Milles on eestlased parimad?

Allikas: Remo Savisaar

Milles on eestlased parimad?

Eestlastena armastame kõikvõimalikke TOPP-e ja eriti uhked oleme siis, kui meie väike riik leiab äramärkimist maailma mastaabis. Vahel võib see kajastamine olla eripärane, vahel isegi veidi naljakas, kuid tuntumaks saame me igal juhul.

Haridus

PISA testi tulemused näitavad, et Eesti õpilaste oskuste tase on Euroopa parim ja kahtlemata üks tippudest kogu maailmas. Võime öelda, et Eesti õpilased ja seega ka õpetajad on Euroopa meistrid. (Allikas)

Eesti haridus on tipptasemel

Foto: Tõnu Runnel

Tippmodellid

Eestlannade ilu on alati maailmas kõrgelt hinnatud ja ka statistiliselt on kinnitatud, et meie noorikud ongi kõige kaunimad! Arvestades rahvaarvu, tuleb kõige rohkem tippmodelle just meie oma väikesest Eestist. (Allikas)

Internetivabadus

Eestlaste jaoks on virtuaalne väljendusvabadus inimõiguste lahutamatu osa. Eesti püsib jätkuvalt Freedom House'i internetivabaduse pingereas teisel kohal, meist eespool on ainult Island. (Allikas)

Heaolu

Eesti on elamiseks üks paremaid kohti maailmas. Briti mõttekoja Legatum Institute uuringus võetakse arvesse 8 kategooriat: majandus, tingimused ettevõtluseks, riigivalitsemine, haridus, tervishoid, turvalisus, isikuvabadused ja ühiskondlik kapital. (Allikas)

Teater

Eesti kuulub teatriskäikude arvu poolest Euroopa tippu: 2015. aastal toimus Eestis teatrikülastusi ligi 1,2 miljonit korda. See on tähelepanuväärne, kui arvestada, et Eestis elab 1,3 miljonit inimest. (Allikas)

Eestlased armastavad teatrit

Foto: Jürgen Voolaid

Keel

Välismaalaste meelest on kõige kaunimad eestikeelsed sõnad need, mis on seotud lauluga: lauluhääl, laulupidu, lauluväljak jne. Esikümnes leiavad koha ka: ilus, armastus, helilooja, liblikas, nunnu, öö ja lill. Kõige veidramalt kõlavad sõnad: öö, küsimusi, jäääär, loll ja mudilane, naljakalt kõlavad ka pesula, kaks, rääkima, rehepapp ja tüsedavõitu. (Allikas)

Puhas keskkond

Meie metsaderohkus (Eesti on Euroopas metsarohkuselt 6.kohal) aitab kaasa sellele, et Eestis on väga puhas õhk. Ka Euroopa keskkonnaagentuuri analüüs kinnitab, et Eestis õhusaastega probleeme pole. Sageli ei oska me ise seda hinnata, kuid tänapäeval on see suuremas osas maailmas muutunud luksuseks. (Allikas, allikas)

Puhas looduskeskkond

Foto: Jaanus Ree
Viimati muudetud: 17.01.2020

Teema: Kultuur ja Ajalugu

Soovitame
Uudiskiri