Lääne-Eesti söögikohtade TOP, kuhu on oodatud ka neljajalgsed külalised

Allikas: Janis Kokk

Lääne-Eesti söögikohtade TOP, kuhu on oodatud ka neljajalgsed külalised

Eestlased on suured koerasõbrad ja paljudel on neid rohkem kui üks. Meil on ridamisi häid söögikohti, kus on mõeldud ka lemmikloomade peale ning pole põhjust jätta oma parimat sõpra õnnetult ootama. Paljudes kohtades pakutakse koertele joogiveekaussi või ka koeratoitu. Juba ainuüksi Lääne-Eestis on üle 50 kohviku ja restorani, kuhu saab oma neljakäpalise sõbra kaasa võtta ning 27 neist asuvad suvepealinnas Pärnus. Siiski tuleb jälgida, et koer oskaks käituda, oleks kogu aeg enda juures ja ei häiriks teisi külalisi. Järgnevalt mõned soovitused, kuhu saab Lääne-Eestis minna koos oma lemmikuga, lisa leiad otsingut kasutades puhkaeestis.ee portaalist (vali: täpsusta otsingut; lemmikloomad lubatud).

Aleksandri Pub

Aleksandri pubi on rikkaliku ja taskukohase menüüga toitlustus- ja vabaajaveetmiskoht. Siin on lõõgastav kodune õhkkond, lahke teenindus ning lai muusikavalik - bluesist industriaalrockini. Aleksandri pubi asub ajaloolises kõrtsihoones Pärnu jõe paremal kaldal, kesklinnast 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Ajalooline kõrts ja külalistemaja on pärit aastast 1930.

Loe edasi

Müüriääre kohvik

Müüriääre kohvikust on saanud üks Haapsalu tuntumaid söögikohti. Sinna sisse astudes tekib tunne, et oled seal juba käinud, satud justkui lapsepõlvemaale. Tunned värskete küpsetiste ja jahvatatud kohvi aroomi, kamin õhkab sooja, tigudiivanid ja tugitoolid lausa kutsuvad maha istuma ja hetke nautima. Seinu ilmestavad Epp-Maria Kokamäe maalid ja Jaak Arro puitlõigetega pannood. Lastele on mängukast pehmete lelude ja raamatutega, suvel on laste päralt ka aed kohviku tagahoovis. Valida on raske, kuid proovida tasub maitsvaid ahjupirukaid ja võileibu ning kindlasti Müüriääre kohviku kooke.

Loe edasi

Haapsalu Kuursaali suverestoran

Haapsalu Kuursaal on suverestoran, mis asub ainsana algsel kujul säilinud kuursaalis Eestis. Haapsalu Kuursaali suverestorani menüüs on maitsvad kohapeal valmistatud küpsetised, samuti on olemas a la carte menüü, grupi- ja lastemenüü. Restoranis on ka lai valik jooke – sisukas veinikaart ja suviselt kerge kokteilimenüü. Lisaks pakume suurt valikut Eesti käsitööõllesid nii vaadis kui pudelis. Suviti on restoranis maitsekas kultuuriürituste programm, kuhu on kaasatud erinevad muusikud ja DJ-d. Avatud on merevaatega rõdu ja ratastooliga külalistele on Kuursaali hea juurdepääs. 

Loe edasi

Kohvik Supelsaksad

Kohvik asub 150 aastat vanas palkmajas. Vana maja väärikas olek ja kohviku sisekujundus on oskuslikult kokku sobitatud. Meeleolu loovad värviline mööbel, pitsid, laudlinad ja valitud serviisid. Tunnete tõelist kohviku atmosfääri. Värskelt küpsetatud saiad lõhnavad, imelised koogid ahvatlevad. Samas pakutakse ka tõsisemat kõhutäidet. Menüüs on salatid, supid ja praed, suur tee- ja kohvivalik. 2010. a. pälvis kohvik Supelsaksad Eesti Sisearhitektide Liidu söögikoha interjööride preemia.

Loe edasi

Suverestoran Pädaste Jahtklubi

Pädaste Jahtklubi, mis paikneb Muhu saarel, kutsub teid nautima lõunaid ning õhtuooteid koos pere, sõprade või äripartneritega. Suverestorani kaunis ja harmooniline keskkond avab lummavad vaated nii mõisale kui ka merele. Meie menüü on loodud värskest kohalikust toorainest, kus saavad kokku kodumaised ja rahvusvahelised maitseelamused. Lisaks mitmekülgsetele klassikalistele roogadele leiab meie valikust ka värskelt püütud kalasaagi hõrgutisi. Pädaste Jahtklubi ootab teid külastama juuni keskpaigast kuni augusti lõpuni iga päev alates kella 12.00. Viimase tellimuse saab esitada kuni kella 17.00.  

Loe edasi
Viimati muudetud: 02.02.2022

Teema: Lääne-Eesti, Saared, Söök, Jook ja Ööelu