Parimad söögikohad, mis asuvad vanas vaksalis

Allikas: Danel Rinaldo, Visit Estonia

Parimad söögikohad, mis asuvad vanas vaksalis

2020. aasta novembris tähistas Eesti Raudtee oma 150. juubelit. Poolteist sajandit on pikk aeg ning selle jooksul on juhtunud nii suuremaid kui väiksemaid ajaloosündmusi. Kuid alati on suuremates vaksalites, aga ka väiksemates raudteejaamades olnud võimalus reisi eel keha kinnitada.

Oli see siis pisike puhvet kilu- ja juustuvõileibadega või hoopis valgete tärgeldatud laudlinadega peenem restoran, rännumees sai soovi korral kõhu täis ja ooteaega lühemaks veeretada.

Praeguseks on enamus neist söögikohtadest küll ajalukku kadunud, aga ka tänapäeval on võimalik astuda rongilt maha ja stiilselt vaksalis einestada. Kutsume avastama omanäolisi, oma loo ja hõnguga toidukohti, mis asuvad mõnes vaksalis, raudteejaamas või nende vahetus naabruses.

Tartu kaunis jaamahoone

Foto: Visit Tartu

Tartu raudteejaama ajaloolises hoones tegutseb külastajate rõõmuks hubane kohvik Wedur. Siin leiab külastaja parima kohvielamuse ning kiire ja maitsva eine kas kohapeal või kaasa. Rõõmsameelne teenindus ja unikaalsed ruumid loovad päevase inspiratsiooni!

Kuigi Nõmme jaamas pole restorani või söögikohta ajaloo jooksul olnud, siis tänapäeval on asjad teisiti. Nõmme jaamarestoran Elsa – see on stiilne vanakooli toidukoht valgete laudlinade, põllega ettekandjate ja klassikaliste roogadega. Menüüst leiab toite nii esimese vabariigi, saksa kui vene ajast. Siin majas on peategelaseks hea ja aus toit!

Toit kiidab tegijat

Foto: Mart Vares, Visit Estonia

Türi Vaksali kohviku ruumides võib aimata jaamahoonele omast rohkem kui sajandivanust hõngu. Ruumid on peale põhjalikku uuendust saanud uue hingamise ning lisaks igapäevasele toitlustamisele saab siin mõnusalt aja maha võtta. Siit leiad iseloomuga söögikoha, et tabada just see õige, mis peitub pika ajalooga jaamahoone seinte vahel.

Lääne-Virumaal pisikeses Tudu külas tasub üles otsida Jaama Trahter. Kuigi praegu siit raudteed enam ei leia, oli eelmisel sajandil siin tänu Sonda - Mustvee kitsarööpmelisele raudteele igapäevane rongiühendus. Trahter asub endise Tudu jaama ajaloolises kaubaaidas ning on hinnatud oma suurepäraste toitude ning hubase õhkkonna poolest.

Tapa linn on tuntud olulise raudteede sõlmpunktina. Linna keskel, ajaloolise vaksalihoone vastas asub hubane Vaksali Trahter. Restorani iseloomustavad kaasaegne Eesti köök, kohalikust toorainest valminud maitsvad road ning sõbralik teenindus. See on kodune ja armas koht, kus nautida meeldejäävaid maitseid ning mõnusat olemist.

Balti jaama turult leiab maitseid igast ilmakaarest

Foto: Rasmus Jurkatam, Visit Estonia

Keila vanas ajaloolises jaamahoones asub kohvik-restoran Kegel. See on õdus söögikoht, kus nautida nii hommiku-, lõuna- kui õhtusööke, aga ka kooke ja saiakesi. Maitsenüansse lisab toitudele see, et paljud siinsed road on grillitud elaval tulel.

Mitte just täpselt Balti jaamast, küll aga selle külje alt, Balti jaama turu Tänavatoidumajast leiame Eesti tänavagurmee teerajaja, Uulitsa. Siin teatakse, et kiirtoit võib olla ka tervislik ning pakkuda unustamatut maitseelamust. Tule nautima värskest toorainest kohapeal valminud tänavagurmeed!

Viimati muudetud: 19.10.2022

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Söök, Jook ja Ööelu