Sõnamets

Allikas: Visit Estonia

Sõnamets

Sõnamets on mets, millesarnast pole kusagil mujal maailmas – mets, mis on austusavaldus maailma ajakirjanikele, sõnameistritele, sõnakatele ja julgetele inimestele.

Miks Eestis ja Oandul?

Esiteks saavutas Eesti 1991.a taasiseseisvuse suuresti tänu maailma ajakirjandusele. Ajakirjanike kohalviibimine ja nende töö mõjutasid maailma poliitikat ja tugevdas kohalike vaimu.

Teisaks on metsal sügav roll meie mitme tuhande aasta vanuses kultuuris ja oleme metsausku: ligi kaks kolmandikku eestlastest usub, et puudel on hing. Eesti mets on seega õige koht, kus mõelda ajakirjanike rollile laiemalt. Mitte linnapargis ega parkmetsas, vaid päris metsas, nagu kasvab siin, Oandul.

Mida Sõnametsast leida?

Sõnametsas kasvavad puud, mille oleme pühendanud Eestit külastanud ajakirjanikele – üks ajakirjanik, üks männipuu. Unustatud ei ole ka meie oma ajakirjanikke. Puud on tähistatud inimese nimega nende saabumise järjekorras, esimesed taasiseseisvumise aastast 1991, edasi kummardusega aastast 2017 ja edasi. Tunnustame nende inimeste tööd!
Muidu on mets nagu Eesti mets ikka, rahulik ja rahustav, õhu- ja liigirikas, tava- ja salapärane.

Kuidas edasi?

Sõnametsa hakkab toetama lihtne veebikeskkond www.sonamets.ee, kust leiad metsas tähistatud ajakirjanike nimed ja viited nende töödele. Neli korda aastas, looduslikel pööripäevadel lisame puudele uusi nimesid.

Sõnametsast võib saada maailma ajakirjanduse pühapaik, kus igaüks saab heita pilgu Eestit kajastanud inimeste mõtetele. See sõltub aga Sinust, Sinu usust sõna jõusse ja metsa rahusse, Sinu võimest eristada head ajakirjandust meediamürast ja libauudistest, olulist ebaolulisest.

Aitäh!

Metsarahvana hindame sõna jõudu ka pärast seda, kui maailma ajakirjandus aitas meil taasiseseisvuda. "Mets ja maa said meitele" ikka selleks, et metsa hoida ja kasvatada ning metsa hüvesid targasti kasutada. Nautige loodust ja mõelge omi mõtteid! Sõnamets on selleks sobiv koht.