Tule külastama jõuluehtes Tallinna

Allikas: Visit Estonia, Sergei Zjuganov

Tule külastama jõuluehtes Tallinna

Vanalinna punased katused on kaetud värske koheva lumega, võbelev küünlavalgus helgib vastu akendelt ning kitsaste tänavate munakivisillutiselt. Oled saabunud keskaegsesse jõulumuinasjuttu Tallinnas.

Käes on pikk ja pime aastaaeg, kuid Tallinnas on see üks lummavamaid, kiirates soojust, valgust ja mõnusat energiat. Linn on täitunud jõulusaginaga. Pühademeeleolu valitseb kauplustes, kohvikutes, linnaväljakutel, kirikutes. 


Jõulud Tallinna südames

2019. aastal tunnustati Tallinna jõuluturg Euroopa parimaks jõuluturuks, 2020. aastal on siin üks Euroopa turvalisemaid jõulusihtkohti. Sel aastal kestab Tallinnas jõulumelu 29. novembrist 2020 kuni 10. jaanuarini 2021. 

Raekoja platsilt leiab ka sel aastal tuledesäras jõulupuu, külastajatele avab uksed Tallinna Raekoda, vanalinnas saab imetleda kunsti- ja valgusinstallatsioone ning kaunilt ehitud vaateaknaid. Laste rõõmuks sõidab jõulurong, osaleda saab advendiaegsetes töötubades ning muuseumite külastajaprogrammides. Tule ja koge maagilist jõulutunnet!

Jõuluturu letid on lookas

Foto: Visit Estonia, Sergei Zjuganov

Tallinn on ühe paremini säilinud keskaegse vanalinnaga linn maailmas. Võta endale aega ja jaluta siin ringi, imetle kauneid renoveeritud fassaade, astu sisse mõnda hubasesse kohvikusse, ehitud poekesse, muuseumisse või galeriisse.

Olles Raekoja platsil poetanud oma jõulusoovid kahara jõulukuuse alla, leia üles 1422. aastast pärinev Raeapteek ning piilu sisse madala lae ja puidust taladega ruumi, kus võib näha vanaaegseid riiuleid ning rohupurke. Siinsamas on ka pisikeste saiapoekeste järgi nime saanud Saiakäik ning 14.sajandist pärinev, uhke fassaadikellaga lumivalge Püha Vaimu kirik, mis mõlemad väärivad läbiastumist, et tunnetada keskaja hõngu.

Piparkoogid toovad jõulutunde

Foto: Visit Estonia, Birgit Varblane

Muide, kas teadsid, et 29. novembril ning 5., 19. ja 20. detsembril muutuvad vanalinnas Viru tänava vaateaknad kui võluväel loetud hetkedeks kontserdi- ja tantsulavadeks! Algus kl 16.00.


Magusad jõulud

Saa inspiratsiooni PiparkoogiMaanialt, mis on kunstinäitus, kus on vaid üks piirang - kõik peab olema tehtud piparkoogist. Armas ja jõuluaega sobiv Jõulujazz täidab kirikud, kontserdisaalid ja klubid ilusa jazzmuusikaga.

Kuum ja magus maius

Foto: Visit Estonia, Sergei Zjuganov

Jõulutunnet võib otsima minna ka kesklinnast pisut kaugemale – käeulatuses on Telliskivi loomelinnak kingitusteks sobiva isikupärase Eesti disainiga, põnevalt renoveeritud Noblessner omanäolise Kai kunstikeskuse, uudseid virtuaalelamusi pakkuva PROTO avastustehase ja alati uusi avastusi pakkuva Lennusadamaga. Kui aga trotsida jahedat meretuult, siis võib lihtsalt siinsel avaral merepromenaadil jalutada ning imetleda linnaväljaku uhkelt ehitud jõulupuud.


Külasta Visit Tallinn jõululehte või jälgi Facebookis @AvastaTallinna.

Tere tulemast avastama iidse Tallinna muinasjutulist jõulumaailma!

Viimati muudetud: 23.11.2020

Teema: Tallinn, Kultuur ja Ajalugu, Ostlemine, Söök, Jook ja Ööelu

Pane proovile oma teadmised Eesti kultuurist ja võida ööbimisega reis!