8 põhjust, miks külastada Tallinna Teletorni

Allikas: Tallinn TV Tower, visit Estonia

8 põhjust, miks külastada Tallinna Teletorni

Tallinna Teletorn on Eesti  kõige kõrgem ehitis, mille tipuks on märgitud 314 meetrit. Torn, mis algselt ehitati ringhäälingu saadete edastamiseks, pakub lisaks unikaalsele ning jalustrabavale vaatele  hulgaliselt põnevaid elamusi. Toome siinkohal välja mõned põhjused, miks Tallinna Teletorni minna tasub.

1. Murranguliste sündmuste keskpunkt – tee tutvust legendaarse teletorni ajalooga!

Teletorn valmis 1980. aasta Moskva suveolümpiamängude Tallinnas toimunud purjeregatiks, et edastada nõnda olulist sündmust kogu maailmale. Hiljem sai Tallinna Teletorn Eesti iseseisvuse taastamise üheks olulisemaks sümboliks, kuna siin toimus rida sündmusi, mis olid seotud 20. augustil 1991. aastal Eesti Vabariigi Ülemnõukogu poolt välja kuulutatud otsusega "Eesti riiklikust iseseisvusest". Ajaloonäitusel saab suurepärase ülevaate, millist rolli kandis teletorn minevikus ning milliseid ülesandeid täidab Eesti kõrgeim ehitis täna.

2. Teletorni restoran

Teletorni restoran on linna parima vaatega kohvik-restoran!

3. Eesti tuntuim vitraaž

Teise korruse vitraažisaalis on uue kodu leidnud Dolores Hoffmanni 1979-1981. aastal valminud värviküllane vitraaž "Televisioon kui aken maailma", mis tutvustab televisiooni arenguetappe ning TV kui moodsa infomeediumi mõju. 

4. Ole ise telestaar – kas sinus on uudisteankru verd?

Parim viis selles veenduda on panna end reaalselt proovile. Teletorni telestuudios saad vaid mõne minutiga lugeda sisse lõbusa uudise ning saata selle e-posti kaudu sõbrale kasvõi teisel pool maakera. Telestuudios saad sisse lugeda tervitusi, õnnitlusi sünnipäeva, pulma või mõne muu tähtpäeva puhuks ning seeläbi sõbrale üks tore üllatus sepistada.

5. Servakõnd

Servakõnd on ekstreemne atraktsioon teletornis, mis toimub 175 meetri kõrgusel ehk Põhja-Euroopa kõige kõrgema vaateplatvormi serval. Turvarakmetega kinnitatult saab teha täisringi ümber torni korraga kuni neli inimest. Ainulaadne atraktsioon kogu Euroopas pakub unustamatuid elamusi ning aitab samaaegselt üle olla levinud kõrgusekartusest. Siiski tuleb meeles pidada ohutusnõudeid, sestap toimub servakõnd lähtuvalt ilmastikutingimustest. Kui ilmastik servale minna ei luba, siis hoolitsevad adrenaliini tootmise eest 21. korruse põrandasse ehitatud aknad, millest paistab 170 meetrit vabalangust, ja 22. korrusel asuv väliterrass.

6. Õues omapärane mänguväljak lastele

Omapärasel ehitisel on ka omapärane mänguväljak. Teletorni õuel on kolm eriilmelist arendavat atraktsiooni lastele – turnimisplats, laskumisrada ja planetaarium, mis ootavad väikeseid avastajaid lustima. Lisaks võib kogu perega mõnusalt aega veeta tervel õuealal, mis on kõigile avatud teletorni lahtiolekuaegadel.

7. Uued ja põnevad näitused

Lisaks püsinäitustele pakub Tallinna Teletorn igal aastal eri väljapanekuid eri teemadel. Varem toimunud näitused raadiotest, kosmosest, kunstist, nõukogude ajast ja paljust muust on saanud positiivset vastukaja ning rändnäituste sissetoomise trend teletornis kindlasti jätkub.

8. Kõrgetasemeline teenindus

Külastuskogemuse ühe osa pakub kindlasti maja ise, kuid täieliku terviku aitab luua Tallinna Teletorni teenindusmeeskond, kes igal aastal saab kiitusi ja auhindu eeskujuliku tegutsemise eest ning garanteerib sulle meeldejääva külastuse.

Tornitäis elamusi, mis innustab olema nutikas!

Viimati muudetud: 12.01.2023

Teema: Tallinn