Suve parimad toidufestivalid

Allikas: Aron Urb

Suve parimad toidufestivalid

Head sööki ja mõnusat seltskonda saab sel suvel rohkem kui küll. Pea igal nädalal toimub kuskil mõni toidufestival, kui oh, ära arva, et piisab vaid ühe ürituse külastamisest – kord on peategelaseks kala, siis hoopis liha, kord veinid, siis küüslauk. Tuleb ikkagi kõik üritused läbi käia, sest head sööki mahub ju alati!

Itaalia veinipidu Haapsalus

Lääne maakond, Haapsalu linn

04.06.2021 - 05.06.2021

Itaalia veinipeol Haapsalus degusteeritakse ja hinnatakse kahel päeval Itaalia veine. Veinipidu on alguse saanud ideest tutvustada Haapsalu sõpruslinna Grevet, mis asub Itaalias Chianti piirkonnas. Peol esitlevad Itaalia veine Eesti maaletoojad ning ka nende Itaalia partnerid. Pidu algab reedel Haapsalu kohvikutes Itaalia veinide degusteerimistega. Laupäeval toimub vanalinnas veinikonkurss, kus selgitatakse välja Haapsalu publiku lemmik Itaalia punane ja valge vein ning Prosecco.

Loe edasi

Toidulaat "Narva Maitsed"

Ida-Viru maakond, Narva

05.06.2021 - 05.06.2021

Narva jõepromenaadil toimub Narva linnapäevade raames aasta kõige maitsvam laat, kus Narva ja Narva-Jõesuu parimad restoranid ja kohvikud pakuvad oma maiuspalasid. Degusteerimisvõimalusega laat ja sellel osalevad toitlustusettevõtted pakuvad iga aasta uut ja mitmekesist roogade valikut. Tegutsevad ka klassikalise laada kraamiga telgid ning toimub kontsert ja auhindade loos. Veeda sisutihe päev koos pere või sõpradega ja saa osa Narva maitseelamustest!  

Loe edasi

Hea Toidu Festival – Grillfest

Pärnu maakond, Pärnu

11.06.2021 - 12.06.2021

Grillfest toimub iga aasta juunikuus Pärnus, looduskaunil Vallikääru aasal. Kahel päeval pakuvad head ja paremat 300 toidupakkujat Eestist ja välismaalt. Avatud on välirestoranid ja kohvikud ning isegi lemmikloomarestoran. Toimuvad Eesti Toidulaat, üleriigilised kalapüügi ja toiduvalmistamise suurvõistlused ning laste rõõmuks suur ja sisukas mängumaa. Erinevatel lavadel esinevad head artistid ning muusikat on igale maitsele. Mõlemad festivalipäevad lõpetab võimas ilutulestik. Festivali klubides toimuvad After Grill peod. Grillfestile on oodatud igaüks, sissepääs on tasuta! Ajakava leiate SIIT

Loe edasi

Tartu toidu- ja veinifestival

Tartu maakond, Tartu linn

06.08.2021 - 08.08.2021

Tartu toidu- ja veinifestival pakub ehedaid Eesti maitseid Lõuna-Eesti väiketootjatelt ja pop-up restoranidelt ning rikkaliku veinivalikut. Kõigil on võimalus võtta osa avatud degustatsioonidest ja saada nõuandeid Eesti parimatelt sommeljeedelt.  Toidu- ja veininaudingutele lisavad vürtsi meelelahutusprogramm kogu perele, linnaosade kodukohvikud, ööpromenaad Emajõe ääres, lasteala ja palju muud põnevat.

Loe edasi

Hiiumaa Lestafest

Hiiu maakond, Kõrgessaare alevik

14.08.2021 - 14.08.2021

Lestafest - kalapidu Hiiumaal! Lestafestivali eesmärgiks on tõsta teadlikkus Hiiumaa kalastusvõimlaustest. Lisaks tutvustada hääbunud rannakalanduse kultuuri, tuua välja kala kui tooraine väärtused ning inspireerida inimesi tegutsema merenduse ja kalanduse valdkonnas. Lestafestivali programm on suunatud kogu perele.

Loe edasi

Seto Külävüü Kostipäiv

Võru maakond, Setomaa vald

14.08.2021 - 15.08.2021

Seto kostipäeval ootavad külalisi sõbralikud talud ja kodud, tootmishooned ja hoopiski ootamatud kohakesed, et kaugelt ja lähedalt tulnuid hea ja paremaga kostitada. See on suurepärane võimalus tutvuda kohaliku köögiga. Kostipäeval pakume külalistele kohalikke roogasid kohalikust toorainest- Sõir, suulliim, kikkaseenepiirak ja muu selline kraam on kohvikutes au sees. Kohvikutel on kaasa ostmiseks ka oma müügiletid, et kui kõhtu enam ei mahu, siis saab koduteele kaasa osta. Pühapäeval on kohvikutes peräpütüpäiv ehk pakutakse seda, mis veel pakkuda on.

