Talvine piknik lumises looduses

Allikas: Mariann Liimal, Visit Estonia

Talvine piknik lumises looduses

Piknikul ei pea käima ainult suvel. Eesti talvine loodus on imeilus ja suurepärane mõte on ühendada jalutuskäik looduses maitseelamusega värskes õhus. Jagame oma lemmikpaiku lumise pikniku pidamiseks.

Paki kaasa paar pleedi, termos kuuma teega ja toidukorv ning asu teele. Kui oled leidnud sobiva koha, tee üles lõke ja tunneta kõigi oma meeltega talvist rahu ning looduse ilu.

Riisa õpperada Soomaa Rahvuspargis

Õpperada on sobiv seiklus kogu perele ning läbitav nii noorematele kui vanematele matkajatele. Rajal on 8 puhkekohta ja vaatetorn ning piknikukohale viiv tee on kättesaadav ka lapsevankri ja ratastooliga.

Soomaa Rahvuspargi Riisa õpperada

Foto: Aivar Ruukel, Visit Estonia

Meiekose õpperada Soomaa Rahvuspargis

Maaliline rada viib mööda Raudna ja Tõramaa jõe kallast ja suundub muinaskülla, kus saab uudistada kiviaja inimese elu-olu. Rajal asuvad mitmed puhkekohad, kus saab lõket teha ja kaasavõetud võileibu nautida.

Soomaa Rahvuspargi Meiekose õpperada

Foto: Pixabay, Visit Estonia

Leemeti-Õngu matkarada

See 11-kilomeetri pikkune matkarada asub Hiiumaa läänepoolsel küljel ning kulgeb üle luitemaastiku. Ujuval platvormil saab jalgu puhata, kaasavõetud einet nautida ja linde jägida.

Piknikukoht Leemeti-Õngu matkarajal

Foto: Tina Koit, Visit Estonia

Koigi raba matkarada

Matkarada Saaremaa suurimas rabas kulgeb 4,8 km pikkuselt läbi soo ümber Pikkjärve. Raja äärde jääb 9 m kõrgune vaatetorn ning järveäärsel vaateplatvormil saab jalgu puhata ja pidada väikese pikniku.

Vaateplatvorm Koigi matkarajal

Foto: Marimetsa Matkarada, Visit Estonia

Elva Väike Väerada

Väike Väerada saab alguse Elva raudteejaama juurest ning on 3 km pikkune. Selle matkaraja teevad eriliseks puuskulptuurid, mille inspiratsiooniallikaks on Eesti rahvaluule ning valmistajaiks kohalikud kunstnikud.

Väike Väerada meeldib lastele

Foto: Maigi Lokko, Visit Estonia

Pääsküla raba loodusõpperada

Pääsküla raba kohta öeldakse, et see on raba linna keskel. 2 km pikkune lühem rada on tervenisti läbitav lapsevankri ja ratastooliga. 4 km pikkune loodusõpperada kulgeb läbi metsa, üle kanalite ja allikate. Siin on ka 10 m kõrgune vaatlustorn, kus saab jalgu puhata. Kuigi lõket siin teha ei tohi, võib mõnusa pikniku ikkagi pidada.

Matkarada Pääsküla rabas

Foto: Mariann Liimal, Visit Estonia

Retked koos matkajuhiga või iseseisvalt

Kui endal jääb puudu tahtmisest või korraldamisoskusest, siis küsi abi oma ala proffidelt. Aga kui paned teekonna ise kokku, siis võid hüva nõu saada kohalikelt matkajuhtidelt. Rohkem infot leiad piltidel olevatelt linkidelt.Viimati muudetud: 30.05.2022

Teema: Aktiivne puhkus, Loodus