Parimad tubased lastekohad - nukud jt mänguasjad

Allikas: Visit Estonia

Parimad tubased lastekohad - nukud jt mänguasjad

Oleme siia nimekirja kogunud Eesti lastesobilike paikade paremad palad, mis seotud nukkude ning mänguasjadega. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, harivus ja võimalus ise käed külge lüüa.

Tartu Mänguasjamuuseum

Tartu maakond, Tartu linn

Tartu vanalinnas asuv mänguasjamuuseum viib täiskasvanud tagasi lapsepõlve helgetesse päevadesse ning pakub lastele palju põnevat vaatamist ja tegutsemist. Püsiekspositsioonis on väljas mänguasjad, millega lapsed on siinmail läbi aegade mänginud, eksponeeritakse kunstnikunukke, eri rahvaste suveniirnukke ja soome-ugri traditsioonilisi mänguasju. Avatud on mängu- ja meisterdamistuba. Õuemajas saab näha unikaalseid Eesti nukufilmide nukke ning korraldatakse ajutisi näitusi. Mänguasjamuuseumi juurde kuulub teatrimaja Teatri Kodu, kus on teatrisaal, teatrinukkude muuseum ja lastestuudio.

Loe edasi
Siin on turvaline

Lastemuuseum Miiamilla

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Lastemuuseum Miiamilla on lastele ja peredele mõeldud mänguline keskkond, kus kogeda ja õppida. Muuseum tegutseb 1937 Kadrioru Lastepargi peahooneks ehitatud värvikas torniga majas. Laste paradiisiks kutsutud park võlub oma Kadrioru ansamblisse sobiva ajaloolise hoone ja tervikuga. MiiaMilla on väike uudishimulik tüdruk, kellele meeldib uurida kõike põnevat. Ta on rõõmus, et Kadriorus on olemas see vahva väike torniga maja, kus saab uurida ja mängida.  Kõik pered – ka tööpered ja muidu sõpruskonnad – on meile teretulnud!

Loe edasi
Siin on turvaline

Nukuteatrimuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

NUKU muuseumis saab nukke vaadata, nukke meisterdada ja nukkudega näidelda. Muuseumi põhiosa moodustab teatrinukkude ekspositsioon, mis tutvustab külastajale nii Eesti kui maailma nukuteatrikunsti ajalugu. Muuseumis saab kaks korda kuus kohtuda näitlejate ja teatrinukkudega. Nädalavahetustel ärkavad ellu vanad teatrietendused. NUKU muuseumis saab mängida muuseumimänge ja pidada lõbusaid sünnipäevapidusid.  Huvitav teada: NUKU muuseum kasutab ühe uuendusliku lahendusena iPhone’ist tuttaval multitouch-süsteemil põhinevaid infoekraane.  Alla 3-aastased pääsevad muuseumisse tasuta.

Loe edasi

Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodu

Tartu maakond, Tartu linn

Tartu vanalinnas asuv Teatri Kodu on muuseumist inspireeritud teater, mis kuulub Tartu Mänguasjamuuseumi juurde. Teatri Kodu ammutab inspiratsiooni meie kõigi lapsepõlvest, mängudest, unistustest ja fantaasiast. Teatri Kodus saab vaadata etendusi, teha teatrit, mängida ja meisterdada ning avastada teatrimaailma põnevaid nurgataguseid. Teisel korrusel asub lastestuudio, kuhu oodatakse lastegruppe osalema teatriteemalistes programmides. Keldriruumidest leiavad külastajad muuseumiruumid, automaatnukkude teatri ning arheoloogilistel väljakaevamistel avastatud keskaegse elamu.

Loe edasi

Automuuseum

Pärnu maakond, Loomse küla

Automuuseumis on välja pandud üle 50 erineva sõiduki, mitmetelt tootjatelt üle maailma. Näha saab Eestis nõukogude ajal liikunud sõiduautosid (siinhulgas Paul Keresele kuulunud 1963. aasta Ramblerit), Euroopa ja USA klassikalisi autosid kui ka ennesõjaaegseid uunikmasinaid.  Lisaks on välja pandud ekspositsioon mudelautodest. Kohapeal on ka pood, kus on võimalik soetada endale kirjandust ja kunsti autode ajaloost, mudelautosid jm. Automuuseum sobib külastamiseks igas vanuses autohuvilisele. Tulge kogu perega! 

Loe edasi

Eesti Tuletõrjemuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Eesti Tuletõrjemuuseumi püsiväljapanek tutvustab Eesti tuletõrje ajalugu möödunud aegadest kuni lähiminevikuni. Näed ülevaadet tuletõrjekorraldusest ja organisatsioonide arengust, tulekahjude tekkepõhjustest ja ränkadest tagajärgedest. Samuti saad häid juhiseid tulekahju ärahoidmise abinõudest. Laste seas tekitab elevust elumaja makett, kus saab üles leida 27 erinevat tulekollet. Esimesel korrusel tegutseb Kesklinna Päästekomando ja hea õnne korral saab istuda tuletõrjeautosse, näha päästjad torusid mööda alla laskumas, 1 minutiga riietumas ja välja kihutamas.  

Loe edasi
Siin on turvaline

Eesti Filmimuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Maarjamäe lossipargis asuvasse Filmimuuseumisse juhatab efektse "punane vaibaga" kaetud filmiallee. Näitus  „Duubel ÜKS“ võtab filmitegemise protsessi pulkadeks lahti, jagab kõigile filmide loomise ja filmitegijate saladusi ja annab aimu salapärasest kaameratagusest maailmast. Maagilises illusioonide ruumis kutsuvad üleelusuurused filmi sünniajast pärit masinad katsetama, kuidas pilt liikuma saadi.   Green-screeen stuudios saab endast lustaka video salvestada. Hoones on 210-kohaline kino- ja konverentsisaal, kus saab korraldada  filmilinastusi ja esinduslikke üritusi.

Loe edasi

Eesti Nukukunsti Maja

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Nukukunsti maja asub Katariina käigus, Tallinna ühes teadaolevalt vanimas hoones, 1230. aastal ehitatud Mauritiuse majas. Sellel hoonel on nukkude maailmaga ajalooline side, mis sai alguse rahvusvahelisest näitusest „Avastage nukukunsti maailm”, kus olid välja pandud ligemale 150 nukku Venemaalt, Eestist, Saksamaalt, USA-st, Jaapanist, Itaaliast ja mujalt.  Üks Nukukunsti Maja eesmärke on Eestis nukukunsti populaarsust tõsta. Eesti Nukukunsti Majas tegutseb muuseum, seal korraldatakse näitusi ja meistriklasse nii lastele kui täiskasvanutele. .

Resa Nukutuba

Järva maakond, Türi linn

Resa Tiitsmaa on vabakutseline kunstnik, kes ateljees oma töid tutvustab, jutustades igal nuku saamis- ja loomislugu. Nukuateljee asub Türil ja mahutab korraga 10 - 12 vaatajat. Ateljee on avatud reedel kella 12 - 18. Ateljee külastamine teistel aegadel eelnevalt  kokku leppida. Võimalus on tellida ka töötuba erinevatel teemadel: käsitöövildist nukud ja loomad, lihtsamad riidest nukud, Nukuprossid, jõuluehted. Huvitav teada: Resalt saab tellida ka portreenukke. Portreenukud on kahte varianti: nägu on maalitud-tikitud või prinditud riidele.

Loe edasi
Viimati muudetud: 07.03.2022

Teema: Perega reisijale