Tule külastama jõuluehtes Tallinna

Allikas: Visit Estonia, Sergei Zjuganov

Tule külastama jõuluehtes Tallinna

Vanalinna punased katused on kaetud värske koheva lumega ja võbelev küünlavalgus helgib vastu akendelt ning kitsaste tänavate munakivisillutiselt. Oled saabunud keskaegsesse jõulumuinasjuttu Tallinnas.

Käes on pikk ja pime aeg, kuid Tallinnas on see üks lummavamaid, kiirates soojust, valgust ja mõnusat energiat. Linn on täitunud jõulusaginaga. Pühademeeleolu valitseb kauplustes, kohvikutes, linnaväljakutel, kirikutes ja muidugi 2019.aasta Euroopa parimaks jõuluturuks valitud Tallinna jõuluturul. Siin on kaunilt ehitud, tuledesäras jõulupuu, piparkoogilõhn, kuum ja ergutav glögi, vilgas kauplemine müügilettidel ning palju rõõmsaid inimesi. Tule ja saa sellest osa!

Jõuluturu letid on lookas

Foto: Visit Estonia, Sergei Zjuganov

Tallinn on ühe paremini säilinud keskaegse vanalinnaga linn maailmas. Võta endale aega ja jaluta siin ringi, imetle kauneid renoveeritud fassaade, astu sisse mõnda hubasesse kohvikusse, ehitud poekesse, muuseumisse või galeriisse.

Olles Raekoja platsil poetanud oma jõulusoovid kahara jõulukuuse alla, leia üles 1422. aastast pärinev Raeapteek ning piilu sisse madala lae ja puidust taladega ruumi, kus võib näha vanaaegseid riiuleid ning rohupurke. Siinsamas on ka pisikeste saiapoekeste järgi nime saanud Saiakäik ning 14.sajandist pärinev, uhke fassaadikellaga lumivalge Püha Vaimu kirik, mis mõlemad väärivad läbiastumist, et tunnetada keskaja hõngu.

Piparkoogid toovad jõulutunde

Foto: Visit Estonia, Birgit Varblane

Saa inspiratsiooni PiparkoogiMaanialt, mis on kunstinäitus, kus on vaid üks piirang - kõik peab olema tehtud piparkoogist. Armas ja jõuluaega sobiv Jõulujazz täidab kirikud, kontserdisaalid ja klubid ilusa jazzmuusikaga.

Kuum ja magus maius

Foto: Visit Estonia, Sergei Zjuganov

Jõulutunnet võib otsima minna ka kesklinnast pisut kaugemale – käeulatuses on Telliskivi loomelinnak kingitusteks sobiva isikupärase Eesti disainiga, põnevalt renoveeritud Noblessner omanäolise Kai kunstikeskuse, uudseid virtuaalelamusi pakkuva PROTO avastustehase ja alati uusi avastusi pakkuva Lennusadamaga. Kui aga trotsida jahedat meretuult, siis võib lihtsalt siinsel avaral merepromenaadil jalutada ning imetleda linnaväljaku uhkelt ehitud jõulupuud.

Tere tulemast avastama iidse Tallinna muinasjutulist jõulumaailma!

Viimati muudetud: 13.08.2020

Teema: Tallinn, Kultuur ja Ajalugu, Ostlemine, Söök, Jook ja Ööelu