TOP10 söögikohad, kust leida ehtsat, traditsioonilist Eesti toitu

Allikas: Kaspar Orasmäe

TOP10 söögikohad, kust leida ehtsat, traditsioonilist Eesti toitu

Eesti toit pärineb iidsetest traditsioonidest ja puhtast loodusest. Kaasajal huvitab meid üha enam, kust on pärit meie laual olev toit, kes on selle valmistanud ja kuidas on see tehtud. Toome välja parimad restoranid, pubid ja baarid, mis pakuvad tõsist Eesti asja – see on ehe Eesti toit! Siin ei kasutata moderniseeritud variante, vaid tegemist on põlvest põlve edasi antud traditsioonide ja retseptidega. Sama saab öelda koguni toiduvalmistamise meetodite ja ümbruse kohta. Hea on teada, et need kohad on avatud aastaringselt. Eesti traditsiooniline toit pole kuhugi kadunud!

Talumehe kõrts

Lääne maakond, Haapsalu

Talumehe kõrts on kaunis Haapsalu vanalinnas paiknev toitlustusasutus, kus Sind oodtakse juba varahommikul sõbraliku tervituse, kohvi ning hommikusöögimenüüga. Põhimenüüst leiad värsked ning kohalikust toorainest valmistatud maitsvad road. Oleme avatud varajaste hommikutundideni, pakume võimalust tellida peolaudu ning gruppidele toitlustust. Nädalavahetustel saad elava muusika saatel jalga keerutada. Meile on oodatud lastega pered ja laste jaoks on olemas eraldi mängunurk. Talumehe kõrts on ehe eesti kõrts selle parimas mõttes, kust kostub mõnusat jutusuminat ning lõbusat naeru.       

Loe edasi

Altja Kõrts

Lääne-Viru maakond, Altja küla

Altja Kõrts asub Põhja-Eestis Lahemaa rahvuspargis. Vana rookatuse ja eheda sisekujundusega kõrts on hea paik keha kinnitamiseks kõigile möödasõitjaile, kel plaan selle kauni kandiga tutvuda. Pakume lihtsaid ja väga maitsvaid eesti toite. Ilusate ilmadega võib istuda terrassil, pidada meie avaras õues piknikku või korraldada väliüritusi. Suvisel ajal soovitame suurematel gruppidel kohad ja toit varem ette tellida. Soovi korral kutsume teile esinema ka rahvamuusikud. Kõik huvilised on oodatud! Läheduses asuvad mitmed korrastatud mõisad ja tähistatud matkarajad.

Loe edasi

Kuldse Notsu Kõrts - traditsiooniline Eesti köök

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Tallinnas on küll palju restorane, kuid ainult mõned pakuvad traditsioonilist Eesti kööki. Kuldse Notsu Kõrts pakub laia valikut tõelist ning ausat Eesti toitu ja seda otse Tallinna vanalinna südames. Restoran kasutab retsepte, mida on edasi antud põlvest põlve ning on sellepärast populaarne nii kohalike elanike kui ka turistide seas. Restorani menüü hittideks on kindlasti talujuustud ning “vorstipidu” – valik parimaid vorste, mis sisaldab ka kuulsat Eesti verivorsti! Kõrtsis kuuleb kohalikku muusikat ning paljud tulevad siia nautima mõnusat atmosfääri ning sõpradega kohtuma.

Loe edasi

Saaremaa Veski restoran

Saare maakond, Kuressaare linn

Saaremaa Veski - kohalike maitsete restoran, Kuressaare vanim restoran omanäolises tuulikus (aastast 1899). * Pakume külalisele saaremaist sööki ja jooki * Suvel avatud terrass ja Veski rõdud, kus valmib suitsukala ning kõrvale maitseb hää kohalik õlu, vein või naps  * Aastaringselt vahvad üritused kogu perele  * Tuntud saare ja Eesti muusikud * Lastele huvitavad kokakoolid ja sünnipäevade tähistamised koos majatuuriga. * Pärimuskultuuri hoiame au sees rahvakultuuriõhtutega * Ideaalne koht erinevate sündmuste korraldamiseks. Veski 5-l korrusel erisuuruses ruumid. Kultuurimälestiste riiklik register

Loe edasi

Vidrik Restoran

Valga maakond, Lossiküla

“Restoran “Vidrik” ootab Teid külla uusi kulinaaria maitse-elamusi avastama! Restoran Vidrik on kahe koka ühislooming kus eriti hinnas on kohalik köögivili ja ulukiliha. Austame vanu toidu maitsestamise ning küpsetamise võtteid -näiteks lõkkel ja naturaalses suitsus küpsetamine. Pakume ehedat ja ausat Eesti päritolu toitu. Meie toit on lihtne, maitsev ja kaasaegselt serveeritud. Mis peamine - pärit meie endi ümbert, meie enda kodumaalt. Alati saate meie restorani broneerida pidudeks, sünnipäevadeks, pulmadeks!

