„Adrenaliinirohkeimad hetked on mul olnud lohesurfi sõites!“

Jaagup Tuisk hindab Saare- ja Muhumaa laineid

Allikas: Joosep Martinson, Visit Estonia

„Adrenaliinirohkeimad hetked on mul olnud lohesurfi sõites!“

Jaagupi pere suvekodu asub Lääne-Eestis, Noarootsis Ramsi poolsaarel ning ta arvab, et seal end kõige enam välja puhkabki. „Jah, meil on seal tiik ja saun, koht asub mere ääres, nii et see on üks mu kindlaid lemmikkohti,“ sõnab ta. Ent kuna Jaagup on ka tulihingeline ekstreemspordifänn ja sõidab muuhulgas lumelauaga, on ta palju sattunud ka Tuhamägedele sõitma. „Iga kord välismaale ei jõua ja Eestis on hea sellistel mägedel sõitmas käia.“

Kõige rohkem elamusi pakkuvad hetked on Jaagupil seotud lohesurfiga, mida ta samuti sõidab. „See, kus sõita, oleneb sellest, kust tuul puhub, aga näiteks Stroomi rannas Kopli lähistel olen ma palju käinud.“ Kuna lohesurfi sõita talle väga meeldib, soovitab Jaagup seda teistelegi. „Mu sugulaste suvekodu on Muhumaal ja olen ise seal palju surfamas käinud, seal on väga ilus, eriti kui kusagil mere ääres ööbida saab. Kuigi Eestis just liiga palju surfamisvõimalusi lainete mõttes pole, on näiteks Muhumaal ja Saaremaal väga vinged lained,“ ütleb Jaagup ja soovitab teistelgi vahelduse mõttes lohesurfi proovida.

Foto: Jaagup Tuisk

"See kõlab küll üsna tavalise soovitusena, aga kindlasti võiks inimesed puhata Eesti metsades ja rabades. Ka mõne oma välismaalasest sõbra viiksin kindlasti neisse kohtadesse.. ja arvatavasti enda suvekodusse ka!"

„Loodus on me suurimaid väärtuseid,“ usub Jaagup. „Võrreldes paljude muude riikidega on meil seda nii tohutult palju. See kõlab küll üsna tavalise soovitusena, aga kindlasti võiks inimesed puhata Eesti metsades ja rabades. Ka mõne oma välismaalasest sõbra viiksin kindlasti neisse kohtadesse.. ja arvatavasti enda suvekodusse ka,“ muigab ta.

Kohtla kaevanduspark-muuseum

Foto: Joosep Martinson, Visit Estonia

Hiljuti sattus Jaagup jutustama oma endise koolidirektori Hendrik Aguriga. „Eks ma klassiekskursiooniga olen ikka Ida-Eestisse sattunud, aga temaga vesteldes tekkis mul soov Kohtla-Järvele minna. Tahaksin direktori uut kooli näha, samuti sealseid turismiatraktsioone, sest sinnakanti pole ma seni eriti jõudnud.“