Tule külastama jõuluehtes Tallinna

Allikas: Kaupo Kalda

Tule külastama jõuluehtes Tallinna

Vanalinna punased katused on kaetud värske koheva lumega, võbelev küünlavalgus helgib vastu akendelt ning kitsaste tänavate munakivisillutiselt. Oled saabunud keskaegsesse jõulumuinasjuttu Tallinnas.

Käes on pikk ja pime aastaaeg, kuid Tallinnas on see üks lummavamaid, kiirates soojust, valgust ja mõnusat energiat. Linn on täitunud jõulusaginaga. Pühademeeleolu valitseb kauplustes, kohvikutes, linnaväljakutel, kirikutes. 


Jõulud Tallinna südames

Tallinna Jõuluturg (26.11.2021-2.01.2022) on üks Euroopa vanimaid jõulutuge. 2018. aastal märkis Forbes Tallinna jõuluturu üheks kümnest kõige ilusamast jõuluturust Euroopas. Ent sellega asi ei piirdunud! 2019. aastal valisid reisijad üle maailma Tallinna jõuluturu Euroopa kõige ilusamaks jõuluturuks.

Raekoja platsilt leiab ka sel aastal tuledesäras jõulupuu, vanalinnas saab imetleda kunsti- ja valgusinstallatsioone ning kaunilt ehitud vaateaknaid. Laste rõõmuks sõidab jõulurong, osaleda saab advendiaegsetes töötubades ning muuseumite külastajaprogrammides. Tule ja koge maagilist jõulutunnet!

Kas teadsid, et Tallinn on ajalooliselt esimene linn Euroopas, kus hakati jõulukuuske keskväljakule tooma. Loe lähemalt, milline on meie jõulukuuse traditsioon.

Jõuluturu letid on lookas

Foto: Visit Estonia, Sergei Zjuganov

Tallinn on ühe paremini säilinud keskaegse vanalinnaga linn maailmas. Võta endale aega ja jaluta siin ringi, imetle kauneid renoveeritud fassaade, astu sisse mõnda hubasesse kohvikusse, ehitud poekesse, muuseumisse või galeriisse.

Olles Raekoja platsil poetanud oma jõulusoovid kahara jõulukuuse alla, leia üles 1422. aastast pärinev Raeapteek ning piilu sisse madala lae ja puidust taladega ruumi, kus võib näha vanaaegseid riiuleid ning rohupurke. Siinsamas on ka pisikeste saiapoekeste järgi nime saanud Saiakäik ning 14. sajandist pärinev, uhke fassaadikellaga lumivalge Püha Vaimu kirik, mis mõlemad väärivad läbiastumist, et tunnetada keskaja hõngu.

Piparkoogid toovad jõulutunde

Foto: Visit Estonia, Birgit Varblane


Kuum ja magus maius

Foto: Visit Estonia, Sergei Zjuganov

Jõulutunnet võib otsima minna ka kesklinnast pisut kaugemale – käeulatuses on Telliskivi loomelinnak kingitusteks sobiva isikupärase Eesti disainiga, põnevalt renoveeritud Noblessner omanäolise Kai kunstikeskuse, uudseid virtuaalelamusi pakkuva PROTO avastustehase ja alati uusi avastusi pakkuva Lennusadamaga. Kui aga trotsida jahedat meretuult, siis võib lihtsalt siinsel avaral merepromenaadil jalutada. Armas ja jõuluaega sobiv Jõulujazz täidab kirikud, kontserdisaalid ja klubid ilusa jazzmuusikaga.


Jälgi Facebookis @AvastaTallinna.

Tere tulemast avastama iidse Tallinna muinasjutulist jõulumaailma!

Lisaks Tallinnale on jõululaadad ja -sündmused toimumas ka mujal Eestis. Panime need kirja, et sul oleks lihtsam enda jaoks sobiv välja valida.

Viimati muudetud: 08.03.2022

Teema: Tallinn, Kultuur ja Ajalugu, Ostlemine, Söök, Jook ja Ööelu