Elamuslikud näitused ja muuseumid, mida sel aastal külastada

Allikas: Aron Urb

Elamuslikud näitused ja muuseumid, mida sel aastal külastada

Kas teadsid, et Eestis tegutseb üle 250 muuseumi? Neid on suuremaid ja väiksemaid, lastele ja täiskasvanutele, siseruumides ja väljas tegutsevaid, teemamuuseume, hariduslikule sisule ja meelelahutuslikumale poolele orienteerituid. Paljud neist on uuendanud oma väljapanekuid, muutudes seeläbi veelgi huvitavamaks ja atraktiivsemaks. 

Allveelaevad ja helikopterid

Foto: Kristi Hyrri

Lennusadam

Meremuuseum avas Lennusadamas ainulaadse allveearheoloogia elamusruumi! Siin ootab sind põnev veealune maailm, mida tutvustavad suured interaktiivsed projektsioonipinnad ja Eesti oma allveerobot U-Cat. Kuidas leitakse ja uuritakse laevavrakke ja veealuseid objekte? Mida näeb ja suudab teha üks allveerobot? Selleks, et teada saada, tule ja sukeldu uhiuude Lennusadama näitusesaali! 
Meremuuseumi näitus „100 aastat kiilu all. Eesti lugu laevades 1918–2018" toob publiku ette haaravad ja erakordsed lood meie laevadest. Rikkalikku laevamudelite väljapanekut efektses keskkonnas toetavad nüüdisaegsed erilahendused ja külluslik illustratsioonivalik.

Adamson-Ericu muuseum

Tallinna vanalinnas asuva Adamson-Ericu muuseumi püsinäitusel saab kunstielamusi nautida uudsel ja kaasaegsel viisil. NUMU nutirakenduse vahendusel tutvustab Adamson-Ericu alter ego Hugo nii lastele kui ka täiskasvanutele kunstniku elu ja loomingut läbi tema maalide, mis nutiseadmes ellu ärkavad. Kogupere ja laste mängus „Päikese tagasitoomine" tuleb salapärasest Öökapist valla päästa luku taha jäänud kullakera. Noortele ja täiskasvanutele mõeldud ringkäigul „Rõõm poliitika kiuste" saavad külastajad ülevaate sellest, kuidas mõjutasid 20. sajandi esimese poole poliitilised olud Adamson-Ericu elu ja loomingut. Meelelahutuslik ja hariv muuseumielamus on kindlustatud tervele perele!

Tallinna Linnamuuseum

Tallinna Linnamuuseumi ekspositsioon tutvustab Tallinna ajalugu muinasaja lõpust kuni Eesti taasiseseisvumiseni nii helis, pildis kui esemetega. Keskaegse kaupmehemaja ajalugu ulatub tagasi 14. sajandisse, läbi sajandite on siin tegutsenud linna kõige nimekamad kodanikud – raehärrad, raesekretärid ja kaupmehed. Tallinna linnamuuseum avas esimese Eesti muuseumina Google Arts & Culture platvormil virtuaalekspositsiooni, mis võimaldab muuseumi ja selle varadega tutvuda kõikjal maailmas.

AHHAAS jagub põnevust kõigile

Foto: Teaduskeskus AHHAA

Teaduskeskus AHHAA

Teaduskeskuse AHHAA uuel koguperenäitusel „Ahhaa, talisport!" saavad külastajad näha ja proovida põnevaid spordiatraktsioone, millest paljusid on seni vaid teleri vahendusel nähtud. Võimalik on mäesuusasimulaatoriga lumenõlvadelt alla tuhiseda, lennata suusahüppemäel kõrgustesse, katsetada jääkeeglit (curling), osavust proovida jäähokis, sõita koerarakendiga, proovida oma täpsust laskesuusatamises või lihtsalt sõpradega lumesõda pidada. 

Eesti Rahva Muuseum

Eesti kõige suuremas muuseumis, Eesti Rahva Muuseumis, avaneb külastajale nii esemeline kui virtuaalne maailm, mis kutsub avastama, teadvustama ning ise kõigest osa saama. Avatud on kaks püsinäitust ning ning mitmed ajutised ekspositsioonid. Meie kauneid rahvarõivaid saab imetleda kuni augustini näitusel „Rahvarõivas on norm. Igal aastaajal", kuni märtsi keskpaigani on avatud näitus „Külatänavalt punasele vaibale. 100 aastat rahvuslikku moodi" ja veebruarist märtsi lõpuni „Eesti läbi 100 silmapaari". ERM ootab külla!

Pärnu muuseum

Pärnu Muuseum on üks Baltimaade kaasaegsemaid ning sealne ekspositsioon ulatub kiviajast kaasaega välja. Möödunud aastatuhandete ja sajandite hõngu on võimalik tunda läbi paljude ehtsate esemete, uute teadmiste, mängude ja elamusnurkade. Näitus "Pärnu - Eesti Vabariigi sünnilinn" viib külastaja 100 aastat ajas tagasi ja räägib loo Eesti Vabariigi väljakuulutamisest.

Uue Kunsti Muuseum Pärnus

Mark Soosaare asutatud Uue Kunsti Muuseum on Pärnus tegutsenud juba 25 aastat. Muuseumis eksponeeritakse peamiselt 20.-21. sajandi kunsti. Kollektsioonis on üle 400 kujutava kunsti teose ning videoteegis üle 1200 dokumentaalfilmi. Muuseum on avatud iga päev!

Kondase Keskus Viljandis

Viljandis tegutsev munitsipaalmuuseum Kondase Keskus tegeleb peamiselt naivstliku ja autsaider-kunstiga ning on pühendatud Eesti ühele tuntumale naivistile Paul Kondasele (1900-1985). Kondase Keskuse püsinäitusel saab tutvuda Paul Kondase maaliloominguga, aga majas toimuvad ka ajutised näitused, kunstikursused, õpitoad ja muud üritused.

Viimati muudetud: 15.05.2019

Teema: Kultuur ja Ajalugu

Soovitame
Uudiskiri