Üritustesari ''5 Võru valla päeva''

Kaagu küla, Võru vald, Võru maakond

Osta pilet Vaata kaardil

Üritustesari „5 Võru valla päeva“  
juuni - september 2024  
Võru vald   
(festival/kontsert),
töötuba, toit, noorte sündmus.  
 
Seitsmendat korda toimuv üritustesari „5 Võru valla päeva“ toimub juunist septembrini 2024. Üritustesari toimub kogukondade mittetulundusühingute, rahvamajade, noortekeskuse, raamatukogude ja teiste kogukonna aktivistide ühise koostöö tulemusena.
Üritusesari „5 Võru valla päeva“ sai alguse 2018. aastal peale haldusreformi, mil viis väiksemat valda ühinesid üheks suureks Võru vallaks. Üritusesarja eesmärgiks on tutvustada viie ühinenud valla kogukondade erinevaid tegevusi ja piirkondade omanäolisust nii külalistele väljast kui ka piirkondi tegevuste kaudu omavahel lõimida. Tutvustades üksteisele traditsioone, mis on nendest piirkondadest varem või nüüd välja kujunenud, õpetab üksteise kogukondi paremini tundma. Lisaks annavad kogukonnad edasi üksteise kogemusi ja mõtteid. Tänaseks on saanud üritus traditsiooniks, toimudes igal aastal suveperioodil. Igal aastal pööratakse üritusesarjaga tähelepanu erinevatele teemadele, näiteks turismile, ettevõtlusele, rahvakultuurile, liikumise ja spordiga seotud tegevuste tutvustamisele jne.
Neid piirkonnapäevi võiks nimetada ka Võru valla kodukandipäevadeks, millest tahab osa saada nii kodukülla tulnud endine elanik kui ka väljaspoolt tulnud külaline, keda huvitab siinne kultuuriruum.

Ajad ja hinnad

Kaagu küla, Võru valla erinevad piirkonnad

    Üritustesari ''5 Võru valla päeva''

  • 01.06 - 30.09.2024, 12:00 - 23:59

Ligipääsujuhend

Koordinaadid

Vaata kaardil