Mõned asjad lihtsalt maitsevad paremini õues

Allikas: Magnus Heinmets

Mõned asjad lihtsalt maitsevad paremini õues

Pärast lumist talve ja jahedat kevadet naudib enamus eestlasi tubase eluviisi asemel õuesolemist. Suved on meil tavaliselt soojad ja ilusad ning kui otsid erilist suvetunnet, siis leiad selle kindlasti mõne õdusa väikese kohviku suveterrassil. Paljud kohvikud serveerivad oma väikestes sisehoovides ja lilleõites väliterrassidel hõrgutavaid roogi koos suurepärase joogivalikuga - miks mitte minna neid avastama, et nautida kohalikke maitseid?

Kohvik Supelsaksad

Pärnu maakond, Pärnu linn

Kohvik asub 150 aastat vanas palkmajas. Vana maja väärikas olek ja kohviku sisekujundus on oskuslikult kokku sobitatud. Meeleolu loovad värviline mööbel, pitsid, laudlinad ja valitud serviisid. Tunnete tõelist kohviku atmosfääri. Värskelt küpsetatud saiad lõhnavad, imelised koogid ahvatlevad. Samas pakutakse ka tõsisemat kõhutäidet. Menüüs on salatid, supid ja praed, suur tee- ja kohvivalik. 2010. a. pälvis kohvik Supelsaksad Eesti Sisearhitektide Liidu söögikoha interjööride preemia.

Loe edasi

Müüriääre kohvik

Lääne maakond, Haapsalu linn

Müüriääre kohvikust on saanud üks Haapsalu tuntumaid söögikohti. Sinna sisse astudes tekib tunne, et oled seal juba käinud, satud justkui lapsepõlvemaale. Tunned värskete küpsetiste ja jahvatatud kohvi aroomi, kamin õhkab sooja, tigudiivanid ja tugitoolid lausa kutsuvad maha istuma ja hetke nautima. Seinu ilmestavad Epp-Maria Kokamäe maalid ja Jaak Arro puitlõigetega pannood. Lastele on mängukast pehmete lelude ja raamatutega, suvel on laste päralt ka aed kohviku tagahoovis. Valida on raske, kuid proovida tasub maitsvaid ahjupirukaid ja võileibu ning kindlasti Müüriääre kohviku kooke.

Loe edasi

Restoran Kärme Küülik

Lääne maakond, Haapsalu linn

Meie lihakäntsakad saavad grillitud lahtisel tulel ja meie jäneseliha valmib suurima lugupidamisega pikk-kõrva hõrgu maitse vastu. Meie pitsad saavad oma pruunid servad spetsiaalselt itaaliast toodud puuküttega pitsaahjus ja päris oma pastamasinas valminud pasta teeb poest ostetud makaronile silmad ette. Meie veinikelder on täis maitsvate roogadega hästi sobituvaid bukette ja õlu on alati külm.

Loe edasi

Hapsal Dietrich

Lääne maakond, Haapsalu linn

Dietrichi kohvik on muljetavaldava ajalooga, aga uue Hapsal Dietrichi kohviku loojateks on kaks perekonda, kelle kirg ja hobi on kokkamine, söögi nautimine, armastus väikeste kohvikute vastu ning austus Haapsalu ajaloo, vana arhitektuuri ja eestiaegse mööbli vastu. Ka kohvikust leiab palju eestiaegseid sisekujunduselemente ja oleme proovinud kujundada seda nii, nagu see oli 100 aastat tagasi. Rohkem loe meie kodulehelt www.dietrich.ee Tere tulemast!

Loe edasi

Vaga Mama Põltsamaa

Jõgeva maakond, Põltsamaa linn

Vaga Mama on üks positiivsem ja mõnusam toitlustus Põltsamaal. Meil on maitsev Aasia köök, kus pakutakse peamiselt Hiina, Tai ja Nepaali roogasid. Maitseelamused valmivad Nepali kokkade käe all.  Meie terrassilt avaneb suurepärane vaade Põltsamaa lossile ning pargile. Restoranis saab korraldada sünnipäevi, pidusid ja samuti ka seminare.

Loe edasi

Seto Tsäimaja

Võru maakond, Värska alevik

Seto Tsäimajas saab süüa seto rahvustoite käsitööna valminud savinõudest, kuulata seto laulu ja pillilugusid. Menüüst valikut tehes saab harjutada ka seto keelt. Söögikoht asub Värska talumuuseumi kõrval - nii on võimalus söögielamus ka kultuurielamusega ühildada ning kohalikku käsitöö- ja suveniiripoodi uudistada. Maja teisel korrusel asub õppeklass, mis sobib seminaride ja koosolekute korraldamiseks ning väiksemale seltskonnale eraldumiseks. Ettetellimisel: gruppide toitlustamine, peolauad, peoteenindus (catering) koosolekuruumi kasutus, ürituste programm koostöös Setomaa Muuseumidega jms. 

Loe edasi

Kohvik Muna

Ida-Viru maakond, Narva

Kohvik Muna asub Narva südames Raekoja platsil TÜ Narva Kolledži 1. korrusel. Igapäevaselt on kohvikus saadaval kaasaegne a la carte menüü ning argipäeviti saab kiire lõuna päevapakkumistest. Kondiitriletis ootab külastajaid rikkalik valik käsitöökooke ja desserte. Kolledžis toimuvatele sündmustele pakume kohvipause, konverentsilõunaid ja galaõhtusööke. Suvel on avatud väliterrass, kuhu saab kohvile tulla ka oma neljajalgsete lemmikutega!

Loe edasi

Chocolaterie Pierre

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Choco ehk Chocolaterie de Pierre esimene kohvik asutati 2003. aastal Tallinna vanalinna. Tallinnas Vene tänava Meistrite Hoovis asub õdus kohvik, kus ukse avanedes torkab ninna kohvi- ja šokolaadilõhn, taustaks kostuvad pehmed muusikalised noodid - see on šikk boheemlus kuubis. 40 täiskirjutatud külalisraamatut seisavad riiulis nagu Honoré de Balzaci kogutud teosed. Kaloreid ei loeta, vaid tuntakse elust rõõmu.

Loe edasi
Viimati muudetud: 10.06.2021

Teema: Söök, Jook ja Ööelu