Parimad kohad, kuhu minna nautima päikesetõusu ja -loojangut

Allikas: Priidu Saart, Visit Estonia

Parimad kohad, kuhu minna nautima päikesetõusu ja -loojangut

Kumb on ilusam – päikese tõus või loojang? Ükskõik kumma kirglik austaja sa oled, selge ilma korral saad iga päev sellest ilust osa. Näitame sulle kätte kohad üle Eesti, kuhu päikese tulekut ja minekut nautima minna.

Põhja-Eesti

Ehkki Põhja-Eesti ongi üks suur mererannik, on võimalusi päikesenautimiseks veelgi. Meie soovitame kohti, kus on ka veidi muud teha: näiteks süüa, nautida linnamõnusid või siis olla keset loodust.

Lõuna-Eesti vol 1

Lõuna-Eestis saab avarust nautida kas järvede ääres või kõrgel tipus olles. Tegelikult on seal päikesevaatluskohti rohkelt, seega toome parimad neist välja kahes osas. Esiteks siis järved ja tornid.

Lõuna-Eesti vol 2

Tartust kiviviske (mõnel juhul siiski rohkem) kaugusel on neli paika, kuhu päike kõige kaunimas olekus ilmub või lahkub. Vali kas park, jõgi või matkateed.

Lääne-Eesti

Pärnu pole ilma asjata suvepealinn – kui päikeseloojangut seal nautida ei saaks, oleks suvi seal justkui poolik. Et seda ilu lähemalt näha, mine mööda muuli loojangule vastu. Lisaks Pärnule toome välja veel 3 head vaatekohta.

Tallinn

Merelinn Tallinn on samuti päikese tervituseks ja hüvastijätuks loodud. Vaata seda vanalinna platvormidelt, promenaadidelt või Põhja-Tallinna kultuuriväärtuste juurest. Meie soovitame neid nelja kohta siin.

Viimati muudetud: 25.05.2022

Teema: Loodus