Riiklik akadeemiline Igor Moissejevi rahvatantsu ansambel

Maailma rahvaste tantsud

2020. aastal saab Igor Moissejevi nimeline Riiklik Akadeemiline Rahvatantsuansambel 83aastaseks. Selle kollektiivi ajaloos, mis loodi XX sajandi suurima koreograafi ja unikaalse rahvatantsukultuuri antoloogia looja Igor Moissejevi initsiatiivil, kordub kuldsete tähtedega kirjutatult sõna „esimene“.

●   Maailma esimene kutseline rahvatantsuansambel.
●   Maailma esimene rahvatantsuteater.
●   Maailma esimene kunstikollektiiv, kes on viinud ellu diplomaatilist missiooni rahvusvaheliste kultuurisidemete sisseseadmiseks kõigis maailmajagudes.

Esmaavastaja – see oli Igor Moissejevi loomingulise isiksuse määrav omadus, kui ta alustas Suure Teatri balletisolistina ja debüteeris samal laval, Venemaa pealaval, ka koreograaf-lavastajana. Austades igati suuri minevikutraditsioone, mis täiendasid tema interpreedi- ja lavastajakogemusi, püüdles Moissejev juba oma kunstnikutee esimestest sammudest peale ennenägematute horisontide ja käimata radade poole. Rajada teed tundmatusse aitasid tal vääramatu eneseharimise soov, absoluutne muusikaline kuulmine, kaasasündinud liikumistunnetus, ammendamatu uudsusjanu ning vaade elule kui suure looduse kingitusele.

 

Maailma rahvaste tantsud

2020. aastal saab Igor Moissejevi nimeline Riiklik Akadeemiline Rahvatantsuansambel 83aastaseks. Selle kollektiivi ajaloos, mis loodi XX sajandi suurima koreograafi ja unikaalse rahvatantsukultuuri antoloogia looja I

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Alexela Kontserdimaja, Tallinn

Riiklik akadeemiline Igor Moissejevi rahvatantsu ansambel

22.04.2021, 19:00 - 21:30

Hind alates: 34.4 €
Maksimumhind: 144.4 €
Omadused
Uudiskiri