Visit Estonia soovitab algavaks nädalavahetuseks

Allikas: Peeter Järvelaid

Visit Estonia soovitab algavaks nädalavahetuseks

Eesoleval nädalavahetusel tasub vaatamata sellele, et folk läbi, hoida siiski Viljandimaa poole, kus toimub suur mulgi pidu ning joostakse ka ümber Viljandi järve. Peipsi äär ootab lapsi, Haapsalus saab maailmavalu tunda hea bluusimuusika saatel ning Muhus nautida saare moodi kohvikupäevi. Lisaks tuletame meelde, et tegelikult aitab meil kõigil jätkuvalt restoranis käia, end ägedal peol hingetuks tantsida ja kontserdil väsinuks plaksutada üksainus asi – vaktsineerimine. Palun uuri lisa vaktsineeri.ee ning pane aeg kirja. Ainult siis on nädalavahetuseks ka muid soovitusi anda kui „püsi kodus“. Ja üks ettevaatusabinõu veel: kui matkad, ära unusta metsade tuleohtlikkust!

Kes ei ole oma jalga Viljandimaal veel Viljandist välja tõstnud, sel on nüüd hea põhjus seda teha, sest Abja-Paluoja kannab sel aastal soome-ugri kultuuripealinna tiitlit. Laupäeval toimub Karksi mõisa pargis kultuuripealinna aasta tähtsündmus, mulgi pidu. Igaüks on oodatud koos soome-ugri rahvastega tantsima, laulma ja laadamelu nautima. Kes tunneb, et rahvatantsust jääb väheks, et sportlik olla, osalegu suurjooksul ümber Viljandi järve. Jooksu peamine võlu on vaheldusrikas maastik: ringi ümber järve tehes tuleb valida ise sobiv tee.

Lastega tasub asutada Peipsi poole, kus toimub Rääbu päev. Rääbu on raamatutegelane, Peipsis elav rääbis, kelle abil tutvustatakse lastele Peipsi-äärset elu. Saab mängida ja osaleda põnevates töötubades. Kuremaa järve ääres toimub ligi 30-aastase pikkuse ajalooga mitmepäevane sündmus Jõgevatreff, kuhu kogunevad mootorratturid üle Euroopa ja kaugemaltki. Traditsiooniline paraad vaatajatele toimub laupäeval.

Kõige lõunapoolsem väärt sündmus on sel nädalavahetusel Karula rahvuspargis Vana-Võromaa äärealal toimuv Rebasemõisa festival. Kaunite kuplite ja muude loodusvaadete nautimist saadab muusikaprogramm folgist reggae’ni, lähedal on RMK lõkkekohas asuv avar telkimisala. Teiste seas esinevad Tõnis Mägi, Aapo Ilves, ansambel Bombillaz.

Lääne pool peibutab Muhu saar kohvikute päevaga, kust leiad hea toidu, seltskonna ja eheda kultuuriprogrammi. Haapsalus kõlab augustibluus piiskopilinnuses, raudteejaamas, Haapsalu imeõdusates kohvikutes ja hoovides. Hiiumaa ootab Sõru Saundile, mis segab mitmesuguseid muusikastiile house’ist ja techno’st jazzi ja popiklassikani.

Tallinnas Niguliste kirikus toimuval muusikafestivalil B-A-C-H on aukohal Bachi teosed, kuid kõlab loomulikult ka teiste heliloojate muusikat. Narva muuseumis toimuvad puukäsitöö päevad – mine meisterda endale õueinventari ajaproovile vastu pidanud käsitöövõtete ja riistadega! Viimaseid päevi on Narvas ka näitus, kus eksponeeritakse Narva hiilgeaegu rootsiaegse paberist linnamaketi ning erilahendusena valminud filmiprogrammiga.


Viimati muudetud: 28.07.2021