Tume, kuldne ja mitmekihiline – Lina Iris Viktori sümbolistlik näitus Fotografiskas

Fotografiska Tallinnas näeb Briti-Libeeria päritolu fotokunstniku Lina Iris Viktori loomingut, mis ühendab endas fotograafia, maalikunsti, perfromance'i ja skulptuuri iidse kuldamistehnikaga. Fotod näitusel „Tume testament" on keerukad, mitmekihilised ja piiratud värvipaletiga pildipinnad, mida iseloomustab 24-karaadise lehtkulla kasutamine.

Lina Iris Viktori musta-kullakarva piltide sisse on põimunud kogu Aafrika diasporaa keerukas kultuuriajalugu. Oma töödes uurib ta „musta" kui värvuse, väärtushinnangute ja ühiskondlik-poliitilise teadvuse mitmetahulisi tähendusi ning nende kultuurilisi, ajaloolisi ja ainelisi seoseid. Tema jaoks kannab must sügavat ürgset tõukejõudu – olles materia prima ehk algaine, eluandev algallikas, tumeaine. Kuld on aga nii sümbol kui materjal, teispoolsuse vaimne kandja.

Fotografiska Tallinnas näeb Briti-Libeeria päritolu fotokunstniku Lina Iris Viktori loomingut, mis ühendab endas fotograafia, maalikunsti, perfromance'i ja skulptuuri iidse kuldamistehnikaga. Fotod näitusel „Tume testament" on keerukad, mitmekihil

Ajad ja hinnad
Põhja-Tallinna linnaosa, Fotografiska Tallinn

Tume, kuldne ja mitmekihiline – Lina Iris Viktori sümbolistlik näitus Fotografiskas

02.05 - 06.09.2020, 09:00 - 21:00

Täiskasvanu: 14 €
Perepilet: 28 €
Sooduspilet: 10 €
Omadused
Uudiskiri