Eriliste Eesti inimeste otsinguil

2018. aastal tähistab Eesti riik oma 100. sünnipäeva ning soovime seda rõõmuaega jagada kogu maailmaga. Selleks viime aasta jooksul kokku 100 suure jälgijaskonnaga või tuntud välismaalast ja 100 huvitava tausta või looga võõrustajat Eestist, et teha Eestis koos midagi unikaalset, veeta aega ning rääkida inspireerivaid lugusid endast ja Eestist. Kõik külaskäigud jäädvustatakse pildi- ja videomaterjalina, mida jagame meedias ja sotsiaalmeediakanalites.

Välja valitud külalisi võivad võõrustada kõik: kalamees Haapsalust, talupidaja Lõuna-Eestist, ärimees, tikkimishuviline koduperenaine, kollektsionäär, laulutäht, elukogenud vanaema, külaaktivist, spordilemb või eluentusiast. Otsime projekti inimesi, kes on millegi poolest huvitavad ning võiksid oma lugude ja tegudega jääda silma ka välismaailmale. Võõrustaja veedaks külalisega koos aega 1-2 päeva, räägiks ja näitaks oma kodukandi lugusid ning võtaks võimalusel osa eri tegevustest.

Palume teil välja pakkuda huvitavaid inimesi oma piirkonnast ning tuua paari sõnaga välja, miks nad on erilised ja sobiksid hästi meie külalisi võõrustama. Võtame nendega ise ühendust, kui oleme esitatud kandidaatidest 100 välja valinud. Teil on võimalus anda panus Eesti turismi arendamisse ning meie kõigi külalistele põnevate Eesti inimeste tutvustamisse.

Oma soovitused palume kirja panna hiljemalt 14. detsembriks 2017.


sünnipäev EV100