nädalavahetustel ärkavad ellu vanad teatrietendused. NUKU muuseumis saab mängida muuseumimänge ja pidada lõbusaid sünnipäevapidusid.  Huvitav teada: NUKU muuseum kasutab ühe uuendusliku lahendusena iPhone’ist tuttaval multitouch-süsteemil põhinevaid infoekraane.  Alla 3-aastased pääsevad muuseumisse tasuta.

Loe edasi
2

Tartu Mänguasjamuuseum

Tartu maakond, Tartu linn

Tartu vanalinnas asuv mänguasjamuuseum viib täiskasvanud tagasi lapsepõlve helgetesse päevadesse ning pakub lastele palju põnevat vaatamist ja tegutsemist. Püsiekspositsioonis on väljas mänguasjad, millega lapsed on siinmail läbi aegade mänginud, eksponeeritakse kunstnikunukke, eri rahvaste suveniirnukke ja soome-ugri traditsioonilisi mänguasju. Avatud on mängu- ja meisterdamistuba. Õuemajas saab näha unikaalseid Eesti nukufilmide nukke ning korraldatakse ajutisi näitusi. Mänguasjamuuseumi juurde kuulub teatrimaja Teatri Kodu, kus on teatrisaal, teatrinukkude muuseum ja lastestuudio.

Loe edasi
3

Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodu

Tartu maakond, Tartu linn

Tartu vanalinnas asuv Teatri Kodu on muuseumist inspireeritud teater, mis kuulub Tartu Mänguasjamuuseumi juurde. Teatri Kodu ammutab inspiratsiooni meie kõigi lapsepõlvest, mängudest, unistustest ja fantaasiast. Teatri Kodus saab vaadata etendusi, teha teatrit, mängida ja meisterdada ning avastada teatrimaailma põnevaid nurgataguseid. Teisel korrusel asub lastestuudio, kuhu oodatakse lastegruppe osalema teatriteemalistes programmides. Keldriruumidest leiavad külastajad muuseumiruumid, automaatnukkude teatri ning arheoloogilistel väljakaevamistel avastatud keskaegse elamu.

Loe edasi
4

Lastemuuseum Miiamilla

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Lastemuuseum Miiamilla on lastele ja peredele mõeldud mänguline keskkond, kus kogeda ja õppida. Muuseum tegutseb 1937 Kadrioru Lastepargi peahooneks ehitatud värvikas torniga majas. "Laste paradiisiks" kutsutud park võlub oma Kadrioru ansamblisse sobiva ajaloolise hoone ja tervikuga. Miia-Milla-Manda on väike uudishimulik tüdruk, kellele meeldib uurida kõike põnevat. Ta on rõõmus, et Kadriorus on olemas see vahva väike torniga maja, kus saab uurida ja mängida.  Kõik lapsed on majja teretulnud, oodatud on ka kõik need täiskasvanud, kelle hinges veel pisut last peidus on.

Loe edasi
5

Töötoad Kalamaja lastemuuseumis Miiamilla

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Korraldame Miiamilla lastemuuseumis eriteemalisi töötubasid lastega peredele, kus tegevust leiab nii väikelaps saatjaga kui ka iseseisev koolilaps. Meisterdused on erineva keerukusastmega. Töötoad on seotud käesolevate näitustega ning kohtuda saab kunstnike, kirjanike ja teiste põnevate külalistega.  Töötoad toimuvad enamasti kaks korda kuus laupäeviti, koolivaheaegadel ka teistel nädalapäevadel. Pakume töötubasid gruppidele ka ettetellimisel.

6

Iloni Imedemaa

Lääne maakond, Haapsalu linn

Iloni Imedemaa on lastele ja peredele mõeldud teemakeskus, mis põhineb Astrid Lindgreni raamatute illustraatori Ilon Wiklandi joonistustel. Septembrist aprillini on avatud kolmekorruseline maja, kus on galerii, kino- ja näitustesaal, Karlssoni tuba, Iloni köök ning mängutuba, kus toimuvad meisterdamised ja teemapäevad. Maist augustini on avatud ka Imedemaa õu Mattiase maja ja Käsitöökuuriga, kus palju põnevat meisterdada saab. Õues saad end proovile panna täpsusviskamises, karkudega käimises, kala püüdmises, näitekunstis ja liivakastimängudes.

Loe edasi
7

Automuuseum

Pärnu maakond, Loomse küla

Automuuseumis on välja pandud üle 50 erineva sõiduki, mitmetelt tootjatelt üle maailma. Näha saab Eestis nõukogude ajal liikunud sõiduautosid (siinhulgas Paul Keresele kuulunud 1963. aasta Ramblerit), Euroopa ja USA klassikalisi autosid kui ka ennesõjaaegseid uunikmasinaid.  Lisaks on välja pandud ekspositsioon mudelautodest. Kohapeal on ka pood, kus on võimalik soetada endale kirjandust ja kunsti autode ajaloost, mudelautosid jm. Uue asjana on meil avatud Eesti esimene klassikaliste vanaautode müügisalong. Automuuseum sobib külastamiseks igas vanuses autohuvilisele. Tulge kogu perega! 

Loe edasi
8

Eesti Tuletõrjemuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Eesti Tuletõrjemuuseumi püsiväljapanek tutvustab Eesti tuletõrje ajalugu möödunud aegadest kuni lähiminevikuni. Näed ülevaadet tuletõrjekorraldusest ja organisatsioonide arengust, tulekahjude tekkepõhjustest ja ränkadest tagajärgedest. Samuti saad häid juhiseid tulekahju ärahoidmise abinõudest. Laste seas tekitab elevust elumaja makett, kus saab üles leida 27 erinevat tulekollet. Esimesel korrusel tegutseb Kesklinna Päästekomando ja hea õnne korral saab istuda tuletõrjeautosse, näha päästjad torusid mööda alla laskumas, 1 minutiga riietumas ja välja kihutamas.  

Loe edasi
Viimati muudetud: 23.04.2018

Teema: Perega reisijale

Soovitame
Uudiskiri