TOP10 söögikohad, kust leida ehtsat, traditsioonilist Eesti toitu

Allikas: Kaspar Orasmäe

TOP10 söögikohad, kust leida ehtsat, traditsioonilist Eesti toitu

Eesti toit pärineb iidsetest traditsioonidest ja puhtast loodusest. Kaasajal huvitab meid üha enam, kust on pärit meie laual olev toit, kes on selle valmistanud ja kuidas on see tehtud. Toome välja parimad restoranid, pubid ja baarid, mis pakuvad tõsist Eesti asja – see on ehe Eesti toit! Siin ei kasutata moderniseeritud variante, vaid tegemist on põlvest põlve edasi antud traditsioonide ja retseptidega. Sama saab öelda koguni toiduvalmistamise meetodite ja ümbruse kohta. Hea on teada, et need kohad on avatud aastaringselt. Eesti traditsiooniline toit pole kuhugi kadunud!

Talumehe kõrts

Lääne maakond, Haapsalu linn

Talumehe kõrts on kaunis Haapsalu vanalinnas paiknev toitlustusasutus, kus Sind oodatakse juba varahommikul sõbraliku tervituse, kohvi ning hommikusöögimenüüga. Põhimenüüst leiad värsked ning kohalikust toorainest valmistatud maitsvad road. Oleme avatud varajaste hommikutundideni, pakume võimalust tellida peolaudu ning gruppidele toitlustust. Nädalavahetustel saad elava muusika saatel jalga keerutada. Meile on oodatud lastega pered ja laste jaoks on olemas eraldi mängunurk. Talumehe kõrts on ehe eesti kõrts selle parimas mõttes, kust kostub mõnusat jutusuminat ning lõbusat naeru.       

Loe edasi

Saaremaa Veski restoran

Saare maakond, Kuressaare linn

Kohalike maitsete restoran, mis asub Kuressaare erinäolises tuulikus (vaatamisväärsus aastast 1899). Menüüst leiad meie metsade ulukiliha, suitsukala, kohalikest marjadest majanapsud ja Veski oma õlle. Lisaks suvel avatud aed, terrass ja rõdu, lastele  suur mängumaja.  Toimuvad erinevad üritused nii täiskasvanule kui lapsele, esinejad Eestist kui ka väljast, eriõhtusöögid, kokteilipeod ja muud üritused. Telli majatuur või õllede või napsude degustatsioon. Soovi korral rahvatantsijad või -muusikud, 5 korrust erinevate sündmuste jaoks.  Veski on valitud White Guide TOP100 Eesti restoranide hulka!

Loe edasi

Trahter Hansa Tall

Tartu maakond, Tartu linn

Ehtsas hansastiilis trahter pakub eestipäraseid roogasid. Lisaks erinevatele liharoogadele pakutakse ka suures valikus erinevat kala (angerjas, ahven, lest, heeringas ning koha). Samuti leiab menüüst eestimaiseid metsaande nagu kukeseen ja pohlad. Magusasõpradele on valikus nostalgiline lumepallisupp ja hapupiimapannkoogid. Hansa Tallis on võimalik korraldada vastuvõtte ja lõuna- või õhtusööke ka gruppidele.  Suvel on võimalus nautida mõnusat äraolemist purskkaevuga Hansa Hoovis, kus toimuvad erinevad kontserdid ja teatrietendused.

Loe edasi

Rondeel

Ida-Viru maakond, Narva

Narva linnuse läänehoovi sissepääsu juures asuvas 16. sajandil ehitatud suurtükitornis ehk rondeelis asub 2016. aastast Narva Muuseumi samanimeline restoran, mis keskendub kohalikule maitsekoloriidile ja mille menüü on inspireeritud Narva ajaloos olulist rolli mänginud rahvaste köökide mõjust. Menüü eesrinnas on loomulikult ka kohalik eripära silmud. Rondeelis on ka Narva suurim kodumaise käsitööõlle valik – restorani teisel korrusel asuvas Gambrinuse õlleriiulis on umbes 100 kodumaist käsitööõlut. Restorani peakokk on 2019. aasta suvest Vladimir Upeniek, kes oli Eesti Aasta kokk 2012.

Loe edasi
Siin on turvaline

Maria talukohvik

Pärnu maakond, Kõpu küla

Pärnust kõigest poole tunni autosõidu kaugusel asub Maria talu restoran, kus pakume traditsioonilisi Eesti rahvustoite ja läbi aegade Maria talus valmistatud roogi. Meilt saab tellida: - Hommiku-, lõuna- ja õhtusööke - Gruppide toitlustamist - Peo-, sünnipäeva- või pulmalaua - Grilliõhtu Külaliste kasutada on 80-kohaline peo- ja seminariruum. Väiksematele seltskondadele sobib turismitalu rehetuba, kus on säilinud algupärane reheahi. Väliürituste korraldamiseks on suur 250 m² katusealune. Avatud iga päev, välja arvatud juhul, kui kogu talu on broneeritud. Soovitame ette helistada.  

Loe edasi

Seto Tsäimaja

Võru maakond, Värska alevik

Seto Tsäimajas saab süüa seto rahvustoite käsitööna valminud savinõudest, kuulata seto laulu ja pillilugusid. Menüüst valikut tehes saab harjutada ka seto keelt. Söögikoht asub Värska talumuuseumi kõrval - nii on võimalus söögielamus ka kultuurielamusega ühildada ning kohalikku käsitöö- ja suveniiripoodi uudistada. Maja teisel korrusel asub õppeklass, mis sobib seminaride ja koosolekute korraldamiseks ning väiksemale seltskonnale eraldumiseks. Ettetellimisel: gruppide toitlustamine, peolauad, peoteenindus (catering) koosolekuruumi kasutus, ürituste programm koostöös Setomaa Muuseumidega jms. 

Loe edasi
Siin on turvaline

Kubija restoran

Võru maakond, Võru

Armastus käib kõhu kaudu! Meil on 155-kohaline rahvuslikus stiilis restoran. Siin saad nautida lisaks tavapärastele restoraniroogadele ka Lõuna-Eesti toidutraditsioonide järgi kohalikest saadustest tehtud roogi. Sumedatel suveõhtutel on mõnus einestada restorani väliterrasil! Lastele on restoranis lastetoolid ja lastemenüü.  Lõuna-buffet on avatud E-R kell 12-14:30 (8€/ inimene) Buffet sisaldab: praadi, kooki, maitsevett, leiba, saia ja maitsevõid. Päevapakkumise ostjale on tass kohvi või teed tasuta!

Loe edasi
Viimati muudetud: 17.05.2018

Teema: Söök, Jook ja Ööelu