Alam-Pedja looduskaitseala ja Ilmatsalu kalatiigid

Alam-Pedja looduskaitseala ja Ilmatsalu kalatiigid

SPORDIMÄE, Ilmatsalu küla, Tartu

Vaata kaardil

Alam-Pedja looduskaitseala, mis loodi 1994. a, on Eesti üks suurimaid kaitsealasid, kuuludes Natura 2000 kaitsealade hulka. Madaliku põhiväärtuseks on ökoloogiline mitmekesisus, sookooslused ja jõed, mis pakuvad kaitset kaitsealustele lindudele ja nende elupaikadele.

Alale pääseb ligi Ilmatsalu Kalatiikide kõrvalt, kust saab alguse ka Ilmatsalu- Kärevere Linnutee matkarada, linnuvaatlustorni,  õppeklassi  ja lõkke- ning piknikuplatsidega. 

Matkarada ning kalatiikide ümbruskond on üks olulisemaid veelindude rändepeatuspaiku, kus kokku võib kohata kuni 200 linnuliiki, millest mitmed on ohustatud.

Ajad ja hinnad

Avatud aastaringselt

Ööpäevaringselt

Omadused

  • Telkimisplats

Ligipääsujuhend

Sõida Tartust 6 km Ilmatsalu asulasse. Tähistatud rada algab Ilmatsalu paisjärve- äärses vallavalitsuse parklas (Järve tee 8) asuva infostendi juurest. Seal algab ja lõppeb ka Ilmatsalu- Kärevere Linnutee matkarada.

Ligipääs

  • Viidastatud või tähistatud
  • Juurdepääsutee kõvakattega
  • Ekskursioonibussiga
  • Ühistranspordiga
  • Sõiduautoga

Lähedal asuvad peatused

Buss: Ilmatsalu

Koordinaadid

Vaata kaardil

Hinnangud

Tom375-1

Tom375-1

2 heel mooie "nature trails"

Kirna study trail (6.8 km) Heel mooie wandeling steeds langs de rivier; afwisselend in bloemrijke velden dan weer in het bos; heeft 11 bruggen waaronder een hangbrug, en relatief in het begin een...

Tutvu ka teiste pakkumistega

Lähipiirkonnas

Vaata kaardil