Järvselja ürgmetsa loodusõpperada

Järvselja ürgmetsa loodusõpperada

JAHILOSSI, Järvselja küla, Kastre vald, Tartu maakond

Vaata kaardil

Järvselja loodusõpperada tutvustab õppe- ja katsemetskonna keskuse ümbruse metsi. Rada on eriilmeline ja läbib mitmeid metsakasvukohatüüpe - seal kohtad üle 380 a vanust Kuningamändi ning üle 40 m kõrgusele küündivate latvadega kuuski, mis on ka Eestimaa kõrgeimate puude hulgas.

Rada kulgeb osaliselt laudteel, marsruudi pikkuseks on 1-5 km. Heaks alguspunktiks on kas Järvselja jahiloss või külalistemaja, kus on olemas infotahvlid koos radade kaardiga.

Järvselja õpperada koos ürgmetsaga esindab ühte Lõuna-Eesti avastamist väärt paigast, mis on tähistatud National Geographicu kollase aknaga.

Ajad ja hinnad

Avatud aastaringselt

Ööpäevaringselt

Omadused

Ligipääsujuhend

Järvselja õpperada asub Tartust umbes 45minutilise autosõidu kaugusel. Tartu kesklinnast minnes võtke suund Lohkva suunas mööda Tartu-Räpina-Värska teed. Seejärel keerake Hammaste-Rasina teele ning sealt vasakule Kõnnu-Ahunapalu teele. Seejärel pöörake paremale Liisipõllu-Järvselja-Aravu teele. 2,5 km pärast keerake paremale, sõitke otse. 180 m pärast suunduge vasakule ja seejärel 56 m pärast on paremal käel sihtkoht - Järvselja jahiloss, kust saab õpperajale minna. Lossi juures asub ka infotahvel täpsustava teabe ja radade kaardiga.

Ligipääs

  • Viidastatud või tähistatud
  • Ekskursioonibussiga
  • Ühistranspordiga
  • Sõiduautoga

Lähedal asuvad peatused

Buss: Järvselja

Koordinaadid

Vaata kaardil

Tutvu ka teiste pakkumistega

Lähipiirkonnas

Vaata kaardil