Elamuslikud näitused ja muuseumid, mida sel aastal külastada

Allikas: Aron Urb

Elamuslikud näitused ja muuseumid, mida sel aastal külastada

Allikas: Aron Urb

Kas teadsid, et Eestis tegutseb üle 250 muuseumi? Neid on suuremaid ja väiksemaid, lastele ja täiskasvanutele, siseruumides ja väljas tegutsevaid, teemamuuseume, hariduslikule sisule ja meelelahutuslikumale poolele orienteerituid. Paljud neist on sel aastal uuendanud oma väljapanekuid, muutudes seeläbi veelgi huvitavamaks ja atraktiivsemaks. Vaata, mida põnevat 2017. aastal pakutakse!

Allveelaevad ja helikopterid

Foto: Kristi Hyrri

Lennusadam

Märtsis Lennusadamas avataval uuel käed-külge merepääste näitusel „MAYDAY. MAYDAY. MAYDAY." saab teada kuidas käituda merel ja mere ääres, mida teha, kui oled hätta sattunud ning kes sulle appi tuleb. Väljapanekut täiendavad paljud interaktiivsed eksponaadid ja simulaatorid. Osaleda saab päästjate koolitamisel, võtta vastu hädateadet päästeoperatsiooni juhi rollis, katsetada veekogu jääpaksust ja teha palju muud põnevat.

Adamson-Ericu muuseum

Tallinna vanalinnas asuva Adamson-Ericu muuseumi püsinäitusel saab kunstielamusi nautida uudsel ja kaasaegsel viisil. NUMU nutirakenduse vahendusel tutvustab Adamson-Ericu alter ego Hugo nii lastele kui ka täiskasvanutele kunstniku elu ja loomingut läbi tema maalide, mis nutiseadmes ellu ärkavad. Kogupere ja laste mängus „Päikese tagasitoomine" tuleb salapärasest Öökapist valla päästa luku taha jäänud kullakera. Noortele ja täiskasvanutele mõeldud ringkäigul „Rõõm poliitika kiuste" saavad külastajad ülevaate sellest, kuidas mõjutasid 20. sajandi esimese poole poliitilised olud Adamson-Ericu elu ja loomingut. Meelelahutuslik ja hariv muuseumielamus on kindlustatud tervele perele!

Energia avastuskeskus

Energia avastuskeskuses, mis asub 100-aastases elektrijaamas Tallinna südames, sähvivad välgunooled ka päikselisel päeval! Ilmselt oled kuulnud Eestis ainulaadsest välgudemonstratsioonist, kuid kas tead, et keskuse töötubades saab muu põneva hulgas kehastuda ka leiutajaks ning planetaariumis on võimalik reisida kaugetele planeetidele? Keskuses on läbi kahe korruse avatud „Energia näitus" ja klassikalist füüsikat tutvustav näitus „Heli ja Valgus", mis keskendub valgusele ja optikale ning häälele ja helile. Märtsis ja aprillis saab külastada näitust "Plasti(vaba) ookean", mis räägib plastireostusest ja näitab, kuidas mõjub plastik merekeskkonnale. Avasta, mängi, õpi!

Maanteemuuseumis pole masinatest puudust

Foto: Kaspar Orasmäe

Maanteemuuseum

Eesti Maanteemuuseum on Kagu-Eesti suurimaid kultuuritanklaid, mis asub Tartu-Võru postiteel endises Varbuse postijaamas. See on koht, kus tee elab! Et muuseum räägib teest ja tee-ehitusest nii minevikus, olevikus kui tulevikus, siis on siin ka muljetavaldav tee-ehitusmasinate kogu, teetähiste ja masinate väljapanekud. Puhkealas asuvad vigurivändarada, liikluslinn ja mänguväljak. Toimuvad põnevad teemapäevad, perepäevad, autokino, liiklusnädal, laste liikluskonverents ja veel palju muud huvitavat! Head teed!

AHHAAS jagub põnevust kõigile

Foto: Teaduskeskus AHHAA

Teaduskeskus AHHAA

Teaduskeskuse AHHAA uus näitus „Ahhaa, teeme kino!" annab ülevaate sellest, mis filmides tavavaatajale nähtamatuks jääb ning viib külastajad filmimaailma telgitagustesse. Näituse põhirõhk on eriefektidel ja sellel, kuidas kaadritagune maailm tegelikult välja näeb. Selga saab proovida erinevaid filmikostüüme, kasutada köie-, kraana ja statiivikaamerat, teha stop-motion tehnikas nukufilme ja veel palju muud põnevat. Tule ja saa teada, mis toimub kaadri taga!

Loodusmuuseum

Eesti Loodusmuuseumi näitus „Müstiline ürgmeri" kutsub sukelduma ajarännakule Eesti ala merepõhja. Poole miljardi aasta tagustest aegadest kuni tänapäevani toimuv rännak tutvustab nii Eesti alade liikumist, siin elanud taimi ja loomi kui kliimamuutusi. Näitusesaalis näeb 3-meetriseid nautiloide, 2,5-meetrist meriskorpioni, fossiile ja teisi põnevaid mereasukaid.

Viimati muudetud: 11.12.2017

Teema: Kultuur ja Ajalugu

Soovitame