Venemaa Riiklik Akadeemiline A. Vivaldi orkester

Venemaa Riiklik Akadeemiline Antonio Vivaldi nimelise orkestri külalisesinemised  on üks Eesti kultuurielu silmapaistvamaid sündmusi.

Programm „Šampanjavaht“

Vene Riikliku Akadeemilise Vivaldi orkestri asutas 1989. aastal kuulus viiuldaja ja tuntud pedagoog, Venemaa rahvakunstnik Svetlana Bezrodnaja.

Vivaldi orkester – see on kollektiiv, mis on ainus omataoline Vene laval: selle koosseisu kuuluvad ainult kaunima sugupoole esindajad. Svetlana Bezrodnaja ei varja, et nii orkestri koosseis kui ka nimetus on inspireeritud suure Antonio Vivaldi töödest. Vivaldi orkester – see on omalaadne Vivaldi poolt 18. sajandi alguses Veneetsia Pietà kloostris loodud orkestri taasloomine.

2019. aasta jaanuaris tähistas see naiste keelpilliorkester oma 30. sünnipäeva. Aastate jooksul on kollektiiv andnud umbes 3000 kontserti. Vivaldi orkestri repertuaar sisaldab rohkem kui 1000 erinevate žanrite, ajastute ja stiilide helitööd – barokist avangardini.

Programm „Šampanjavaht“ on oma olemuselt kollektiivi kolmekümneaastase ajaloo „taaselustatud leheküljed“.

Paljudel kontserdi nii esimese kui ka teise osa numbritel on tugev dramatiseeritud iseloom.

Kontserdi esimeses osas tutvustatakse populaarset klassikat: A. Vivaldi, V. A. Mozart, J. Strauss, P. Tšaikovski, J. Brahms, G. Bizet, G. Verdi, J. Offenbach, R. Štšedrin, N. Rimski-Korsakov, F. Kreisler, C. Chaplin ja teised autorid.

Teine osa koosneb helitöödest ja šlaagritest, mis kuulusid 1930.–50. aastate maailmakuulsate tantsu- ja džässorkestrite repertuaari – Glenn Miller, Jimmy ja Tommy Dorsey, Duke Ellington, Bert Ambrose jt.

Paljusid neist saab täna kuulda ainult Svetlana Bezrodnaja Vivaldi orkestri kontsertidel.

Orkestri solist ja kontserdijuht Sergei POLJANSKI (bariton) esitab vokaalseid numbreid, mis omal ajal tegid kuulsaks Leonid Utjusovi ja Peter Leštšenko, Vladimir Buntšikovi ja Pavel Mihhailovi, Juri Morfessi, Konstantin Sokolski ja teised selle kauge „grammofoniajastu“ suured Vene artistid.

Orkestri abonemendid on juba palju aastaid läbimüügi edetabelites kõrgel kohal ja kontserdid toimuvad täismajale.

Venemaa Riiklik Akadeemiline Antonio Vivaldi nimelise orkestri

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Alexela Kontserdimaja

Venemaa Riiklik Akadeemiline A. Vivaldi orkester

18.01.2020, 19:00 - 21:20

Hind alates: 25 €
Maksimumhind: 60 €
Jõhvi linn, Jõhvi Kontserdimaja

Venemaa Riiklik Akadeemiline A. Vivaldi orkester

19.01.2020, 17:00 - 19:10

Hind alates: 19 €
Maksimumhind: 59 €
Tartu linn, Vanemuise Kontserdimaja

Venemaa Riiklik Akadeemiline A. Vivaldi orkester

20.01.2020, 19:00 - 21:10

Hind alates: 19 €
Maksimumhind: 59 €
Omadused
Uudiskiri