Sõnamets

Allikas: Visit Estonia

Sõnamets

2017. aasta oktoobris, Eesti sajanda sünnipäeva eelõhtul, soovisime tänu avaldada julgetele ja sõnakatele ajakirjanikele laias maailmas, kelle töö aitas Eestil saavutada iseseisvust, mõjutades maailma poliitikat ja tugevdades kohalike vaimu.

Selleks sümboolseks tänuks sai Sõnamets. Pühendasime nimeliselt igale ajakirjanikule ühe väärika männipuu meie vanimas ja suurimas rahvuspargis Lahemaal. Need männid seisavad tänaseni sama sirgelt, kui sirge oli kunagi, 1991. aastal nende ajakirjanike selg, kes aitasid Eestil uuesti iseseisvust saavutada.

Metsa ja sõna vahele võib luua teisigi sümboolseid sidemeid: nii metsal kui ka kirjasõnal on sügav roll Eesti ajaloos ja kultuuris, sõnade taga tuleb näha mõtet ja puude taga metsa, metsas on piiratud vaatevälja tõttu abiks kuulamine ja taipamine, nii nagu see on tähtis sõnadegi puhul. Samuti muutuvad metsa vaikuses kuuldavaks mõtted, mis iseloomustavad head ajakirjandust vastandina meediamürale ja libauudistele.

Eesti sajas sünnipäev on läbi saanud, kuid metsa- ja sõnausku rahvana hindame jätkuvalt kõigi ajakirjanike sõna jõudu, ka nende oma, kes on meid mõjutanud pärast murrangulisi aegu ja mõjutavad edaspidigi. Üha uute ja uute ajakirjanike töö aitab jätkuvalt taasluua meie iseseisvust iga päev, tutvustades ja mõtestades, mis on Eesti nende jaoks.

Seda liikuvat ja otsivat vaimu ei saa ammendada kindla loeteluga ajakirjanike nimedest, mis mahuks ära piiratud füüsilisse paika. Vaba sõna on niisama elus ja muutuv, nagu on elus ja muutuv meie mets.

Anname teada, et pärast Eesti sünnipäeva tähistamise lõppu on nimetahvlid Lahemaa metsast eemaldatud ja sümboolne sõnamets on Eestis nüüd kõikjal. Jätku inspiratsioonile ja headele mõtetele, jalutades meie kaunites metsades ja matkaradadel!