Lääne-Eesti söögikohtade TOP, kuhu on oodatud ka neljajalgsed külalised

Allikas: Janis Kokk

Lääne-Eesti söögikohtade TOP, kuhu on oodatud ka neljajalgsed külalised

Eestlased on suured koerasõbrad ja paljudel on neid rohkem kui üks. Meil on ridamisi häid söögikohti, kus on mõeldud ka lemmikloomade peale ning pole põhjust jätta oma parimat sõpra õnnetult ootama. Paljudes kohtades pakutakse koertele joogiveekaussi või ka koeratoitu. Juba ainuüksi Lääne-Eestis on üle 50 kohviku ja restorani, kuhu saab oma neljakäpalise sõbra kaasa võtta ning 27 neist asuvad suvepealinnas Pärnus. Siiski tuleb jälgida, et koer oskaks käituda, oleks kogu aeg enda juures ja ei häiriks teisi külalisi. Järgnevalt mõned soovitused, kuhu saab Lääne-Eestis minna koos oma lemmikuga, lisa leiad otsingut kasutades puhkaeestis.ee portaalist (vali: täpsusta otsingut; lemmikloomad lubatud).

Kohvik Mahedik

Pärnu maakond, Pärnu linn

Kohvik Mahedik on sõbralik perekohvik Pärnus. Menüüst leiad värsket ja ennekõike eestimaisest toorainest tehtud toitu, samuti täistera-pagaritooteid ning kooke ja torte. Tahame Sulle pakkuda hooajalist, kohalikku ning vahelduvat toitu ning tõestada, et tervislik võib ning peabki olema ka maitsev. Mis hommikul põllul - see lõunaks laual!

Loe edasi

Aleksandri Pub

Pärnu maakond, Pärnu linn

Aleksandri pubi on rikkaliku ja taskukohase menüüga toitlustus- ja vabaajaveetmiskoht. Siin on lõõgastav kodune õhkkond, lahke teenindus ning lai muusikavalik - bluesist industriaalrockini. Aleksandri pubi asub ajaloolises kõrtsihoones Pärnu jõe paremal kaldal, kesklinnast 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Ajalooline kõrts ja külalistemaja on pärit aastast 1930.

Loe edasi

Kohvik RETRO

Saare maakond, Kuressaare linn

Kohvik Retro on Kuresaare südalinnas asuv kohvik, kus saad maitsta suurepärast veini- ja õllevalikut. Sinna juurde toidud, mis keskenduvad heale ja puhtale maitsele. Palju on toite neile, kes lihasöömisest väga lugu ei pea. Retro kohviku burgerid tasuvad aga igal juhul proovimist. Veini valik on suur, kes kohapeal nautida ei soovi võib endale ka koju kaasa osta. Eesti käsitöö õllede valik on rikkalik ja vaheldub kogu aeg. Meie hoovipoolne terass on mõnus ja õdus koht, kus saad mõnuleda nii hommikupäikeses kui õhtuses hämaruses.

Kohvik Nautleja

Saare maakond, Kuressaare linn

Kohvik Nautleja asub Kuressaare Lossipargi serval asuvas pastellrohelises majakeses.  Päevasel ajal on Nautleja koguperekohvik erinevate tegevustega lastele ning õhtuti Kuressaare ilusaima päikeseloojanguga kokteilibaar, kus nautida elu ning Kuressaare kaunimat vaadet. Meie suvises programmis on palju erinevaid üritustesarju ja pidusid. Oleme programmi koostamisel arvestanud mitmete linnas toimuvate suurte üritustega nagu näiteks Saaremaa Ooperipäevad ja Kuressaare Merepäevad. Kohvik Nautleja on koht, kus aeg peatub ja inimene saab nautida palju imelisi hetki oma sõprade ja perega.  

Loe edasi

Sõru Kõrts

Hiiu maakond, Pärna küla

Nagu igas kõrtsus, nii on ka Sõrus soe toit ja külm õlu. Kui laeva tekipind enam kreeni ei lähe, tasub sõita Sõru sadamasse, kus pakume värsket suitsukala ning grill-liha.

Loe edasi

Müüriääre kohvik

Lääne maakond, Haapsalu

Müüriääre kohvikust on saanud üks Haapsalu tuntumaid söögikohti. Sinna sisse astudes tekib tunne, et oled seal juba käinud, satud justkui lapsepõlvemaale. Tunned värskete küpsetiste ja jahvatatud kohvi aroomi, kamin õhkab sooja, tigudiivanid ja tugitoolid lausa kutsuvad maha istuma ja hetke nautima. Seinu ilmestavad Epp-Maria Kokamäe maalid ja Jaak Arro puitlõigetega pannood. Lastele on mängukast pehmete lelude ja raamatutega, suvel on laste päralt ka aed kohviku tagahoovis. Valida on raske, kuid proovida tasub maitsvaid ahjupirukaid ja võileibu ning kindlasti Müüriääre kohviku kooke.

Loe edasi

Haapsalu Kuursaali suverestoran

Lääne maakond, Haapsalu linn

Haapsalu Kuursaal on suverestoran, mis asub ainsana algsel kujul säilinud kuursaalis Eestis. Haapsalu Kuursaali suverestorani menüüs on maitsvad kohapeal valmistatud küpsetised, samuti on olemas a la carte menüüd, grupi- ja lastemenüüd. Restoranis on ka lai valik jooke – sisukas veinikaart ja suviselt kerge kokteilimenüü. Samuti pakume suurt valikut Eesti käsitööõllesid nii vaadis kui pudelis. Suviti on restoranis maitsekas kultuuriürituste programm. Avatud on merevaatega rõdu ja ratastooliga külalistele on Kuursaali hea juurdepääs.

Loe edasi
Viimati muudetud: 16.05.2018

Teema: Lääne-Eesti, Saared, Söök, Jook ja Ööelu

Uudiskiri