Teeme kogu maailma puhtaks!

Allikas: Arne Adar, Visit Estonia

Teeme kogu maailma puhtaks!

Sellest on möödas juba 10 aastat, kui eestimaalased tulid esmakordselt kokku, et oma riik üheskoos puhtaks teha. 5 tunniga koristasid rohkem kui 50 000 inimest kokku 10 000 tonni prügi. Käesoleval aastal tähistab Eesti lisaks oma 100. sünnipäevale ka liikumise "Teeme ära!" 10. aastapäeva. Selle aja jooksul on talgupäev muutunud rahvusvaheliseks ja oma kodumaad on koristanud pea 20 miljonit inimest enam kui 100 riigist üle maailma.

Puhas õhk, puhas meri, puhas toit

Foto: Mariann Liimal, Visit Estonia

Eesti inimesed on juba varasest lapsepõlvest harjunud sellega, et kodu pole mitte ainult 4 ümbritsevat seina, vaid vaid ka koduümbrus, põllud, metsad ja järved-jõed, mille lähedal me elame. Eesti toit ja õhk on ühed puhtaimad kogu maailmas. Seega pole üllatav, et just siin sündis idee muuta kogu meie planeet puhtaks.

Eestlased oskavad asju organiseerida

Foto: Jarek Jõepera

Eestlased teavad, kuidas asjad liikuma panna. Seda tõestab ka meie laulu- ja tantsupidude traditsioon, mis sai alguse juba 19. sajandil ning mida peetakse Eesti kaasaegse ajaloo üheks kõige võimsamaks ürituseks. Üleilmne koristuspäev toimub 15. septembri l ning teeb koos päikesega maakerale tiiru peale – see algab hommikul kell 10.00 Uus-Meremaal ning lõpeb 36 tundi hiljem Hawaiil. Selle aja jooksul koristatakse kogu planeedilt miljoneid tonne prügi. Aktsiooni peastaap paikneb Tallinnas, kuhu koonduvad kogu maailma koristuspäeva tulemused ja info. Siit juhitakse ka globaalset teleülekannet ja vahendatakse telepilti üle kogu planeedi.

Tänu ülemaailmsele koristuspäevale astuvad üheskoos puhtama looduse eest välja miljonid inimesed. Eesmärk on seada ühiselt sammud puhtama maailma suunas, juhtida tähelepanu globaalsele prügiprobleemile ning otsida sellele lahendusi. Tegemist on kogu maailma ajaloo kõige suurema kodanikualgatusega, mis on alguse saanud Eestist ja ka mille juhtimine toimub Eestist.

Osale maailmakoristuspäeval ja jaga oma kogemusi, kasutades hashtag'i #WorldCleanupDay!

Viimati muudetud: 28.08.2019
Soovitame
Uudiskiri