Loe edasi

Trahter Hansa Tall

Tartu maakond, Tartu linn

Hansa Tall on 3 saaliga trahter mahutavusega kuni 106 inimest. Ehtsas hansastiilis trahter pakub eestipäraseid roogasid ja keskaegset olustikku. Siin on võimalik korraldada vastuvõtte ja lõuna- või õhtusööke ka gruppidele.  Trahteris on ka eestipärane leilisaun. Saunal on kaminaga eesruum – Sakstekamber, kus on kohti 15 inimesele. Sakstekamber sobib väiksemate nõupidamiste korraldamiseks või privaatseteks õhtusöökideks. Suvel on võimalus nautida mõnusat äraolemist ja maitsvaid roogasid purskkaevuga Hansa Hoovis, kus toimuvad erinevad kontserdid ja teatrietendused.

Loe edasi

Rondeel

Ida-Viru maakond, Narva

Rondeel tähendab ümmarguse või poolringikujulise põhiplaaniga laia suurtükitorni. Rondeeli restoranis pakutakse kohalikust värskest toorainest kala ja liharooge, kohalikke jooke ja maiustusi just Narva linnuse ja selle ümbrusega seotud traditsioone järgides. Keskaegses miljöös kindel kõhutäis lihtsat toitu, mis on valminud lihtsate meetoditega aga väga täpselt kõrgemat kvaliteeti järgides. Josper söegrill ja suitsuahi on omataoliste seas hetkel kõikides maailma tippköökide varustuses. Juhatame Teid vanade, kohati võib-olla unustatud lihtsate maitsete maailma. Rondeel – restoran nagu vanasti.

Loe edasi

Maria talu restoran

Pärnu maakond, Kõpu küla

Pärnust kõigest poole tunni autosõidu kaugusel asub Maria talu restoran, kus pakume traditsioonilisi Eesti rahvustoite ja läbi aegade Maria talus valmistatud roogi. Meilt saab tellida: - Hommiku-, lõuna- ja õhtusööke - Gruppide toitlustamist - Peo-, sünnipäeva- või pulmalaua - Grilliõhtu Külaliste kasutada on 80-kohaline peo- ja seminariruum. Väiksematele seltskondadele sobib turismitalu rehetuba, kus on säilinud algupärane reheahi. Väliürituste korraldamiseks on suur 250 m² katusealune. Avatud iga päev, välja arvatud juhul, kui kogu talu on broneeritud. Soovitame ette helistada.  

Loe edasi

Seto Talumuuseumi Tsäimaja

Võru maakond, Värska alevik

Tsäimajas on võimalik süüa seto rahvustoite käsitööna valminud savinõudest, kuulata seto laulu ja pillilugusid. Tsäimaja söögisaalis on 64 istekohta, suvel avatud õueala 88 istekohaga. II korrusel asub õppeklass, mis sobib seminaride, koosolekute ja ajurünnakute korraldamiseks või väiksemale seltskonnale eraldumiseks (ca 30 kohta). Suvisel ajal võimalus toitlustamist ja üritusi korraldada ka Seto Talumuuseumi rehehoones.Ettetellimisel gruppide toitlustamine, peolauad, ürituste korraldamine, koosolekusaali kasutus jms. Sobival kokkuleppel pakume ka catering teenust.

Loe edasi

Kubija restoran

Võru maakond, Võru

Armastus käib kõhu kaudu! Meil on 90-kohaline rahvuslikus stiilis restoran. Siin saad nautida lisaks traditsioonilistele restoraniroogadele ka Lõuna-Eesti toidutraditsioonide järgi kohalikest saadustest tehtud roogi. Sumedatel suveõhtutel on mõnus einestada restorani väliterrasil! Lastele on restoranis lastetoolid ja lastemenüü.  Lõuna-buffet on avatud igapäev 12-14:30 (9€/ inimene) Supp Praad Magustoit Lauavesi Leib, sai, kuklid ja maitsevõi Päevapakkumise ostjale tass kohvi või teed tasuta!

Loe edasi
Viimati muudetud: 17.05.2018

Teema: Söök, Jook ja Ööelu

Soovitame
Uudiskiri