Rahvamajade tuur üle Eesti

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab taaskord August Pulsti omaaegsete ringreiside vaimust kantud turnee, millega sõidutame pärimusmuusika rahvani. Kontserdi külastaja saab näha, kuivõrd elav ja mitmekihiline on meie pärimusmuusika, kuna lavale astub pillimängijaid kolmest põlvkonnast.

Igas rahvamajas saab kuulda lisaks Eeva ja Villu Talsile ning vanameister Ants Taulile ka kohalike noorte talentide musitseerimist, mis annab aimu meie pärimusmuusika tulevikust.


EEVA JA VILLU
Eeva tuleb Ülenurmest. Koorijuhi tütrena hakkas ta laulma juba enne rääkima õppimist. Viiuliimänguga alustas Eeva kolmeaastaselt, ta õppis Ülenurme muusikakoolis, Heino Elleri nimelises muusikakoolis ja Indrek Kalda käe all. Villu tuleb Püssist, tuhamägede maalt, kus ta mängis pilli legendaarses rahvamuusikaansamblis Meelelahutaja ja eksperimentaalsetes punkrokkansamblites Sinine Pilveke ja Voltmeeter. Kahe muusiku teed kohtusid esmakordselt ETNO laagris, hiljem on nad
õppinud muusikat Viljandis, Göteborgis ja Tallinnas. Tänaseks on nad tõeliselt kokku kasvanud, Eevast ja Villust on saanud abikaasad ja nad on bändikaaslased mitmetes erinevates ansamblites. Veelgi enam - isegi nende pillid on valmistatud ühest puust! Eeva ja Villu kontserdil saab kuulda nii pärimuslikke kui ka omaloomingulisi laule ja pillilugusid. Saab tantsida, kaasa laulda või lihtsalt end mõnusalt tunda. See on koos mängimine, koos kõlamine, koos olemine. Kahekesi koos ja publikuga koos.

ANTS TAUL
Valgamaalt Riidajast pärit Ants Taul, keda ka Torupilli-Antsuks kutsutakse, on Eesti torupillitraditsiooni taaselustaja ja edendaja. Ta on jaganud oma teadmisi ja oskusi nii Viljandi Kultuurikolledžis õpetades, kui ka rahvamuusikuna mööda ilma ringi rännates ja esinedes. Lisaks torupillile on Ants ka osav lõõtspilli ja akordionimängija.

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab taaskord August Pulsti omaaegsete ringreiside vaimust kantud turnee, millega sõidutame pärimusmuusika rahvani. Kontserdi külastaja saab näha, kuivõrd elav ja mitmekihiline on meie pärimusmuusika, kuna lavale astu

Ajad ja hinnad
Pürksi küla / Birkas, Pürksi Kultuurimaja

Rahvamajade tuur Pürksi Kultuurimajas

07.11.2017, 19:00 - 23:59

Hind alates: 7 €
Maksimumhind: 10 €
Hullo küla, Vormsi Rahvamaja

Rahvamajade tuur Vormsi Rahvamajas

08.11.2017, 20:00 - 23:59

Hind alates: 5 €
Maksimumhind: 7 €
Käina alevik, Käina kultuurikeskus, Hiiumaa

Rahvamajade tuur Käina kultuurikeskuses

09.11.2017, 19:00 - 23:59

Hind alates: 5 €
Maksimumhind: 7 €
Orissaare alevik, Orissaare Kultuurimaja, Saaremaa

Rahvamajade tuur Orissaare Kultuurimajas

10.11.2017, 19:00 - 23:59

Hind alates: 7 €
Maksimumhind: 10 €
Kärla alevik, Kärla rahvamaja

Rahvamajade tuur Kärla rahvamajas

11.11.2017, 19:00 - 23:59

Hind alates: 7 €
Maksimumhind: 10 €
Viljandi, Pärimusmuusika ait, Viljandi

Rahvamajade tuur Kõmsi rahvamajas

12.11.2017, 16:00 - 23:59

Hind alates: 7 €
Maksimumhind: 10 €
Omadused