Loe edasi

Küüslaugufestival

Jõgeva maakond, Kuremaa alevik

20.08.2021 - 20.08.2021

14. Küüslaugu Festival toimub sel aastal taas Kuremaal, Jõgeva maakonnas. Laadal müüakse eestimaist käsitööd ja toitu. Kindlasti ei puudu erinevates variatsioonides küüslaugu temaatilist kaupa. Samuti saadab päeva tihe kultuuriprogramm ning õpitoad. Tegemist peaks jaguma nii väiksele kui suurele, nii emale kui isale, nii vanaema kui vanaisale! Festivalil esinevad mitmed tuntud Eesti artistid.

Loe edasi

Peipsi Toidu Tänav 175 km

Jõgeva maakond, Mustvee linn

21.08.2021 - 22.08.2021

„IV Peipsi Toidu Tänav 175 km“ toimub 21.-22.08 Vasknarvast Saaboldani ning selle raames avatakse 175 km ulatuses umbes 55 pop-up restorani, mis pakuvad roogasid, jooke Peipsimaa puhtast toorainest, nii uuemas kui ka vanemas võtmes. Pop-up kohtadest tuleb Google maps keskkonnas kaart koos menüüdega.  Peipsi Toit on kõik see, mida piirkonnas kasvatatakse, mida annavad järv, metsad, põllud, rabad, sood. Mitmekülgne, erinevaid kultuure kaasav, traditsiooniline ja samas ka uus. Peamiseks väärtuseks siinsed inimesed, kes vääristoidu lauale toovad.  Anna märku, kui on huvi luua oma pop-up koht!       

Loe edasi

Kallaste kala- ja sibulalaat

Tartu maakond, Kallaste linn

28.08.2021 - 28.08.2021

Kallaste kala- ja sibulalaadast on kujunenud Peipsimaa üks suurimaid traditsioonilisi suvelõpuüritusi. Iga suve augustikuu viimasel nädalavahetusel sõidavad Kallaste linna kokku inimesed igast Eestimaa nurgast ning ka naaberriikidest. Müüjad on toonud laadale erinevat kaupa, kuid muutumatu on kuulus Peipsi sibul. Igal aastal toimub lisaks laadale mitmekesine kultuurprogramm. Osaleda saab käsitöötubades, pakutakse tõelist uhhaad, toimuvad paadisõidud Peipsil, laste etendused. 

Loe edasi

Lüübnitsa sibula- ja kalalaat

Võru maakond, Lüübnitsa küla

28.08.2021 - 28.08.2021

Lüübnitsa laat kasvas välja vajadusest kohalikku toodangut ‒ vanade kalurikülade kõrgetel peenardel kasvanud ja lopsakatesse vanikutesse põimitud kullakarva sibulaid ja Pihkva järvest püütud kala ‒ laiemalt tutvustada ja turustada. Peale kohaliku sibula ja kala on müügil ka muu laadakaup: pirukad, köögiviljad, joogid ning käsitöö- ja tööstuskaubad. Aga kõige minevam kaup on ikka vana hea Peipsi sibul: osta kilokaupa või kaunite vanikutena. Laata rikastab kirev kultuuriprogramm, toimuvad erinevad töötoad ja konkursid.

Loe edasi

Saaremaa Toidufestival

Saare maakond, Kuressaare linn

02.09.2021 - 12.09.2021

Septembriks on kesksuvi möödas, kuid Saaremaa naeratab jätkuvalt kõigile sulnilt ja kutsuvalt. Saaremaa Toidufestival pakub 11 päeva kestvat põnevat programmi, mille kohta saab öelda vaid üht: Hääst sööjast on ka toidul hää meel. Programmis on igaühele midagi: Saaremaa Restoranide Nädal, Koogikontsert, Suur Turupäev, seltsimajad kutsuvad Külla külla, eriõhtusöögid, Kuressaare Tänavapiknik, Õunakohvikute päev, Lastekohvikud ning palju muud. Tule saartele!

Loe edasi

Sibulatee puhvetite päev

Tartu maakond, Alatskivi alevik

11.09.2021 - 11.09.2021

Kodukohvikute traditsioon on eestlaste seas viimaste aastate jooksul suure au sisse võetud. Ka Peipsi ja Sibulatee ei jää sellest ilma. Septembri keskel avavad oma väravad ja uksed kohalike ägedad kodud, kus pakutakse maitsmiseks parimaid põlvest-põlve edasi antud retsepte. Põhirõhk kohalikul toidul, käsitööl ning muidugi ka kultuuril.

Loe edasi
Viimati muudetud: 30.03.2021

Teema: Söök, Jook ja Ööelu

Uudiskiri