Milles on eestlased parimad?

Allikas: Remo Savisaar

Milles on eestlased parimad?

Eestlastena armastame kõikvõimalikke TOPP-e ja eriti uhked oleme siis, kui meie väike riik leiab äramärkimist maailma mastaabis. Vahel võib see kajastamine olla eripärane, vahel isegi veidi naljakas, kuid tuntumaks saame me igal juhul.

Haridus

PISA testi tulemused näitavad, et Eesti õpilaste oskuste tase on Euroopa parim ja kahtlemata üks tippudest kogu maailmas. Tulemused on stabiilselt paranenud iga PISA vooruga. Võime olla rahul, sest meie õpilaste tase on laial skaalal väga hea ning tõdeda, et Eesti õpilased ja seega ka õpetajad on Euroopa meistrid. (Allikas)

Eesti haridus on tipptasemel

Foto: Tõnu Runnel

Tippmodellid

Eestlannade ilu on alati maailmas kõrgelt hinnatud ja ka statistiliselt on kinnitatud, et meie noorikud ongi kõige kaunimad! Arvestades rahvaarvu, tuleb kõige rohkem tippmodelle just meie oma väikesest Eestist. (Allikas)

E-riik ja internetivabadus

Eestlaste jaoks on virtuaalne väljendusvabadus inimõiguste lahutamatu osa, Eesti püsib jätkuvalt Freedom House'i internetivabaduse pingerea tipus. E-riigi edulugu on tuntud kogu maailmas ning põhineb riigi, teadusasutuste ja erasektori oskuslikul koostööl. (Allikas)

Elukvaliteet

Viimaste aastate jooksul oleme elukvaliteeti hindavates rahvusvahelistes uuringutes regulaarselt pingeridade tipus. Nii tõusis Eesti  majandusvabaduse indeksi pingereas Euroopa kuuendaks, võttis ajakirjandusvabaduse skaalal 11. koha ja tõusis elukvaliteedi osas maailmas 25. kohale. Lisaks juhime makromajandusliku stabiilsuse skaalal ning üllatav pole ka see, et Eesti on Euroopas juhtpositsioonil start-up'ide arvu osas ühe inimese kohta.

Teater

Eesti kuulub teatriskäikude arvu poolest Euroopa ja kogu maailma tippu: 2018. aastal toimus Eestis teatrikülastusi ligi 1,2 miljonit korda. See on tähelepanuväärne, kui arvestada, et Eestis elab 1,3 miljonit inimest. (Allikas)

Eestlased armastavad teatrit

Foto: Jürgen Voolaid

Keel

Välismaalaste meelest on kõige kaunimad eestikeelsed sõnad need, mis on seotud lauluga: lauluhääl, laulupidu, lauluväljak jne. Esikümnes leiavad koha ka: ilus, armastus, helilooja, liblikas, nunnu, öö ja lill. Kõige veidramalt kõlavad sõnad: öö, küsimusi, jäääär, loll ja mudilane, naljakalt kõlavad ka pesula, kaks, rääkima, rehepapp ja tüsedavõitu. (Allikas)

Puhas keskkond

Meie metsaderohkus (üle poole Eesti pindalast on metsaga kaetud) aitab kaasa sellele, et Eestis on väga puhas õhk. Ka Euroopa keskkonnaagentuuri analüüs kinnitab, et Eestis õhusaastega probleeme pole. Sageli ei oska me ise seda hinnata, kuid tänapäeval on see suuremas osas maailmas muutunud luksuseks. (Allikas)

Puhas looduskeskkond

Foto: Jaanus Ree
Viimati muudetud: 09.02.2021

Teema: Kultuur ja Ajalugu