Kuulsuste lemmikpaigad Lääne-Eestis ja saartel

Allikas: Marek Metslaid. Visit Estonia

Kuulsuste lemmikpaigad Lääne-Eestis ja saartel

Igal eestlasel on Eestis mõni oma lemmikkoht, kus akusid laadida ja puhata. Õhtuleht palus avalikkusele tuntud eri elualade inimestel panna kirja oma soovitused suvel Eestis reisimiseks. Siit leiad ülevaate parimatest paikadest, mida meie kuulsuste arvates võiks külastada Lääne-Eestis ja saartel.

Karin Rask: lastega on Haapsalus mõnus

,,Haapsalu on imeilus väikelinn, kus koos lastega elada,'' ütleb näitleja ja moelooja Karin Rask oma kodulinna kohta. Linnas ringi liikumiseks soovitab Rask jalgratast. Tema sõnul on linnas kogu aeg mõnus elu käimas: turg, mitmed kohvikud ning kontserdid Kuursaalis ja Lossihoovis. Loe ka teisi Karin Raski soovitusi.

Haapsalu Kuursaal

Autor: Visit Estonia

Raivo Trass on Virtsu ekspert

Eesti teatrimees Raivo Trassi soovituste järgi on võimalik võtta ette Virtsus korralik ringkäik. Väikse poisina seal palju aega veetnud mees tunneb Virtsut ja selle ümbrust kui oma viite sõrme. Linnus, tühi lennuväli, Hanila kirik ja muuseum, Puhtulaiul asuv ornitoloogiakeskus – need on vaid mõned Trassi soovitustest. Tutvu ka teiste põnevate Virtsu kohtadega.

Viive Ernesaks kutsub metsa puid kallistama

Peraküla kõige tuntum elanik, pianist ja kontsertmeister Viive Ernesaks soovitab Nõval külastada Püha Olevi kirikut, mis on Mandri-Eesti vanim puukirik. Tema sõnul on kiriku interjööris palju põnevat: meeste ja naiste pingid ning kiriku rõdu seinal eksponeeritud puidust rõngarist. Samuti on imetlusväärsed piirkonna metsad, kus rahulikult jalutada. Loe kõiki Viive Ernesaksa soovitusi.

Kaire Vilgatsile toob sünnilinn Pärnust rääkimine naeratuse näole

Laulja Kaire Vilgatsi soovitused, mida teha külastades Pärnut sobivad ideaalselt romantikutele. Jalutuskäik vanalinnas ja Vallikääru valgustatud promenaadil, hubased kohvikud ja ajalooline Endla teater. Viimasega on Vilgatsil mitmeid mälestusi, olles mitmetes muusikalirollides ka ise teatrilaval säranud. Loe ka teisi Kaire Vilgatsi soovitusi ja meenutusi.

Supelsakste restoran Pärnus

Autor: Magnus Heinmets, Visit Estonia

Ivo Linna: ,,Olen saarlane ja selle üle uhke!''

Külastades Saaremaad, kutsub laulja Ivo Linna külastama oma lapsepõlve mängumaad ehk Kuressaare lossi, Sõrve sääre tipus olevasse tuletorni ja militaarmuuseumi. Olles kolmandiku oma elust elanud Muhus, kiidab laulja sealse looduse ilu ja kutsub seda avastama! Loe kõiki Ivo Linna soovitusi.

Kuressaare piiskopilinnus

Autor: Aron Urb, Visit Estonia

Karol Kuntseli lapsepõlv: pannkoogid moosiga ja ahvenapüük rabajärvel

Saaremaalt Orissaarest pärit näitleja Karol Kuntselile lapsepõlvest tuttavat pannkoogilõhna on võimalik kogeda tänaseni: nii mitmedki kohvikud pakuvad häid pannkooke. Mõned asjad on siiski ka muutunud: vanast paadivabrikust on saanud Piidivabrik, kus peetakse pidusid. Loe, milliseid kohti veel Saaremaal külastada.

Jaanus Nõgistol on Hiiumaaga tugev side

Muusik Jaanus Nõgisto suguvõsa on juba mitusada aastat põlishiidlased. Rääkides oma kodukohast Hiiumaast, soovitab patriootlik muusik külastada saare mastaabi, tähtsuse ja vaimsuse mõistmiseks Kõpu tuletorni, millel samuti vanust ja lugusid aja jooksul läbi elatust. Kõpu poolsaares tasub võtta hetk ja minna Luidja randa - ,,Uskuge, seal saab pea klaariks ja mõtted ilusaks'' – lubab Nõgisto. Loe, mida veel Jaanus Nõgisto Hiiumaa kohta rääkis.

Kaunis Hiiumaa

Autor: Visit Estonia

Boris Lehtlaan jagab legendi

Hiiumaa randadest vaimustuses laulja Boris Lehtlaan avab saladuseloori oma Hiiumaa lemmiksöögikohalt: Roograhu sadama restoran. Lisaks soovitab laulja külastada Ristimäge, kus olla kunagi kokku saanud kaks pulmaseltskonda ning läinud tülli. Ühest pruutpaarist hukkus peig, teisest pruut ja ellujäänud hiljem õnnelikult abiellunud. Enese õnne nimel soovitab Lehtlaan teha sinna üks väike kohalikust materjalist rist. Loe kõiki Boris Lehtlaane soovitusi.

Viimati muudetud: 02.02.2022

Teema: Saared